ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    امتیازها
    4,501
    سطح
    42
    3
    کاربر جدید

چند سوال درباره ویندوز 10 و فرمت هارد ( gpt - mbr )

سلام ، اولین بار که ویندوز 10 ریختم هاردم gpt بود ( پس فکر کنم uefi رو ساپورت میکنه ) که مجبور شدم کل هاردمو فرمت کنم و تبدیلش کنم به mbr تا بتونم ویندوز 10 بریزم ( ویندوز قبلیم پاک شده بود چاره ای نداشتم ) - الان تو system information که میرم جلوی bios mode نوشته legacy اینو چجوری باید به uefi تغییرش بدم ؟ اصلا نیاز هست فرمت هاردمو از mbr به gpt تغییر بدم ؟ چند جا خوندم تنها خوبی ای که داره اینه که سرعت بوت رو یه ذره بیشتر میکنه - کلا دو تا درایو میخوام بسازم - هاردم هم 1 ترابایته
    CPU : Intel Core i7 4500U 3GHz with turbo boost
    RAM : 8.00GB Dual-Channel DDR3 1600MHz
    M.B : ASUSTeK COMPUTER INC. S551LN
    VGA : NVIDIA GeForce GT 840M 4095MB
    HDD : 931GB Seagate ST1000LM024 HN-M101MBB
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    سلام دوست عزیز

قبل از ریختن ویندوز باید اون حالت رو از روی Lagacy به UEFI تغییر بدی. بعدش دیگه بهش کاری نداشته باش.

حالت UEFI اونقدر ها هم در سرعت بوت موثر نیست، خیلی کم. ولی به هر جهت اگر بوت از طریق UEFI باشه، اتوماتیک خود ویندوز هارد رو به صورت GPT فرمت میکنه. و اگر هارد از قبل MBR فرمت شده باشه به گمونم اصلا" دیگه نمیشناستش.
    امتیازها
    4,501
    سطح
    42
    3
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

قبل از ریختن ویندوز باید اون حالت رو از روی Lagacy به UEFI تغییر بدی. بعدش دیگه بهش کاری نداشته باش.

حالت UEFI اونقدر ها هم در سرعت بوت موثر نیست، خیلی کم. ولی به هر جهت اگر بوت از طریق UEFI باشه، اتوماتیک خود ویندوز هارد رو به صورت GPT فرمت میکنه. و اگر هارد از قبل MBR فرمت شده باشه به گمونم اصلا" دیگه نمیشناستش.
    پس نیازی نیست به uefi تغییرش بدم - فقط از روی کنجکاوی : تو تنظیمات بایوس فقط یه قسمت به نام boot بود که یه گزینه lunch csm داشت که enable بود اگر disable اش میکردم یه گزینه به نام fast boot میومد - پایین این گزینه ها هم یه قسمت بوت آپشنز بود که دو تا آپشن داره یکیش رو هاردمه یکی دیگه شم رو usb ( بغیر از هارد و یو اس بی یه گزینه disable هم داشت ) راه دیگه ای برای تغییر legacy هست ؟
    CPU : Intel Core i7 4500U 3GHz with turbo boost
    RAM : 8.00GB Dual-Channel DDR3 1600MHz
    M.B : ASUSTeK COMPUTER INC. S551LN
    VGA : NVIDIA GeForce GT 840M 4095MB
    HDD : 931GB Seagate ST1000LM024 HN-M101MBB
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    تنظیم CSM رو هم قبل از ریختن ویندوز باید تنظیم کنی. بعدش اصن باهاش کاری نداشته باشی بهتره.

من یه پیشنهاد دارم.

بالا پایین کردن این تنظیمات کمکی به سرعت نمیکنه. شما لپتاپ داری، میخوای سرعتت بیشتر بشه براش SSD بگیر.
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)