صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 29 از 29
    کاربر جدید
    امتیازها
    784
    سطح
    14
    تشکر کردن
    28
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    ممنونم بابت این نکات ظریف! نمیدونستم تا این حد این قضایا حساس هستن! :D این اولین سیستم تا این حدی هست که گرفتم برا همین این نکات رو کامل بلد نیستم.
    چشم حتما. راستش خودم همیشه عکس این کیسای مرتبو میدیدم حال میکردم. این کیسو گرفتم گفتم خوبه سیم ها ااز پشت کیس میرن منم سیستمم تر تمیز میشه ولی بعد از اسمبل دیدم خیر اصلا شدنی نیست :D خیلی سعی کردم مرتب کنم ولی نشد که نشد. یکبار دیگه سعیم میکنم و سیم کشیشو دوباره انجام میدم به امید اینکه ایندفعه درست بشه.
    موقع گرد گیری یه مسئله ذهنمو بدجور درگیر کرد همین کابل بود. روش نوشته PCI-E که برای گرافیک هست ولی خوب چرا به مادر بورد وصل شده؟ من تا جایی که یادم میاد همه سیم ها رو طبق دفترچه راهنما درست وصل کردم و با همین سیم کشی هم سیستم روشن شد وکار کرد بعلاوه اینکه بعد از اسمبل بردم پیش فروشنده که خودشم اینکارو بود چیزی نگفت. بعد با خودم احتمال دادم اون برای اینه که گرافیک های مدل پایین که کانکتور جدا ندارن برقشون از همون تامین میشه برای همین بیخیال شدم. حالا این حدس درسته یا قضیه چیز دیگه ایه؟

مدير بازنشسته
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    تشکر کردن
    4,815
    دستاوردها:
    Tagger First ClassThree Friends50000 Experience PointsVeteran
    افتخارات:
    Posting Award
    نقل قول نوشته اصلی توسط cpt.reza نمایش پست ها
    ممنونم بابت این نکات ظریف! نمیدونستم تا این حد این قضایا حساس هستن! :D این اولین سیستم تا این حدی هست که گرفتم برا همین این نکات رو کامل بلد نیستم.
    چشم حتما. راستش خودم همیشه عکس این کیسای مرتبو میدیدم حال میکردم. این کیسو گرفتم گفتم خوبه سیم ها ااز پشت کیس میرن منم سیستمم تر تمیز میشه ولی بعد از اسمبل دیدم خیر اصلا شدنی نیست :D خیلی سعی کردم مرتب کنم ولی نشد که نشد. یکبار دیگه سعیم میکنم و سیم کشیشو دوباره انجام میدم به امید اینکه ایندفعه درست بشه.
    موقع گرد گیری یه مسئله ذهنمو بدجور درگیر کرد همین کابل بود. روش نوشته PCI-E که برای گرافیک هست ولی خوب چرا به مادر بورد وصل شده؟ من تا جایی که یادم میاد همه سیم ها رو طبق دفترچه راهنما درست وصل کردم و با همین سیم کشی هم سیستم روشن شد وکار کرد بعلاوه اینکه بعد از اسمبل بردم پیش فروشنده که خودشم اینکارو بود چیزی نگفت. بعد با خودم احتمال دادم اون برای اینه که گرافیک های مدل پایین که کانکتور جدا ندارن برقشون از همون تامین میشه برای همین بیخیال شدم. حالا این حدس درسته یا قضیه چیز دیگه ایه؟

بله دوست عزیز،

عرض کردم اون کابل 6-پین برای تامین برق کارت گرافیکی هست و باید متصل باشه.

فقط اگر پاور اجازه میده یه سیم 6-پین مجزا از پاور به این کانکتور وصل کنید و طوری باشه که قسمت اضافه نداشته باشه.

کلا مجددا عرض می کنم دقت کنید انتهای هیچ کابل برقی نزدیک مادربورد، کارت گرافیکی یا بقیه قسمت های سیستم نباشه حتی بدنه ی کیس.

3. The Following 5 Users Say Thank You to AliYar For This Useful Post:

کاربر جدید
    امتیازها
    784
    سطح
    14
    تشکر کردن
    28
    دستاوردها:
    GTA هم در این حالت تست شد. 2 ساعت بازی بدون خاموش شدن
    از همتون ممنونم مخصوصا از دوست عزیز آقای AliYar که راهنماییاشون فوق العاده بود و تا آخر کمک کردن.
    الان دیگه رسما مهر تایید سالم بودن پاور زده شد دیگه؟ :دی اصلا دوست نداشتم پاور به مشکل بخوره چون میدونستم گارانتی آخرش میپیچیونه.
    با این اساس خیلی فورس باید به فکر کولر باشم و سیم کشی رو هم حتما باید تغییرات اساسی بدم.
    حالا که بحث رو تا اینجا کشوندیم بنظرتون این کولر مناسب هست؟ :
    http://lioncomputer.ir/product/3447/...BW+CPU+Cooler/

اگر خودتون کولر خوب و مناسب هم سراغ دارید تا 150 تومن معرفی کنید(برای کیس X5). در ضمن من اهل اور کلاک نیستم برا همین کولینگ اورکلاکی نیاز ندارم. فقط یه کولری باشه که تو بازی اینو خنک کنه
    باز هم ممنون از همگی

5. The Following 4 Users Say Thank You to cpt.reza For This Useful Post:

مدير بازنشسته
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    تشکر کردن
    4,815
    دستاوردها:
    افتخارات:
    Posting Award
    GTA هم در این حالت تست شد. 2 ساعت بازی بدون خاموش شدن
    از همتون ممنونم مخصوصا از دوست عزیز آقای AliYar که راهنماییاشون فوق العاده بود و تا آخر کمک کردن.
    الان دیگه رسما مهر تایید سالم بودن پاور زده شد دیگه؟ :دی اصلا دوست نداشتم پاور به مشکل بخوره چون میدونستم گارانتی آخرش میپیچیونه.
    با این اساس خیلی فورس باید به فکر کولر باشم و سیم کشی رو هم حتما باید تغییرات اساسی بدم.
    حالا که بحث رو تا اینجا کشوندیم بنظرتون این کولر مناسب هست؟ :
    http://lioncomputer.ir/product/3447/...BW+CPU+Cooler/

اگر خودتون کولر خوب و مناسب هم سراغ دارید تا 150 تومن معرفی کنید(برای کیس X5). در ضمن من اهل اور کلاک نیستم برا همین کولینگ اورکلاکی نیاز ندارم. فقط یه کولری باشه که تو بازی اینو خنک کنه
    باز هم ممنون از همگی

خواهش می کنم دوست عزیز،

فقط برای روشن تر شدن موضوع برای خودم سوال می کنم که فن های کیس رو هم از مدار خارج کردید برای تست موقع بازی یا اون کابل رو مدیریت کردید؟

چون اگر اشتباه نکنم در عکس 5 فن دیده میشه که 4 تاشون هم LED دارن و خود اینها هر چند کم مصرف دارند و برق از پاور می گیرند.

امیدوارم که مشکل برطرف شده باشه.

در مورد کولر هم در تاپیک خاص خودش مشاوره بگیرید بنده یا دوستان در خدمت هستیم یعنی در این تاپیک:

http://forums.sakhtafzarmag.com/thre...86%D8%AF%D9%87

7. The Following 5 Users Say Thank You to AliYar For This Useful Post:

کاربر جدید
    امتیازها
    784
    سطح
    14
    تشکر کردن
    28
    دستاوردها:
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    خواهش می کنم دوست عزیز،

فقط برای روشن تر شدن موضوع برای خودم سوال می کنم که فن های کیس رو هم از مدار خارج کردید برای تست موقع بازی یا اون کابل رو مدیریت کردید؟

چون اگر اشتباه نکنم در عکس 5 فن دیده میشه که 4 تاشون هم LED دارن و خود اینها هر چند کم مصرف دارند و برق از پاور می گیرند.

امیدوارم که مشکل برطرف شده باشه.

در مورد کولر هم در تاپیک خاص خودش مشاوره بگیرید بنده یا دوستان در خدمت هستیم یعنی در این تاپیک:

http://forums.sakhtafzarmag.com/thre...86%D8%AF%D9%87
    راستش سر اساسین فقط در کیس باز بود همین وگرنه هیچ فنی از مدار خارج نشد. ولی سر GTA اون کابل رو از رو کارت برداشتم و باز هم هیچ کدوم از فن ها رو هم از مدار خارج نکردم. ظاهرا مشکل بر طرف شده. راستش من موقع خرید با استفاده از برنامه ی حسابگر گرین استفاده کردم. بعلاوه ی این قطعات که الان هستن تعداد رم رو هم 3 یا 4 تا زدم (الان 2 تا هست) اون موقع پاور پیشنهادی رو در حد 650 وات زد با این حال من 700 وات گرفتم. بعید میدونم کم بیاره.

ممنون. حتما از اون تاپیک استفاده خواهم کرد

9. The Following User Says Thank You to cpt.reza For This Useful Post:

مدير بازنشسته
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    تشکر کردن
    4,815
    دستاوردها:
    افتخارات:
    Posting Award
    راستش سر اساسین فقط در کیس باز بود همین وگرنه هیچ فنی از مدار خارج نشد. ولی سر GTA اون کابل رو از رو کارت برداشتم و باز هم هیچ کدوم از فن ها رو هم از مدار خارج نکردم. ظاهرا مشکل بر طرف شده. راستش من موقع خرید با استفاده از برنامه ی حسابگر گرین استفاده کردم. بعلاوه ی این قطعات که الان هستن تعداد رم رو هم 3 یا 4 تا زدم (الان 2 تا هست) اون موقع پاور پیشنهادی رو در حد 650 وات زد با این حال من 700 وات گرفتم. بعید میدونم کم بیاره.

ممنون. حتما از اون تاپیک استفاده خواهم کرد

بسیار خوب،

دوست عزیز مثل اینکه بنده به اندازه کافی در مورد دور کردن انتهای کابل های برق از قعطات تاکید نکردم.

در اولین فرصت کابل هارو مدیریت کنید و دقت کنید که از انتهای کابل های برق از مادربورد و کارت گرافیکی و بقیه اجزا سیستم دور باشند.

وقتی سیم ها نزدیک باشند هر آن این احتمال وجود داره که اتصال کوتاه به وجود بیاد و یکی از قعطات سیستم یا خود پاور به مرخصی ابدی بروند!

بنده هم عرض نکردم که پاور شما لزوما و قطعا کم میاره ولی وقتی مشکلی هست باید تمام احتمالات رو یک به یک حذف کرد تا شاید بشه به جواب رسید. وقتی احتمال این هست که مصرف سیستم و خروجی پاور لب به لب باشند حتی یک یا دو فن هم که در حالت عادی مصرف چندانی ندارند تاثیرگذار هستند.

در مورد مصرف هم درسته که فن ها مصرف چندان بالایی ندارند ولی شما در همان برنامه های محاسبه توان اگر 4 فن LED دار رو به سیستم اضافه کنید شاید چیزی نزدیک 80-90 وات به توان مورد نیاز اضافه بشه.

ضمنا بر مبنای طول مدت استفاده و فشاری که به پاور اومده (که با توجه به اون پردازنده و کارت گرافیکی نسبتا پرمصرف ِ شما چندان هم کم نبوده) الان پاور شما درصدی از بازدهی و توانش رو از دست داده و عملا ممکنه مثلا در حدود یک پاور 650 یا 600 وات کارایی داشته باشه.

11. The Following 4 Users Say Thank You to AliYar For This Useful Post:

مشاور انجمن
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    تشکر کردن
    17,257
    دستاوردها:
    Three FriendsOverdriveTagger First ClassCreated Album picturesVeteran
    افتخارات:
    Discussion Ender
    سلام
    بعد از اینکه برای مشاوره کولر تشریف آوردید تاپیک مربوطه اومدم و یک دور دیگه پست هارو خوندم
    اول کار که تاپیک زده بودید میخواستم اون قضیه رها بودن کابل برق گرافیک رو اشاره کنم که فرصت نشد و علیرضا جان به خوبی اشاره کردن
    نرم افزارهای مانیتورینگ دما مقداری باگ دارن درکل اما چیزیکه من میخوام بگم اینه
    توی هر مادربردی تنظیمات Warningمختلف ازجمله مهمترینش که دما هست وجود داره
    اینکه ناگهانی خاموش می کنه میتونه یک دلیلش فعال بودن اون آیتم باشه که البته مفید هست .
    برایاطمینان سربه بایوستون بزنید ببینید واقعاً فعاله یا نه و اگر هست روی چند درجه تنظیم شده ( اگر فعال بود به هیچ وجه غیر فعال نکنید و حتماً کولر پردازنده رو در اولین فرصت سفارش بدید و تا قبل ازنصب کولر ترجیحاً بازی نکنید و صبر کنید !
    چون خاموشی ناگهانی عمده ترین دلایلش اینهاست :

-دما (مربوط به همه قطعات مخصوصاً پردازنده - گرافیک و کامپوننت های خود مادربرد )
    -پاور
    -مدار تغذیه مشکل دار مادربرد
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2015/05/28 در ساعت 18:05

13. The Following 5 Users Say Thank You to Reza Eshraghi For This Useful Post:

کاربر جدید
    امتیازها
    784
    سطح
    14
    تشکر کردن
    28
    دستاوردها:
    ببخشید یک سوالی برام پیش اومده.
    اگه انتهای کابل های که اینطوری رها هستن رو با نوار چسب برق بپوشونم خوب هست؟ البته مرتب سازی رو 100% انجام میدم منتها برای اطمینان خواستم ببینم این کار مفید هست یا فقط کثیف کاری بیخودی انجام میده؟

مدير بازنشسته
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    تشکر کردن
    4,815
    دستاوردها:
    افتخارات:
    Posting Award
    ببخشید یک سوالی برام پیش اومده.
    اگه انتهای کابل های که اینطوری رها هستن رو با نوار چسب برق بپوشونم خوب هست؟ البته مرتب سازی رو 100% انجام میدم منتها برای اطمینان خواستم ببینم این کار مفید هست یا فقط کثیف کاری بیخودی انجام میده؟

خیر بنده این کار رو توصیه نمی کنم دوست عزیز،

ببینید در حالت عادی هم قسمت های فلزی کانکتورهای انتهای کابل های برق داخل پوشش پلاستیکی هستند و به راحتی نمی تونن با جایی تماس پیدا کنن که شما بخواید با پوشش نوار چسب مانع از اون بشید. در هر صورت بهتر هست که انتهای آزاد کابل ها نزدیک بوردهای الکترونیکی نباشند چون در خود اون بوردها هم برق در جریانه.

پوشونون انتهای کابل ها با نوارچسب هم در مواردی ممکنه نتونه جلوی اتصال کوتاه رو بگیره و بهترین راه این هست که کابل هارو مدیریت کنید و به قول معروف اون بشقاب ماکارونی رو از وسط کیس جمع و جور کنید!

به علاوه بعدا وقتی نوارچسب هارو جدا کنید انتهای کابل ها که چسبناک شده میشه محل تجمع و چسبیدن گرد و خاک و پرز و چیزهای دیگه. یعنی بعدا تمیز کردن اون قسمت های چسبناک خودش میشه یه پروژه!

16. The Following 3 Users Say Thank You to AliYar For This Useful Post:

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع