ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 10 نخست 12345 ... آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 92
    امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    چالش مرحله سوم رو استارت میزنیم . @};-@};-

سؤال :
    نام و شکل نوع یا انواع فیتینگ های قابل استفاده برای مادربرد زیر چیست ؟

فایل پیوست 38859

پ.ن : رئیس جان نظرت چیه عنوان کاربری منو بزاری مسئول طرح سنجش و چالش فروم ؟! :D:P=))
    رضاجان روی این مین انواع فیتینگ های سایز مختلف نصب میشه که بستگی به سایز شیلنگ مورد استفاده داره.
    بزرگترین سایزی که نصب میشه 8mm هست که معمولا همه از همین فیتینگ های 8mm در کنار شیلنگ های 8mm خودشون استفاده میکنن.

این شکلیه:
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 62011_2.jpg
مشاهده: 21
حجم: 49.8 کیلو بایت

و پایان مرحله ی سوم.
    مرحله ی چهارم رو هر کدوم از دوستان میتونن با قرار دادن یک چالش طبق قوانین، آغاز کنن.
    @};-
    امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن

مرحله ی چهارم

چالش مرحله ی چهارم رو بنده شروع میکنم و حرفه ای ها رو به مبارزه دعوت میکنم :D

این چیه؟ در موردش توضیح بدین...

نام: Caustics-R500-640x353.jpg
مشاهده: 56
حجم: 48.0 کیلو بایت
    @};-@};-
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها

@};-@};-

برد ray tracing نیست؟

برای تولید تصویر دیجیتال با رهگیری پیکسل‌ها (یا رهگیری نور) تو تصویر دوبعدی و بعد به نوعی شبیه‌سازی خصوصیات محیطی آن با رندر کردن اجسام مجازی به صورت سه بعدی. برای تولید تصویرها با کیفیت خیلی بالا استفاده میشه و کیفیتش از رندر خطی معمولی بالاتره.

ولی اجرای الگوریتم رندرش زمان بره برای همین نمیشه در حالت ریل تایم مثلا برای رندر کردن بازی ازش استفاده کرد، یعنی هنوز نمیشه در آینده هر چیزی ممکنه.
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال

@};-@};-
    دوستان علی جان به خوبی اشاره کرد.
    پ.ن:من داشتم تقلب میکردم خدایی دورغ چرا دلیلش هم همش و همش تقصیره خود ناصره به من چه.خوب دارید عکس میگذارید اسمش رو عوض کن برادر من :D
    امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    برد ray tracing نیست؟

برای تولید تصویر دیجیتال با رهگیری پیکسل‌ها (یا رهگیری نور) تو تصویر دوبعدی و بعد به نوعی شبیه‌سازی خصوصیات محیطی آن با رندر کردن اجسام مجازی به صورت سه بعدی. برای تولید تصویرها با کیفیت خیلی بالا استفاده میشه و کیفیتش از رندر خطی معمولی بالاتره.

ولی اجرای الگوریتم رندرش زمان بره برای همین نمیشه در حالت ریل تایم مثلا برای رندر کردن بازی ازش استفاده کرد، یعنی هنوز نمیشه در آینده هر چیزی ممکنه.
    دقیقا! خودشه :) تو توضیحاتی که خونده بودم 4GB حافظه ی DDR2 داره.
    توضیحات هم کاملا درست بود، منم بیشتر از اینا چیزی نمیدونم. فقط خبر نداشتم که ریل تایم نیستن، در این موضوع شک دارم.
    تا جایی که میدونم ظاهرا امکان استفاده ازش هست اما در کنار یک گرافیک Quadro دیگه.

نقل قول نوشته اصلی توسط aryaiee نمایش پست ها
    پ.ن:من داشتم تقلب میکردم خدایی دورغ چرا دلیلش هم همش و همش تقصیره خود ناصره به من چه.خوب دارید عکس میگذارید اسمش رو عوض کن برادر من :D
    ای وای من! :))
    نمیدونستم بچه های اینجا اینقدر اهل تقلب هستن که میرن اسم عکسو نگاه میکنن و منبعشو میگردن پیدا میکنن! :D
    از حالا اسم عکسا رو عوض میکنم!
    امیرحسین جان قبلنا تو مدرسه اتون کسی بود که از شما تو تقلب حرفه ای تر بوده؟! :D
    @};-
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    دقیقا! خودشه :) تو توضیحاتی که خونده بودم 4GB حافظه ی DDR2 داره.
    توضیحات هم کاملا درست بود، منم بیشتر از اینا چیزی نمیدونم. فقط خبر نداشتم که ریل تایم نیستن، در این موضوع شک دارم.
    تا جایی که میدونم ظاهرا امکان استفاده ازش هست اما در کنار یک گرافیک Quadro دیگه.

ای وای من! :))
    نمیدونستم بچه های اینجا اینقدر اهل تقلب هستن که میرن اسم عکسو نگاه میکنن و منبعشو میگردن پیدا میکنن! :D
    از حالا اسم عکسا رو عوض میکنم!
    امیرحسین جان قبلنا تو مدرسه اتون کسی بود که از شما تو تقلب حرفه ای تر بوده؟! :D
    @};-

من چند جا در مورد واقعیت مجازی و اینا خونده بودم اونجا با سخت افزازش کمی آشنا شدم. راستش الان هم صددرصد مطمئن نبودم و در واقع حدس زدم.

یعنی فکر کردم بوردی که چیزی شبیه پردازنده و چیپ شبیه حافظه گرافیکی داشته باشه و کارت گرافیکی هم نباشه قاعدتا باید ساخت افزار این کارای رهگیری نور باشه. تا جایی که یادم میاد امکان استفاده برای پردازش ریل تایم تصویر در حجمی که به درد کاربردی مثل بازی بخوره نداره.

یعنی حداقل اون موقع اینجوری ذکر شده بود.
    امتیازها
    34,451
    سطح
    100
    5,619
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryaiee نمایش پست ها
    اسم این قطعه Caustic Series2 R2500 هست. یک کارت رندر تصویر که همونطور که دوستمون اشاره کردن تو بحث Ray-Tracing یا رهگیری نور مورد استفاده قرار میگیره. فکر میکنم تو رندرهای GPU- Base به کمک سیستم میاد(اگه اشتباه نکنم).
    تکنولوژی رهگیری نور هم جالبه. وقتی نور به یک شیئ میتابه ممکنه جذبش بشه، منعکس بشه، تجزیه بشه و ... حالا با استفاده از این تکنولوژی ، بازتاب و تجزیه نور به عنوان بخشی از شبیه سازی بطور خودکار ساخته میشه.
    دو تا پردازنده RT2 (Ray-Tracing روی این برد قرار گرفته.16 گیگ هم حافظه داره. (DDR2 و DDR3). در شکاف PCIe x16 قرار میگیره و حداکثر 65Watt مصرف برقشه. توانایی رهگیری و پردازش 100 میلیون اشعه گسسته در ثانیه رو داره.
    برادر کوچکترش هم R2100 هست با 4 گیگ حافظه و تکنولوژی ساخت 90nm. (شکل زیر)

نام: caustics-R2100.jpg
مشاهده: 21
حجم: 27.5 کیلو بایت
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    Ray-Tracing یک شبه موتور هست با تایم رندر بالا , مثلا پیکسار برای رندر این تکنیک نور پردازی از سوپر کامپیوتر استفاده میکرده
    به شدت جزییات رو افزایش میده و یک زمان شایعه شده بود با DX12 میشه رو کارت های گرافیک با فریم قابل بازی این تکنیک رو به شکل همزمان رندر کرد
    از این تکنیک تا الان فقط در CG ها استفاده شده

ویرایش توسط magiteq : 2015/05/10 در ساعت 11:29

امتیازها
    34,451
    سطح
    100
    5,619
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط magiteq نمایش پست ها
    Ray-Tracing یک شبه موتور هست با تایم رندر بالا , مثلا پیکسار برای رندر این تکنیک نور پردازی از سوپر کامپیوتر استفاده میکرده
    به شدت جزییات رو افزایش میده و یک زمان شایعه شده بود با DX12 میشه رو کارت های گرافیک با فریم قابل بازی این تکنیک رو به شکل همزمان رندر کرد
    از این تکنیک تا الان فقط در CG ها استفاده شده
    و اما این چیه و کاربردش؟

چالش قبلی تموم شد یعنی ؟
    این عکس یک مادربورد ECS PF88 Extreme Hybrid. یک مادربورد با سوکت 775. اون برد آبی کوچکتر هم اسمش SIMA Daughtercard هست. فکر کنم روش یه پردازنده AMD قابل نصبه. خلاصه با یک مادربورد دو پردازنه مختلف از اینتل و AMD در دسترس قرار میگیره.
    امتیازها
    16,382
    سطح
    82
    927
    کاربر انجمن
    رضا جان ما همون حامد هستیم که کلا چیزی هم از سیستم سر در نمیاره و صرفا علاقه داریم یاد بگیرم این استاد و میگی نیم ساعت میخندم
    رضا جان کلا تمام فیتینگ هایی که یکسر شیلنگ وصل میشه( compression)حالا چه شیلنگ های معمولی و چه اکرلیک و فلزی از طرفی که وصل به بلاک میشن g1/4 هستن و این استاندارد همش هست بلاک ها هم همشون همینطور هستن . اون طرف فیتینگ هست که تفاوت میکنه با توجه به ضخامت دیواره داخلی و خارجی شیلنگ البته تو بعضی از بلاک ها از فیتینگ هایی که سطح مقطع بزرگی دارن و کلا قسمت فلزی بزرگی دارن نمیشه استفاده کرد مثل این بلاک cpu برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: aquacomputer_kryos_1.jpg
مشاهده: 18
حجم: 33.7 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: WithBarbsDiag.jpg
مشاهده: 19
حجم: 71.5 کیلو بایت چون ورودی و خروجی بلاک خیلی نزدیک بهم هست فیتینگ های بزرگ نمیشه استفاده کرده همینطور شیلنگ ضخیم زیرش هم این عبارت نوشته
    Warning larger compression fittings will NOT fit this block without the use of adapters
    اقا ناصر شرمنده پستت رو ندیدم این پست و حذف کنید مدیران محترم ممنون
صفحه 3 از 10 نخست 12345 ... آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 92

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)