ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 19 از 19
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    مهندس اگر فنها 3 پین و 4 پین باشن، به نظرت بهتر نیست به مادربرد بزنه تا سرعتشون رو کنترل کنه؟
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    مهندس اگر فنها 3 پین و 4 پین باشن، به نظرت بهتر نیست به مادربرد بزنه تا سرعتشون رو کنترل کنه؟
    اگر 4 پین باشه چرا بهتره اما 3 پین ها رو گاها به خود پاور بزنیم بهتره آرمین جان چون هم آمپر بیشتری میده و هم خرابی های بخش power مادربرد کم میشه.گاها ممکنه خود سوکت کلا ارتباط اش با مادربرد قطع بشه که این یکی از مشکلاتی است که اتصال مستقیم فن با مادربرد پیش میاده.مادربرد های جدیدی همگی از طریق ic ها بخش کوچک پاور رو تامین میکنند.منظورم ولتاژ های عادی dc است.اما خوب خرابی این قطعه به نسبت باقی قطعات بیشتر است.
    باز هم هیچ منعی نیست که به مادربرد متصل نکنند.هرچند برخی فن های 12 با آمپرهای مادربرد خوب کار نمیکنند و باید یک دور با دست بچرخونیم تا حرکت کنه.مثال مشخض هم فن های 3 پین green که گاها این مشکل رو دارند.
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryaiee نمایش پست ها
    اگر 4 پین باشه چرا بهتره اما 3 پین ها رو گاها به خود پاور بزنیم بهتره آرمین جان چون هم آمپر بیشتری میده و هم خرابی های بخش power مادربرد کم میشه.گاها ممکنه خود سوکت کلا ارتباط اش با مادربرد قطع بشه که این یکی از مشکلاتی است که اتصال مستقیم فن با مادربرد پیش میاده.مادربرد های جدیدی همگی از طریق ic ها بخش کوچک پاور رو تامین میکنند.منظورم ولتاژ های عادی dc است.اما خوب خرابی این قطعه به نسبت باقی قطعات بیشتر است.
    باز هم هیچ منعی نیست که به مادربرد متصل نکنند.هرچند برخی فن های 12 با آمپرهای مادربرد خوب کار نمیکنند و باید یک دور با دست بچرخونیم تا حرکت کنه.مثال مشخض هم فن های 3 پین green که گاها این مشکل رو دارند.
    امیر حسین جان

گردش فن در حداکثر دور خودش صدای زیادی تولید میکنه، از اونطرف باعث جمع شدن بیشتر گرد و خاک به درون کیس میشه. الان مادربرد های جدید اغلب میتوانند گردش فن های سه پین رو هم کنترل کنند و در صورتی که لازم نباشه، دور فنها رو کم کنند و یا خاموش کنند. این مورد باعث صرفه جویی در انرژی، صدا و نویز کمتر، جمع شدن گرد و خاک کمتر داخل کیس و عمر بیشتر قطعات میشه.

فرض بر این است که مادربرد باید بتواند فنهای متصل به خود را مدیریت و تغذیه کند، به همین منظور به این امکانات مجهز شده، چون می تواند. حال اگر در استفاده ی معمول مادربرد یا هر قطعه ای، اگر خرابی در بخشی از مدارهای مادربرد اتفاق بیفته، باید مادربرد رو ببریم گارانتی. دلیلی نداره از امکانات مادربرد استفاده نکنیم چون ممکنه یه روزی یا یه زمانی یک مشکلی در استفاده ی عادی از اون قطعه پیش بیاد.

فنهای گرین هم اگر نتوانند در حالت عادی بچرخن، و نیاز به کمک دست داشته باشند، باید اونها رو هم به گارانتی ارجا داد.
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط rmansh نمایش پست ها
    آقای اشراقی من همینی که خریدم رو گفتم(دقیقا گفتم اوگا 750 برونز).شاید شما دارید اشتباه میکنید... ولی در کل شرمنده شما شدم که همونی که گفتید رو نشد بگیرم.
    آخه مهندس جان EVGA رو که سر هم نمیخونند !!! به اشتباه افتادم ! باید حرف ها رو تک به تک بخونی ! اوگا دیگه چه صیغه ایه ؟! :D:D
    مشکل در کابل کشی کیس کجاست دقیقاً ؟
    کابل هایی که از کیس میان روی محل هایی که روی سطح برد نامگذاری شده متصل میشن
    کابل سوئیچ روشن و خاموش - ریست - H.D.D و LED روشن بودن سیستم روی کیس . کابل صدا و USB هست . هرکدوم هم محلش روی برد مشخصه داخل دفترچه هم توضیح داده . الآن مشکل دقیقاً کجاست ؟
    مدیریت کابل کشی هم با حوصله انجام بده

مادربرد شما 3 تا سوکت 4 پین PWM برای فن کیس داره 1 دونه CPU OPT هست که مربوط به واتر کولر هسنت و شامل شما نمیشه و 1سوکت فن CPU که سفید هست
    Sys-Fan1 تا 3 که 4پین هست اگر فن های کیس شما فقط مولکس داره باید تبدیل مولکس به 4 پین براش بگیرید و وصل کنید به برد .
    امتیازها
    4,444
    سطح
    42
    70
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    آخه مهندس جان EVGA رو که سر هم نمیخونند !!! به اشتباه افتادم ! باید حرف ها رو تک به تک بخونی ! اوگا دیگه چه صیغه ایه ؟! :D:D
    مشکل در کابل کشی کیس کجاست دقیقاً ؟
    کابل هایی که از کیس میان روی محل هایی که روی سطح برد نامگذاری شده متصل میشن
    کابل سوئیچ روشن و خاموش - ریست - H.D.D و LED روشن بودن سیستم روی کیس . کابل صدا و USB هست . هرکدوم هم محلش روی برد مشخصه داخل دفترچه هم توضیح داده . الآن مشکل دقیقاً کجاست ؟
    مدیریت کابل کشی هم با حوصله انجام بده

مادربرد شما 3 تا سوکت 4 پین PWM برای فن کیس داره 1 دونه CPU OPT هست که مربوط به واتر کولر هسنت و شامل شما نمیشه و 1سوکت فن CPU که سفید هست
    Sys-Fan1 تا 3 که 4پین هست اگر فن های کیس شما فقط مولکس داره باید تبدیل مولکس به 4 پین براش بگیرید و وصل کنید به برد .
    سلام. حالا ای وی جی ای :D
    من الان همه چیو بستم... از کابل های پاور هم همرو زدم(24 پین و cpu و gpu ). دو تا کابل مولکس هم واسه کیس بود فعلا اونا رو به PERIF پاور وصل کردم که پاور کیس کار کنه... واسه تست تا اینجا اگه درست باشه و باید روشن بشه ولی هر کاری میکنم از پاور کیس سیستم روشن نمیشه. مشکل میشه فهمید از کجاس؟
    Intel Core i7-4790K Haswell Processor
    GIGABYTE Z97X-UD3H-BK LGA1150 Z97 Mainboard
    GIGABYTE GTX 970 G1 Gaming WF3X OC ​4GB GDDR5
    Enermax ETS-T40 Cooler
    Gskill Ripjaws X 8GB 4GBx4 2400MHz DDR3
    EVGA SuperNOVA 750 B2 80Plus Bronze Power Supply
    X3+ VIPER Case
    WD Blue 1TB 64MB Buffer HDD
    Cougar 200K
    Logitech G100
    A4tech HS-800
    HP Pavilion DV-6 2170
    امتیازها
    4,444
    سطح
    42
    70
    کاربر انجمن
    آها فک کنم POWER SW رو بادم رفته :D
    Enermax ETS-T40 Cooler
    X3+ VIPER Case
    Cougar 200K
    Logitech G100
    A4tech HS-800
    HP Pavilion DV-6 2170
    امتیازها
    10,918
    سطح
    69
    2,130
    اوركلاكر
    برای استارتر محترم یه خاطره بگم که درس عبرتی بشه
    یه سیستم *** فروختیم به یکی ، به طرف گفتیم اقا خودمون برات اسمبل میکنیم گفت نه نمیخوادش خودم میبرم خونه اسمیبل میکنم.
    اقا بعد فرداش زنگ زد این روشن نمیشه بعدش میگفت تصویر نمیده و از این چیزا
    بعد که سیستم رو آورد دیدیم با چه وضعیتی اسمبل کرده .
    دقیقا سیستم شده بود انبار سیم !!!!
    بعد ش دیدم برق هشت پین گرافیک رو زده بود به پردازنده بعد میگه سیستم چرا اینطوری میشه.
    (باید بگم که یکبار همین کار مشتری باهث شد مادربرد سر این جریان کلا ایراد پیدا کنه)
    من موندم چه طوری اون اونجا چفت کرده بودششش ؟؟؟!!!
    هیچی دیگه کیس رو دوباره باز کردمش و از نو اسمبل کردم براش.
    پیچ پایه هت سینگ کولر لوسیفر دیپ کول رو چنان محکم به بورد پیچ کرده بود که پایه کولر شکسته بودش !!!!!
    تازه سر اسمبل وایستاده بود بالا سر من میگفت اقا یکم محکم تر پیچ کن راه دوری نمیره.
    قطعات سیستم رو با قطعات خودرو اشتباه گرفته بود.:))

الان برای این دوستمون هم توصیه میکنم سیستم رو بده اون دوستی که میگه وارده اسمبل کنه
    اینم وایسته کنارش نگاه کنه یاد بگیره بهتره تا اینکه هر جا به مشکل برخورد بره بپرسه.

سلام. حالا ای وی جی ای :D
    من الان همه چیو بستم... از کابل های پاور هم همرو زدم(24 پین و cpu و gpu ). دو تا کابل مولکس هم واسه کیس بود فعلا اونا رو به PERIF پاور وصل کردم که پاور کیس کار کنه... واسه تست تا اینجا اگه درست باشه و باید روشن بشه ولی هر کاری میکنم از پاور کیس سیستم روشن نمیشه. مشکل میشه فهمید از کجاس؟
    فقط یادت باشه برای گرافیک از کابل های خود پاور استفاده کنی اون تبدیل های برق داخل کارت رو استفاده نکن.

آها فک کنم POWER SW رو بادم رفته :D
    خداقوت اخوی:D
    ماشالله
    این ره که میروی به ترکستانه

برای سیستم جدیدت هم اگر قبلا هارد داشتی و پارتیشن بندی کردی که هیچ.
    اگر نه حتما از داخل خود دیسک ویندوز اون هم موقع نصب فقط یک پارتشین برای ویندوز ایجاد کن باقی رو هم بعد نصب از داخل ویندوز ایجاد کن.
    ویرایش توسط Aliover : 2015/04/17 در ساعت 12:27
    امتیازها
    4,444
    سطح
    42
    70
    کاربر انجمن
    دوستان سیستم با موفقیت روشن شد و همه چی اوکیه :D
    Enermax ETS-T40 Cooler
    X3+ VIPER Case
    Cougar 200K
    Logitech G100
    A4tech HS-800
    HP Pavilion DV-6 2170
    امتیازها
    4,444
    سطح
    42
    70
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aliover نمایش پست ها
    برای استارتر محترم یه خاطره بگم که درس عبرتی بشه
    یه سیستم *** فروختیم به یکی ، به طرف گفتیم اقا خودمون برات اسمبل میکنیم گفت نه نمیخوادش خودم میبرم خونه اسمیبل میکنم.
    اقا بعد فرداش زنگ زد این روشن نمیشه بعدش میگفت تصویر نمیده و از این چیزا
    بعد که سیستم رو آورد دیدیم با چه وضعیتی اسمبل کرده .
    دقیقا سیستم شده بود انبار سیم !!!!
    بعد ش دیدم برق هشت پین گرافیک رو زده بود به پردازنده بعد میگه سیستم چرا اینطوری میشه.
    (باید بگم که یکبار همین کار مشتری باهث شد مادربرد سر این جریان کلا ایراد پیدا کنه)
    من موندم چه طوری اون اونجا چفت کرده بودششش ؟؟؟!!!
    هیچی دیگه کیس رو دوباره باز کردمش و از نو اسمبل کردم براش.
    پیچ پایه هت سینگ کولر لوسیفر دیپ کول رو چنان محکم به بورد پیچ کرده بود که پایه کولر شکسته بودش !!!!!
    تازه سر اسمبل وایستاده بود بالا سر من میگفت اقا یکم محکم تر پیچ کن راه دوری نمیره.
    قطعات سیستم رو با قطعات خودرو اشتباه گرفته بود.:))

الان برای این دوستمون هم توصیه میکنم سیستم رو بده اون دوستی که میگه وارده اسمبل کنه
    اینم وایسته کنارش نگاه کنه یاد بگیره بهتره تا اینکه هر جا به مشکل برخورد بره بپرسه.

فقط یادت باشه برای گرافیک از کابل های خود پاور استفاده کنی اون تبدیل های برق داخل کارت رو استفاده نکن.

خداقوت اخوی:D
    ماشالله
    این ره که میروی به ترکستانه

برای سیستم جدیدت هم اگر قبلا هارد داشتی و پارتیشن بندی کردی که هیچ.
    اگر نه حتما از داخل خود دیسک ویندوز اون هم موقع نصب فقط یک پارتشین برای ویندوز ایجاد کن باقی رو هم بعد نصب از داخل ویندوز ایجاد کن.
    داداش ردیف شد :D
    خب ssd دارم دیگه اون واسه ویندوز
    Enermax ETS-T40 Cooler
    X3+ VIPER Case
    Cougar 200K
    Logitech G100
    A4tech HS-800
    HP Pavilion DV-6 2170
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 19 از 19

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)