ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    امتیازها
    4,563
    سطح
    43
    0
    کاربر جدید

Cool فروش کارت گرافیک ASUS GTX 770 DirectCU II OC 2 GB نو - زیر قیمت بازار

با سلام خدمت دوستان عزیز

یک عدد کارت گرافیک ASUS GTX 770 DirectCU II OC 2 GB بصورت نو برای فروش موجود میباشد .
    از یکی از دوستان این مدل را خریداری کرده بودم که کمی مشکل داشت بردم گارانتی سازگار بهم یک عدد کارت نو با مدت زمان گارانتی کارت قبلی دادند .
    کارت هم چند ساعت روی سیستم یک بار قرار دادم که ازش تست و اسکرین شات بگیرم .
    کارت کاملا نو هست همراه جعبه و باقی متعلقات .وقتی میگم نو هست یعنی نه جا پیچ داره و نه باهاش بازی یا کار شده .کلا فقط رو سیستم رفته برا تست سالم بودم .

گارانتی سازگار تا تاریخ 14.03.2016

دلیل فروش :
    مدتها دنبال این کارت با این مارک و مدل بصورت دست دو بودم (هرجی سایت و Review بود در موردش خونده بودم) .راستش یه مقدار پول دستم آمد گفتم این کارت هم نو هست بفروشم یه 780Ti بگیرم.

لینک کارت :
    https://www.asus.com/Graphics-Cards/GTX770DC2OC2GD5/

لینک Review از سایت معتبر techpowerup که همه چیزشو بررسی کرده :
    https://www.techpowerup.com/reviews/...rect_Cu_II_OC/

دوستان قیمت این کارت الان در بازار 1200 1300 هست و دست دو کارت را در سایتها به قیمت 750 850 میفروشند .
    دوستان توجه کنند همین امروز 30 مهر 1394 یکی از دوستان همین مدل کارت را در بازار حضوری قیمت 1350 برا آک گرفته پس در خرید دست دست نکنید .من هم که قیمت پایین قرار دادم چون هم برا خودم همین قیمت در آمده (البته سر گارانتی و گرفتن کارت جایگزین نو کمی اذیت شدم و رفت و آمد زیاد داشت) و هم بازار گنجایش قیمت بالاتر نداره وگرنه قیمت زیر 1 برا این کارت کم هست .

قیمت 850 تومان برای کارت نو که بنظرم عالی هست با توجه به قیمت بازار و قیمت دست دو .
    شما در حقیقت دارید با قیمت کارت دست دو یک کارت نو میگیرید .

سابقه من هم در سایت و فروم مشخص هست .دیگه شدیم یوزر با عضویت بالای 10 سال و از پیر پاتالهای فروم (در فروم persiantools)

تعویض فقط با کارت GTX 780 ti اگر مارک و مدلش مورد نظرم باشه .موردی بود با ذکر مدت گارنتی و شرایط کارت و لینک کارت برام پیغام بزنید .

دوستان توجه کنند که معمولا برای کارت نو که فقط تست شده باشه 15 الا حداکثر 20% از قیمت روز بازار کم میکنند درحالی که من بالای 20% کم کردم .دیگه این جای فکر کردن نداره .(خودتون در بازار قیمت بگیرید متوجه میشوید حدود 30% یا بیشتر کم کردم که سریع فروش بره)

کسی اگر مقایه این کارت را با 960 یا کارتهای دیگر خواست بگه بزارم و کامل توضیح بدم .این کارت از 960 بسیار قویتر هست .

امتیازها
    769
    سطح
    14
    25
    کاربر اخراجی
    واقعا از 960 قوی تره ؟ پس چرا جزو سری 7 هست؟
    امتیازها
    4,563
    سطح
    43
    0
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahyarSAMSUNG نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    یکم اشتباه سریها را متوجه شدید که من براتون کمی بیشتر توضیح میدم :
    افزاش عدد سری نشاندهنده افزایش سرعت نیست و این کاملا اشتباه هست .به عنوان یه مثال ساده GTX 690 بسیار قویتر از خیلی از کارتهای سری 700 و 900 هست .
    بطور کلی هرچی سری بالا میره تکنولوژی ساخت پردازنده فرق میکنه و مثلا میگند پردازنده 40 نانومیلیمتری و 28 نانومیلیمتری .این رو 2 جا معمولا تاثیر داره یکی درجه حرارت تولیدی که البته این میزان کمتر تاثیر داره و یکی میزان وات مصرفی که برای قدرت برابر هرچی سری بالا بره مصرف برق کمتر میشه .

در مورد مقایسه 2 کارت 770 و 960 قبلا برای یکی از دوستان در پیام خصوصی مقایسه ای انجام داده بودم که در اینجا براتون کپی میکنم و امیدوارم بدردتون بخوره باز سوالی بود بپرسید :

سعی میکنم براتون در حد توان توضیح بدم .

اون از همه سایت اصلی ایسوز را چک میکنیم :
    https://www.asus.com/Graphics-Cards/...pecifications/
    https://www.asus.com/Graphics-Cards/...pecifications/

مقدار Cuda کارت 770 معادل 1536 هست و کارت 960 معادل 1024 هست .این میزان تفاوت در CUDA خودشو در بازیها خیلی نشون میده .در کل میزان CUDA همان میزان قدرت اصلی کارت هست و کمپانی Nvidia به کمپانیهای بازی سازی پول میده که بازیهاشون را جوری بسازند که از این Cuda استفاده کامل ببره .در اینجا 770 با اختلاف 1/3 بالاتر هست .

اگر رو اینترنت هم سرچ کنید gtx 770 vs 960 میبینید این سوال در سایتهای خارجی زیاد سوال شده .من در زیر براتون یکی از این لینکها که کاملتر هست قرار میدم :
    http://www.tomshardware.co.uk/answer...0-gtx-770.html

از تاپیک بالا یه چند تا مطلب را براتون استخراج کردم .این یوزرها همه حرفه ای و خوره های گرافیک هستند و نظرشون معتبر هست :

Performance is pretty close. GTX 770 is faster in most benchmarks:
    http://www.tomshardware.com/reviews/...60,4038-4.html

It isn't generally available anymore though.

The GTX 960 is sold as a replacement for the GTX 760, and compared to this card it is faster and uses less power.
    The GTX 970 is sold as a replacement for the GTX 770, and compared to this card it is faster and uses less power.

در کل هرچی سری کارتها بالاتر میره مصرفشون کمتر میشه البته این بیشتر برا یوزری مهم هست که پاورش کم وات هست و نمیتونه هر دو کارت را انتخاب کنه که اینجا میزان مصرف مهم میشه ولی اگر پاورت هر دو کارت را جواب میده همه گفتند 770 قویتر هست .
    بصور کلی کارت 960 را جایگزین کارت 760 میدونند با مصرف کمتر و کارت 970 را جایگزین برای کارت 770 میدونند .

They are very similar in benchmarks although the 770 outperforms almost across the board. The 960 has faster core and memory clocks but seems to not be able to catch up to the 770 in performance.
    I recently purchased a refurbished 770 Nvidia reference card. Today is the last day for a full refund and I very strongly considered swapping it for the 960, but after reading numerous reviews and scanning benchmarks, I'm sticking with the 770.
    The 960 is more efficient, producing better clock numbers with less power, but the 770 seems to be more solid in overall performance.

اینجا هم خلاصه بگم گفته 770 داشتم میخواستم 960 بگیرم تحقیق کردم دیدم همون 770 قدرتش بالاتر هست .

If you compare numbers, on paper, between the two cards, the 960 should outperform the 770 in every aspect. BUT, for whatever reason (it may be the 128bit vs 256bit interface), the 770 is topping the benchmarks.
    So, lesson learned, you can't just look at the numbers. The benchmarks will tell a different story. Thanks for your input again!

میگه رو ورق و اعداد 960 باید قویتر از 770 باشه ولی در عمل و تستها 770 قویتر هست .

در کل در این تاپیک زیاد بحث شده و همه گفتند 770 قویتر هست و ارزش دلاریش برا خرید بهتر از 960 هست .

در این سایته هم تعدادی تست رو بازیها هست که نشون داده 770 قویتر هست :
    http://www.tomshardware.com/reviews/...60,4038-4.html

من معمولا برای مقایسه کارتهای گرافیک از سایت hwcompare استفاده میکنم که بسیار معتبر هست .براتون در زیر لینک مقایسه قرار میدم :
    http://www.hwcompare.com/18424/gefor...force-gtx-770/

بنظر من میزان اختلاف خیلی زیاد هست و کلا 2 کارت در 2 کلاس کاری متفاوت هستند .بهتره 770 با 970 مقایسه بشه .

بطور کلی سایته techpowerup قویترین و بهترین Review ها را داره همیشه و تستهاش بسیار دقیق و موشکافانه هست .در مقایسه کارتهای گرافیک همیشه یه قسمت Performance Summary داره که میاد رو جدول کارتهای مختلف را رو چارت نشون میده که من همیشه ازش استفاده میکنم .لینک زیر را چک کنید :

https://www.techpowerup.com/reviews/...RIX_OC/29.html

در همه تستها 770 قویتر از 960 هست .

امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم دیگه تصمیم گیری با خودتون هست .کارت من هم نو هست خیالتون راحت هست که کسی بهش قبلا فشار نیاورده یا اورکلاکش نکرده یا ازش کار نکشیده .

از لحاظ قیمتی در خارج ایران هم کارت 770 حدود 50 دلار از 960 گرونتر هست
    امتیازها
    14,682
    سطح
    78
    3,097
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    این که دلیل نشد به نظر شما 950 قوی تر یا 770 خوب مشخص 770 چون یه کارت بالا میدرنج در دسته خودش بوده اما 950 یه کارت برای ندارهه پس سری کارت علت خوبی نیست این کارت 960 قوی تره.
    اما فروشنده محترم عزیز قیمت کارت شما کاملا منطقی اما این همه تبلیغ برای یک محصول درست نیست شما جنس میزارید قیمت وشرایط رو خود خریدار تصمیم میگیره خصوصا که 770 اسوس دمای کاریش نسبت به سایر رقبا کمی بالا تر هست.
    اگرچه ذات حق همتاندارد خدای بی علی معنا ندارد.
    امتیازها
    4,563
    سطح
    43
    0
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط sma نمایش پست ها
    این که دلیل نشد به نظر شما 950 قوی تر یا 770 خوب مشخص 770 چون یه کارت بالا میدرنج در دسته خودش بوده اما 950 یه کارت برای ندارهه پس سری کارت علت خوبی نیست این کارت 960 قوی تره.
    اما فروشنده محترم عزیز قیمت کارت شما کاملا منطقی اما این همه تبلیغ برای یک محصول درست نیست شما جنس میزارید قیمت وشرایط رو خود خریدار تصمیم میگیره خصوصا که 770 اسوس دمای کاریش نسبت به سایر رقبا کمی بالا تر هست.
    ممنون دوست عزیز
    بحث تبلیغ نیست و هدف دادم آگاهی کامل به یوزر برای این هست که بدونه چی میخره .خودم هر موقع میخوام چیزی بخرم کلی رو اینترنت سرچ میکنم و review ها را میخونم .گفتم زحمت را برا یوزر کم کنم و لینکها و توضیحات را براشون قرار بدم وگرنه این کارت نیاز به تبلیغ نداره خریدار خودش میدونه چی میخواد بخره .

در مورد دمای این کارت بحث رو اینترنت زیاد هست و در تضاد با هم .یکی از دوستان ایرانی خوب در سایت لیون کامپیوتر یه بررسی و مقایسه کامل انجام داده و دما را در اکثر حالات و بازیها تست کردم که براتون در زیر لینک میزارم :
    http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=29137

بنظر من در بعضی کارتهای این سری اگر هم مشکل دما وجود داشته باشه مربوط به خمیر زیر هدسینک هست و با تعویض اون حل میشه وگرنه سیستم خنک کنندگی Asus DirectCU-II الان جز بهترینها هست .از قدیم هم Asus همیشه به استفاده از بهترین کامپوننت ها برای قطعاتش معروف بوده و هست .

من یوزر تازه کار نیستم که بگم جو گیر شدم یا ... یه 20 سالی هست با کامپیوتر کار میکنم و همیشه سعی میکنم اطلاعاتم بروز باشه و چون مشکل زبان ندارم اکثر سایتهای خارجی را معمولا در مورد موضوع مورد نظرم بررسی میکنم .
    امتیازها
    769
    سطح
    14
    25
    کاربر اخراجی
    ممنون از توضیحات کاملتون .
    البته این روزا مموری کارت گرافیک هم خیلی مهم شده 2گیگ میشه گفت برای بازی متوسطه ولی در کل قیمتتون خوبه
    امتیازها
    14,682
    سطح
    78
    3,097
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نه عزیز قصد جسارت نداشتم حساب کاربریتون رو در پرشین هم دیدم پیشکسوت ما هستین اما کلا گفتم مشتری وقتی میخواد محصول بخره تحقیق میکنه شما همون که زحمت کشیدی تاپیک رو طبق مقررات اجرا کردی بایستی دست رو بوسید وکفایت.
    مدیریت در صورت صلاح دید پست های غیر مرتبط رو پاک کنه.
    اگرچه ذات حق همتاندارد خدای بی علی معنا ندارد.
    امتیازها
    4,563
    سطح
    43
    0
    کاربر جدید
    کارت فروخته شد .
    ختم تاپیک
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)