ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 45
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل

Exclamation تغییرات در عناوین کاربری کاربران انجمن

با سلام خدمت کاربران عزیز انجمن

دوستان عزیزم، همانطور که کمابیش اطلاع دارید، درجات عناوين كاربرى در انجمن ما یک حالت پیشفرضی دارد به شرح زیر، بدین صورت که با تعداد پست های کاربران، عناوین آنها ارتقا می یابد.

این سیستم عناوین کاربری که در ابتدا برای انجمن طراحی شد، خوب بود، اما با فعالیت های بیشتر، یکسری مشکلاتی پدیدار شد، که تغییر در این سیستم را اجتناب ناپذیر می کرد.

به نظرم به يك خانه تكانى اساسی نياز داره. البته مطرح شدن اين موضوع به صورت علنی در انجمن لزوما" به تغيير بلافاصله اين عناوين منجر نميشه و بايد یکسری تمهیدات در نظر گرفته بشه. منتها چون هرنوع تغییر در این سیستم دیفالت عنوان کاربری شامل تمام کاربران انجمن میشه، خواستم نظرات دوستان رو هم بدونم، بالاخره، نظر شما به عنوان کاربران انجمن برای من مهمه.

البته، نمیتونم قول بدم همه ی نظراتی که در این تاپیک مطرح میشه لزوما" همانها اجرا خواهد شد ولی بعد از شنیدن نظرات شما، و جمع بندی که با مدیران انجمن خواهم داشت، تغییرات لازم داده خواهد شد، در حقیقت میخواهم موقع تصمیم گیری، نظرات شما هم در شکل گیری ذهنیت ما کمک کنه.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 8-17-2015 11-36-36 AM.jpg
مشاهده: 175
حجم: 29.8 کیلو بایت

اين سيستم فعلی به نظرم چند تا مشكل داره.

1. فاصله بين تغيير عناوين بعضا" كمه.
    2. عنوان "كاربر مفيد" معلوم نيست به چه معناست. مفيد از نظر اسپم؟ كار در بخش عمومى؟ يا تخصصى؟
    3. با عنوان "كاربر حرفه اى" مخالفم. چون كاربر حرفه اى كسى ميتونه باشه كه سواد يا اطلاعات خوبى در يك زمينه ى مشخصى داشته باشه. بچه ها وقتى كاربر حرفه اى رو ميبينن، فكر ميكنن اين طرف همه فن حريفه، در صورتى كه طرف شايد اسپم داده باشه، عنوان حرفه اى گرفته. بعد حرفه اى توى چه زمينه اى؟ يك نفر كه گيم ميزنه لزوما" در بخش نرم افزار حرفه اى به حساب نمياد. اما اين عنوان به همه ميرسه فقط با 1000 پست.
    4. كاربر ويژه مشخص نیست از چه نظر شده ویژه

من نظرم اینه:

- از تعداد 0 تا 50 پست: عنوان "کاربر جدید"
    - از تعداد 50 تا 5000 پست کلیه عناوین حذف و عنوان همه ی کاربران به "کاربر انجمن سخت افزار" تغییر پیدا کنه.
    - از تعداد 5000 تا 10000 پست عنوان "کاربر با سابقه" یا "کاربر قدیمی"
    - از تعداد 10000 پست به بالا عنوان: "پیر انجمن" یا "کاربر پیشکسوت"
    ----------------------

لازم به ذکر است، اعطای عناوین خاص، همچون کاربر حرفه ای سخت افزار، کاربر ویژه در مورد فلان مبحث یا هر نوع عنوان خاص دیگر، به تشخیص خودم به عنوان مدیر کل انجمن به کاربران داده خواهد شد مشروط به نوع و میزان فعالیت کاربران.

دوستان اظهار نظر برای همه، از جمله مدیران آزاد است.
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    سلام خدمت همه عزیزان
    پیر انجمن که از کاربر پیشکسوت بدتره که حسش! :P یعنی طرف باید پاشو کم کم بده طرف قبله ! :D
    ببخشید حتی کاربر پیشکسوت هم مفهوم جالبی نداره !
    متأسفانه واقعیت موجود اینه توی این حوزه هرکسی برای خودش شده فوق تخصص و کارشناس ارشد ! 4 تا تز و پست داده و 4 تا قطعه زیر هم نوشته شده سیستم فکر کرده عالم دهر سخت افزاره . اینقدر حوزه سخت افزار و تکنولوژی بزرگ و گسترده هست که انتها نداره .هرچی بیشتر به عمق قضیه بری و مطالب حرفه ای تری دنبال کنی توی زیرشاخه هاش متوجه میشی که خیلی عقب بودی وخبر نداشتی ! هیچکسی هم به کمال دانش در این زمینه نمیرسه و نرسیده ونخواهد رسید . ( کل حوزه سخت افزار و تکنولوژی )
    اما در خصوص عناوین ...
    همونطور که رئیس گفت کاربر حرفه ای از چه نوعی ؟ تعداد پست که نمیتونه معیار حرفه ای بودن باشه . حرفه ای در چه شاخه ای ؟
    سیستم فروم که عقل وشعور نداره و هوشمند نیست تشخیص بده من رضا اشراقی در شاخه موبایل بیشتر فعالیت داشتم و پست هام حرفه ای و درست بوده برام عنوان کاستوم بزنه کاربر حرفه ای بخش موبایل ! یا توی بخش سیستم کامل فعالیت واقعاً مفید داشتم بهم عنوان کاربر حرفه ای بخش مشاوره سیستم بده .
    پس اصل عنوان دهی برپایه امتیاز در واقعیت امر غیر اصولی هست اما خب اجتناب ناپذیره چون گفتم سیستم هوشمند نیست در تمامی فروم ها کاربران بعد ازمدتی فعالیت توسط تیم مدیریت آنالیز میشن سطح علمیشون و استعدادشون و ابتدا عنوان کاستوم می گیرن در حوزه ای که فعالیت عمده دارند بعد در صورت رضایت به درجات مدیریتی میرسن
    اما خب از اونجایی که شرایط در ایران همیشه متفاوت هست کاربر قانون نخونده ثبت نام می کنه که فقط بیاد سؤالش رو بپرسه و به هدف خودش برسه ، شونصد جا توی تاپیک و اعلان و بوق کردی « اعتبار مشاوره رو براساس درجه کاربری بسنجید » و کاربر هم توجهی نمی کنه و علی رغم این قضیه بعضی عناوین کاربری دیفالتی که در پنل ادمین براش تعریف شده که براساس پست درجه رو تغییر بده ، بعضی عناوین در مورد فروم خودمون مثل حرفه ای ، ویژه ، ارشد عناوین خاص هستند که ممکنه توسط کاربر جدید و تازه وارد با عنوان کاستوم که مدیران به کاربران خاصی اعطاء می کنند اشتباه گرفته بشه و اگر افرادی با این درجه های دیفالت که عرض کردم دچار اشتباهی بشن در مشاوره ممکنه دردسرزا بشه
    و از طرفی به نسبت تاریخ امروزسال 2015میلادی و 1394 شمسی نسبت به اون زمانی که این عناوین و امتیازات در پنل ثبت شده بوده یعنی سال 2011 و 2012 تعداد کاربران افزایش پیدا کردند کاربران فعال الآن نسبت به گذشته تعداد کل پست هاشون بیشتر شده پس ضروری هست که این تغییر صورت بگیره .
    به نظرم برخی عناوینی که مفهوم خاصی ندارند ، تأثیری در جایگاه کاربر هم ندارند با اعمال تغییرات میشه ادغام و عنوان ها رو کمتر کرد
    مثلاً کاربر جدید با تازه کار چه فرق خاصی داره ؟! یا مفید و فعال ؟
    ویژه
    یعنی چی ؟ ارشد چه صیغه ای هست ؟!
    میشه فاصله اینها رو بیشتر کرد و برخی از عناوین رو کم کرد
    در پایان نظر من به این شکل هست :
    کاربر جدید : 0 تا 500
    کاربرانجمن سخت افزار : از 501 تا 6000
    کاربر فعال یا با سابقه: ( به قول یکی از فروم ها «حق آب وگل داره ! » =)) ) : از 6001 تا 11999
    کاربر پیشکسوت : 12000 به بالا
    بعضی فروم ها عناوینشون روکمی Fun و طنزگونه همون طور که یکیش رو مثال زدم در نظر گرفتند تا تأثیر زیادی در جایگاه کاربر نداشته باشه که کاربر عنوان دار با تعداد پست بالا خودش رو بالا بگیره و کاربر تازه کار هم به اشتباه نیفته ! در این صورت میشه تعداد عنوان ها رو زیاد کرد و فاصله امتیاز ها رو کم کرد و به کاربران واقعاً مفید عنوان کاستوم داد !
    از اینکه متن طولانی باعث سردرد و خستگی عزیزان میشه عذر میخوام ! @};-
    پ.ن: حق پیشنهاد دهنده رو رعایت کن رئیس ! :P
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2015/09/01 در ساعت 23:14

امتیازها
    11,776
    سطح
    71
    1,947
    کاربر انجمن
    درباره عنوان کلمه مناسبی به ذهنم نمیرسه.
    ولی فاصله رو این طور در نظر گرفتم.
    کمتر از 100
    کمتر از 1000
    کمتر از 5000
    کمتر از 10000
    امتیازها
    55,250
    سطح
    100
    11,513
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    ارمین جان به نظرم عنوان "کاربر ویژه" مناسب سایت نیست و بیشتر برای سایت هایی استفاده میشه که فروش اکانت پریموم دارن ......

عنوان مناسب تری فعلا به ذهنم نمیاد .....
    RAM: Team Group 8GB 3000Mhz CL16 DDR4
    CPU: AMD Ryzen 2200 G
    MAIN: ASUS B350-E Sock AM4
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    در پایان نظر من به این شکل هست :
    - کاربر جدید : 0 تا 500
    - کاربرانجمن سخت افزار : از 501 تا 6000
    - کاربر فعال یا با سابقه: ( به قول یکی از فروم ها «حق آب وگل داره ! » ) : از 6001 تا 11999
    - کاربر پیشکسوت : 12000 به بالا
    رضا جان،

شما در مجموع 4 طبقه ی کاربری رو در نظر گرفتی،

طبق نظر شما بخوایم بریم جلو:

- بیش از 16 هزار نفر، یعنی 99 درصد کل اعضای انجمن همه "کاربر جدید" در طبقه اول خواهند بود.

- 57 نفر از کاربران، عنوان "کاربر انجمن سخت افزار" خواهند داشت.

- 3 نفر از کاربران، عنوان کاربر فعال خواهند داشت.

و در طبقه ی چهارم هیچ کاربری نداریم.

این نحوه ی درجه بندی به نظرم خیلی جالب نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa98 نمایش پست ها
    درباره عنوان کلمه مناسبی به ذهنم نمیرسه.
    مصطفی جان، تاپیک در مورد عنوان کاربرانه، نه لزوما" تعداد پست.

نقل قول نوشته اصلی توسط SAMAN نمایش پست ها
    عنوان مناسب تری فعلا به ذهنم نمیاد .....
    این پست هم مشابه پست مصطفی بود.

نظر بقیه دوستان؟
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    رضا جان،

شما در مجموع 4 طبقه ی کاربری رو در نظر گرفتی،

طبق نظر شما بخوایم بریم جلو:

- بیش از 16 هزار نفر، یعنی 99 درصد کل اعضای انجمن همه "کاربر جدید" در طبقه اول خواهند بود.

- 57 نفر از کاربران، عنوان "کاربر انجمن سخت افزار" خواهند داشت.

- 3 نفر از کاربران، عنوان کاربر فعال خواهند داشت.

و در طبقه ی چهارم هیچ کاربری نداریم.

این نحوه ی درجه بندی به نظرم خیلی جالب نیست.
    رئیس کاربران که درجا نمیزنند . کاربری که فعاله روز به روز داره تعداد پستش بیشتر میشه
    با این طبقه بندی هدف این هست که اون گروه کاربر حرفه ای سابق بر حسب صلاحدید ، میزان فعالیت در حال حاضر ، میزان علمی بودن اکثریت پست هاشون تا حد امکان عنوان کاستوم بگیرند . همین الآن هم عناوین کاستوم داریم
    این 99% که شما گفتید از تعداد کل اعضاء بالای 70% اش کاربر کاملاً غیر فعال هست
    من و شما دونفر هستیم . آقا حسام شالیکاریان هم بالای7000 پست دارند .هر سه هم عنوان کاستوم داریم و دیفالت نیستیم و در اصل دو طبقه خالی هست
    کاربران و مدیران فعلی فعال هم دیر یا زود به این جمع اضافه میشن . همون طور که گفتم ما نباید بنامون بر عنوان دیفالت باشه وگرنه طبقه بندی من و شما کلاً 2000 پست فرقش هست که فرقی هم نخواهد کرد در اصل موضوع . اگر بنا بر عنوان دیفالت باشه که همون تغییر ندید راحت تره ! گفتم ما نباید نگاهمون به عنوان دیفالت باشه . کاربر خوب و واقعاً مفید با 300 تا 500 پست هم خودشو نشون میده و میشه بهش عنوان کاستوم داد
    همون طور که 4 سال طول کشیده تا الآن به جایی رسیدیم که بهتره این تعداد تغییر کنه در آینده هم همین طور خواهد بود .

نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    مصطفی جان، تاپیک در مورد عنوان کاربرانه، نه لزوما" تعداد پست.
    ضمن اینکه باید مرز تعداد پست که تعیین کننده عنوان قبلی و بعدی هست به طور دقیق1 واحد با هم فاصله داشته باشه
    اگر بر فرض اولین عنوان که هرچی هست کران بالای محدوده عنوان اول یعنی جایی که کاربر تعداد پست هاش به حدی رسیده که از یک عنوان به عنوان بعد میخواد بره کران پایین عنوان بعدی باید 1 واحد از کران بالای عنوان قبل بیشتر باشه
    یعنی محدوده ها باید کاملاً مشخص باشه
    اگر عنوان اول کاربر جدید هست که طبق پیشنهاد خودم تا 500 پست محدوده این عنوان هست ، عنوان بعدی یعنی کاربر انجمن سخت افزار باید از501 شروع بشه تا تا هر عدد دیگه ای مثلاً 6000 طبق پیشنهاد خودم
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2015/09/01 در ساعت 23:57

امتیازها
    14,682
    سطح
    78
    3,097
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    من نظرم اینه که مدیریت به هر شخص کاستوم عنوان بده الان هم همینطوره بعضی ها از حالت پیش فرض پیروی نمیکنن عطا جان پست خیلی کمی داشت کاربر حرفه ای شد وبعد مدیر thired person همینطور darvish khob هم عنوان کاستوم داره ولی خوب با 1-500 رضا جان موافقم چون یه کاربر با کمتر ازاین میزان قابلیت خودش رو نشون نداده ولی مثلا در مورد شخصا من معلوم فقط در زمینه مشاوره وراهنمایی قطعات فعالیت دارم یا مثلا dan در بخش موبایل تبلت.
    اگرچه ذات حق همتاندارد خدای بی علی معنا ندارد.
    امتیازها
    34,451
    سطح
    100
    5,619
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    با سلام خدمت مدیریت محترم و دوستان عزیز انجمن سخت افزار
    در ابتدا باید تشکر کنم از آقا آرمین که مابقی کاربران رو هم در این بحث شرکت دادن. فکر میکنم این موضوعی هست که باید یک تجدید نظری در اون ایجاد میشد.
    و اما نظرات و پیشنهادات بنده :
    همونطور که دوستان هم گفتن تعداد پست تنها باید به عنوان یک پارامتر برای دادن عنوان در نظر گرفته بشه. چون اگر بخوایم صرفا از تعداد پست نتیجه گیری کنیم ، قطعا نتایج به دست آمده دارای باگهای فراوانی خواهد بود. اینکه مفید بودن ، فعال بودن یا حرفه ای بودن به تعداد پست باشه، ایراداتی بهش وارد خواهد بود. پس در کنار تعداد پست ، نظرات مدیران و همکاران انجمن در قبال انتخاب عنوان کاربری حتما بایستی لحاظ بشه.

در مورد عنوان کاربری "کاربر جدید" ، فرض کنید کاربری در سال 2011 در سایت ثبت نام کرده و به دلایلی فعالیت نوشتاری پایینی در انجمن داشته. خوب اینکه این کاربر رو کاربر جدید قلمداد کنیم یک مقدار غیر منطقیه به نظرم.فکر میکنم بهتره که پارامتر مدت زمان عضویت در سایت رو هم به عنوان یک معیار عنوان دهی قلمداد کنیم. مثلا کاربرانی که عنوان Veteran دریافت کرده و هنوز کاربر جدید هستند به عنوان کاربر انجمن تغییر نام بدید.
    عناوین بخشهای مختلف هم می تونه در عنوان کاربری قید بشه. مثلا کاربر مفید بخش بازی.
    مطلب دیگه ای اگه به ذهنم رسید عرض خواهم کرد .
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط third person نمایش پست ها
    با سلام خدمت مدیریت محترم و دوستان عزیز انجمن سخت افزار
    در ابتدا باید تشکر کنم از آقا آرمین که مابقی کاربران رو هم در این بحث شرکت دادن. فکر میکنم این موضوعی هست که باید یک تجدید نظری در اون ایجاد میشد.
    و اما نظرات و پیشنهادات بنده :
    همونطور که دوستان هم گفتن تعداد پست تنها باید به عنوان یک پارامتر برای دادن عنوان در نظر گرفته بشه. چون اگر بخوایم صرفا از تعداد پست نتیجه گیری کنیم ، قطعا نتایج به دست آمده دارای باگهای فراوانی خواهد بود. اینکه مفید بودن ، فعال بودن یا حرفه ای بودن به تعداد پست باشه، ایراداتی بهش وارد خواهد بود. پس در کنار تعداد پست ، نظرات مدیران و همکاران انجمن در قبال انتخاب عنوان کاربری حتما بایستی لحاظ بشه.
    در مورد عنوان کاربری "کاربر جدید" ، فرض کنید کاربری در سال 2011 در سایت ثبت نام کرده و به دلایلی فعالیت نوشتاری پایینی در انجمن داشته. خوب اینکه این کاربر رو کاربر جدید قلمداد کنیم یک مقدار غیر منطقیه به نظرم.فکر میکنم بهتره که پارامتر مدت زمان عضویت در سایت رو هم به عنوان یک پارامتر قلمداد کنیم. مثلا کاربرانی که عنوان Veteran دریافت کرده و هنوز کاربر جدید هستند به عنوان کاربر انجمن تغییر نام بدید.
    عناوین بخشهای مختلف هم می تونه در عنوان کاربری قید بشه. مثلا کاربر مفید بخش بازی.
    مطلب دیگه ای اگه به ذهنم رسید عرض خواهم کرد .
    مهدی جان ممنون از نظر خوبت
    تأثیر زمان عضویت از طریق دستاوردها که در بخش مرکز امتیاز بهمون داده میشه اعمال میشه
    بعید میدونم در پنل ادمین تاجایی که یادمه امکان تأثیر دادن همزمان زمان عضویت و تعداد پستت در عنوان کاربری دیفالت وجود داشته باشه @};-

امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    اینم یک حالت دیگه برای اینکه تمام طبقات پر بشه :

کاربر جدید : 0 تا 350
    کاربرانجمن سخت افزار : از 351 تا 2500
    کاربر فعال یا با سابقه: : از 2501 تا 7000
    کاربر پیشکسوت : 7001 به بالا

این حالت بهینه تره
    من کلاً مغزم آخر شب ها بهتر کار می کنه و ایده می ریزه بیرون ! :P:D
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2015/09/02 در ساعت 00:10

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 45

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)