ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 22
    امتیازها
    20
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

لطفا مشخصات کامل سیستم رو به غیر از مادربورد بفرمایید.

یعنی پردازنده، رم، کارت گرافیکی و مدل و ظرفیت منبع تغذیه (پاور).

نکته دیگه اینکه چقدر از عمر این قطعات می گذره؟ همه قطعات رو هم زمان با مادربورد تهیه کردید؟ یعنی کل سیستم تقریبا 4 ساله هست؟
    بالاخره بایوس رو به آخرین ورژن آپدیت کردم (امیدوارم مشکل حل شده باشه)
    ضمنا موقع پست دادن از شیلترشکن استفاده نمیکنم
    همه قطعات رو همون تاریخی که گفتم جمع کردم و از همون روز استفاده میکنم
    تو عکس همه مشخصات جز پاور معلومه، اما یه بار دیگه اینجام مینویسم
    پاور: 750 گرین
    مادربورد: (MSI Z68A G45 (G3
    رم : 4 گیگ DDR3
    CPU: Intel Core i3 2120
    گرافیک: آنبورد Intel HD
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط madoxsis نمایش پست ها
    بالاخره بایوس رو به آخرین ورژن آپدیت کردم (امیدوارم مشکل حل شده باشه)
    ضمنا موقع پست دادن از شیلترشکن استفاده نمیکنم
    همه قطعات رو همون تاریخی که گفتم جمع کردم و از همون روز استفاده میکنم
    تو عکس همه مشخصات جز پاور معلومه، اما یه بار دیگه اینجام مینویسم
    پاور: 750 گرین
    مادربورد: (MSI Z68A G45 (G3
    رم : 4 گیگ DDR3
    CPU: Intel Core i3 2120
    گرافیک: آنبورد Intel HD

بله ممکنه همون طور که دوستان هم گفتن مشکل با به روز رسانی BIOS حل بشه.

در مورد پاور پرسیدم چون بعد از چند سال در حدود 10-20 درصد عملکردشون افت می کنه.

البته سیستم شما هم مصرف چندان زیادی نداره و اگر پاوری که گفتین منظور اینه که ظرفیت 750 واتی داره قاعدتا نباید از این لحاظ مشکلی وجود داشته باشه.
    امتیازها
    20
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    بله ممکنه همون طور که دوستان هم گفتن مشکل با به روز رسانی BIOS حل بشه.

در مورد پاور پرسیدم چون بعد از چند سال در حدود 10-20 درصد عملکردشون افت می کنه.

البته سیستم شما هم مصرف چندان زیادی نداره و اگر پاوری که گفتین منظور اینه که ظرفیت 750 واتی داره قاعدتا نباید از این لحاظ مشکلی وجود داشته باشه.
    ممنون
    بله
    ظرفیت پاور 750 وات هستضمنا بعد آپدیت بایوس، سیستم موقع روشن شدن دیگه بوق نمیزنه؟ اما بالا میاد!
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    ممنون
    بله
    ظرفیت پاور 750 وات هستضمنا بعد آپدیت بایوس، سیستم موقع روشن شدن دیگه بوق نمیزنه؟ اما بالا میاد!

خوشحالم دوست عزیز،

امیدوارم که همین مشکل رو برطرف کرده باشه. اما در مورد بوق نزدن سیستم.

وقتی که سیستم بالا نمیومد و اون بلندگوی داخلی (اسپیکر کوچک) داخل سیستم بوق نمی زد و به اطلاح beep نمی کرد آیا اون رو از جاش خارج کردید و مجددا وصل کردید؟

ممکنه سوکت اتصالش درست در جای خودش محکم نشده باشه یا به پین های اشتباه متصل شده باشه. بر اساس دفترچه راهنمای مادربوردتون این مورد رو کنترل کنید. در بعضی مادربورد ها هم با استفاده از جامپر تنظیمات بوق زدن یا نزدن این بلندگو انجام میشه البته این بیشتر در مورد مادربوردهایی صدق می کنه که بلندگوی داخلی بر روی خودشون لحیم شده و قابل جدا کردن نیست.

بعد از اطمینان از اینکه اسپیکر در جای خودش قرار گرفته و به صورت صحیح متصل شده می تونید از لحاظ نرم افزاری هم کنترل کنید که فعال هست یا خیر.

باید Device Manager رو باز کنید. بر روی تب ِ View کلیک کنید و Show hidden devices رو انتخاب کنید. با این کار باید گزینه ی Non-Plug and Play Drivers قابل رویت بشه.

با کلیک بر روی پلاس بخش Non-Plug and Play Drivers رو گسترش بدید. بر روی گزینه Beep دابل کلیک کنید تا باز بشه. در اینجا در باکس وضعیت مشخص میشه که از لحاظ نرم افزاری در ویندوز وضعیت اسپیکر به چه صورت هست. یعنی اگر گزینه ی This device is working properly نمایش داده میشه مشکلی نیست.

با کلیک بر روی تب ِ Driver در همین پنجره می تونید با کلیک بر روی Stop موقتا اون رو غیر فعال کنید. یک بار سیستم رو ریستارت کنید و بعد دوباره از همین طریق و با کلیک بر روی Start اون رو فعال کنید. مجددا سیستم رو ریستارت کنید و ببینید که بوق می زنه یا خیر.
    ویرایش توسط AliYar : 2015/05/20 در ساعت 19:56
    امتیازها
    20
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    خوشحالم دوست عزیز،

امیدوارم که همین مشکل رو برطرف کرده باشه. اما در مورد بوق نزدن سیستم.

وقتی که سیستم بالا نمیومد و اون بلندگوی داخلی (اسپیکر کوچک) داخل سیستم بوق نمی زد و به اطلاح beep نمی کرد آیا اون رو از جاش خارج کردید و مجددا وصل کردید؟

ممکنه سوکت اتصالش درست در جای خودش محکم نشده باشه یا به پین های اشتباه متصل شده باشه. بر اساس دفترچه راهنمای مادربوردتون این مورد رو کنترل کنید. در بعضی مادربورد ها هم با استفاده از جامپر تنظیمات بوق زدن یا نزدن این بلندگو انجام میشه البته این بیشتر در مورد مادربوردهایی صدق می کنه که بلندگوی داخلی بر روی خودشون لحیم شده و قابل جدا کردن نیست.

بعد از اطمینان از اینکه اسپیکر در جای خودش قرار گرفته و به صورت صحیح متصل شده می تونید از لحاظ نرم افزاری هم کنترل کنید که فعال هست یا خیر.

باید Device Manager رو باز کنید. بر روی تب ِ View کلیک کنید و Show hidden devices رو انتخاب کنید. با این کار باید گزینه ی Non-Plug and Play Drivers قابل رویت بشه.

با کلیک بر روی پلاس بخش Non-Plug and Play Drivers رو گسترش بدید. بر روی گزینه Beep دابل کلیک کنید تا باز بشه. در اینجا در باکس وضعیت مشخص میشه که از لحاظ نرم افزاری در ویندوز وضعیت اسپیکر به چه صورت هست. یعنی اگر گزینه ی This device is working properly نمایش داده میشه مشکلی نیست.

با کلیک بر روی تب ِ Driver در همین پنجره می تونید با کلیک بر روی Stop موقتا اون رو غیر فعال کنید. یک بار سیستم رو ریستارت کنید و بعد دوباره از همین طریق و با کلیک بر روی Start اون رو فعال کنید. مجددا سیستم رو ریستارت کنید و ببینید که بوق می زنه یا خیر.
    طبق گفته شما مراحل رو انجام دادم
    عکس وضعیت Beep سیستم
    http://s2.img7.ir/WVXju.jpg
    Start - Stop رو انجام دادم اما هیچ صدایی نیومد
    اتصالات رو هم دوباره چک کردم مشکلی ندارن! تا قبل آپدیت بایوس صدای بوق میومد!
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    طبق گفته شما مراحل رو انجام دادم
    عکس وضعیت Beep سیستم
    http://s2.img7.ir/WVXju.jpg
    Start - Stop رو انجام دادم اما هیچ صدایی نیومد
    اتصالات رو هم دوباره چک کردم مشکلی ندارن! تا قبل آپدیت بایوس صدای بوق میومد!

دوست عزیز پست شما در انتظار تائید بود،

بله عکس رو دیدم ظاهرا مشکلی نیست.

در همون پنجره که باز شد و Stop و Start رو امتحان کردید یک قسمتی هست به اسم Startup که منوی dropdown داره. در اون قسمت کدوم گزینه انتخاب شده؟ اگر اشتباه نکنم به صورت پیش فرض باید روی System باشه. لطفا این مورد رو هم کنترل کنید.

نهایتا ممکنه مشکل از سخت افزار ِ خود بلندگوی داخلی باشه. اگر امکانش هست روی سیستم دیگری امتحان کنید که بیپ می کنه یا خیر. (هنگام وصل کردن به درست وصل شدن نقاط اتصال یعنی قطب های + و - دقت کنید).

در صورت امکان بلندگوی سیستم دیگری که سالم هست رو روی سیستم خودتون قرار بدید و امتحان کنید که بوق می زنه یا خیر.

اگر مشکل از بلندگو باشه باید اون رو با بلندگوی جدید جایگزین کنید.
    امتیازها
    13
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    سلام نخواستم پست جدید بزنم...
    منم چند وقتیه همین مشکل رو دارم و مشکل من وقتی به وجود میاد که برق کامپیوتر یهویی قطع میشه... مثلا وقتی که برق میره و یا وقتی که از دکمه خاموش میشه... چند بار که اینجوری شده یه چند ساعتی صبر میکنم وبعد بدون هیچ مشکلی روشن میشه کامپیوتر...
    به نظرتون مشکل از بایوس یا نه عمیقتر از این حرفاست
    با تشکر
    امتیازها
    781
    سطح
    14
    384
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط mdamda نمایش پست ها
    سلام نخواستم پست جدید بزنم...
    منم چند وقتیه همین مشکل رو دارم و مشکل من وقتی به وجود میاد که برق کامپیوتر یهویی قطع میشه... مثلا وقتی که برق میره و یا وقتی که از دکمه خاموش میشه... چند بار که اینجوری شده یه چند ساعتی صبر میکنم وبعد بدون هیچ مشکلی روشن میشه کامپیوتر...
    به نظرتون مشکل از بایوس یا نه عمیقتر از این حرفاست
    با تشکر
    سلام

اول اینکه سیستم خود به خود خاموش می شه یا نه و نکته بعدی این هست وقتی سیستم خاموش می شه اگه شما کلید پاور رو بزنی سیستم کلا روشن نمی شه و یا روشن می شه تصویر نداری. کلا چه اتفاقی می افته
    امتیازها
    13
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    خیلی ممنون بابت پاسختون
    مشکل اینجوری هست که کیس و فن ها روشن میشن ولی مانیتور هیچ سیگنالی رو دریافت نمیکنه و چراغش قرمزه.چند بار که اینجوری شده بود بعد از چند ساعت مشکل حل میشد ولی الان حدود 24 ساعت که اینجوری شده و درست نمیشه
    امتیازها
    781
    سطح
    14
    384
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط mdamda نمایش پست ها
    خیلی ممنون بابت پاسختون
    مشکل اینجوری هست که کیس و فن ها روشن میشن ولی مانیتور هیچ سیگنالی رو دریافت نمیکنه و چراغش قرمزه.چند بار که اینجوری شده بود بعد از چند ساعت مشکل حل میشد ولی الان حدود 24 ساعت که اینجوری شده و درست نمیشه
    چون شما قطعات و امکانات لازم رو برای عیب یابی نداری بهتره ببری بیرون بدی برات تست کنن ببینن مشکلش چیه.

اما اگه می خوای خودت بررسی کنی فقط کارهای زیر رو می تونی انجام بدی

1- دکمه پاور رو در پشت کیس خاموش کن و کابلش رو در بیار. بعد از 10 دقیقه دوباره کابل رو درست وصل کن و کابل مانیتور رو هم یکبار دیگه درست وصل کن و سیستم رو روشن کن ببین درست میشه؟

2- هر قطعه اضافی به جز پاور، مادبرد، سی پی یو، فن سی پی یو و رم رو از سیستم جدا کن. مثلا اگه دو تا رم داری یکیش رو فقط قرار بده و اگه مادربردت گرافیک آنبورد داره یا پردازندت توش پردازنده گرافیکی داره کارت گرافیک رو هم در بیار. همچنین نگاه کن ببین فن سی پی یو درست کار می کنه و خمیر سیلیکون هم جدیدا زدی؟

حالا سیستم رو روشن کن ببین چه اتفاقی می افته؟ اگه روشن نشد رم دیگه رو جایگزین رم جدید کن و حتی می تونی جاش رو هم تغییر بدی. اگه گرافیک آنبورد نداری و مجبوری که کارت گرافیک رو هم قرار بدی فن اون رو هم ببین درست کار می کنه و خمیر سیلیکون هم جدید باشه.

این روش به این صورت هست که بتونی قطعه ای که مشکل ایجاد کرده رو پیدا کنی

فقط یک مشکلی که هست اینه که اگه شما فقط یک رم داشته باشی نیاز داری رم سالمی برای تست داشته باشی یا برای اینکه ببینی مشکل از پاور هست باید سیستم رو با یک پاور سالم تست کنی که طبیعتا این قطعات رو نداری و اصلا کار کردن با پاور خیلی برای خودت خطر داره. و پاوری که مشکل داشته باشه ممکنه بترکه هم خودت آسیب می بینی و هم قطعاتت آسیب می بینن
    اصلا ممکنه یک مشکل کوچیک باشه به فرض مثلا ایراد در یک کابل ولی به ریسکش نمی ارزه فقط شما کارهایی که گفتم رو می تونی انجام بدی
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 22

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)