ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    امتیازها
    77,596
    سطح
    100
    3,827
    مدير بازنشسته

Lightbulb مقاله | با 10 اسپیکر گرانقیمت موجود در ایران آشنا شوید.

به نام خالق يکتا

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 29267120977966917239.jpg
مشاهده: 166
حجم: 71.7 کیلو بایت

سلام عرض ميکنم خدمت دوستان خوبم در انجمن هاي تخصصي سخت افزار. اين مطلب رو قرار بود حدود 15 روز پيش در فروم قرار بدم ولي مشکلاتي پيش اومد که تمام متن رو از دست دادم و مجبور له دوباره نويسي آن کردم. بگذريم...

همونطور که از عنوان تاپيک ميشه فهميد، ددر اين مقاله ميخوام شما رو با 10 دستگاه از گران ترين اسپيکر هاي موجود در ايران آشنا کنم. همونطور که ميدونيد يکي از اجناسي که قيمت هاي مختلفي در بازار دارد اسپيکر ها هستند و اين قيمت ها بسته به بازده و امکاناتي که اين اسپيکرها به ما ميدهند در گردش است. اما بعضي اوقات محصول مورد نظر در مقابل کارايي اش قيمت بسيار زيادي از ما دريافت خواهد کرد که در اين تاپيک شما رو با 10 عدد از اين اسپيکرها آشنا ميکنم. ( دوستان به علت مشغله و کمبود وقت، اين تاپيک رو دو قسمت کردم و در هر پست 5 دستگاه از گرانترين اسپيکر ها رو بهتون معرفي خواهم کرد.) و اما اولين اسپيکر و ارزانترين در ليست ما. اين شما و اين...

1. ساب ووفر اکتيو Genelec 7050B

نام: 7050B-1.jpg
مشاهده: 218
حجم: 94.1 کیلو بایت

اين اسپيکر که بيشتر شبيه به الکترو موتور هاي دورمتغير صنعتي است، ساخت شرکت بسيار مشهور و توانا در زمينه صوت Genelec است که با نام تجاري Genelec 7050B عرضه ميشود و از توان خوبي براي پخش صداي مورد نظرتان بهره ميبرد. اما مايسه امکانات و قيمتش به عهده شما عزيزان دل است و علاقه تان به محصول ذکر شده. به ترتيب ميبينيم با هم مشخصات اين محصول رو.

نگاهي مشخصات ساب ووفر اکتيو Genelec 7050B :

اين اسپيکر مانيتورينگ که به علت داشتن ووفر قوي به ساب ووفر اکتيو معروف است داراي ووفري با سايز 8 اينچ، توان خروجي 70 وات، رنج پاسخ فرکانسي 25-85 هرتز، حداکثر SPL با قدرت 100 دسي بل، 6 عدد ورودي XLR، 5 عدد خروجي XLR، طول 410 ميليمتر، عرض 350 ميلي متر، ارتفاع 319 ميليمتر و وزن 18 کيلو گرم است.

قيمتي که براي اين محصول پرداخت خواهيد کرد 4,200,000 تومان است.

2. اسپيکر مانيتورينگ ADAM A5X

نام: ADAM-A5X-1.jpg
مشاهده: 211
حجم: 96.0 کیلو بایت

اما دومين محصول گران قيمت را از شرکت ADAM انتخاب کردم که يد طولايي در توليد لوازم صوتي پرقدرت دارد.

اسپيکر ADAM A5X يکي از کوچکترين اسپيکر هاي دوطرفه در جهان است که امکانات بسيار خوبي را در دل کوچک خود جاي داده است. در محصولات سري AX از توييتر هاي X-ART استفاده شده است که صدايي با شفافيت خارق العاده با فرکانس بالا در در اختيارمان قرار ميدهد. همينطور اين محصول داراي ووفرهاي قدرتمندي است که بيس پس زمينه بسيار عالي و قدرتمندي به ما تحويل ميدهد. همينطور تکنولوژي اي به نام StereoLink در اين محصول وجود دارد که ميتواند با يک جفت RCA اضافي کانال هاي استتريو را بايپس کنيم و ترکيب خوبي از صداي تریبل و بيس را به دست آوريم. با هم نگاهي به مشخصات اين محصول مي اندازيم...

نگاهي به مشخصات ADAM A5X :

ووفر با سايز 5.5 اينچ از جنس کربن و فيبر شيشه اي، توييتر 4 اينچي مربعي شکل از نوع X-ART RIBBON ، توان ووفر و توييتر به ترتيب 75 وات و 75 وات براي هر اسپيکر، رنج پاسخ فرکانسي 50 هرتز تا 50 کيلوهرتز، طول 220 ميلي متر، عرض 170 ميلي متر، ارتفاع 280 ميليمتر و وزن 6.5 کيلو گرم مشخصات اين محصول را تکميل ميکنند.

قيمتي که در ازاي دريافت اين محصول پرداخت ميکنيد 4,600,000 تومان است.

3. اسپيکر مانيتورينگ FOCAL CMS 65

نام: CMS-65-1.jpg
مشاهده: 213
حجم: 67.6 کیلو بایت

شرکت فوکال از آن دسته شرکت هاييست که بيشتر محصولات گرانقيمت ارائه ميکند و در مقابل به نسبت امکانات معمولي در اختيارمان قرار ميدهد.

اسپيکر FOCAL CMS 65 نيز از اين قاعده مستثني نيست و امکانات معمولي در قبال پرداخت هزينه هنگفت به ما ميدهد و همين مورد باعث شد که اين محصول، سومين محصول معرفي شده در اين ليست باشد.

نگاهي به مشخصات FOCAL CMS 65 :

اين اسپيکر داراي ووفري با سايز 6.5 اينچ ز جنس فولي گلاس، توييتر با سايز 1 اينچ از جنس آلمينيوم، توان ووفر و توييتر به ترتيب 100 وات و 60 وات ، رنج پاسخ فرکانسي 45 هرتز تا 28 کيلو هرتز، 1 عدد ورودي از نوع RCA، طول 3602 ميليمتر، عرض 240ميليمتر، ارتفاع 230ميليمتر و وزن 11 کيلو گرم است.

قيمتي که در قبال اين محصول ميپردازيد 5,400,000 تومان است.

4. ساب ووفر اکتيو Genelec 7060B

نام: 7060B-1.jpg
مشاهده: 215
حجم: 92.1 کیلو بایت

چهارمين محصول اين ليست باز هم از شرکت Genelec و برادر بزرگتر ساب ووفر اکتيو Genelec 7050B ( شماره يک ليست ) است که با نام تجاري Genelec 7060B شناخته ميشود.

اين محصول نياز به تعريف ندارد و بدون شک يکي از بهترين هاي بازار است زيرا از ووفر هاي بسيار قدرتمندي بهره ميبرد که توان خروجي بي نظيري را به ما ميدهد. پس بدون مقدمه ميرويم به سراغ مشخصات اين محصول.

نگاهي به اسپيکر Genelec 7060B :

آمپلي فاير با سايز ووفر 10 اينچ، نهايت توان خروجي 120 وات، رنج پاسخ فرکانسي [19Hz -85Hz(120Hz)+/-3db]، حراکثر SPL با قدرت 108 دسي بل، تعداد 7 ورودي و 7 خروجي از نوع XLR، طول 527 ميليمتر ، عرض 462 ميليمتر، ارتفاع 363 ميليمتر و وزن 28 کيلوگرم، مشخصات اين محصول ايده آل ميباشند.

قيمتي که براي اين محصول بيد بپردازيد 8,000,000 تومان ناقابل است.

5. اسپيکر مانيتورينگ DynAudio BM12a

نام: DynAudio-BM12a-1.jpg
مشاهده: 199
حجم: 66.8 کیلو بایت

اما ميرسيم به پنجمين اسپيکر گرانقيمت و پر سروصداي ليست مان. اسپيکر مانيتورينگ شرکت DynAudio با نام تجاري BM12a و صاحب لقب ذره بين صدا.
    شرکت DynAudio يکي از قدرتمند ترين شرکتها در زمينه تهيه اسپيکر براي استوديو هاي آهنگسازي و کنترل صدا است به طوري که محصولاتش در سراسر آمريکا فروش بسيار خوبي را دارا هستند.

درايو هاي اين محصول همگي دست ساز و با دقت بسيار زياد هستند.( با محصولي رقيب طلب طرف هستيم ). ساب ووفر اين محصول به ما اجازه ميدهند کاربرد هاي بسياري از آنها بيرون بکشيم. قابل حمل بودن آن و بازده خوب در فضاهاي باز و حتي در ون هاي سيار از ديگر امکانات اين محصول قدرتمند است.
    همچنين اين محصول توانست در سال 2008 برنده جايزه RTA در Remix Technology Award شود. پس بي برو برگشت ميرويم سراغ مشخصات کلي اين غول ذره بيني.

نگاهي به مشخصات Dynaudio Professional BM12A :

اين اسپيکر داراي آمپلي فايري قدرتمند با سايز ووفر 8 اينچ از جنس نئودينيوم، سايز توييتر 1.1 اينچ از جنس آلمينيوم، توان ووفر و توان توييتر به ترتيب 100 وات و 50 وات براي هر اسپيکر، رنج پاسخ فرکانسي از 38 هرتز تا 21 کيلو هرتز، ورودي از نوع Balanced XLR، داراي خروجي هوا از پشت، طول 320 ميليمتر، عرض 230 ميليمتر، ارتفاع 370 ميليمتر و وزن 12 کيلو گرم است.

در قبال دريافت اين محصول شما ميبايست مبلغ 8,600,000 تومان است.

دوستان 5 اسپيکر از ليست 10 تايي ما در پست اول به شما معرفي شد. خيلي ممنونم که به من توجه داشتيد. در اسرع وقت در پست دوم 5 اسپيکري که قيمت هاي سرسام آور دارند را به شما معرفي خواهم کرد.

لطفا نظرات ارزشمندتون رو از من دريغ نکيند.

22 خرداد 1394

انجمن های تخصصی سخت افزار

نریمان سراج

امتیازها
    7,146
    سطح
    55
    901
    کاربر انجمن
    جالب بود . اگر این مقاله رو راجب قطعات کامپیوتری لوکس هم بنویسین جالب میشه :)
    امتیازها
    77,596
    سطح
    100
    3,827
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط Viper95 نمایش پست ها
    جالب بود . اگر این مقاله رو راجب قطعات کامپیوتری لوکس هم بنویسین جالب میشه :)
    اتفاقا اونم در دست نوشتنه. بزودی اونم قرار میدم.

From Fringe Dev***on
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    خسته نباشی نریمان جان جالب و آموزنده بود.

البته چنین اسپیکرها و مانیتور هایی در واقع کاربرد حرفه ای دارند یعنی در استودیوهای ضبط و آهنگسازی. چون خیلی هاشون قابلیت های فوق العاده ای از لحاظ توان خروجی و دقت و تفکیک صدا دارند.

ولی در هر صورت اضافه شدن به دانسته ها خیلی خوبه من یکی شخصا همیشه از یادگیری استقبال می کنم :)
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نریمان جان، دستت درد نکنه، خسته نباشی. بسیار جالب و دلربا بودند.

فقط یک سوال، اسپیکر مانیتورینگ یعنی چی؟ به چه کار میاد؟
    امتیازها
    77,596
    سطح
    100
    3,827
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    خسته نباشی نریمان جان جالب و آموزنده بود.

البته چنین اسپیکرها و مانیتور هایی در واقع کاربرد حرفه ای دارند یعنی در استودیوهای ضبط و آهنگسازی. چون خیلی هاشون قابلیت های فوق العاده ای از لحاظ توان خروجی و دقت و تفکیک صدا دارند.

ولی اضافه شدن به داسنته ها خیلی خوبه من یکی شخصا همیشه از یادگیری استقبال می کنم :)
    نظر لطفته علیرضا جان.
    دقیقا درسته اسپیکرهایی با این توان های خروجی ووفرها, حیفه که تو خونه استفاده شه. ولی از اونجایی که من کارم موسیقی و آهنگسازیه اسپیکر جنلک در ابتدای لیست خیلی کمکم میکنه.

From Fringe Dev***on
    امتیازها
    77,596
    سطح
    100
    3,827
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها

مرسی آرمین جان، خوشحالم که دوست داشتی.

اما اسپیکر مانیتورینگ چیست و کجا کاربرد داره؟

ببین آرمین جان، اسپیکر های مانیتورینگ اسپیکرهایی هستند که بیشتر در کار پورداکشن و ضبط یک پروژه موسیقی به کار کیرن. مانیتورینگ ها یه تفاوت با اسپیکرهای معمولی داره و اونم اینه که اسپیکرهای مانیتورینگ صدا رو دقیقا همونطوری که نت آهنگ نوشته میشه به گوش ما میرسونند. اگه دقت کرده باشی تو خونه یا ماشین که آهنگ گوش میدی، همیشه لذت میبری از ملودی و تنظیم یک آهنگ. در واقع اون اسپیکری که داری باهاش گوش میدی داره بهت دروغ میگه و صداهارو خیلی زیبا نشون میده در حالب که مانیتورینگ ها اینطور نیستند و اگر به یک استودیو سر بزنی میبینی که موزیک پخش شده زمین تا آسمون با اونی که تو استودیو هست فرق داره. دلیل این کار سازنده های این جور اسپیکر ها اینه که مانیتورینگ ها باعث میشه که تنظیم و میکس و مسترینگ یک آهنگ بالا بره. واسه همین من خودم وقتی دارم یه ملودی رو به آهنگ تبدیل میکنم، حداقل 2 ماه روش کار میکنم که تو اسپیکر مانیتورینگ من دلنواز شنیده بشه. بعد وقتی که توی ماشین گوشش میدم کیک و کلپ و اسنار که مخلوطشون جاز میشه همگی عالی شنیده میشن و به اصطلاح آهنگ تنظیم خوبی روش شده. پش اون اسپیکرایی که روی PC گرامیت گذاشتی دروغکو هستن بهشون اعتماد نکن. :P:D:D
    امتیازها
    24,854
    سطح
    95
    2,007
    کاربر فعال بخش گرافیک
    نریمان جان همه کاراش عالیه و دوستی با شخصیت خسته نباشی برادر;;):x>:D
    امتیازها
    77,596
    سطح
    100
    3,827
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط darvishkhoob نمایش پست ها
    نریمان جان همه کاراش عالیه و دوستی با شخصیت خسته نباشی برادر;;):x>:D
    خیلی لطف داری به من محمد جان. منم از داشتن دوست با معرفتی مثل شما به خودم میبالم.

From Fringe Dev***on
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها

نریمان جان عالی بود برادر ممنون استفاده کردیم.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    البته نریمان جان به خوبی توضیح دادند،فقط بنده یک نکته کوچک رو هم اضافه کنم که،اسپیکر مانیتورینگ علاوه بر مواردی که نریمان جان اشاره کردند یک کاربرد دیگرش این هستش که از اسپیکرهای active درکنسرت ها و برای dj concert هم استفاده میشود به طوری که بسته به نیاز و میزان وات،یک یا چند اسپیکر رو به dj و یا گروه کنسرت قرار میگیر تا از صدایی که تولید میشود آگاهی کامل داشته باشند.یعنی بدونند خروجی چی هستش.این نوع تکنیک مانیتورینگ کنسرت نام دارد.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع