ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

*** درآمدی بر ویندوزفون ***

___ به نام خدا ___

قصد دارم تجربه خودم را از کار با سیستم عامل ابر کمپانی Microsoft یعنی WindowsPhone 8.1 در اختیار دوستان بگذارم.
    متاسفانه در فضای مجازی اطلاعات غلط زیادی درباره ویندوز فون وجود دارد. در بررسی ها به حسن ها و اشکالات این سیستم عامل دقیق و درست پرداخته نشده است.
    قصد داریم در این تاپیک با ایجاد فضایی کاملا علمی و به دور از تعصب به تحلیل و بررسی در حد توان خودمان بپردازیم.

سیستم عامل ویندوز فون ، سیستم عاملی سریع و بسیار یکپارچه است. هنگام ورود به صفحه اصلی ، کاشی های معروف ویندوز فون را مشاهده می کنید که از نظر من بسیار کار بردیست:

این کاشی ها تا حدی قابیلت شخصی سازی دارند که از نظر من هم زیبا تر و هم کاربردی تر و هم ساده تر از سیستم عامل اندروید است.

فروشگاه مایکروسافت کاربردی و خوب است و نرم افزار های زیادی را در خود جای می دهد.
    برخلاف تصور بسیاری که گمان می کنند ویندوزفون اصلاً اپلیکیشن ندارد ، استور مایکروسافت پر از اپلیکیشن های مختلف است.
    به شخصه تا به حال اصلاً با مشکل کمبود نرم افزار در ویندوز فون مواجه نشده ام.
    و بر روی فبلت لومیا 1520 خودم حدود 60 اپلیکیشن مختلف نصب است.

نسخه 8.1 ویندوز فون مجهز به نوار ناتیفیکیشن است :

یکی از بهترین و کاربردی ترین ابزار های ویندوز فون OFFICE است :

office ویندوز فون جای کار زیاد دارد اما به شخصه از کار با آن بسیار راضی هستم.

دوربین :

به راستی که زاویه دهان کروکدیل جهت ابراز تعجب از تصاویر خیره کننده گوشی های لومیا قاصر است!!! فقط یک کلمه : شکفت آور!!! :

توجه : تمامی تصاویر کاملاً خام می باشند و توسط فبلت Lumia 1520 گرفته شده است.

فیلم برداری گوشی های لومیا به مراتب بهتر از عکس برداری آنهاست! فیلم ها بسیار خیره کننده و واضح به نظر می رسند.

لومیا تمامی این ویژگی هارا مدیون لنز زایس و تکنولوژی pure view خود است.

در زیر تصاویری از گوشی میانرده Lumia 830 را می بینید:

سیستم عامل ویندوز فون بسیار بهینه و معقول از باتری استفاده می کند.

فبلت قدرتمند Lumia 1520 مجهز به یک باتری 3400 میلی آمپری است که به راحتی تا 3 روز دوام می آورد.

تست Antutu Lumia 1520 :

تست Antutu Lumia 830 :

توجه داشته باشید که این تست ها با Antutu سیستم عامل اندروید قابل قیاس نیست.

در کار با Lumia 1520 , Lumia 830 تا به امروز هیچ هنگ و لگی مشاهده نکرده ام.

جمع بندی بسیار مهم:

حسن سیستم عامل ویندوز فون :

1- سرعت فوق العاده خوب در اجرای تمامی نرم افزار ها و بازی ها.
    2- عدم هنگ.
    3- یکپارچگی و نظم بسیار بالا.
    4- کنتراست بالای متون به دلیل داشتن Nokia CB و عدم خستگی چشم در هنگام خواندن متون ، حتی به مدت طولانی
    5- مدیریت خوب منابع و مصرف باتری.
    6- تاچ نمایشگر بسیار حساس و عالی است.

مشکلات سیستم عامل ویندوز فون :

1- استور مایکروسافت در ایران دچار مشکلات و محدودیت هایی است.
    2- مرور گر وب بسیار ضعیف است و واجد باگ های فراوانی است.
    3- مدیریت نور نمایشگر می توانست بهتر باشد.
    4- پخش کننده دیفالت موسیقی و فیلم ویندوز فون بسیار ضعیف است!

با ورود ویندوز فون 10 به عرصه گوشی های همراه احتمالا شاهد رفع بسیاری از باگ ها و نواقص خواهیم بود ، همان طور که در آپدیت 8 به 8.1 شاهد آن بودیم.
    نمی توان از این نکته صرف نظر کرد که هنوز سیستم عامل ویندوز فون دچار کمبود هایی است و مایکروسافت به شدت در حال توسعه آن می باشد.

با سپاس.

امتیازها
    11,776
    سطح
    71
    1,947
    کاربر انجمن
    جالب ترین ویژگی از نظر من راحتی کار با سیستم عامل ویندوز هست .
    کسی که تا به حال با گوشی هوشمند کار نکرده باشه به ویندوز موبایل سریع تر عادت میکنه.

خوشبختانه اکثر نواقص و کمبود ها در حال رفع شدن هست و ویژگی های خیلی خوبی قراره در ویندوز 10 بیاد (مثل continuum)
    ولی باید تا ماه سپتامبر و عرضه رسمی صبر کرد.

در مورد سرعت و هنگ نکردن بگم که تنها موردی که من لگ میبینم وقتیه که ناتیفیکیشن ها پر از پیغام میشه و بخوای نوار رو پایین بکشی.که البته روی لومیا 520 بود.:-"
    امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa98 نمایش پست ها
    جالب ترین ویژگی از نظر من راحتی کار با سیستم عامل ویندوز هست .
    کسی که تا به حال با گوشی هوشمند کار نکرده باشه به ویندوز موبایل سریع تر عادت میکنه.

خوشبختانه اکثر نواقص و کمبود ها در حال رفع شدن هست و ویژگی های خیلی خوبی قراره در ویندوز 10 بیاد (مثل continuum)
    ولی باید تا ماه سپتامبر و عرضه رسمی صبر کرد.

در مورد سرعت و هنگ نکردن بگم که تنها موردی که من لگ میبینم وقتیه که ناتیفیکیشن ها پر از پیغام میشه و بخوای نوار رو پایین بکشی.که البته روی لومیا 520 بود.:-"

امید وارم محدودیت های استور بر طرف بشود که خیلی اذیت می کند! برای این یه مورد فک نکنم مایکروسافت فکری بکند! باید دوستان حرفه ای هم وطن یه فکری بکنن.

امتیازها
    31,452
    سطح
    100
    11,576
    مشاور انجمن
    6- تاچ نمایشگر بسیار حساس و عالی است.
    این نقطه قوت سیستم عامله یا گوشی؟! :-j:-??

تمامی تصاویر کاملاً خام می باشند و توسط فبلت Lumia 1520 گرفته شده است.
    تصویر خام با تصویر بدون افکت فرق میکنه نوید جان ...

به جز فرمت raw در گوشی های هوشمند همه ی عکس ها مقداری فیلتر گذاری میشن به صورت اتوماتیک.

با ورود ویندوز فون 10 به عرصه گوشی های همراه احتمالا شاهد رفع بسیاری از باگ ها و نواقص خواهیم بود ، همان طور که در آپدیت 8 به 8.1 شاهد آن بودیم.
    آپدیت 8 به 8.1 بر عکس چیزی که ازش انتظار میرفت اصلا در حد اضافه شدن یک عدد به سیستم عامل نبود.

یعنی مثل آپدیت های gdr نوکیا چیزای خیلی جزئی اضافه شد که اونم با باگ های زیادی همراه شد.

همین نوتیفیکیشن سنتر مثلا باید وقتی کاربر روی آیکون وای فای تپ میکرد وای فای باید روشن/خاموش میشد در حالی که

میرفت توی تنظیمات وای فای و باید از اونجا روشن/خاموش میکردید :|

در پایان بگم منم به ویندوز 10 (اکثر کاربران) امید دارم که به مثل ویندوز دسکتاپ به حد کمال برسه و بتونه با اندروید و ios

در بازار سیستم عامل ها رقابت کنه.

ممنون نوید جان. @};-

«راه در جهان یکی است و آن راه راستی است»

امتیازها
    163
    سطح
    3
    71
    کاربر اخراجی
    فعلا کم و کاستی های نرم افزاری وجود داره مثله نداشتن قندشکن رایگان خوب , فایل منیجر قدرتمند , یا موزیک پلیر حرفه ای که توی ویندوز ۱۰ چند تا ازین نرم افزار ها به صورت یونیورسال قرار داره فعلا تا ببینیم چه شود
    امتیازها
    14,682
    سطح
    78
    3,097
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    تهش رو یکی بگه بدونیم .
    تو قیمت مساوی با یه اندرویدی کدوم ارزش داره ؟ به کم کاستیهی فعلیش میارزه؟
    اگرچه ذات حق همتاندارد خدای بی علی معنا ندارد.
    امتیازها
    163
    سطح
    3
    71
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط sma نمایش پست ها
    تهش رو یکی بگه بدونیم .
    تو قیمت مساوی وینفون از لحاظ سرعت عملکرد ۱۰۰٪ برتری داره کم و کاستی های فعلیش با اومدن ویندوز ۱۰ به کمترین حد میرسه که بله اگه پس از عرضه ویندوز ۱۰ بخرید قاعدتا می ارزه و کم و کاستی نخواهد داشت / اما تو فلگشیپ ها قاعده فرق میکنه چه گوشی های اندرویدی و چه ویندوزی از لحاظ عملکرد مساوی هستند,
    امتیازها
    11,776
    سطح
    71
    1,947
    کاربر انجمن
    8.1 باگ داره؟
    ما که ندیدیم.
    فقط روی preview ها باگ به وضوح دیده میشه.

ولی اگه بدونید برای ویندوز سالی سه تا آپدیت مهم میاد.
    Amber
    black
    cyan 8.1
    denim
    emerald
    win10
    امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shahin007 نمایش پست ها
    این نقطه قوت سیستم عامله یا گوشی؟! :-j:-??

تصویر خام با تصویر بدون افکت فرق میکنه نوید جان ...

به جز فرمت raw در گوشی های هوشمند همه ی عکس ها مقداری فیلتر گذاری میشن به صورت اتوماتیک.

آپدیت 8 به 8.1 بر عکس چیزی که ازش انتظار میرفت اصلا در حد اضافه شدن یک عدد به سیستم عامل نبود.

یعنی مثل آپدیت های gdr نوکیا چیزای خیلی جزئی اضافه شد که اونم با باگ های زیادی همراه شد.

همین نوتیفیکیشن سنتر مثلا باید وقتی کاربر روی آیکون وای فای تپ میکرد وای فای باید روشن/خاموش میشد در حالی که

میرفت توی تنظیمات وای فای و باید از اونجا روشن/خاموش میکردید :|

در پایان بگم منم به ویندوز 10 (اکثر کاربران) امید دارم که به مثل ویندوز دسکتاپ به حد کمال برسه و بتونه با اندروید و ios

در بازار سیستم عامل ها رقابت کنه.

ممنون نوید جان. @};-

خواهش می کنم. در جریان هستی سیستم عامل دیفالت 1520 وین 8 است. بعد من اون را به 8.1 آپدیت کردم. خیلی بهتر شد. از نوار ناتیفیکیشن بگیر تا *** و .... اما مایکروسافت باید به شدت روی نرم افزار های دیفالت وینفون کار کند ، مثل موزیک پلیر و .....

امتیازها
    19,024
    سطح
    87
    1,973
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط sma نمایش پست ها
    تهش رو یکی بگه بدونیم .
    به عنوان کسی که lumia 925 ش رو بخاطر بازی clash of clans گذاشت کنار و بعدش فروخت بگم که :
    1. اگه اهل بازی های مختلف هستید از انحصاری تا متفرقه (اندروید)
    2. اگه اهل نرم افزار های الکی و چرت و پرت که بیشترشون هم جاسوسی میکنن اونم واسه خارجکی ها نه خیلی ماها X_X (اندروید)
    3. اگه اهل استفاده از نرم افزار های اختصاصی هستید و کاربردی مثل office ، Nokia Map ، Nokia Here ( ویندوزفون)
    4.اگه اهل کلاس گذاشتن و پز دادن و خاص بودن هستید (گوشی های نوکیا ، مایکروسافت و اپل)
    5.اگه مشکلی توی کارکردن با سیستم عامل ویندوزفون ندارید و ساده پسندید (ویندوزفون)
    6.اگه راه های دورزدن تحریم رو بلدید و زود کلافه نمیشید و *اینترنت سرعت بالا*در دسترس دارید (ویندوزفون)
    7.اگه دوست دارید هر روز یک پوسته رو گوشیتون باشه و چیزهای زیادی برای تجربه داشته باشید و شخصی سازی براتون مهمه (اندروید)
    8.اگه یک گوشی میخواهید برای یک عمر ( گوشی های ویندوزی)
    9.اگه اهل عوض کردن زود به زود گوشی هستید مثل من (گوشی های اندرویدی)
    10. اگه خواستار سرعت،حساسیت،خرابی کم هستید (گوشی های ویندوزی)
    در کل باید در خودتون جستجو کنید که چی میخواهید از گوشی ولی به شخصه میگم که ارزش ویندوزفون در برابر اندروید بالاست و آینده ای درخشان در انتظارشه

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)