ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    امتیازها
    1,759
    سطح
    24
    9
    کاربر انجمن

Question راهنمایی خرید مانیتور فوری

دورود بر همه

من میخواهم یک مانیتور بالای 27 اینچ با بودجه یک میلیون 200 تومانی خریداری کنم کیفیت تصویر برام مهم هست, زمان پاسخ گویی هم مناسب باشه و عمر طولانی دستگاه برام مهم هست.

دوستان اگر میشه من رو راهنمایی کنند و چند مدل خوب معرفی کنند.

من خودم دو مدل رو دیدم و شک دارم بینشون یکی مدل LG 29UM65 IPS Ultra-Wide Monitor این مدل رو من شنیدم قطعه هاش توسط مادیران داخل ایران سوار میشه و کیفیت اصلش رو نداره و برای همین نسبت به قیمت بازار جهانیش کمتره برای همین شک تو خریدش پیدا کردم

و مدل دیگه BenQ RL2755HM 27inch 1ms Gaming Monitor این مدل به نظر خوب میرسه ولی خیلی هم چنگی به دل نمیزنه در مقایسه با مدل بالایی.

اگر مدلی رو میشناسید که ویژگی هایی رو که گفتم داره معرفی کنید و یا اینکه بین خرید این دو مدل راهنماییم کنید.

با سپاس.
    امتیازها
    34,451
    سطح
    100
    5,619
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    اولا بفرمایید که برای چه کاربردی بیشتر در نظر دارید ؟
    مشخصات سیستم تون رو هم بفرمایید؟
    امتیازها
    1,759
    سطح
    24
    9
    کاربر انجمن
    درود من شغلم هنرهای دیجیتال هست 3d generalist artist and concept artist هستم و بیشتر برای نقاشی دیجیتال و مدل سازی و ادیت فیلم و طراحی بازی های کامپیوتری میخوام و زمان خالیم هم بازی و فیلم.

مخصات سیستم GTX 750ti MSI
    AMD Phenom II X4 945
    6 gig ram
    امتیازها
    34,451
    سطح
    100
    5,619
    اولا عرض کنم که درباره مقایسه مدل های مونتاژ شده چه توسط مادیران و چه توسط سام سرویس ، با مدل های اصلی تولید شده توسط خود کمپانی چندان اطلاعی ندارم. ولی یک مسئله در مورد مونیتورها صادقه که کیفیت یک مونیتور بیشتر به کیفیت پنل اون هست، و چون مدل های مونتاژی از پنل اصلی تولید شده توسط کمپانی ها بهره می برن ، لذا از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستن.
    برای کاربرد هایی که ذکر کردید هم بنده مونیتورهای با پنل IPS یا PLS رو به شما توصیه می کنم که از پالت رنگی و دقت رنگ مناسبی نسبت به مابقی پنل ها برخوردار هستن.
    به غیر از مدل الجی که نوشتید این دو مدل رو هم می تونید تهیه کنید: ASUS MX259H AH-IPS 25inch به قیمت حدود 1070 و Samsung S27D590 Plus 27inch PLS به قیمت 880 تومن.
    من خودم مدل سامسونگ رو به خاطر پنل PLS اش بیشتر توصیه میکنم.
    امتیازها
    1,759
    سطح
    24
    9
    کاربر انجمن
    دستت درد نکنه باز خبره خوبی هست که مونتاژ هم باشه صفحه نمایش اصله و مدل هایی رو که گفتید الان چک میکنم یه پرسش کلا مانیتوری داریم با این قیمت که پوشش رنگش Adobe RGB باشه؟ چون sRGB Gamut پوشش رنگش خیلی کم تر هست و برای نقاشی و کارهای گرافیکی رنگ خوبی نمیده همه این مدل ها فکر کنم sRGB ساپورت کنن Adobe RGB هم باید تو مدل های گرون باشه...
    امتیازها
    44,827
    سطح
    100
    3,863
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط makan ansari نمایش پست ها
    دستت درد نکنه باز خبره خوبی هست که مونتاژ هم باشه صفحه نمایش اصله و مدل هایی رو که گفتید الان چک میکنم یه پرسش کلا مانیتوری داریم با این قیمت که پوشش رنگش Adobe RGB باشه؟ چون sRGB Gamut پوشش رنگش خیلی کم تر هست و برای نقاشی و کارهای گرافیکی رنگ خوبی نمیده همه این مدل ها فکر کنم sRGB ساپورت کنن Adobe RGB هم باید تو مدل های گرون باشه...
    برای اینکار باید برید سراغ مانیتور های سری PA یا PB ایسوس که تو محدوده 1/300 میتوانید مدل Asus Wide PB248Q IPS خریداری کنید که هر دو پوشش رنگی که عرض کردید را به خوبی پشتیبانی میکند.
    امتیازها
    34,451
    سطح
    100
    5,619
    نقل قول نوشته اصلی توسط makan ansari نمایش پست ها
    درسته ، بعید می دونم در این محدوده قیمت چیزی پیدا شه( اگر هم باشه بنده اطلاعی ندارم). باید برید سراغ سری PA از ایسوس یا حرفه ای تر از اون مونیتورهای Eizo که تا 99 درصد Adobe RGB رو کاور می کنن.
    امتیازها
    1,759
    سطح
    24
    9
    کاربر انجمن
    دوستان دستتون درد نکنه من همون الجی رو سفارش دادم امیدوارم خوب باشه.
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)