ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 28 از 52 نخست ... 18262728293038 ... آخرین
نمایش نتایج: از 271 به 280 از 519
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Morteza-DM نمایش پست ها
    درود بر استارتر عزیز
    سوالی داشتم بنده میخوام روی وایرلس میکروتیک فقط یکی از خطوط اینترنت رو داشته باشم. ولی روی اتر ۳ میکروتیک میخوام یه اکسس پوینت متصل کنم و هر دو خط ادغام شده رو از این طریق داشته باشم . در این صورت باید چطور تنظیمات رو تغییر بدم ؟
    سلام دوست عزیز
    شما برای اینکه بتوانید اکسس پوینت متصل کنید اتر 3 را باید به یک bridge تبدیل کنید

امتیازها
    806
    سطح
    15
    0
    کاربر جدید
    سلام.من رو خط ftth مخابراتم ۱ آی پی استاتیک داشتم و بدون مشکل به نت وصل میشم،ولی الان که درخواست ۴ تا ip استاتیک داردم کلا به نت نمیتونم وصل شم.از پشتیبانی مخابرات هم طرف گفت که آی پی رو باید دستی تو روتر تعریف کنم ولی بازم وصل نمیشه.هم مستقیم با کابل لن تو pc آی پی تعریف میکنم و pppoe وصل میشه ولی نت کلا ندارم.الان میخاستم ببینم مشکلم دقیقا کجاست؟از دیروز گفتم اون ۴ تا ip رو بردارنش که اینترنت دوباره درست شده
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط malek911 نمایش پست ها
    سلام.من رو خط ftth مخابراتم ۱ آی پی استاتیک داشتم و بدون مشکل به نت وصل میشم،ولی الان که درخواست ۴ تا ip استاتیک داردم کلا به نت نمیتونم وصل شم.از پشتیبانی مخابرات هم طرف گفت که آی پی رو باید دستی تو روتر تعریف کنم ولی بازم وصل نمیشه.هم مستقیم با کابل لن تو pc آی پی تعریف میکنم و pppoe وصل میشه ولی نت کلا ندارم.الان میخاستم ببینم مشکلم دقیقا کجاست؟از دیروز گفتم اون ۴ تا ip رو بردارنش که اینترنت دوباره درست شده
    عزیز باید Routing رو درست انجام بدی

امتیازها
    2,909
    سطح
    33
    1
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    شما برای اینکه بتوانید اکسس پوینت متصل کنید اتر 3 را باید به یک bridge تبدیل کنید
    فکر کنم متوجه منظور بنده نشدید شاید من خوب عنوان نکردم . ببینید من این پروسه رو کامل انجام دادم و مشکلی نیست . حالا میخوام یه بار تنظیمات رو با توجه به نیازم تغییراتی بدم /
    مورد نظر بنده اینه : روی وایرلس میکروتیک میخوام فقط یکی از خطوط اینترنت رو داشته باشم. و فقط روی اتر ۳ میکروتیک میخوام هر دو خط ادغام شده رو از این طریق داشته باشم . در این صورت باید چطور تنظیمات رو تغییر بدم ؟ نیاز به تغییراتی در دستورات هست ؟
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    فکر کنم متوجه منظور بنده نشدید شاید من خوب عنوان نکردم . ببینید من این پروسه رو کامل انجام دادم و مشکلی نیست . حالا میخوام یه بار تنظیمات رو با توجه به نیازم تغییراتی بدم /
    مورد نظر بنده اینه : روی وایرلس میکروتیک میخوام فقط یکی از خطوط اینترنت رو داشته باشم. و فقط روی اتر ۳ میکروتیک میخوام هر دو خط ادغام شده رو از این طریق داشته باشم . در این صورت باید چطور تنظیمات رو تغییر بدم ؟ نیاز به تغییراتی در دستورات هست ؟
    شما یک bridge به اسم WAN-OUT بساز و اتر 3 را درون bridge که ساختید قرار دهید و طبق آموزش از اول کانفیگ کنید و اکسس پوینت را به اتر 3 متصل کنید
    برای استفاده تنها از یک خط از روی وایرلس میکروتیک شما باید یک nat از آدرس مبدا ( یکی از اینترنت ها ) به آدرس مقصد ( وایرلس ) در فایروال میکروتیک بنویسید.

امتیازها
    2,909
    سطح
    33
    1
    کاربر جدید
    شما یک bridge به اسم WAN-OUT بساز و اتر 3 را درون bridge که ساختید قرار دهید و طبق آموزش از اول کانفیگ کنید و اکسس پوینت را به اتر 3 متصل کنید
    برای استفاده تنها از یک خط از روی وایرلس میکروتیک شما باید یک nat از آدرس مبدا ( یکی از اینترنت ها ) به آدرس مقصد ( وایرلس ) در فایروال میکروتیک بنویسید.
    متشکر از پاسختون / اگر wan1 رو بخوام بندازم روی وایرلس میکروتیک (wan-out2) دستور nat چطوری میشه ؟
    امتیازها
    806
    سطح
    15
    0
    کاربر جدید
    عزیز باید Routing رو درست انجام بدی
    ممنون که جواب میدی.
    الان من روتر rb962 رو سفارش دادم بیاد.فقط میخواستم ببینم الان که من ۴ تا آی پی استاتیک دارم میتونم واسه هر پرت شبکش یه آی پی استاتیک تعریف کنم و یه pppoe واسش بسازم؟یعنی چهار تا pppoe با آی پی متفاوت.
    و سوال دوم اینه من وقتی از مودم ftth مستقیم کابل شبکه میگیرم nat type1 میده ولی وقتی به روتور وصل میکنم و از روتور اینترنت میگیرم nat type 2 میده.اینو میتونم تو روتر طوری تنظیم کنم که اونم nat type 1 بده؟
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    متشکر از پاسختون / اگر wan1 رو بخوام بندازم روی وایرلس میکروتیک (wan-out2) دستور nat چطوری میشه ؟
    ip firewall nat add chain=srcnat in-interface=wan1 out-interface=wan-out2 action=masquerade
    نقل قول نوشته اصلی توسط malek911 نمایش پست ها
    ممنون که جواب میدی.
    الان من روتر rb962 رو سفارش دادم بیاد.فقط میخواستم ببینم الان که من ۴ تا آی پی استاتیک دارم میتونم واسه هر پرت شبکش یه آی پی استاتیک تعریف کنم و یه pppoe واسش بسازم؟یعنی چهار تا pppoe با آی پی متفاوت.
    و سوال دوم اینه من وقتی از مودم ftth مستقیم کابل شبکه میگیرم nat type1 میده ولی وقتی به روتور وصل میکنم و از روتور اینترنت میگیرم nat type 2 میده.اینو میتونم تو روتر طوری تنظیم کنم که اونم nat type 1 بده؟
    بله دوست عزیز هیچ مشکلی نداره میشه برای هر پورت میکروتیک wan ip مختلف ست کرد
    دیفالت میکروتیک nat type 1 هست به شرط اینکه فایبر مستقیم به خود میکروتیک وصل بشه

امتیازها
    2,909
    سطح
    33
    1
    کاربر جدید
    ip firewall nat add chain=srcnat in-interface=wan1 out-interface=wan-out2 action=masquerade
    مشکل:
    اینترنت WAN1 رو میخوام روی ether3 میکروتیک که اکسس پوینت وصل کردم بندازم دستور رو اینطوری زدم :
    ip firewall nat add chain=srcnat in-interface=WAN1 out-interfac
    e=ether3 action=masquerade
    دستور رو میزنم ارور : failure: incoming interface matching not possible in output and postrouting chains داد
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    مشکل:
    اینترنت WAN1 رو میخوام روی ether3 میکروتیک که اکسس پوینت وصل کردم بندازم دستور رو اینطوری زدم :
    ip firewall nat add chain=srcnat in-interface=WAN1 out-interfac
    e=ether3 action=masquerade
    دستور رو میزنم ارور : failure: incoming interface matching not possible in output and postrouting chains داد
    شما یه بار میگی میخوای رو وای فای بندازی یه بار میگی میخوام رو اتر 3 بندازم اول تکلیف خودتان را روشن بفرمایید بعد سوال کنید
    خب شما برای اینترفیس وایرلس IP تعریف کنید مثلا 192.1685.0/24 بعد دستور زیر را وارد کنید
    ip firewall nat add chain=srcnat out-interface=WAN1 src-address=192.168.5.0/24 action=masquerade

صفحه 28 از 52 نخست ... 18262728293038 ... آخرین
نمایش نتایج: از 271 به 280 از 519

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)