ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    امتیازها
    48,194
    سطح
    100
    3,252
    مدير بازنشسته

نوکیا با نام «سیمبین» خداحافظی کرد

گروه خبری GSM: شرکت نوکیا با انتشار گزارشی در وبلاگ رسمی خود اعلام کرد که نسخه آتی سیستم‌عامل Symbian با نام Nokia Belle وارد بازار می‌شود تا بر این اساس نام Symbian از سری سیستم‌های عامل نوکیا حذف شود.

به گزارش ایستنا، از زمان تصمیم‌گیری نوکیا برای آغاز همکاری با مایکروسافت و استفاده از سیستم‌عامل ویندوز فون در نسل جدید گوشی‌های هوشمند نوکیا، این شرکت اخبار متفاوتی را در مورد ادامه حضور سیستم‌عامل Symbian در بازار منتشر کرده است. سیستم‌عامل Symbian اهمیت فراوانی برای شرکت نوکیا دارد، زیرا تا زمانی که سهم سیستم‌عامل Symbian در بازار جهانی تلفن‌های همراه بیشتر از ویندوز فون باشد، نوکیا در مقایسه با سیستم‌عامل مایکروسافت وابستگی بیشتری به این سیستم‌عامل خواهد داشت که کارشناسان در این زمینه پیش‌بینی می‌کنند این روند دست‌کم تا پایان سال آتی به همین صورت ادامه پیدا کند.

"بِن وود"(Ben Wood) مدیر تحقیقات مرکز CCS Insight در این خصوص گفت: «این خبر نشان‌دهنده مشکلاتی است که این روزها نوکیا در جریان متقاعد کردن کاربران برای خرید گوشی‌های هوشمند جدید مبتنی بر سیستم‌عامل Symbian با آن دست و پنجه نرم می‌کند. این شرکت در این جریان سعی می‌کند کاربران را به این باور برساند که "نوکیا" یک برند قوی است».

گفته می‌شود که طی فصل سوم سال جاری میلادی کاربران جهانی 19.5 میلیون دستگاه گوشی هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل Symbian را خریداری کردند تا این سیستم‌عامل در مجموع صاحب 17 درصد از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند شود. در مقایسه با این جریان، طی فصل سوم سال 2010 میلادی 29.5 میلیون دستگاه گوشی هوشمند نوکیا فروخته شده بود که 36.3 درصد این بازار را در اختیار داشت.

با سهم یاد شده نوکیا هم‌اکنون دومین تولیدکننده بزرگ گوشی هوشمند در جهان محسوب می‌شود که بیشترین سهم در این حوزه در اختیار سیستم‌عامل اندروید است. به گفته شرکت تحقیقاتی گارتنر، گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل Symbian همچنان در اروپای شرقی و خاورمیانه محبوبیت فراوانی دارند.

لازم به ذکر است که در مطلب وبلاگی یاد شده توضیحی داده نشده است که چرا نوکیا تصمیم به حذف نام Symbian گرفته است. این شرکت از پاسخ دادن به سوالات خبرنگاران در این زمینه مبتنی بر تفکر پشت این قضیه نیز خودداری کرده است.

هر چه بیشتر عمر می کنم بیشتر اطمینان پیدا می کنم که تفاوت عمده انسانها ، تفاوت بین انسان ضعیف و قوی ، بین انسان بزرگ و کوچک میزان توانایی یا اراده استوار و خلل نا پذیر آنهاست . به این معنی که انسان قدرتمند هنگامی که هدفی را برای خود مشخص می کند دو راه بیشتر پیش رو ندارد : یا مرگ یا پیروزی
    امتیازها
    48,194
    سطح
    100
    3,252
    مدير بازنشسته
    با این کارا نوکیا زنده نمیشه

با تشکر
    هر چه بیشتر عمر می کنم بیشتر اطمینان پیدا می کنم که تفاوت عمده انسانها ، تفاوت بین انسان ضعیف و قوی ، بین انسان بزرگ و کوچک میزان توانایی یا اراده استوار و خلل نا پذیر آنهاست . به این معنی که انسان قدرتمند هنگامی که هدفی را برای خود مشخص می کند دو راه بیشتر پیش رو ندارد : یا مرگ یا پیروزی
    امتیازها
    6,799
    سطح
    54
    765
    کاربر انجمن
    آخی .... یادش بخیر .... واقعا چه خاطرهایی شیرینی با همین اسم سیمبین دارم
    یه زمانی اسم سیمبین که میومد همه لذت میبردن واقعا . ولی حالا دیگه تقریبا نه
    ( sn2h ( sajad
    اگر ۴ تکه نان خوشمزه باشد و شما ۵ نفر باشید
    کسی که اصلا از مزه آن نان خوشش نمی آید مادر است
    دوستت دارم مادرم
    امتیازها
    113,930
    سطح
    100
    12,120
    کاربر فعال
    کاش اسمش همون سیمبین میموند......از این اسم خوشم میاد........
    درضمن Sn2h با اومدن Carla و Donna دوباره سیمبین مثل آندروید و IOS تو زبونا میفته و طرفدار پیدا میکنه.بزار بیان.من که منتظرم
    .........
    امتیازها
    6,799
    سطح
    54
    765
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط n8-yaser نمایش پست ها
    کاش اسمش همون سیمبین میموند......از این اسم خوشم میاد........
    درضمن Sn2h با اومدن Carla و Donna دوباره سیمبین مثل آندروید و IOS تو زبونا میفته و طرفدار پیدا میکنه.بزار بیان.من که منتظرم
    .........

دوست عزیز دقیقا منم همین نظرو دارم . کاملا باهات موافقم .
    آخه نوکیا هم که همین طوری نمیمونه . بلاخره یه کاری میکنه . دور و زود داره ولی ....
    در مورد اسم سیمبین هم منم مثل خودت خوشم از اسمش میاد .
    ( sn2h ( sajad
    اگر ۴ تکه نان خوشمزه باشد و شما ۵ نفر باشید
    کسی که اصلا از مزه آن نان خوشش نمی آید مادر است
    دوستت دارم مادرم
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع