ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    امتیازها
    5,228
    سطح
    46
    333
    کاربر انجمن

مشکل قطع شدن صدا بعد از نصب ویندوز 10

سلام
    چند وقتی هست که ویندوز 10 رو روی سیستمم نصب کردم و دقیقا بعد از نصب صدای سیستمم هم کلا قطع شده. در اصل ویندوز متوجه وصل بودن هدست و یا اسپیکر نمیشه. (قبل از نصب ویندوز صدا کاملا درست بود)
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Snap 2015-12-04 at 19.04.18.png
مشاهده: 196
حجم: 38.3 کیلو بایت

توی چندتا سایت خوندم که این مشکل از خود ویندوزه و با آپدیت شدنش درست میشه. یا اینکه درایور کارت صدا رو پاک کنم و دوباره نصب کنم و که انجام دادم و درست نشد.
    حتی ویندوز 8.1 و 7 هم نصب کردم ولی متاسفانه اونجا هم بعد از نصب و آپدیت کردن ویندوز و کارت صدا، هیچ صدایی نداشتم.
    حتی از پورتهای جلوی کیس که با یه کابل به صورت مستقیم به مادربورد وصل شده هم صدا ندارم.

جالب اینجاست که با کابل HDMI که به کارت گرافیک وصل باشه و یا با نرم افزارSoundWire Server که برای ارسال صدا از طریق Wifi هست، صدای سیستم درسته ولی با فیش هدست و اسپیکر صدا نداره سیستم.

اگه راه حلی دارید لطفا راهنمایی کنید.

مشخصات سیستم:
    Main= asus p8z77-v
    CPU= Intel ci5-3570k
    Ram= 8GB corsair 2000
    Graphic= asus HD7700
    Power= Enermax 630
    کارت صدا= Realtek
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    دوست خوبم

آیا از همون درایوری استفاده میکنید که ایسوس برای این مادربرد در وب سایتش داده؟ یا از درایور مستقیم Realtek استفاده میکنید؟
    امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    توی همین پنجره ای که عکسشو گذاشتین روی speaker کلیک راست کنید و اگه گزینه ای برای Enable داشته باشه که فعالش کنید، مشکل حل میشه.
    در غیر این صورت باید درایور صدا رو چک کنید.
    @};-
    امتیازها
    5,228
    سطح
    46
    333
    کاربر انجمن
    با نرم افزار Driver Booster 3.1 همه درایورها رو آپدیت کردم.
    درایور Realtek نصبه.
    از طریق WiFi و HDMI صدا دارم. فکر میکنم مشکل سخت افزاری باشه که پورت صدا رو نمیشناسه.
    اگه راه حل خاصی دارید که مثلا از طریق رجیستری یا جای دیگه ای بشه امتحان کرد بگید.
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pesar khooob نمایش پست ها
    با نرم افزار Driver Booster 3.1 همه درایورها رو آپدیت کردم.
    درایور Realtek نصبه.
    از طریق WiFi و HDMI صدا دارم. فکر میکنم مشکل سخت افزاری باشه که پورت صدا رو نمیشناسه.
    اگه راه حل خاصی دارید که مثلا از طریق رجیستری یا جای دیگه ای بشه امتحان کرد بگید.
    برادر متوجه شدم داريور Realtek‌ نصبه. اصلا" هم مهم نيست آپديت باشن يا نباشن،

صحبت اينه، آيا اون درايورى كه توى وبسايت Asus زده براى كارت صداى مادربرد شما در ويندوز 10، آيا اون رو هم امتحان كردين؟
    امتیازها
    6
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    سلام دوست عزیز منم مشکل شمارو داشتم تو همین صفحه که عکسشو گذاشتی(کلیک راست روی آیکن صدا در تسک بار و گزینه playback devices ) روی speakers کلیک کن گزینه set as default device رو بزن درست میشه اگه باز نشد کلیک راست کن و properties و در قسمت advance قسمت default format یبار روی44100 hz و یبار هم 192000hz بزار و ok کن و در هر دوحالت امتحان کن ببین صدا درس میشه یا نه (البته مطمئن باش اخرین درایور کارت صدا رو از سایت asus در قسمت support و انتخاب ویندوز مورد نظر دانلود کرده باشی اگه واس ویندوز 10 نداشت درایور 8.1 رو بگیر) اگه باز درست نشد احتمالا مدارات داخلی صدا مادربورد مشکل پیدا کرده(چون قبلا واس خودم پیش اومده، فک کنم تو مادربورد های ایسوس یه مشکل باشه) و باید مادربورد رو عوض کنی
    امتیازها
    6
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pesar khooob نمایش پست ها
    سلام
    چند وقتی هست که ویندوز 10 رو روی سیستمم نصب کردم و دقیقا بعد از نصب صدای سیستمم هم کلا قطع شده. در اصل ویندوز متوجه وصل بودن هدست و یا اسپیکر نمیشه. (قبل از نصب ویندوز صدا کاملا درست بود)
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Snap 2015-12-04 at 19.04.18.png
مشاهده: 196
حجم: 38.3 کیلو بایت

توی چندتا سایت خوندم که این مشکل از خود ویندوزه و با آپدیت شدنش درست میشه. یا اینکه درایور کارت صدا رو پاک کنم و دوباره نصب کنم و که انجام دادم و درست نشد.
    حتی ویندوز 8.1 و 7 هم نصب کردم ولی متاسفانه اونجا هم بعد از نصب و آپدیت کردن ویندوز و کارت صدا، هیچ صدایی نداشتم.
    حتی از پورتهای جلوی کیس که با یه کابل به صورت مستقیم به مادربورد وصل شده هم صدا ندارم.

جالب اینجاست که با کابل HDMI که به کارت گرافیک وصل باشه و یا با نرم افزارSoundWire Server که برای ارسال صدا از طریق Wifi هست، صدای سیستم درسته ولی با فیش هدست و اسپیکر صدا نداره سیستم.

اگه راه حلی دارید لطفا راهنمایی کنید.

مشخصات سیستم:
    Main= asus p8z77-v
    CPU= Intel ci5-3570k
    Ram= 8GB corsair 2000
    Graphic= asus HD7700
    Power= Enermax 630
    کارت صدا= Realtek
    سلام دوست عزیز منم مشکل شمارو داشتم تو همین صفحه که عکسشو گذاشتی(کلیک راست روی آیکن صدا در تسک بار و گزینه playback devices ) روی speakers کلیک کن گزینه set as default device رو بزن درست میشه
    اگه باز نشد کلیک راست کن و properties و در قسمت advance قسمت default format یبار روی44100 hz و یبار هم 192000hz بزار و ok کن و در هر دوحالت امتحان کن ببین صدا درس میشه یا نه (البته مطمئن باش اخرین درایور کارت صدا رو از سایت asus در قسمت support و انتخاب ویندوز مورد نظر دانلود کرده باشی اگه واس ویندوز 10 نداشت درایور 8.1 رو بگیر) اگه باز درست نشد
    احتمالا مدارات داخلی صدا مادربورد مشکل پیدا کرده(چون قبلا واس خودم پیش اومده
    ، فک کنم تو مادربورد های ایسوس یه مشکل باشه
    ) و باید مادربورد رو عوض کنی
    امتیازها
    2
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید

پاسخ شما

در صورتی که از کابل HDMI استفاده کرده اید ، بررسی کنید که به درستی وصل شده باشد . سپس باید از طریق تنظیمات صدای کامپیوتر در ویندوز بررسی کنید که HDMI به صورت پیش فرض انتخاب شده باشد . برای این کار مراحل زیر را انجام دهید :[/COLOR]
    بر روی آیکون صدا که در پایین سمت راست کنار آیکون ساعت قرار دارد راست کلیک کنید
    گزینه Playback devices را انتخاب کنید .
    ,- در سر برگ playback گزینه HDMI را انتخاب کنید .
    , بر روی Set Default کلیک کنید . در آخر بر روی OK کلیک کنید .
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra_2020 نمایش پست ها
    در صورتی که از کابل HDMI استفاده کرده اید ، بررسی کنید که به درستی وصل شده باشد . سپس باید از طریق تنظیمات صدای کامپیوتر در ویندوز بررسی کنید که HDMI به صورت پیش فرض انتخاب شده باشد . برای این کار مراحل زیر را انجام دهید :[/COLOR]
    بر روی آیکون صدا که در پایین سمت راست کنار آیکون ساعت قرار دارد راست کلیک کنید
    گزینه Playback devices را انتخاب کنید .
    ,- در سر برگ playback گزینه HDMI را انتخاب کنید .
    , بر روی Set Default کلیک کنید . در آخر بر روی OK کلیک کنید .
    تاریخ پست ها رو نگاه کنید.

امیدوارم از آذر 1394 تا به امروز که بیش از 5 سال می گذره مشکل ایشون حل شده باشه.
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع