ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27
    امتیازها
    27,815
    سطح
    98
    2,448
    کاربر انجمن

چالش : عملکرد CPU چندان هم که فکر می کنید در بازی ها مهم نیست !

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: farcry 4.jpg
مشاهده: 4183
حجم: 100.7 کیلو بایت

مطمئنا برای بسیاری از ما ها که امروزه میخواهیم سیستم جدیدی برای گیم ببندیم پردازنده نقش مهمی دارد و بسیاری از ما ها روی آن وسواس زیادی داریم که آیا مثلا یک CPU i3 میتواند بازی های جدید و به روز را اجرا کند و به مشکلی برنخورد ؟ و یا اینکه منطقی است به جای CPU های سطح بالا مثل i7 یا i5 یک CPU سطح پایین تر مثل i3 بخریم و به جای آن کارت گرافیک بهتری انتخاب کنیم ؟ آیا این پردازنده سطح پایین تر میتواند از پس صحنه های شلوغ هزاران NPC بازی های امروزی بربیاید ؟ البته به یاد داشته باشید که در اجرای بازی اولین و مهم ترین موضوع کارت گرافیک است .

نام: FC4.png
مشاهده: 4220
حجم: 658.7 کیلو بایت

امروز میخواهیم با بررسی نتایج تستی از بازی FarCry 4 و نتایج آن این موضوع را بررسی کنیم .در این تست از چهار CPU ی Opteron 1352 , Athlon X4 730 , FX 6300 و FX 8350 استفاده شده است .
    FX 8350 پردازنده ای است با مشخصات CPU پیشنهادی برای بازی ، FX 6300 کمی بهتر از حداقل CPU پیشنهادی ، X4 730 کمی پایین تر از حداقل CPU پیشنهادی و Opteron 1352 کاملا پایین تر از حداقل CPU پیشنهادی هستند . این تست به مدت 3 دقیقه در یک مسیر مشخص و با اندکی درگیری با دشمنان و شلیک به حیوانات با حداکثر جزئیات و کارت گرافیک Nvidia GTX 970 با حالت SMAA anti-aliasing فعال انجام شده است .
    نتایج به شرح جدول زیر است :

نام: fc4 benchmark.jpg
مشاهده: 4226
حجم: 50.7 کیلو بایت

همان طور که میبینید FX 6300 اصلا کم نیاورد و تقریبا عملکرد یکسانی با FX 8350 داشت . X4 730 افت فریم داشتیم ، درصد استفاده از CPU در این پردازنده در طول تست به طور میانگین 75-85 درصد بود که نهایتا به 85-95 درصد رسید . برخلاف این افت فریم اندک گیم پلی هنوز کاملا چشم نواز بود . با فعال سازی V-Sync با مشکل خاصی به جز معدود لگ در بعضی صحنه ها به وجود نیامد .
    حال به جای هیجان انگیز تست میرسیم . جایی که نتایج Opteron 1352 مشخص شد . شاید احتمالا بدانید که این پردازنده متعلق به سال های دور ! ( 2008 ) است ! پردازنده ای با چهار هسته و فرکانس تنها 2.1 گیکاهرتز ! . با این که افت فریم کاملا مشهود بود و درصد درگیری پردازنده به 95 - 99 درصد رسید اما هنوز فریم قابل بازی است .
    بنابراین وقتی یک پردازنده متعلق به سال 2008 می تواند با GTX 970 مچ شده و فریم قابل بازی بدهد نتیجه میگیریم که پردازنده نقش چندان مهمی در دریافت پرفورمنس بازی ندارد . شما اگر یک کارت گرافیک خوب و قوی داشته باشید اشکالی ندارد که پردازنده با حداقل مشخصات مورد نیاز بازی داشته باشید. البته لازم به ذکر است به مشکلات گلوگاه نیز توجه کنید .
    البته رفته رفته با عرضه بازی هایی با صحنه های شلوغ مثل Watch Dogs و GTA V ( با عرض معذرت مجبور شدم نام این دو عنوان که قابل مقایسه با هم نیستند را در کنار هم بیاورم ! ) نقش یک پردازنده قوی بیش از پیش مهم خواهد شد . اما هنوز جای نگرانی نیست .

هفته های آینده با نتایجی از بازی های دیگری که نیاز به CPU های قوی در مشخصات مورد نیاز آن ها آمده در خدمت شما خواهیم بود تا این موضوع را بیش تر بررسی کنیم .

نتایج از سایت Game debate - مقدمه ، تنظیم و نتیجه : رضا مجیدی
    ویرایش توسط Reza Majidi : 2015/02/28 در ساعت 21:55
    امتیازها
    55,250
    سطح
    100
    11,513
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    عزیز دل مسئله اینه که شما برای اجرای بهتر بازی ها نیاز به یه کارت گرافیکی عالی داری ........

و به همین علت باید پردازنده برای اون کارت گلوگاه ایجاد نکنه و باعث محدود شدن عملکرد ش نشه ........

مثلا شما نمیتونی با i3 کارت 970 بخری .......... یعنی اگه بخری به اندازه ی یه 970 واست کار نمیکنه و نهایتا به اندازه ی یه 960 برات کار میکنه ......
    RAM: Team Group 8GB 3000Mhz CL16 DDR4
    CPU: AMD Ryzen 2200 G
    MAIN: ASUS B350-E Sock AM4
    امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط SAMAN نمایش پست ها
    عزیز دل مسئله اینه که شما برای اجرای بهتر بازی ها نیاز به یه کارت گرافیکی عالی داری ........

و به همین علت باید پردازنده برای اون کارت گلوگاه ایجاد نکنه و باعث محدود شدن عملکرد ش نشه ........

مثلا شما نمیتونی با i3 کارت 970 بخری .......... یعنی اگه بخری به اندازه ی یه 970 واست کار نمیکنه و نهایتا به اندازه ی یه 960 برات کار میکنه ......
    سامان جان من خودم 3240 i3 رو و 4770k رو همراه کارت 780 لایتنینگ تست کردم و کلا اختلاف فریم نهایتا 10 بود. ینی تو بتل 4 بین 70 تا 80.
    برای آگاهی و نظر دادن یا به مستندات معتبر رجوع کنید یا خودتون تست کنید. فلسفه بافی تو این مباحث کار بسیار غلط و بیهوده ای هست که همه ازش فرار میکنیم. و به دنبال حقیقت و واقعیت هستیم. چیزی که واقعا اتفاق میوفته نه چیزی که ما در محاسبات فکریمون بهش میرسیم @@@@@
    ویرایش توسط Reza Majidi : 2015/03/01 در ساعت 18:10
    امتیازها
    55,250
    سطح
    100
    11,513
    نقل قول نوشته اصلی توسط old gamer نمایش پست ها
    سامان جان من خودم 3240 i3 رو و 4770k رو همراه کارت 780 لایتنینگ تست کردم و کلا اختلاف فریم نهایتا 10 بود. ینی تو بتل 4 بین 70 تا 80.
    برای آگاهی و نظر دادن یا به مستندات معتبر رجوع کنید یا خودتون تست کنید. فلسفه بافی تو این مباحث کار بسیار غلط و بیهوده ای هست که همه ازش فرار میکنیم. و به دنبال حقیقت و واقعیت هستیم. چیزی که واقعا اتفاق میوفته نه چیزی که ما در محاسبات فکریمون بهش میرسیم @@@@@

امین عزیز اینی که شما به گلوگاه اعتقاد نداری + 10 فریم به نظرت کمه رو نمیشه اثبات کرد !

من خودم تو کالاف دیوتی نسخه ی یکی مونده به اخر با پردازنده i3 و کارت 760 حدودای 45 فریم میگرفتم بعد از تعویض به i5 رسید به 60 فریم ........

ملت کلی اور کلاک میکنن تا 2 فریم بیشتر بگیرن بعد شما متوسط 10 فریم رو گلوگاه نمیبینی ؟!
    ویرایش توسط Reza Majidi : 2015/03/01 در ساعت 18:11
    امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    امین عزیز اینی که شما به گلوگاه اعتقاد نداری + 10 فریم به نظرت کمه رو نمیشه اثبات کرد !

من خودم تو کالاف دیوتی نسخه ی یکی مونده به اخر با پردازنده i3 و کارت 760 حدودای 45 فریم میگرفتم بعد از تعویض به i5 رسید به 60 فریم ........

ملت کلی اور کلاک میکنن تا 2 فریم بیشتر بگیرن بعد شما متوسط 10 فریم رو گلوگاه نمیبینی ؟!
    اولا اونی که برای 2 فریم اورکلاک میکنه مغزش معیوبه من باهاش کاری ندارم. ولی قبول داری اگه cpu i5 بود این ده فریم هم ایجاد نمیشد؟ همیشه cpu های متوسط بازار برای بهترین فریم دهی تو بازی های روز کافی هستن. و این به این خاطره که همیشه صنعت سخت افزار از نرم افزار چند قدم جلوتره.
    بازی ها زمانی که لانچ میشن سخت افزار نسل جدید رو ارائه میده و همیشه به این صورت خواهد بود
    امتیازها
    55,250
    سطح
    100
    11,513
    نقل قول نوشته اصلی توسط old gamer نمایش پست ها
    اولا اونی که برای 2 فریم اورکلاک میکنه مغزش معیوبه من باهاش کاری ندارم. ولی قبول داری اگه cpu i5 بود این ده فریم هم ایجاد نمیشد؟ همیشه cpu های متوسط بازار برای بهترین فریم دهی تو بازی های روز کافی هستن. و این به این خاطره که همیشه صنعت سخت افزار از نرم افزار چند قدم جلوتره.
    بازی ها زمانی که لانچ میشن سخت افزار نسل جدید رو ارائه میده و همیشه به این صورت خواهد بود

اون که صد البته ........

کل حرف من این بود که باید سیستم متوازن باشه !

و سیستم شما هم با کارت 780 لایتنینگ + i3 متوازن نیست !
    امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    اون که صد البته ........

کل حرف من این بود که باید سیستم متوازن باشه !

و سیستم شما هم با کارت 780 لایتنینگ + i3 متوازن نیست !
    تقصیر نداری همیشه اینجا بودی و همه چیز اوکی و استاندار بوده . اما من تو مغازم سیستم دیدم با cpu آتلون 5000 دوهسته طرف کارت 580 انویدیا انداخته بود و دنبال پاور میگشت که این کارت رو جواب بده. ملت گیمر یه سیستم میخرن 10 سال مصرف میکنن ولی کارت گرافیک رو نسل به نسل ارتقا میدن
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    واقعیت همه اینها بستگی به (ببخشید )عقل و شعور و جنبه گیمر داره !!
    فلانی که میگی من میخوام فلان کنم بهمان کنم 4 تا 980 رو SLI کنم !! که فریم دهمیم از n فریم بشه n2 فریم (!!! ) آخرش که چی واقعاً ؟! n+5 فریم اگه گرفتی و 2n نگرفتی عذاب الهی نازل میشه ؟! توی خواب کابوس زامبی های توی بازی می بینی که دارن میزنن تو سرت که چرا منو با سخت افزار خوب اجرا نکردی ؟!!
    بی تعارف بگم آدم بی جنبه کم نداریم ، فروشنده آماده به غول بستن هم از موی سر من بیشتره !
    والا طرف اطلاع نداره داشته با GTX440 بازی می کرده یا رندر می گرفته تا الآن حالا بعد عمری یه سرمایه ای هم جمع کرده میگه رندر تحت GPU میخوام بگیرم میاد 4 تا 980 پیشنهاد میده با دو تا Xeon !!
    خودمون هم بی تعارف غول می بندیم از اون طرف غول بی مصرف کاربر میاد نشون ما میده ما براش تعدیل می کنیم تازه !!! پیشنهادهایی که ما داریم میدیم واسه کاربرد بازی واسه اگه کاربر جنبه داشته باشه تا 6 سال مثل هلو گیم رو بالا میاره !
    به نظرم اگر کاربر منطق داشته باشه پول بالای 4 تومن هزینه نمی کنه برای گیم ! اصلاً 120 فریمت شد 130 فریم چی بهت میدن ؟ جایزه نوبل سال ؟!
    والا منGTS250 دارم با مانیتور FHD و رم هم به 8 گیگ ارتقاء دادم برام افت فریم بی معنیه چون فوقش افت فریم گرفتم جزئیاتش رو کم می کنم مگر اینکه نسل کارتم بازی ای رو از دم ساپورت نکنه !! پردازنده i7 اون زمان که بابا بزرگ 4790K امروزی هست هنوز از سر گیم سه سال دیگه هم بر میاد !
    یا ادای اورکلاکر در بیاری واسه دو تا تایمینگ بالا پایین خودت رو به کشتن بدی که چی مثلاً ؟!!
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2015/03/01 در ساعت 00:58
    امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    خوب پس با اجازه صاحب تاپیک منم تجربه خودم را بگم.
    رو سیستم قبلیم با پردازنده Core 2 dou E6750 دو هسته ای 2.2 گیگا هرتز (اگر اشتباه نکنم!) و گرافیک 250 GTS بازی nfs run را اجرا کردم. و حدود 12 فریم (!!!!) گرفتم.
    پردازنده را تا آخرین حد ممکن اورکلاک کردم (3.7) گیگا هرتز ، فریم شد 20 تا! :-o البته این آمار ها دیگه خیلی قدیمی شدن و نسل کلاً عوض شده.

امتیازها
    6,863
    سطح
    54
    836
    کاربر انجمن
    من با همین سیستم ذغالی خودم پردازنده E7400 Dual Core (کلاک پیشفرض 2.8) و گرافیک 9600 از Call of Duty Black Ops II حدودا 30 فریم گرفتم ..
    بعد از اور کلاک به 3.8GHZ باز هم فریم ریت همون بود ...

اما تو بازی GTA IV تاثیر مثبتی داشت و از حدود 25 فریم به 30 رسید و بازی خیلی روون شد .
    البته بعدا متوجه شدم که اورکلاک رم باعث این امر شده بود ...

در کل به نظرم اگر کسی پردازنده مثل i5 4440 رو با 980 (واسه گیم) ببنده کار بسیار خوبی کرده ...
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 27

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)