ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    امتیازها
    481
    سطح
    9
    1
    کاربر جدید

Post سوال در مورد هارد داخلی 6 ترابایت سیگیت

راهبران عزیز ببخشید اکه جای درستی تاپیک رو نزدم گشتم ولی نمی دونستم کدام قسمت در مورد سوالم هست لطفا اگر اشتباه بود انتقال بدهید با تشکر و اما ..

در مورد داغ کردن هارد 6 ترابایت داخلی سیگیت می خواستم بدونم آیا برای این هارد مشکلی پیش میاد یا نه

اصل موضوع :

یک هارد 6 ترابایت داخلی هست که داریم روش اطلاعات کپی می کنیم وقرار است بعد از چند مدت کلا این هارد به حالت آرشیو در بیاد و کنار گذاشته بشه و کاری هم باهاهش نداریم

دوسوال پیش اومده برام

1- سوال اول در ابتدا پرسیده شده در مورد داغ کردن هارد است

2- بعد از تمام شدن کار برای نگهداری این هارد چه کارهایی رو باید انجام بدیم تا بعدا مشکلی نداشته باشیم

با تشکر
    امتیازها
    34,451
    سطح
    100
    5,619
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    در قسمت سوالات و مشکلات سخت افزار باید پست میزدید.
    دمای هارد شما چقدره ؟ برنامه HD Sentinel رو نصب کنید و از تب overview و تب temperature یه شات بزارید اینجا.
    امتیازها
    481
    سطح
    9
    1
    کاربر جدید
    ببخشید دیروز بعد از درج تاپیک هارد رو خارج کرده بودم و تا شب مجبور شدم سیستم رو خاموش نکنم

امروز از ساعت 8 صبح که سیستم روشن بود هارد را وصل کردم و این عکسها را ساعت 9:20 گرفتم

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: overview.jpg
مشاهده: 19
حجم: 573.0 کیلو بایت

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: temperature.jpg
مشاهده: 21
حجم: 205.2 کیلو بایت
    امتیازها
    34,451
    سطح
    100
    5,619
    هاردتون مشکلی نداره. دمای کاری پیشنهادی هم برای این هارد 5-60 درجه سانتیگراد هست.
    در حین استفاده از هارد برای مراقبت بیشتر باید دماش تحت کنترل باشه . تهویه کیس مناسب باشه و گرد و غبار رو هر چند وقت یک بار از داخل کیس و اطراف هارد تمیز کنید. Defrag کردن هارد رو فراموش نکنید ، بخصوص اگه نقل و انتقال اطلاعات بر روی هاردتون بالاست.
    بعد از استفاده و کنار گذاشتن هارد هم مراقب باشید که صدمات فیزیکی به هارد وارد نشه. چون یکی از علل اصلی آسیب به هارد و بد سکتور همین صدمات فیزیکی هست.
    امتیازها
    481
    سطح
    9
    1
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط third person نمایش پست ها
    هاردتون مشکلی نداره. دمای کاری پیشنهادی هم برای این هارد 5-60 درجه سانتیگراد هست.
    در حین استفاده از هارد برای مراقبت بیشتر باید دماش تحت کنترل باشه . تهویه کیس مناسب باشه و گرد و غبار رو هر چند وقت یک بار از داخل کیس و اطراف هارد تمیز کنید. Defrag کردن هارد رو فراموش نکنید ، بخصوص اگه نقل و انتقال اطلاعات بر روی هاردتون بالاست.
    بعد از استفاده و کنار گذاشتن هارد هم مراقب باشید که صدمات فیزیکی به هارد وارد نشه. چون یکی از علل اصلی آسیب به هارد و بد سکتور همین صدمات فیزیکی هست.
    تشکر از شما استاد عزیز
    یک سوال دیگه در مورد همین هارد

دیروز هارد 500 گیگ فضای خالی داشت

امروز وقتی دوباره هارد رو نصب کردم دیدم 781 گیگ جا داره در صورتی که من چیزی ازش پاک نکردم و الان چک کردن اطلاعات هم داخلش هست

آیا دلیل منطقی داره یا اصلا چرا اینطور شد
    امتیازها
    34,451
    سطح
    100
    5,619
    خواهش می کنم.
    همه از کم شدن فضای هارد شکایت دارن . حالا برای شما یه دفعه فضا اضافه کرده براتون. دیگه دلیلش مهم نیست ;)
    چی بگم ، ممکنه که فایل های temp یا recycle bin هاردتون خالی و پاک شده باشه و در نتیجه این حجم اضافه شده .
    امتیازها
    481
    سطح
    9
    1
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط third person نمایش پست ها
    خواهش می کنم.
    همه از کم شدن فضای هارد شکایت دارن . حالا برای شما یه دفعه فضا اضافه کرده براتون. دیگه دلیلش مهم نیست ;)
    چی بگم ، ممکنه که فایل های temp یا recycle bin هاردتون خالی و پاک شده باشه و در نتیجه این حجم اضافه شده .
    راستش سطل زباله رو پاک کردم حتما دلیلش همون بوده ..راستش فکر می کردم اگر سطل زباله پر باشه از درایو C حجم کم میکنه و درمورد هاردهای دیگه اطلاعی نداشتم ..یک لحظه قلبم داشت وایمیستاد گفتم چی پاک شده باشه

خوب خوبی این انجمن خوب همین است که آدم چیزهای زیادی رو یاد میگیره در کنار اساتید خوبی مثل شما
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)