ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    امتیازها
    2,810
    سطح
    32
    9
    کاربر جدید

سوالاتی پیرامون سیستم های خنک کننده آبی

سلام دوستان
    چند روزیه دارم راجع به تمام سولوشن های خنک کردن سیستم تحقیق می کنم
    در واقع بیشتر از اینکه قصد خرید داشته باشم دوست دارم بیاموزم
    هدفمم ساخت یک سیستم بسیار کم صداست
    سیستم قراره یک آورکلاک استیبل 24/7 بشه و چندین سال کار کنه
    تقریبا یک لیست قطعات از محصولات های اند را لیست کردم که در زیر می بینید
    Motherboard : ASUS X99 Rampage V Extreme/USB3.1
    CPU : Intel Core i7-5960X
    Ram : A.DATA XPG Gaming Z1 3000 4X8=32GB
    Graphic : 3 X Gigabyte GTX 980 Ti OC G1 Gaming WF 3X 6GB (3way sli)
    HDD : Seagate Constellation CS 4TB
    SSD : ADATA SP900 2280 256GB M.2 SATA
    Power : Enermax Platimax 1500W Platinum
    Blu-Ray Writer : Asus BDR-S09XLT
    Case : Cooler Master Cosmos II - case

در تحقیقاتم متوجه شدم که واحد نویز dBA است که عدد های مختلفی راجع به حد کم صدایی شنیدم.
    مثلا یکی میگفت که بیشتر از 40dBA پر صدا به حساب میاد. یکی دیگه عددی در حدود پنجاه و خورده ای میگفت.
    دقیقا چه عددی بیشتر پر صدا به حساب میاد؟
    یا اینکه این اعداد مربوط به نویز چطور با هم جمع میشه؟
    مثلا اگر دو فن با 35dBA نویز داشته باشیم در مجموع چه مقداری صدا تولید میشه؟ اگه سه تا بشه چقدر؟ فرمولی داره؟

برای خنک کننده سیستم چند تا راه در جستجوهام بهش رسیدم
    اولین محصولی که بهش رسیدم
    Cooler Master Nepton 280L Water Cooler
    بود که بعدا در تحقیقات بعدیم فهمیدم به اینجور خنک کننده های مایع closed loop میگن

پس از این با واتر بلاک ها آشنا شدم
    که به خنک کننده های آن میگن opened loop
    چرا که شلنگ ها و مایع و پمپ و واتر بلاک ها توسط خود کاربر اسمبل کننده باید بسته بشه
    واتربلاک ها هرکدوم به یکی از قطعات مانند
    cpu, gpu, ram, motherboard chipsets, hard,...
    میچسبند و لوله هایی از داخلشون رد میشه و مایع رو بین این ها می چرخونه
    و یک پمپ هم نیازه تا این مایع رو به گردش در بیاره
    و یک رادیاتور هم که احتمالا فن هم داره برای انتشار حرارت به خارج کیس
    اینجا من با لیست طویلی از قطعات ریز و درشت مواجه شدم که چند تایی سوال برام ایجاد کرد
    اولا که اگه اشتباه برداشت نکرده باشم گویا خود این اپن لوپ ها یا به صورت ست فروش میرن (مثل XSPC RS360)
    یا به صورت تک تک قطعات جداگونه
    اینجا سوالی که پیش میاد اینه که چه زمانی ما باید بریم سراغ خرید تک تک قطعات؟
    و چه زمانی باید بریم سراغ خرید ست قطعات؟
    سوال دیگه ای که پیش اومد زمانی که داشتم قطعات شرکت koolance رو بررسی می کردم
    برای هارد دیسک هم بلاک هایی معرفی شده بود
    و یا برای رم
    اما توی هیچ کدوم از ست هایی که دیدم این موارد مشاهده نمیشد و درون ست ها فقط برای پردازنده بلاک قرار گرفته بود
    سوالی که برام پیش اومد این بود که آیا واقعا نیازه برای هارد هم واتربلاک بخریم؟
    یا اگه بخواهیم یک کیس کاملا بدون فن داشته باشیم شاید واتر بلاک هارد ضروری بشه؟
    هارد های معمولی با این بلاک ها راحت روی کیس بسته میشه؟
    بعدم یه قطعه ای که واتربلاک براش ندیدم پاور بود
    آیا واقعا پاور واتربلاک نداره؟ یا من ندیدم؟ یا کلا نمیشه واتربلاک برای پاور گذاشت؟ یا پاور هایی هستند که خودشون واتربلاک داخلشون کار گذاشته شده؟
    ست های معرفی شده همشون فقط شامل واتربلاک پردازنده بودند
    آیا با همان پمپ و رادیاتور این ست ها می توان با خرید واتربلاک دیگر قطعات و اتصال به همان پمپ سیستم رو خنک کرد؟ یا پمپ موجود در ست ها کشش واتر بلاک های اضافه رو نداره؟
    اینکه کل قطعات رو با واتربلاک ها خنک کنیم آیا موجب میشه که ما بتونیم کلا فن های کیس رو خاموش کنیم و فقط صدای پمپ مایع و فن های رادیاتور خنک کننده مایع رو تحمل کنیم؟ یا بازم باید فن های کیس در کنار این ها روشن بماند؟

یک نکته دیگه اینکه گویا بعضی از پمپ ها و مخزنشون کلا داخل کیس قرار میگیره
    و بعضی از مدل ها دستگاهی در خارج کیس هست که تمام موارد مورد نیاز رو داره (مثل پمپ و رادیاتور و فن) و فقط نیاز است که شیلنگ رو بهش وصل کنی و تمام (مثل EXC-800)
    بعضی از این دستگاه ها به نظرم رسید که گویا از سیستمی شبیه یخچال فریزر هم برای خنک کردن استفاده می کنند
    آیا تصوراتم درست بوده؟
    این دستگاه ها برای کیسی که قطعاتش رو نوشتم کافیه؟ یا زیاده؟ یا کمه؟
    این دستگاه ها آیا معادل همان پمپ های داخل کیس هستند؟
    وقتی میگه 800 وات توان خنک سازی داره یعنی چی؟ چطوری باید محاسبه کرد که قطعات کیس ما چقدر به خنک سازی نیاز دارند؟
    این دستگاه ها چقدر نویز تولید می کنند؟ پمپ ها چقدر نویز تولید می کنند؟ کدومش نویز کمتری داره؟
    یکی از این دستگاه های حدود 1500 دلار! قیمتش بود
    که طبیعتا وقتی بلاک ها رو هم بخری دیگه خرجت خیلی میره بالا
    توجیه عقلانی داره همچین هزینه ای؟
    اینکه خودت همه قطعات این دستگاه رو بخری همین هزینه درمیاد؟ یا بیشتر میشه؟ یا کمتر؟
    همچین دستگاه هایی برای اینکه بفهمند دمای پردازنده چقدره که چه میزان دور فن رو ببرند بالا چه کار می کنند؟
    اگر پمپ داخل کیس باشه با همون سوکت پاور روی مادربورد متوجه میشن
    ولی اگه خارج کیس باشه چطوری میفهمن؟
    آیا سیم بلندتری دارند که به همون سوکت روی مادربورد وصل میشه؟
    یا سنسور جداگونه ای باید روی پردازنده قرار بگیره؟
    اصلا از کجا می فهمن که کامپیوتر روشن شده که خودشون رو روشن کنن؟

بعضی از لوله ها منعطف بود بعضی ها شیشه ای و نا منعطف که با اتصالات خاصی به زوایای داخل کیس می رفت و به سمت هر کدوم از قطعات میرفت
    این لوله ها با هم تفاوتی هم میکنه یا صرفا برای مرتب شدن داخل کیس و هنرنمایی لوله های سفت و سخت و دردسر جابجایی اش رو به جون میخرن؟

یه نکته عجیب دیگه برام اینه که وقتی چندین قطعه رو با یک شلنگ به هم وصل بکنیم
    آبی که از اولین قطعه سر راه شلنگ میگذره گرم تر میشه و به آخرین قطعه که میرسه دمای احتمالا بالایی داره
    سوال اینجاست که مشکلی برای قطعه آخر ایجاد نمیشه؟
    ترتیب خاصی نداره که از ابتدا تا انتها از چه قطعاتی باید بگذره؟
    و یا نهایتا چند تا قطعه رو باید وصل کنیم به یک شلنگ؟

در تحقیقاتم با شرکت های ek و koolance و xs-pc آشنا شدم.
    شرکت koolance گستردگی انواع واتربلاک هاش بیشتر بود.
    اما ek هم جاهایی خوندم که برند خوبیه.
    مورد xs-pc هم چند تایی فروم بودند که گذاشته بودند و گویا یک شرکت ایرانی هم واردش می کنه
    نظر شما روی کدوم یکی از این برندهاست؟ یا اینکه ترکیبی از این برندها مفیده؟
    بعد هم هر کدوم این ها رو چطوری باید تهیه کرد؟ اگر قطعه ای وارد ایران نشده بود چطوری میخرنش؟
    چقدر هزینه اضافه برای وارد کردن این قطعات باید پرداخت؟

و در مجموع آیا راه عاقلانه ایه که کل قطعات رو با خنک کننده های اپن لوپ به هدف کاهش هرچه بیشتر نویز دستگاه خنک کرد؟
    برای سیستمی که قراره سه چهار پنج سال سیستم بازی باشه روش خنک کننده های اپن لوپ برای کاهش نویز عاقلانه است؟
    یا همان بریم سراغ یک خنک کننده کلوز لوپ برای پردازنده و خنک کننده بادی کارت گرافیک ها رو به حال خودشون بزاریم و فن های کیس رو هم روشن کنیم؟
    یا پردازنده رو هم با یک خنک کننده بادی مثل Noctua D15 خنک کنیم؟
    حالت عادی اسمبل کیس با خنک کننده های بادی کمتر نویز داره؟ یا اینکه خنک کننده های آبی کلوز لوپ رو ترکیب کنیم؟ یا اینکه کلا همه چیز رو با اپن لوپ خنک کنیم؟
    بار دیگر تاکید می کنم که هدف هرچه ساکت تر شدن کیس است.

میگن حسن السوال نصف العلم
    امیدوارم سوالاتم نصف علم بوده باشه
    امتیازها
    14,682
    سطح
    78
    3,097
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    سلام دوست عزیز به فروم خوش اومدین .از سبک سوال و این که برای یه خرید انقدر اطلاعات جمع کردین خیلی خوشم اومد واقعا برام جالب بود همین طور پیش برین دراینده بقیه دوستان میتونن ازشما استفاده کنن.
    1-شرکت ایرانی که xspc رو وارد میکنه عقیق رایانه تک هست با مدیریت جناب شمیرانی محصولات این شرکت رو فروشگاه انجمن موجود داره 2 برند دیگه هم بسیار عالی هست وکسی هست در داخل که محصولاتش رو داشته باشه.
    2-هدف شما از خرید سیستم دقیق چیه؟کاربردتون چیه فقط دنبال یک سیستم high end هستین یا نه کاری قرار باسیستم انجام شه؟
    3-سقف بودجتون چقدر هست یه سری از قطعاتی که انتخاب کردین توجیه خرید برای هرکسی نداره ومیشه قطعات بسیار خوب باقیمت بسیار کمتری خرید لطفا شفاف سازی کنید.
    اگرچه ذات حق همتاندارد خدای بی علی معنا ندارد.
    امتیازها
    11,776
    سطح
    71
    1,947
    کاربر انجمن
    اول بگم که مقیاس دسیبل تقریبا نمایی هست یعنی از 20 به 40 دو برابر نمیشه .خیلی بیشتر افزایش داره.مثلا 100 برابر.
    هر مقداری زیر 40 دسیبل خیلی خوب هست.

من در مورد سیستم انتخابی شما چند تا پیشنهاد بدم که سیستم کم صدا باشه و نصبش دردسر نداشته باشه.
    برای هارد از WD green استفاده کنید.
    از کیس corsair 900D استفاده کنید که از بسیاری از جهات بهتره(به جز کیفیت بدنه).
    از خنک کننده closed loop مدل corsair h110i gt استفاده کنید که بی رقیب هست.
    پاور هم میتونید corsair ax1500i انتخاب کنید البته مدل انتخابی خودتون هم خوبه ولی این در حال حاضر بهترین مدل در دنیاست.(در مورد نویز تفاوت زیادی ندارند و هر دو خوب هستند)
    رم هم معمولا به خنک کننده احتیاج نداره.ssd هم اصلا دمای بالا و صدا نداره.
    کارت گرافیک evga 980ti sc+ acx2 صداش نسبتا از این مدل کمتره ولی گارانتی خوبی نداره.اگر برای گیم در 4k میخواهید دو تا fury x خیلی قوی تر میشه.(نویز خیلی کمی هم داره)

در کل شاید با خنک کننده open راحت به هدفتون نرسید و هزینه خیلی بیشتری می طلبه.
    امتیازها
    2,810
    سطح
    32
    9
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط sma نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز به فروم خوش اومدین .از سبک سوال و این که برای یه خرید انقدر اطلاعات جمع کردین خیلی خوشم اومد واقعا برام جالب بود همین طور پیش برین دراینده بقیه دوستان میتونن ازشما استفاده کنن.
    1-شرکت ایرانی که xspc رو وارد میکنه عقیق رایانه تک هست با مدیریت جناب شمیرانی محصولات این شرکت رو فروشگاه انجمن موجود داره 2 برند دیگه هم بسیار عالی هست وکسی هست در داخل که محصولاتش رو داشته باشه.
    2-هدف شما از خرید سیستم دقیق چیه؟کاربردتون چیه فقط دنبال یک سیستم high end هستین یا نه کاری قرار باسیستم انجام شه؟
    3-سقف بودجتون چقدر هست یه سری از قطعاتی که انتخاب کردین توجیه خرید برای هرکسی نداره ومیشه قطعات بسیار خوب باقیمت بسیار کمتری خرید لطفا شفاف سازی کنید.

هدف سیستم گیمینگ هست.
    بازی جدید که بیاد ماهی یه بار ده پونزده ساعت بازی میشه.
    و در بقیه موارد روزانه چند ساعت وب گردی که idle به حساب میاد.
    هدف سیستمیه که بتونه اساسینز کرید یونیتی رو در 4k میزان 60 فریم بده
    تک کارت تایتان ایکس تونسته 21 بده
    پس یقینا تک کارت 980 ti از این هم کمتر میده
    پس احتمالا به سه تا کارت نیاز خواهد بود
    این سیستم باید چند سال دووم بیاره و سریع از رده خارج نشه
    سعی می کنم در خرید این سیستم سقف بودجه نداشته باشم و مثل استخر سرباز باشه... چون احتمالا آخرین سیستم بازی ای باشه که می خرم... (البته مشترکا با داداشم)

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa98 نمایش پست ها
    اول بگم که مقیاس دسیبل تقریبا نمایی هست یعنی از 20 به 40 دو برابر نمیشه .خیلی بیشتر افزایش داره.مثلا 100 برابر.
    هر مقداری زیر 40 دسیبل خیلی خوب هست.

من در مورد سیستم انتخابی شما چند تا پیشنهاد بدم که سیستم کم صدا باشه و نصبش دردسر نداشته باشه.
    برای هارد از WD green استفاده کنید.
    از کیس corsair 900D استفاده کنید که از بسیاری از جهات بهتره(به جز کیفیت بدنه).
    از خنک کننده closed loop مدل corsair h110i gt استفاده کنید که بی رقیب هست.
    پاور هم میتونید corsair ax1500i انتخاب کنید البته مدل انتخابی خودتون هم خوبه ولی این در حال حاضر بهترین مدل در دنیاست.(در مورد نویز تفاوت زیادی ندارند و هر دو خوب هستند)
    رم هم معمولا به خنک کننده احتیاج نداره.ssd هم اصلا دمای بالا و صدا نداره.
    کارت گرافیک evga 980ti sc+ acx2 صداش نسبتا از این مدل کمتره ولی گارانتی خوبی نداره.اگر برای گیم در 4k میخواهید دو تا fury x خیلی قوی تر میشه.(نویز خیلی کمی هم داره)

در کل شاید با خنک کننده open راحت به هدفتون نرسید و هزینه خیلی بیشتری می طلبه.
    در تحقیقاتم دوستان سایت همسایه لینک خوبی دادن که توضیحات خوبی در مورد نویزها و مقایسه اش با رویداد های زندگی روزمره داره
    http://www.sengpielaudio.com/TableOf...sureLevels.htm
    و رفتم لینک های دیگری از این سایت رو پیدا کردم که یه ابزار خوب برای جمع صدای چند منبع نویز رو قرار داده
    http://www.sengpielaudio.com/calculator-spl.htm
    تقریبا میشه با این ابزار نویز تمام فن های موجود رو وارد و محاسبه کرد

کیس جالبی هم معرفی کردید و جای دو تا پاور داره
    و احتمالا اگه جواب بده بشه دو تا پاور بدون فن Enermax Digifanless رو با هم استفاده کرد
    http://www.sakhtafzarmag.com/منبع-تغ...-فن-جهان
    البته دو تا 550W مجموعا میشه 1100 که بخشی اش هم پرت میره
    باید دید میشه گرافیک ها رو جدا پاوررسانی کرد و بقیه سیستم رو هم جداگانه که اگه بشه چی میشه
    خود فن پاور اگه کم بشه خیلی خوب میشه

گرافیک هم احتمالا اگه بخواهم از خنک کننده های اپن لوپ استفاده کنم باید مدل مرجع بگیرم
    چون احتمالا واتربلاک های معرفی شده فقط با مدل مرجع کار می کنه و نشه روی مدل های غیر مرجع استفاده کرد
    به هرحال هنوز باید تحقیق کرد... البته به کمک شما دوستان
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    سلام دوست خوبم

خیلی خوبه این همه تحقیق کردین. اما پیش از پاسخ به سوالات شما،

ابتدا بگم به نظرم برای داشتن یک سیستم بی صدا نیاز به این همه هزینه نیست. سیستمی که در امضای من هست، در حالت بی کاری 0dB است و هیچ فنی در اون نمیچرخه. برای داشتن یک سیستم بی صدا باید تک تک قطعات بر مبنای بی صدا بودنشون چیده بشن.

اما برای اورکلاک یک سیستم داستان متفاوته، شما ابتدا باید نیازی که برای اورکلاک 24/7 سیستم داری تعریف کنی. چرا اصلا" نیاز به اورکلاک داری و چرا 24/7. پس از پاسخ به این سوالات میتونی بر اساس نیاز اورکلاک خود، قطعات را بر مبنای قدرت و کارایی در اورکلاک چیده بشوند.

برای گیم، باز باید قطعات بر مبنای نیاز های گیمینگ چیده بشوند.

نمیشه، شما یک سیستمی اسمبل کنید، که هم ته اورکلاک باشه، هم ته بی صدایی باشه، و هم ته گیمینگ باشه. چنین چیزی امکان پذیر نیست. سیستمی که اسمبل می کنید باید برای یکی از این اهداف، به عنوان هدف اصلی برنامه ریزی بشه. مثلا" اگر سیستم گیم میخواین که اورکلاک هم بشه باهاش انجام داد و حتی المکان بی صدا باشه، میشه قطعاتی خریداری بشه که هدف اصلیش گیم باشه اما نیم نگاهی هم به سکوت و اورکلاک داشته باشه.

خلاصه ابتدا باید هدف اصلی سیستم مورد نظر بیان بشه.
    امتیازها
    2,810
    سطح
    32
    9
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    سلام دوست خوبم

خیلی خوبه این همه تحقیق کردین. اما پیش از پاسخ به سوالات شما،

ابتدا بگم به نظرم برای داشتن یک سیستم بی صدا نیاز به این همه هزینه نیست. سیستمی که در امضای من هست، در حالت بی کاری 0dB است و هیچ فنی در اون نمیچرخه. برای داشتن یک سیستم بی صدا باید تک تک قطعات بر مبنای بی صدا بودنشون چیده بشن.

اما برای اورکلاک یک سیستم داستان متفاوته، شما ابتدا باید نیازی که برای اورکلاک 24/7 سیستم داری تعریف کنی. چرا اصلا" نیاز به اورکلاک داری و چرا 24/7. پس از پاسخ به این سوالات میتونی بر اساس نیاز اورکلاک خود، قطعات را بر مبنای قدرت و کارایی در اورکلاک چیده بشوند.

برای گیم، باز باید قطعات بر مبنای نیاز های گیمینگ چیده بشوند.

نمیشه، شما یک سیستمی اسمبل کنید، که هم ته اورکلاک باشه، هم ته بی صدایی باشه، و هم ته گیمینگ باشه. چنین چیزی امکان پذیر نیست. سیستمی که اسمبل می کنید باید برای یکی از این اهداف، به عنوان هدف اصلی برنامه ریزی بشه. مثلا" اگر سیستم گیم میخواین که اورکلاک هم بشه باهاش انجام داد و حتی المکان بی صدا باشه، میشه قطعاتی خریداری بشه که هدف اصلیش گیم باشه اما نیم نگاهی هم به سکوت و اورکلاک داشته باشه.

خلاصه ابتدا باید هدف اصلی سیستم مورد نظر بیان بشه.
    هدف اصلی رو در پاسخ قبلی ذکر کردم.
    اما منظورم از آورکلاک رکورد شکنی نیست.
    بلکه همون چند درصدیه که جا داره آور کلاک بشه و سیستم استیبل باشه...
    شرکت های سازنده معمولا حداکثر کلاکی که سیستم باهاش استیبل خواهد بود رو به کار نمیبرند...
    مخصوصا هم اگه بخواهیم از خنک کننده مایع استفاده کنیم به نظرم بتونیم کلاک سیستم رو بیشتر کنیم و سیستم استیبل بمونه...
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahpooya نمایش پست ها
    هدف اصلی رو در پاسخ قبلی ذکر کردم.
    اما منظورم از آورکلاک رکورد شکنی نیست.
    بلکه همون چند درصدیه که جا داره آور کلاک بشه و سیستم استیبل باشه...
    شرکت های سازنده معمولا حداکثر کلاکی که سیستم باهاش استیبل خواهد بود رو به کار نمیبرند...
    مخصوصا هم اگه بخواهیم از خنک کننده مایع استفاده کنیم به نظرم بتونیم کلاک سیستم رو بیشتر کنیم و سیستم استیبل بمونه...
    سلام .
    به انجمن سخت افزار خوش آمدید @};-
    عزیزم
    اشتباه شما اینجاست که فکر می کنید تعداد فریم گیری با افزایش هرکارت نسبت به یک کارت به همون نسبت افزایش پیدا می کنه !! خیر ! دو کارت دو برابر تک کارت و 3 کارت سه برابر تک کارت و 4کارت 4 برابر افزایش فریم نخواهد داشت !!!
    این افزایش فریم به عوامل مختلف بستگی داره که بازی مورد نظر چقدر با SLI سازگاری داشته باشه و چه فیلتر هایی اعمال بشه و ....
    در هر بازی این جریان متفاوت هست .
    و در مورد قطعات کامپیوتر یک اصلی داریم که بودحه از یک حدی که بالا بره دیگه شیب افزایش کارایی به اندازه اون افزایش بودجه نخواهد بود و در واقع هزینه اضافی و هرز بابت قطعات غول داده میشه
    5960X فرکانسش 3.5 هست شما با واتر کاستوم به قیمت بالای 1 میلیون اگر فرض کنیم فقط برای پردازنده خریده بشه حرفه ای باشید و خیلی فرکانس بزنید تا 4.8 !!
    با واتر ClosedLoop رکورد ثبت شده اورکلاک توی سایت hwbot رو چک می کردم توی ایران فقط جناب محمد جواد معتمدی زدند تا 4598.93
    http://hwbot.org/submission/2851848_...0x_4598.93_mhz
    خلاصه اینکه هنر این نیست که میلیون میلیون خرج کنید و 9 میلیون خرج گرافیک کنید ! و کلاً حدود 20 تومن خرج سیستم !!
    هنر اینه پرصداترین واتر کولر ClosedLoop دستتون باشه بدونید چطوری تنظیمش کنید تا در حالت بیکاری ازش یک سیستم بیصدا بسازید مثل مدیر کل انجمن !!!
    برای چند تا عدد بالا پایین سیستم نبند عزیزدل .
    فکر دو پاور هم از ذهنتون بیرون کنید .
    سیستم بیصدا هیچ وقت اولویت نیست . کاربرد های اصلی شامل اداری - خانگی - گیمینگ - رندرینگ - اورکلاکینگ هست . و همون طور که مدیر کل گفتن سیستم بیصدا باید بهش نیم نگاه داشت نه اینکه جای اصل و فرع رو عوض کنید .
    در هر صورت تاپیک شما جای نامناسب هست .
    البته امیدواریم چنین سیستمی رویا پردازی نباشه ! ;)
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2015/07/12 در ساعت 12:44
    امتیازها
    14,682
    سطح
    78
    3,097
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    سلام مجدد در توضیح صبحت های رضا جان در مورد sli بگم که معمولا این طور میگن که
    کارت اول 100
    2کارت 170-180
    3کارت 250-270
    4 کارت 320-350
    این میزان که جلو تعداد نوشتم درصد قدرت چینش هاس اما شخصا بیشتر از 2کارت رو پیشنهاد نمیکنم ضمن
    http://www.techpowerup.com/reviews/G..._Gaming/7.html
    ضمن اینکه طبق لینک بالا کارت 980 ti 35 فریم در بازی مد نظر شما داره بد یحث بنده سر گرافیک نبود شما واقعا نیازی به 5960x نداری به کیس 1400 تومنی نیاز ندارین بنده 2 سیستم زیر روبه شما پیشنهاد میکنم نه بیشتر.
    MB: Asus X99 Pro/USB 3.1: 1,250,000

RAM: GSkill Ripjaws 4 | 4×4GB=16GB DDR4 3200MHz CL16 Black + Fan: 1,330,000

CPU: Intel Core i7-5930K: 1,870,000
    VGA: Gigabyte GTX 980 Ti OC G1 Gaming WF 3X 6GB x2 sli :6,840,000
    SSD: Samsung 850 Pro 256GB: 600,000
    CPU Cooler: Corsair H110i GT Extreme Performance: 540,000
    PSU: Corsair HX1200i *Platinum*: 1,040,000
    ODD: Asus 24X DRW-24D3ST: 60,000
    610,000: Case: Enermax Thormax Gian

SSHD: Seagate Desktop Hybrid 4TB HDD + 8GB Turbo Cache: 600,000
    total :14,750,000
    سوکت 1150
    MB: ASRock Z97 Extreme 9: 930,000
    RAM: GSkill TridentX 2×8GB=16GB DDR3 2400MHz CL10: 450,000
    CPU: Intel Core i7-4790K: 1,100,000

بقیه موارد هم یکسان این سیستم 2 ملیون ارزون تر میشه البته توصیه میکنم برای خرید صبر کنید حباب قیمتی 980ti بشکنه این کارت قیمت طبیهش 2800-3000 خواهد بود.

اگرچه ذات حق همتاندارد خدای بی علی معنا ندارد.
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    اتفاقاً همین چند ساعت پیش خبری رو در خصوص کاهش قیمت 980Ti برای رقابت با FURY X می خوندم که با این وضعیت الآن حتی 2Way هم عقلانی نیست !
    کد:
    http://wccftech.com/nvidia-aibs-silently-cut-prices-highend-maxwell-cards-geforce-gtx-980-ti-selling-629-gtx-980-479/
    امتیازها
    11,776
    سطح
    71
    1,947
    کاربر انجمن
    نظر من برای گیمینگ 4k :دو تا fury x هست چون از titan x sli هم بهتره.
    http://www.tweaktown.com/articles/72...re/index5.html

پیشنهاد دیگه من خرید سی پی یو intel skylake هست که ماه دیگه عرضه میشه.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع