صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29
    کاربر جدید
    امتیازها
    784
    سطح
    14
    تشکر کردن
    28
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points

خاموش شدن ناگهانی سیستم در حین بازی

سلام خدمت دوستان و اساتید
    من چند وقتیه به یه مشکلی خوردم. اونم اینکه توی بعضی از بازی ها سیستم یکهو خاموش میشه (به صورتی که انگار برق میره)
    سیستمو حدود 6-7 ماهی هست دارم مشکلی نداشت تا اینکه GTA V اومد و بعداز نصبش طبیعتا درایور کارت گرافیکش اومد که هنوزم بتاهه (AMD). بعد از نصب این درایور اینطوری شده

از لحاظ دمایی چک کردم اول گفتم شاید GTA فشار میاره به سی پی یو دما میره بالا خاموش میکنه! ولی مقایسه هایی که کردم این بود که بتلفیلد 4 دمای سی پی یو رو بیشتر برد بالا درحالی که اصلا خاموش نکرد و جالب تر اینکه یکبار توی بازیه AC BH و یک بار هم تو AC Reve این اتفاق افتاد که یکجورایی میشه گفت برای این سیستم آب خوردنه.

زمان خاصی هم نداره. ممکنه تو بازی 2 ساعت باشم اتفاقی نیافته ممکنه هم هست تو نیم ساعت خاموش بشه. نکته دیگه اینکه به هیچ وجه توی محیط ویندوز خاموش نمیشه حتی اگه از صبح تا شب روشن باشه و این موضوع مطلقا برای بازیه.

این مشخصات سیستم :
    CPU AMD FX8350
    VGA MSI R9 280 Gaming 3GB
    RAM 8GB (2*4GB)
    Power green 700W
    MB MSI 990FXA-GD65

حالا برام سوال شده چرا اینطوری شده! چرا بعد از اون درایور؟ اصلا بتا بودنش ممکنه با این موضوع ارتباطی داشته باشه؟ ممکنه از پاور باشه؟ اگه از پاور باشه چرا تو بازی ای مثل بتل 4 که قدرت بیشتری از پردازنده و کارت میکشه خاموش نمیشه!؟

ممنون میشم راهنماییم کنید:x

2. The Following 4 Users Say Thank You to cpt.reza For This Useful Post:

کاربر حرفه ای کامپیوتر
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    تشکر کردن
    7,780
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassThree FriendsTagger First ClassOverdriveVeteran
    افتخارات:
    Arm of Law
    مشکل شما هیچ ربطی به درایور نداره
    مشکلات درایور در نهایت ختم میشه به صفحه آبی
    پاور شما مشکوک هست

4. The Following 10 Users Say Thank You to magiteq For This Useful Post:

مدير بازنشسته
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    تشکر کردن
    4,815
    دستاوردها:
    Tagger First ClassThree Friends50000 Experience PointsVeteran
    افتخارات:
    Posting Award
    نقل قول نوشته اصلی توسط cpt.reza نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان و اساتید
    من چند وقتیه به یه مشکلی خوردم. اونم اینکه توی بعضی از بازی ها سیستم یکهو خاموش میشه (به صورتی که انگار برق میره)
    سیستمو حدود 6-7 ماهی هست دارم مشکلی نداشت تا اینکه GTA V اومد و بعداز نصبش طبیعتا درایور کارت گرافیکش اومد که هنوزم بتاهه (AMD). بعد از نصب این درایور اینطوری شده

از لحاظ دمایی چک کردم اول گفتم شاید GTA فشار میاره به سی پی یو دما میره بالا خاموش میکنه! ولی مقایسه هایی که کردم این بود که بتلفیلد 4 دمای سی پی یو رو بیشتر برد بالا درحالی که اصلا خاموش نکرد و جالب تر اینکه یکبار توی بازیه AC BH و یک بار هم تو AC Reve این اتفاق افتاد که یکجورایی میشه گفت برای این سیستم آب خوردنه.

زمان خاصی هم نداره. ممکنه تو بازی 2 ساعت باشم اتفاقی نیافته ممکنه هم هست تو نیم ساعت خاموش بشه. نکته دیگه اینکه به هیچ وجه توی محیط ویندوز خاموش نمیشه حتی اگه از صبح تا شب روشن باشه و این موضوع مطلقا برای بازیه.

این مشخصات سیستم :
    CPU AMD FX8350
    VGA MSI R9 280 Gaming 3GB
    RAM 8GB (2*4GB)
    Power green 700W
    MB MSI 990FXA-GD65

حالا برام سوال شده چرا اینطوری شده! چرا بعد از اون درایور؟ اصلا بتا بودنش ممکنه با این موضوع ارتباطی داشته باشه؟ ممکنه از پاور باشه؟ اگه از پاور باشه چرا تو بازی ای مثل بتل 4 که قدرت بیشتری از پردازنده و کارت میکشه خاموش نمیشه!؟

ممنون میشم راهنماییم کنید:x

سلام دوست عزیز،

به انجمن خوش آمدید :)

لطفا دقیقا بفرمایید که سیستم خاموش میشه یا ریستارت میشه؟

اگر ناگهانی خاموش میشه با احتمال خیلی زیاد مشکل از منبع تعذیه یا همون پاور هست.

اگر ریستارت میشه ممکنه دلایل دیگه داشته باشه. اگر ریستارت میشه به قسمت تنظیمات سیستم برید، بعد به قسمت start up and recovery و بعد به قسمت error reporting و در اونجا تیک بخش reboot on critical failure رو بردارید و ببنید چی پیش میاد. اگر مشکلی پیش اومد و BSOD داشتید ممکنه مشکل سخت افزاری مربوط به یکی از قطعات دیگه سخت افزاری باشه یا conflict کردن درایور ها.

با توجه به اینکه گفتید اخیرا درایور رو به نسخه ی بتا به روز رسانی کردید ممکنه مشکل از همین باشه.

وقتی بازی می کنید نرخ فریم در ثانیه خوب و ثابته یا به قول معروف سکته میزنه و stutter می کنه؟

در موارد خارج از بازی و در محیط ویندوز و سایر نرم افزارها سیستم به هیچ وجه هنگ و crash نمی کنه؟

6. The Following 9 Users Say Thank You to AliYar For This Useful Post:

کاربر جدید
    امتیازها
    784
    سطح
    14
    تشکر کردن
    28
    دستاوردها:
    سلام. ممنونم :)
    نه ری استارت نمیشه یکهو خاموش میشه. حتی شات دان هم نمیشه و یکهو مثل اینکه برق بره.

منم اوایل خیلی به پاور مشکوک بودم ولی خوب بعضی چیزا پیش اومد که کلا این فرضیه رو تا حدودی زیر سوال برد!
    اینکه چرا تو محیط ویندوز اینطوری نمیشه یا اینکه تو بازی بتلفیلد 4 که طبق تستایی که گرفتم از لحاظ تولید حرارت تایید میکنه که این بازی از هر بازی دیگه ای که کردم (مثل GTA V) بیشتر از همشون به سیستم فشار آورده. گاهی شده من چندین ساعت تو این بازی بودم و با این عنوان هیچ مشکلی ندارم.

نرخ فریم هم طبیعیه جای شلوغ به مقدار طبیعی کم میشه و در جای خلوت زیاد میشه.

تو ویندوز هم نه هنگ یا کرش ندارم (نه اینکه به هیچ وجه نداشته باشم ولی خوب میشه گفت بی دلیل کرش کنه یا هنگ کنه خیلی خیلی خیلی به ندرت پیش میاد اونم در حد نرم افزاری مثل آفیس که خوب کرکیه)

این فرضیه درایور هم اتفاقی بهش رسیدم. ولی خوب خیلی منطقی میرسه. دقیقا بعد از نصب این درایور که بتاهه اینطورری شد و تو بازی بتلفیلد که با کارت های AMD اپتیمایز شده کوچکترین مشکلی ندارم.

حالا اگه فرض از پاور باشه نرم افزاری هست که بتونه عیب یابی کنه یا اینکه دمای قطعات رو ثبت کنه و اگر هم سیستم ناگهانی خاموش شد تو جایی ثبت شده باشه (مخصوصا دمای سی پی یو که این مدلا معروفا به بخاری برقی :دی). برنامه HWMonitor متسفانه اگر سیستم خاموش بشه دما رو رکورد نمیکنه برای همین نمیتونم با قاطعیت بگم از دما نیست.

ولی خوب دمای سی پی یو تو بتلفیلد 4 تا 87 درجه ماکسیسمم و در حالت معمول حدودا 65 درجست ولی GTA در حالت ماکسیمم 84 دیدم و معمول هم همون 65 درجست.

8. The Following 3 Users Say Thank You to cpt.reza For This Useful Post:

مدير بازنشسته
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    تشکر کردن
    4,815
    دستاوردها:
    افتخارات:
    Posting Award
    سلام. ممنونم :)
    نه ری استارت نمیشه یکهو خاموش میشه. حتی شات دان هم نمیشه و یکهو مثل اینکه برق بره.

منم اوایل خیلی به پاور مشکوک بودم ولی خوب بعضی چیزا پیش اومد که کلا این فرضیه رو تا حدودی زیر سوال برد!
    اینکه چرا تو محیط ویندوز اینطوری نمیشه یا اینکه تو بازی بتلفیلد 4 که طبق تستایی که گرفتم از لحاظ تولید حرارت تایید میکنه که این بازی از هر بازی دیگه ای که کردم (مثل GTA V) بیشتر از همشون به سیستم فشار آورده. گاهی شده من چندین ساعت تو این بازی بودم و با این عنوان هیچ مشکلی ندارم.

نرخ فریم هم طبیعیه جای شلوغ به مقدار طبیعی کم میشه و در جای خلوت زیاد میشه.

تو ویندوز هم نه هنگ یا کرش ندارم (نه اینکه به هیچ وجه نداشته باشم ولی خوب میشه گفت بی دلیل کرش کنه یا هنگ کنه خیلی خیلی خیلی به ندرت پیش میاد اونم در حد نرم افزاری مثل آفیس که خوب کرکیه)

این فرضیه درایور هم اتفاقی بهش رسیدم. ولی خوب خیلی منطقی میرسه. دقیقا بعد از نصب این درایور که بتاهه اینطورری شد و تو بازی بتلفیلد که با کارت های AMD اپتیمایز شده کوچکترین مشکلی ندارم.

حالا اگه فرض از پاور باشه نرم افزاری هست که بتونه عیب یابی کنه یا اینکه دمای قطعات رو ثبت کنه و اگر هم سیستم ناگهانی خاموش شد تو جایی ثبت شده باشه (مخصوصا دمای سی پی یو که این مدلا معروفا به بخاری برقی :دی). برنامه HWMonitor متسفانه اگر سیستم خاموش بشه دما رو رکورد نمیکنه برای همین نمیتونم با قاطعیت بگم از دما نیست.

ولی خوب دمای سی پی یو تو بتلفیلد 4 تا 87 درجه ماکسیسمم و در حالت معمول حدودا 65 درجست ولی GTA در حالت ماکسیمم 84 دیدم و معمول هم همون 65 درجست.

دوست عزیز،

اینکه سیستم ناگهان خاموش میشه (به گفته خودتون انگار برق قطع شده باشه) همونطور که عرض کردم، عطا جان هم گفتن، نشون میده که به احتمال زیاد مشکل از پاور هست.

راستش اینکه در ویندوز پیش نمیاد خوب نسبتا طبیعی هست چون کارکردهای عادی سیستم عامل یا کارکرد سبک نرم افزارهای دیگه استرس چندانی به قطعات مثل پردازنده یا رم یا پاور وارد نمی کنه.

در مورد دمای پردازنده باید بگم به نظرم کمی زیاده. کولر استوک خود پردازنده روش هست یا کولر دیگه ای استفاده می کنید؟ دمای محیط چطوره؟ کیس خوب تهویه میشه؟

شاید بد نباشه در درجه اول با چند نرم افزار و نه فقط یکی دما و ولتاژ های ریل های مختلف پاور رو مانیتور کنید ببینید به چه صورت هست. اگر واقعا دما ها در این حد باشه شاید بد نباشه خمبر حرارتی بین پردازنده و هست سینک کولرش رو تجدید کنید. همچنین به فکر تهویه بهتر برای داخل کیس باشید اگر مناسب نیست.

یکی از نرم افزارهایی که معمولا نتایج نسبتا دقیقی نشون میده و تمام حسگر هارو تحت نظر می گیره نرم افزار HWiNFO هست که می تونید نسخه ی پرتابلش رو از اینجا دانلود کنید که احتیاجی به نصب شدن هم نداره. با اجرا کردن این می تونید بخش Sensors رو اجرا کنید و دمای تمام حسگرها من جمله پردازنده رو ببینید و همچنین ولتاژ ریل های مختلف پاور رو.

در مورد تست پاور هم عرض کنم که کیت های تستر سخت افزاری هست که در بازار هم هست ولی دقت چندانی ندارن در ضمن حتی اگر این تستر ها نشون بدن که ولتاژها در بازه ی قابل قبول هستند باز هم تضمینی بر کارکرد و عملکرد صدردصد مناسب ِ پاور نیست.

برای تست دقیق پاور به ابزارهایی مثل مالتی متر دقیق و برای تست های دقیق تر به اسیلوسکوپ احتیاج هست.

منتهی نتایج این نرم افزارها هم دلیل قاطعی بر سلامت پاور نیست چون معمولا تمام این نرم افزارهای مانیتورینگ ولتاژ و افت و خیز اون رو در ریل های مختلف نشون میدن و نه شدت جریان و در واقع آمپراژ رو. نکته تعیین کننده مخصوصا وقتی سیستم زیر لود هست افت و خیز آمپراژ ریل های 5ولت و 12ولت هست.

دلیل این عرض بنده هم اینه که خیلی خیلی بعیده که پاورهای استاندارد (مثلا پاور گرین سیستم شما) اونقدر بی کیفیت باشن که حتی ولتاژی که تامین می کنن در دامنه مجاز بر اساس استاندارد های پذیرفته شده نباشه. در نتیجه مانیتور کردن ولتاژ با نرم افزار و اینکه در بازه ی مناسب هست یا نه دلیل سلامت کامل پاور نیست.

نرم افزارهایی مثل OCCT هم هستن برای قرار دادن پاور تحت استرس و فشار خیلی زیاد ولی چون احتمال میره پاور شما مشکل داشته باشه استفاده از امثال این نرم افزار هم اصلا توصیه نمیشه و خطرناک هست.

بهترین راه اینه که مدتی با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید و اگر همین مشکلات پیش نیومد، پاور خودتون رو هم به فردی که مهارت و دانش الکترونیک در حد تست کردن پاور داره بسپرید، ترجیحا گارانتی خود شرکت سیاره سبز.

(راستی احیانا شما از نرم افزارهای پاک کردن رجیستری ویندوز که استفاه نمی کنید اونم به صورت مرتب؟)

10. The Following 12 Users Say Thank You to AliYar For This Useful Post:

کاربر فعال
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    تشکر کردن
    11,265
    دستاوردها:
    Three FriendsOverdriveTagger First Class25000 Experience PointsVeteran
    دوست عزیز سیستم به UPS یا استابلایزر وصل نیست؟برای اینکه از پاور مطمئن شید یک بار رایتر و قطعات اضافی رو از پاور قطع کنید و ببینید آیا باز هم این مشکل پیش میاد.یا با پاور دیگری هم تست کنید.
    من به خود مادربرد هم مشکوکم.

12. The Following 11 Users Say Thank You to aryaiee For This Useful Post:

کاربر انجمن
    امتیازها
    17,540
    سطح
    84
    تشکر کردن
    198
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassThree FriendsOverdriveVeteran10000 Experience Points
    سلام دوست خوبم ...

خوش حال که برای حل مشکل شما و پیشنهاد بنده به بخش فروم مراجع کردین امیدوارم به زودی مشکلتون حل شود ...
    واسه یه حس ِ تازه جنگیدن
    جالب این عشق تازه فهمیدن
    دلگیر از این مردابم من
    اَ وقتی که توش قاصدک دیدم

14. The Following 4 Users Say Thank You to invoker For This Useful Post:

کاربر جدید
    امتیازها
    784
    سطح
    14
    تشکر کردن
    28
    دستاوردها:
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    دوست عزیز،

اینکه سیستم ناگهان خاموش میشه (به گفته خودتون انگار برق قطع شده باشه) همونطور که عرض کردم، عطا جان هم گفتن، نشون میده که به احتمال زیاد مشکل از پاور هست.

راستش اینکه در ویندوز پیش نمیاد خوب نسبتا طبیعی هست چون کارکردهای عادی سیستم عامل یا کارکرد سبک نرم افزارهای دیگه استرس چندانی به قطعات مثل پردازنده یا رم یا پاور وارد نمی کنه.

در مورد دمای پردازنده باید بگم به نظرم کمی زیاده. کولر استوک خود پردازنده روش هست یا کولر دیگه ای استفاده می کنید؟ دمای محیط چطوره؟ کیس خوب تهویه میشه؟

شاید بد نباشه در درجه اول با چند نرم افزار و نه فقط یکی دما و ولتاژ های ریل های مختلف پاور رو مانیتور کنید ببینید به چه صورت هست. اگر واقعا دما ها در این حد باشه شاید بد نباشه خمبر حرارتی بین پردازنده و هست سینک کولرش رو تجدید کنید. همچنین به فکر تهویه بهتر برای داخل کیس باشید اگر مناسب نیست.

یکی از نرم افزارهایی که معمولا نتایج نسبتا دقیقی نشون میده و تمام حسگر هارو تحت نظر می گیره نرم افزار HWiNFO هست که می تونید نسخه ی پرتابلش رو از اینجا دانلود کنید که احتیاجی به نصب شدن هم نداره. با اجرا کردن این می تونید بخش Sensors رو اجرا کنید و دمای تمام حسگرها من جمله پردازنده رو ببینید و همچنین ولتاژ ریل های مختلف پاور رو.

در مورد تست پاور هم عرض کنم که کیت های تستر سخت افزاری هست که در بازار هم هست ولی دقت چندانی ندارن در ضمن حتی اگر این تستر ها نشون بدن که ولتاژها در بازه ی قابل قبول هستند باز هم تضمینی بر کارکرد و عملکرد صدردصد مناسب ِ پاور نیست.

برای تست دقیق پاور به ابزارهایی مثل مالتی متر دقیق و برای تست های دقیق تر به اسیلوسکوپ احتیاج هست.

منتهی نتایج این نرم افزارها هم دلیل قاطعی بر سلامت پاور نیست چون معمولا تمام این نرم افزارهای مانیتورینگ ولتاژ و افت و خیز اون رو در ریل های مختلف نشون میدن و نه شدت جریان و در واقع آمپراژ رو. نکته تعیین کننده مخصوصا وقتی سیستم زیر لود هست افت و خیز آمپراژ ریل های 5ولت و 12ولت هست.

دلیل این عرض بنده هم اینه که خیلی خیلی بعیده که پاورهای استاندارد (مثلا پاور گرین سیستم شما) اونقدر بی کیفیت باشن که حتی ولتاژی که تامین می کنن در دامنه مجاز بر اساس استاندارد های پذیرفته شده نباشه. در نتیجه مانیتور کردن ولتاژ با نرم افزار و اینکه در بازه ی مناسب هست یا نه دلیل سلامت کامل پاور نیست.

نرم افزارهایی مثل OCCT هم هستن برای قرار دادن پاور تحت استرس و فشار خیلی زیاد ولی چون احتمال میره پاور شما مشکل داشته باشه استفاده از امثال این نرم افزار هم اصلا توصیه نمیشه و خطرناک هست.

بهترین راه اینه که مدتی با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید و اگر همین مشکلات پیش نیومد، پاور خودتون رو هم به فردی که مهارت و دانش الکترونیک در حد تست کردن پاور داره بسپرید، ترجیحا گارانتی خود شرکت سیاره سبز.

(راستی احیانا شما از نرم افزارهای پاک کردن رجیستری ویندوز که استفاه نمی کنید اونم به صورت مرتب؟)
    خیلی ممنون از پاسخگویی کاملتون
    خنک کننده ی سی پی یو برای خودش هست ولی خوب بخاطر صدای زیادش تصمیم دارم بگیرم (به خاطر مشکلات مالی یکی دوماه دیگه میتونم بگیرم!)
    از لحاظ تهویه خیلی بد نیست. مدل X5 از لحاظ تهویه خیلی خوبه. سمت پشت کیس (یعنی طرف پشت سینی مادر برد) سمت یک دیواره که پشتش خالیه برای همین تو زمستون سرد بود و عالی بود ولی خوب الان خیلی کاربردی نداره. در ضمن من درب اون سمت رو هم برداشتم تا کاملا گرمای سی پی یو که میزنه به پشت هم راحت خارج بشه) اینم عکس از وضعیت کیس :
    http://uupload.ir/files/n4ot_20150524_111432.jpg

http://uupload.ir/files/0y9z_20150524_111505.jpg

راستش من از ولتاژ هایی که باید تو ریل ها باشه سر در نمیارم ولی خوب دماهای طبیعی برای قطعاتی مثل پردازنده و ... رو تقریبا میدونم. حالا نمیدونم برنامه ای که معرفی کردید قابلیت ثبت دما رو داره یا نه (چون من میخوام بدونم دقیقا لحظه خاموش شدن دما چه عددیه و این خیلی راحت نیست) تا به طور قطع معلوم بشه از دما هست یا نه!
    برای ولتاژ ریل ها هم یا اگه میشه لطف کنید یکم توضیح بدید یا اینکه یه زمان خاصی رو بگید من از برنامه عکس بگیرم بدم خدمتتون خودتون ببینید.

در ضمن پاور بنده هنوز گارانتی داره (6 ماهه خریدمش) برای همین به نظرتون همین اول کار مستقیم ببریم گارانتی یا اول کاملا مطمئن بشم بعد؟ میترسم ببرم گارانتی هم یا بپیچونن یا خیلی لفت بدن. راستش پاور دیگه ای در این قدرت در دسترس ندارم که بتونم باهاش تست کنم.

(نه من با ریجستری ویندوز کلا کاری ندارم :دی - راستی ویروس هم میتونه عامل باشه؟ من سیستمم ویروس کش نداره)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوست عزیز aryaee:
    نه وصل به انا وصل نیست. مستقیم برق شهره (البته با محافظ) - چشم اون کار ها رو هم انجام میدم. ممنون

16. The Following 4 Users Say Thank You to cpt.reza For This Useful Post:

مدير بازنشسته
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    تشکر کردن
    4,815
    دستاوردها:
    افتخارات:
    Posting Award
    خیلی ممنون از پاسخگویی کاملتون
    خنک کننده ی سی پی یو برای خودش هست ولی خوب بخاطر صدای زیادش تصمیم دارم بگیرم (به خاطر مشکلات مالی یکی دوماه دیگه میتونم بگیرم!)
    از لحاظ تهویه خیلی بد نیست. مدل X5 از لحاظ تهویه خیلی خوبه. سمت پشت کیس (یعنی طرف پشت سینی مادر برد) سمت یک دیواره که پشتش خالیه برای همین تو زمستون سرد بود و عالی بود ولی خوب الان خیلی کاربردی نداره. در ضمن من درب اون سمت رو هم برداشتم تا کاملا گرمای سی پی یو که میزنه به پشت هم راحت خارج بشه) اینم عکس از وضعیت کیس :
    http://uupload.ir/files/n4ot_20150524_111432.jpg

http://uupload.ir/files/0y9z_20150524_111505.jpg

راستش من از ولتاژ هایی که باید تو ریل ها باشه سر در نمیارم ولی خوب دماهای طبیعی برای قطعاتی مثل پردازنده و ... رو تقریبا میدونم. حالا نمیدونم برنامه ای که معرفی کردید قابلیت ثبت دما رو داره یا نه (چون من میخوام بدونم دقیقا لحظه خاموش شدن دما چه عددیه و این خیلی راحت نیست) تا به طور قطع معلوم بشه از دما هست یا نه!
    برای ولتاژ ریل ها هم یا اگه میشه لطف کنید یکم توضیح بدید یا اینکه یه زمان خاصی رو بگید من از برنامه عکس بگیرم بدم خدمتتون خودتون ببینید.

در ضمن پاور بنده هنوز گارانتی داره (6 ماهه خریدمش) برای همین به نظرتون همین اول کار مستقیم ببریم گارانتی یا اول کاملا مطمئن بشم بعد؟ میترسم ببرم گارانتی هم یا بپیچونن یا خیلی لفت بدن. راستش پاور دیگه ای در این قدرت در دسترس ندارم که بتونم باهاش تست کنم.

(نه من با ریجستری ویندوز کلا کاری ندارم :دی - راستی ویروس هم میتونه عامل باشه؟ من سیستمم ویروس کش نداره)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوست عزیز aryaee:
    نه وصل به انا وصل نیست. مستقیم برق شهره (البته با محافظ) - چشم اون کار ها رو هم انجام میدم. ممنون

دوست عزیز،

راستش از راه دور نظر ِ قطعی دادن در مورد سخت افزار و پاور سخته ولی بهترین راه این هست که مدتی با پاور سالم عوض کنید و تست کنید.

در مورد دمای پردازنده هم باید بگم با اینکه پردازنده داغی هست دما بالاس و ممکنه در لحظاتی در بازی ها بالاتر هم میره و این مساله معمولا می تونه بالقوه باعث مشکل بشه.

در مورد اون نرم افزار هم باید بگم بله همون طور که عرض کردم اطلاعات تمام حسگر های سیستم رو که لازم هست مانیتور می کنه از جمله دمای پردازنده، چیپ ست، کارت گرافیکی و همچنین ولتاژی که بخش های مختلف از جمله پردازنده و پردازنده گرافیکی دارن مصرف می کنن رو نشون میده. شما اگر اسکرین شات از همین صفحه Sensors این برنامه بفرستید شاید بشه فهمید که مشکل از پاور هست یا خیر.

در مورد پاور هم راستش اگر خودتون قبلش سعی کنید با جایگزین کردن کمی مطمئن بشید که مشکل از اونه و بعد برای گارانتی ببرید بهتره. چون ممکنه مشکل از جای دیگه هم باشه. اونجا هم ممکنه مالتی متر بزنن و بگن ولتاژ اندازه س پس مشکلی نداره.

همونطور که امیرحسین جان گفتن احتمال وجود مشکل در مادربورد هم هست. مراحلی رو که گفتن انجام بدید.

در ضمن اگر واقعا مطمئن هستید این اتفاقات بعد از به روز رسانی درایور گرافیک شروع شده (که البته خیلی بعیده سیستم به خاطر مشکل در درایور خاموش بشه) شاید بد نباشه این درایور رو کامل پاک کنید و مدتی با درایور قبلی که مشکلی نداشتید سیستم رو امتحان کنید.

18. The Following 8 Users Say Thank You to AliYar For This Useful Post:

مشاور انجمن
    امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    تشکر کردن
    8,039
    دستاوردها:
    Tagger First ClassThree FriendsOverdriveVeteran50000 Experience Points
    دوستانم اگه مشکل از پاور یا مادربرد باشه پس چرا ایشون میفرمایند تو بازی های سنگین دیگه که به اندازه ی GTA سنگین هستن خاموش نمیشه؟

قبل از خاموش شدن هیچ چیزی مثل صفحه ی بلو اسکرین (صفحه ی آبی رنگ) به نمایش در نمیاد؟
    بعد از اینکه خاموش میشه، اگه با فاصله ی زمانی در حد 2-3 ثانیه بعد دوباره سیستمو روشن کنید، سیستم روشن میشه؟ وقتی بلافاصله روشن میکنید زمان بازی کردن و سپس خاموش شدن دوباره ی سیستم کمتر نمیشه؟
    لطفا دمای حداکثری تمام قطعات رو با دو سه تا نرم افزار مختلف تست کنید و نتیجه اشو اعلام کنید (دمای گرافیک+cpu+مادربرد)
    درب کیس رو باز کنید و لحظه ای که سیستم خاموش میکنه به قطعاتی که هیت سینک دارن و پشت کارت گرافیک دست بزنید و دماها رو خودتون با انگشت چک کنید.

کارهایی رو که بچه ها گفتن رو نیز روی یک کاغذ یادداشت کنید سپس همه ی راههای پیشنهادی رو که دوستان و بنده گفتیم رو امتحان کنید سپس یکی یکی نتیجه اشو اعلام کنید.
    @};-

20. The Following 7 Users Say Thank You to iSteve For This Useful Post:

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع