ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 22
    امتیازها
    42,081
    سطح
    100
    12,306
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Only tiger نمایش پست ها
    <<ببخشید ولی شما جوری حرف زدید که طرف رو به کل نا امید کردید رفت
    خب منم میدونم که داخل رشته کامپیوتر, کامپیوتر میخواد این که چیزی نیست که کسی ندونه اما تا چند ماه پیش نمیدونستم برای دانشگاه به لپ تاپ نیاز هست چون دانشگاه نرفتم بدونم چی میخوام چی نمیخوام!!!!!!>>
    خب من خودم به طراحی وب و کد نویسی علاقه دارم و الان هم انجام میدم میخواستم بدونم در دانشگاه باید چه رشته و زیر شاخه ای رفت و این که کدوم دانشگاه ها بهتر است داخل ایران؟؟؟
    طبق چیزی که می فرمایین، علاقه ی شما به رشته ی نرم افزار کامپیوتر نزدیک تر هست.
    تو این رشته هم عمدتاً با کدنویسی، برنامه نویسی پیشرفته، طراحی الگورتیم، شبکه و ... سر و کار خواهید داشت. این درس ها بسیار مفهومی و بعضاً سنگین هستند.
    طراحی وب، تنها یکی از دروس 2 یا 3 واحدی این رشته هست.

بنده شخصاً پشیمان هستم از اینکه رشته ی نرم افزار رو انتخاب کردم! چون در رویای کودکی و نوجوانی چیزی که آقا عطا گفت رو در سر داشتم! ;)
    همچنین به هیچ یک از دروس تخصصی فوق الذکر علاقه نداشتم!

اصل و بیس رشته ی نرم افزار در "برنامه نویسی و طراحی الگوریتم های پیشرفته" خلاصه شده است. حتی اگر تا مقاطع دکترا هم ادامه بدید!

طراحی وب جزو دروسی هست که می بایست برای یادگیری اون در سطح پیشرفته و البته کاربردی، به موسسات آموزشی خارج از مدرسه و دانشگاه مراجعه کنید تا مفید و کاربردی باشه و در آینده بتونید به عنوان یک کسب و کار و وارد شدن به بازار کار پس از فارغ التحصیلی بهش نگاه کنید. چون حتی در بهترین دانشگاه کشور هم با آموزش کاربردی در این درس مواجه نخواهید شد!
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid75 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من امسال کنکوری 94 بودم
    و خداروشکر کنکور خوبی بود و انشاا... به هدفم کامپیوتر شریف میرسم
    چند سوال داشتم(البته نمیدونم تاپیک رو جای درستی زدم یا نه)
    1-کدوم حوزه ی کامپیوتر بازار بهتر و شرایط بهتری برای بورسیه و اینجور چیزار داره؟سخت افزار یا نرم افزار یا فناوری اطلاعات
    2-کدوم یکی جذابیت بیشتری داره؟
    3-مبحث سخت افزار به کار های بعضی دوستان تو انجمن مثل اوورکلاک و ... ربط داره یا همه چیز به صورت تئوریه؟یعنی کاربردی درس داده میشه؟
    4-اگه شما قرار باشه رشته کامپیوتررو انتخاب کنید کدوم دانشگاه و کدوم زیر رشته رو انتخاب میکنید؟
    5-ایا برای تحصیل به کامپیوتر یا لپتاپ نیازه؟و اینکه باید قوی باشه یا در حد متوسط؟
    ببخشید دوستان سوالام زیاد شد
    لطف میکنید پاسخ بدید
    سلام
    میدونید رشته تحصیلی من چیه ؟
    علوم و صنایع غذایی!!!!!!!!!!!!! به قول بچه ها گفتنی الوم قظایی!!!!!!! =)) =))=))
    خجالت می کشم واقعاً خجالت می کشم از اینکه از من رشته تحصیلیم رو بپرسن و بگم رشتم اینه ولی کجا هستم !!!!
    خجالت می کشم تو روی تک تک این بچه ها نگاه کنم و خجالت می کشم که من که رشته ام هیچ سنخیتی با کامپیوتر نداره کنار این عزیزان دارم فعالیت می کنم !!!
    به دلیل اینکه زیر ساختار آموزشی ما از مدرسه تا دانشگاه کاملاً غلط بستن . همش تئوری میخونی میخونی میخونی تا از سر و چشم و امعاء و احشاءت میزنه بیرون آخرش میای بیرون موقعش هست بری سر کار میری پای مصاحبه دو تا سؤال ازت میپرسن که کل کتاب لبنی مرتضوی و ..... زیر و رو کنی نمیتونی بفهمی جوابش چی بود !!! چرا ؟ چون بازار کار با دانشگاه کیلومترها فاصله داره .
    میری برگه کارآموزی بگیری بگیری میگن برو دفتر ارتباط صنعت و دانشگاه !!!!!!!!!!!!! یک مشت دلقک و مجسمه و جسد متحرک نشستن دور هم توی یک اتاق اسم خودشون گذاشتن دفتر ارتباط صنعت و دانشگاه جان عمه شون !!!!!
    برادر من !!! شیرین جان!! (خطاب به اون کسی که چنین اسمی برای خودش اختراع کرده ! ) ارتباط صنعت و دانشگاه از بیخ و بن قطع و عقیمه ! چرا مسخره خودت وهمه کردی ؟ کدوم ارتباط؟!!!!
    دانشجو میره کارآموزی برگه رو دم درب ازش می گیرن مهر وامضاء میزنن ومیگن به سلامت !! گزارش کار هم از اینترنت پیدا کن یه چیزی بنویس برای خودت !! تو دلقک و مرده متحرک ( اعضاء نامحترم دفتر قطع ارتباط صنعت ودانشگاه !! ) اگه راست میگی که اسم خودت رو گذاشتی دفتر ارتباط صنعت و دانشگاه اینقدر قدرت قدرت داشته باش بتونی روی اصناف و بازار فشار بیاری که دانشجو رو همون دم درب برنگردونن !! 4 تا زور ومحدودیت و محرویت درنظر بگیر بگو هر واحد مجبوره X تا دانشجو رو در هر نیمسال به عنوان کارآموز قبول کنه و واقعاً هم پیگیری کن که فقط اون واحد برای رفع تکلیف 4 تا اسم یادداشت کرده یا واقعاً دانشجویی اومده دو کلمه مطلب کاربردی از بازار فهمیده؟!! اگر واقعاً واحد همکاری کرده بود که فبها و تشویقش کن اگر نکرده بود آبا و اجدادش رو بیار جلوی چشمش 3 بعدی براش به تصویر بکش!
    حلا بیایم توی رشته کامپیوتر سخت افزار !
    دانشجو یک کتاب معماری کامپیوتر میدن دستش nصفحه . مال کامپیوترهای نسل قلقله میرزا !! که دوزار نمی ارزه . هیچ اثری از به روز بودن نمیتونید پیدا کنید . استاد محترم هم لااقل اگر مجبوره اون کتاب رو درس بده بره جلو بحثی نیست قبول ولی حداقل میتونه 4 تا سمینار و پروژه با نمره بالا بگذاره بگه دانشجو نصف نمره امتحانت اینه بری معماری نسل جدید قطعات رو بررسی کنی و بیای !
    یک عده آدم دیگه هم نشستن دور هم دفتر دیگه ای تشکیل دادن به نام دفتر برنامه ریزی آموزش عالی که کارشون تنظیم و ارائه سرفصل های رشته های دانشگاهی در مقاطع مختلف هست . این عزیزان هم نمیتونستن سرفصل ها رو طوری تنظیم کنند که حداقل دانشجو که وقت خودش رو میگذاره به هزار امید میاد دانشگاه 4 تا مبحث به روز هم بگنجونن داخل سرفصل ها ؟
    4 تا نویسنده بیاد یک کتاب معماری به روز بنویسه که از سال 2008 حداقل به این طرف باشه ؟! و در کنار اون کتاب معماری دوره قلقله میرزا اون معماری ورژن به روز هم تدریس بشه؟!
    که دانشجوی رشته سخت افزار میاد توی بازار سیستم بهش دادن گفتن بیا اسمبل کن یک سؤال عیب یابی ازش پرسیدن چشمش اندازه تخم مرغ نشه زل بزنه توی پیشونی اون یاروی بیسوادی که علم واقعی سخت افزار ندازه منتها فقط با تجربه 4 تا چیز دست و پا شکسته یاد گرفته بعد میگه نمیدونم و با مسخره بگه مثلاً توی دانشگاه بهتون چی یاد دادن؟!!
    تقریباً تعداد افرادی که داخل این فروم و خیلی فرومها و سایت های سخت افزاری دیگه رشته شون مرتبط با سخت افزار و کلاً کامپیوتر نیست ولی با علاقه و تجربه اومدن در کنار بقیه فعالیت کردند و چه بسا بهتر از درس خونده آکبند و اصیل رشته کامپیوتر بودند خیلی کمتراز درس خونده های رشته کامپیوتر و سخت افزار نیست !
    در کل برای یک سری کارها برای یک دانشجو داشتن لپ تاب مهمه مخصوصاً اگر دانشجو در شهری تحصیل کنه که محل سکونتش اونجا نباشه .
    در کل اگر بحث طولانی وکمی تند شد ببخشید .تقصیر من نیست .تقصیر از کسانی هست که خودشون رو عقل کل و تصمیم گیرنده در همه چیز فرض کردند و چشمشون رو روی همه چیز بستند ! ;)
    این واقعیت دل من بود امیدوارم مفید باشه وامیدوارم خودتون شرایط رو تجربه کنید و به واقعیت ها با چشم خودتون پی ببرید چون شنیدن کی بود مانند دیدن ؟!! ;)
    امیدوارم در همه مراحل زندگی و تحصیلی موفق باشید ! @};-
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2015/06/17 در ساعت 22:22
    امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

Cool

هر چیزی که اینجا تا حالا دیدی با چیزی که تو دانشگاه هست زمین تا آسمون فرق داره!

برو کتابخونه عضو شو چندتا از کتاب های هوش مصنوعی رو بخون ، طراحی الگوریتم بخون و ...
    ببین اصلاً درکش رو داری؟ ببین اصلاً چنین چیزهایی رو دوست داری؟

مثلاً یه درس سیستم عامل، من خودم چهار پنج بار کتابش رو خوندم هنوز هم هیچی بلد نیستم!

کلاً ذهنیت خودت رو با تحقیق های میدانی بدست بیار نه با اسمبل کردن دو تا سیستم.
    کامپیوتر هم یک رشته اشباع شده تو بازار هست، همه میرن می خونن کلاً 10 تا هم با سواد بیرون نمیاد.
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    8,890
    سطح
    63
    998
    Tech استریمر
    والله. منم دیپلم فنی بودم رفتم دانشگاه سراسری با رتبه 2500 بدون هیچ کوششی، الان ترم شیشم در صورتی که فوق دیپلم 4 ترم بیشتر نیست. نخوندم اینه که الان 20 واحد مونده و تصمیم گرفتم در اوج خداحافظی کنم ... انصراف و دیگر هیچ.
    بس که محیط آموزش عالی و دانشگاه داقونه. همین که میبینی 90 درصد دوروبرت نمیدونن چرا میان دانشگاه خودش میشه عامل بی میلی. حالا درس های مزخرف و استادای در حد منو شما که فک میکنن از دماغ فیل افتادن بماند.
    حالا اینجا که فروم سخت افزاره بگم، درس سخت افزار داشتیم اما مدار پدار توش یاد میدادن یعنی باید بشینی رو کاغذ عدد بنویسی بعد گاو گوسفند نقاشی کنی که با سیم به هم وصلن. بعد استاده بر میگرده میگه این درسو فول یاد بگیرید میشید طراح CPU.
    من دیگه حرفی ندارم.
    امتیازها
    8,805
    سطح
    63
    70
    کاربر انجمن
    دوستان فکر میکنم این طفلیارو از دانشگاه رفتن منصرف کردید :))
    کلا میتونم اینطور براتون خلاصه کنم که دانشگاه برید و واحد هارو پاس کنید برای معدل بالا و مدرک . (رشته کامپیوتر تو استخدام ها ونهاد های دولتی خوبه البته اگه موفق بشید مراحلش رو طی کنید و قبول بشید)
    برای بعد کاربردی و عملیش هم دوستان زیاد اشاره کردن . علاقه کلاس های اموزشی تلاش تلاش تلاش...
    ویرایش توسط magiteq : 2015/06/18 در ساعت 00:40
    امتیازها
    2,270
    سطح
    28
    35
    کاربر انجمن
    سلام و مرسی از پاسخ های همگی
    فقط اینو بگم من یک سال رشته علوم تجربی بودم و دیدم بدردم نمیخوره و اومدم رشته کامپیوتر . و تقریبا دو سال بیشتر نمیشه که با کامپیوتر و اینترنت و این چیزا آشنا شدم.
    و تو این دو سال خیلی پیشرفت خوبی داشتم از نظر خودم خوب بوده و همینجورم پیش میرم و حتی بهتر.امیدوارم به هدفم برسم.
    مرسی از راهنمایی هاتون.
    امتیازها
    11,776
    سطح
    71
    1,947
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Only tiger نمایش پست ها
    سلام و مرسی از پاسخ های همگی
    فقط اینو بگم من یک سال رشته علوم تجربی بودم و دیدم بدردم نمیخوره و اومدم رشته کامپیوتر . و تقریبا دو سال بیشتر نمیشه که با کامپیوتر و اینترنت و این چیزا آشنا شدم.
    و تو این دو سال خیلی پیشرفت خوبی داشتم از نظر خودم خوب بوده و همینجورم پیش میرم و حتی بهتر.امیدوارم به هدفم برسم.
    مرسی از راهنمایی هاتون.
    شما المپیاد شرکت کردید؟
    امتیازها
    2,264
    سطح
    28
    49
    کاربر انجمن
    حرف همه درسته
    منم میدونم الان تجربه تو کامپیوتر خیلی مهمتره وبه روز تره
    ولی خوب بالاخره باید یه رشته دانشگاهی انتخاب کرد و درس خوند
    یعنی شما میگید من درس رو کلا بزارم کنار؟
    منم میدونم دانشگاه رفتن به لپتاپ و PC نیاز داره
    من قدرتشو خواستم یعنی لازمه تا 15 -16 میلیون خرج کرد یا با 5 میلیون سر وتهش هم میاد؟
    ریاضی و فیزیکم قویترین درسامه
    از رشته های برق و مکانیک و اینجور چیزا هم خوشم نمیاد
    کاملا هم میدونم دروسی که رشته کامپیوتر تدریس میکنن هیچ ربطی به مباحث الان نداره
    ولی به این رشته علاقه دارم شما مایلید هر جوری فکر کنید
    و پرسیدم که گرایش نرم افزار رو برتر میدونید یا معماری سیستم ها که بهش میگن سخت افزار
    ببخشید اگه حرف بدی زدم که ناراحت شدید جناب magiteq بالاخره یه فردی که تا بحال هیچ سر رشته ای از دانشگاه نداره بعید نیست این چنین سوالات بیخودی بپرسه
    امتیازها
    4,556
    سطح
    43
    42
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid75 نمایش پست ها
    حرف همه درسته
    منم میدونم الان تجربه تو کامپیوتر خیلی مهمتره وبه روز تره
    ولی خوب بالاخره باید یه رشته دانشگاهی انتخاب کرد و درس خوند
    یعنی شما میگید من درس رو کلا بزارم کنار؟
    منم میدونم دانشگاه رفتن به لپتاپ و PC نیاز داره
    من قدرتشو خواستم یعنی لازمه تا 15 -16 میلیون خرج کرد یا با 5 میلیون سر وتهش هم میاد؟
    ریاضی و فیزیکم قویترین درسامه
    از رشته های برق و مکانیک و اینجور چیزا هم خوشم نمیاد
    کاملا هم میدونم دروسی که رشته کامپیوتر تدریس میکنن هیچ ربطی به مباحث الان نداره
    ولی به این رشته علاقه دارم شما مایلید هر جوری فکر کنید
    و پرسیدم که گرایش نرم افزار رو برتر میدونید یا معماری سیستم ها که بهش میگن سخت افزار
    ببخشید اگه حرف بدی زدم که ناراحت شدید جناب magiteq بالاخره یه فردی که تا بحال هیچ سر رشته ای از دانشگاه نداره بعید نیست این چنین سوالات بیخودی بپرسه
    سلام
    با یه سیستم معمولی خونگی هم کارت حل نیاز به 5 میلیون و.... نیست
    ریاضی هم باید قوی باشی
    رشته تحصیلی هم به نظر من درحال حاضر نرم افزار و IT بازار کار داره سخت افزار فعلا باید بری یه مغازه بزنی بفروشی و تعمیر کنی و اونطور که گفتی از الکترونیک و این چیزا خوشت نمیاد دقیقا مثل من
    اینم بگم با دروسی که داخل دانشگاه پاس میکنی هیچ کاری نمیتونی بکنی خودت باید تلاش کنی و خودتو بکشی بالا
    امتیازها
    4,556
    سطح
    43
    42
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Devileytion نمایش پست ها
    والله. منم دیپلم فنی بودم رفتم دانشگاه سراسری با رتبه 2500 بدون هیچ کوششی، الان ترم شیشم در صورتی که فوق دیپلم 4 ترم بیشتر نیست. نخوندم اینه که الان 20 واحد مونده و تصمیم گرفتم در اوج خداحافظی کنم ... انصراف و دیگر هیچ.
    بس که محیط آموزش عالی و دانشگاه داقونه. همین که میبینی 90 درصد دوروبرت نمیدونن چرا میان دانشگاه خودش میشه عامل بی میلی. حالا درس های مزخرف و استادای در حد منو شما که فک میکنن از دماغ فیل افتادن بماند.
    حالا اینجا که فروم سخت افزاره بگم، درس سخت افزار داشتیم اما مدار پدار توش یاد میدادن یعنی باید بشینی رو کاغذ عدد بنویسی بعد گاو گوسفند نقاشی کنی که با سیم به هم وصلن. بعد استاده بر میگرده میگه این درسو فول یاد بگیرید میشید طراح CPU.
    من دیگه حرفی ندارم.
    منم بعد 3 ترم از رشته نرم افزار انصراف دادم
    درسم عالی اما مزخرف بودن استاد ها و درساشون
    الان کنکور برا IT شرکت کردم
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 22

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)