ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    امتیازها
    3,689
    سطح
    38
    236
    کاربر انجمن

مشکل در پارتیشن بندی هارد

سلام دوستان. خسته نباشید
    تصمیم گرفتم ویندوزمو عوض کنم. طبق معمول درایوی که توش ویندوز بود رو فرمت کردم. چند گیگ پارتیشن اضافی داشتم. همرو دیلیت کردم و خواستم با درایوی که ویندوز توش نصب میکنم ترکیبشون کنم. اون درایو مدنظر رو هم دیلیت کردم. 112 گیگ حجم درست شد که میتونم پارتیشن بندی کنم. اما رو نیو میزنم. حجم رو که بهش میدم و apply میکنم هیچ اتفاقی نمیفته. رو اون یکی درایو که اطلاعاتمم روشه هم خواستم نصب کنم ویندوز رو بازم اجازه نمیده و این ارور رو میده:
    http://uupload.ir/files/ysva_img_20160120_184035.jpg
    الان یعنی نه میذاره از 112 گیگی که پارتیشن بندی نشده استفاده کنم و پارتیشن بندی کنم نه میذاره رو اون یکی درایو نصب کنم.
    تورو خدا اگه میدونین بگین مشکلش چیه
    خیلی خیلی ممنون
    http://uupload.ir/files/ikfj_img_20160120_184037.jpg
    رو اون درایو 800 گیگی اطلاعات مهم دارم...
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست ysva_img_20160120_184035.jpg  
    امتیازها
    14,814
    سطح
    78
    176
    کاربر انجمن
    سلام
    بخاطر اینه که هارد شما رو حالت GPT هست و ویندوز رو تو حالت Legacy بوت کردید. سیستم رو ری استارت کنید و از دیسک نصب ویندوزی استفاده کنید که حالت UEFI رو ساپورت کنه. (شاید البته اگه موقع بوت از DVD سیستم از شما سوال کنه که تو چه حالتی میخواید بوت بشه بسته به تنظیمات بایوس) البته اگه دیسک نصب ویندوز این حالت رو ساپورت نمیکنه یا نمی خواید تهیه کنید میتونید هاردتون رو توسط برنامه های پارتیشن بندی بوتیبل به حالت MBR تبدیل کنید و از همین دیسک نصب ویندوزی که دارید استفاده کنید.

برای اینکه بدونید دیسک ویندوز شما حالت UEFI رو ساپورت میکنه باید این فایل داخلش موجود باشه:
    "efi\boot\bootx64.efi"
    امتیازها
    3,689
    سطح
    38
    236
    کاربر انجمن
    مشکل رو تو فروم سافت 98 مطرح کردم و فورا مشکلم رو حل کردن.
    مدیران عزیز ممنون میشم تاپیک رو ببندن
    امتیازها
    3,689
    سطح
    38
    236
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط drjackool نمایش پست ها
    سلام
    بخاطر اینه که هارد شما رو حالت GPT هست و ویندوز رو تو حالت Legacy بوت کردید. سیستم رو ری استارت کنید و از دیسک نصب ویندوزی استفاده کنید که حالت UEFI رو ساپورت کنه. (شاید البته اگه موقع بوت از DVD سیستم از شما سوال کنه که تو چه حالتی میخواید بوت بشه بسته به تنظیمات بایوس) البته اگه دیسک نصب ویندوز این حالت رو ساپورت نمیکنه یا نمی خواید تهیه کنید میتونید هاردتون رو توسط برنامه های پارتیشن بندی بوتیبل به حالت MBR تبدیل کنید و از همین دیسک نصب ویندوزی که دارید استفاده کنید.

برای اینکه بدونید دیسک ویندوز شما حالت UEFI رو ساپورت میکنه باید این فایل داخلش موجود باشه:
    "efi\boot\bootx64.efi"
    ممنون بابت کمکتون. با این روش حل شد
    دوباره ستاپ ویندوز را بوت کنید و گزینه Install را بزنید اما ادامه ندید.
    همین جا روی کیبورد کلید Shift+F10 را بزنید که Command Prompt باز میشه سپس بنویسید Diskpart و اینتر کنید سپس بنویسید Listdisk و اینتر کنید که لیست هارد هایتان نمایش داده میشه که در اینجا یک هارد دارید یعنی هارد 0 حال بنویسید select disk 0 و اینتر کنید سپس بنویسید convert mbr و اینتر کنید و در آخر بنویسید quit و اینتر کنید و حال می توانید پارتیشن جدید ایجاد کنید و به نصب ادامه دهید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)