ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    امتیازها
    4,853
    سطح
    44
    48
    کاربر انجمن

بهترین سخت افزار جهت آرشیو اطلاعات

با سلام
    ما یه سری ویدئو و راش خام داریم که با دوربینهامون تهیه می کنیم و چون کیفیتشون فول اچ دی هست حجمشون خیلی بالاست، اگر بخواهیم همه رو روی هارد نگه داریم که به علت بالا بودن حجم امکانش نیست و ریکش هم بالاست و اگه عیبی برای هارد دیسک پیش بیاد دیگه ...
    فکر می کنم ما باید در قالب دی وی دی و اینجور چیزها آرشیو کنیم، حالا می خواستم بدونم که چه چیزی به صرفه تر هست، همین دی وی دی های معمولی یا دی وی دی های بلوری، دی وی دی های بلوری چقدر ظرفیت دارند و قیمت حدودی سخت افزارش + هر دی وی دی که باید تهیه کنیم چقدر هست و در کل بهترین راه برای آرشیو اطلاعات با حجم بالا چیست، تشکر
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    دوست عزیز برای شما در نهایت همان هارد بهتر است.به چند دلیل،
    1-عمر کلی disc ها کمتر از هارد است و اگر هم بخواهدی از bluray های گران قیمت استفاده کنید به ضرر شماست.
    2-هزینه تهیه دستگاه های نیمه حرفه ایی برای عملیات rw
    3-bluray ها بسته به تعداد لایه ها بین 25 و یا 50 گیگ فضا دارند.البته شما میتوانید از dvd 9 هم استفاده کنید.اگر از dvd 9 استفاده کنید دیگه مشکل هزینه دستگاه rw اضافی ندارید.
    امتیازها
    4,853
    سطح
    44
    48
    کاربر انجمن
    تقریبا حجم هر 10 دقیقه فیلمی که گرفته می شه 2 گیگ هست! حالا نمی دونم بقیه چیکار می کنن، آیا ما باید اینها رو تبدیل کنیم و بعد آرشیو کنیم و یا بهتر اینه که همین فیلمهای خام رو آرشیو کنیم، قیمت خود دی وی دی های بلوری چقدر هست، یعنی اگر قیمتشون زیاد نیست خب یه بار زیاد خرج می کنیم و رایترش رو می خریم و دیگه از اون به بعد راحت می تونیم دی وی دی بلوری بخریم و آرشیو کنیم
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    دوست عزیز فرمت رو عوض کنید و یا تبدیل به یک فرمت دیگه بکنید!در این حجم برای شما توجیه اقتصادی ندارد
    امتیازها
    4,853
    سطح
    44
    48
    کاربر انجمن
    دوستان کسی نمی تونه توی تبدیل ویدئوها کمک کنه؟ اینکه با چه فرمت و با چه نرم افزاری اینها رو تبدیل کنیم که کیفیت تفاوتی نکنه (حالا نمی دونم اصلا این کار شدنی هست که ما تبدیل کنیم و حجم کم شه ولی کیفیت هیچ تفاوتی نکنه، چون ما کیفیت اصلی رو می خواهیم)
    امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

Cool

شما اگر با بهترین نرم افزارهای مبدل هم اینکارو انجام بدید و اون هم به بهترین شکل ممکن باز هم کیفیت از اون حد اصلی
    خودش فاصله داره.
    مخصوصاً اینکه مشخص هست خود شما چندان تبحری در انواع کدک ها و نرخ بیت ریت و از این عوامل، ندارید.

اگر ذخیره سازی خیلی مهم هست که مشخصاً هست من دو راه رو به شما میگم:

1- تهیه یک سیستم با منبع تغذیه بسیار کارآمد به همراه هارددیسک های گرین وسترن و با تهیه محافظ برق برای جلوگیری
    از افت ولتاژ و از این دست موارد که باعث از بین رفتن اطلاعات HDD میشه.

2- تجربه خودم: من خودم آرشیو فیلم دارم که همگی روی DVD هست و سال هاست که مشکلی هم نداشتم. البته DVDهای ارزون قیمت هم
    نمیگرم و سعی می کنم که بهترین کیفیت رو داشته باشه تا تو دراز مدت مشکلی پیش نیاد.
    الآن برخی از DVD های من عمری 10 ساله دارند اون هم بدون یک خش!
    به نظر من دیسک های Blu-Ray بد نیست. هم حجم بالا رو ساپورت می کنه و هم اینکه کیفیت تغییری نمی کنه.
    اما باید ببینید که برای شما با توجه به کارتون آیا توجیه اقتصادی داره یا نه!
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    44,827
    سطح
    100
    3,863
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    دوست عزیز بهترین راه برای آرشیو فیلم های ضبط شده توسط دوربین استفاده از هارددیسک میباشد و اگر از سری بنفش وسترن دیجیتال استفاده کنید مشکلی بابت از دست دادن اطلاعات ندارید،قیمت هر عدد بلوری خام 50GB از 8500 تا 13500 تومان متغییر هست، قیمت Western Digital Purple Edition 6TB از سری بنفش 1.180.000 تومان است که حجمش تقریباً برابر با 123 عدد بلوری 50 گیگابایتی ولی با حدود 50 هزار تومان صرفه جویی. به نظر من خرید هارد های سری بنفش گرین منطقی ترین راه برای آرشیو کردن فیلم های دوربین های شما میباشد. @};-
    امتیازها
    4,853
    سطح
    44
    48
    کاربر انجمن
    شما اگر با بهترین نرم افزارهای مبدل هم اینکارو انجام بدید و اون هم به بهترین شکل ممکن باز هم کیفیت از اون حد اصلی
    خودش فاصله داره.
    مخصوصاً اینکه مشخص هست خود شما چندان تبحری در انواع کدک ها و نرخ بیت ریت و از این عوامل، ندارید.

اگر ذخیره سازی خیلی مهم هست که مشخصاً هست من دو راه رو به شما میگم:

1- تهیه یک سیستم با منبع تغذیه بسیار کارآمد به همراه هارددیسک های گرین وسترن و با تهیه محافظ برق برای جلوگیری
    از افت ولتاژ و از این دست موارد که باعث از بین رفتن اطلاعات HDD میشه.

2- تجربه خودم: من خودم آرشیو فیلم دارم که همگی روی DVD هست و سال هاست که مشکلی هم نداشتم. البته DVDهای ارزون قیمت هم
    نمیگرم و سعی می کنم که بهترین کیفیت رو داشته باشه تا تو دراز مدت مشکلی پیش نیاد.
    الآن برخی از DVD های من عمری 10 ساله دارند اون هم بدون یک خش!
    به نظر من دیسک های Blu-Ray بد نیست. هم حجم بالا رو ساپورت می کنه و هم اینکه کیفیت تغییری نمی کنه.
    اما باید ببینید که برای شما با توجه به کارتون آیا توجیه اقتصادی داره یا نه!
    بله تجربه حرفه ای توی تبدیل و انواع تنظیماتش ندارم، در مورد 2 گزینه ای که پیشنهاد دادید، خب استفاده از هارد دیسک برای ما خیلی راحت تر هست و تمام آرشیومون دم دسته و هر وقت خواستیم می تونیم ازش استفاده کنیم (هرچند که شاید مراجعات خیلی زیادی به آرشیو نداشته باشیم) اما اینکه روی دی وی دی ذخیره کنیم خب دردسرش بیشتره و هزینه بیشتری داره، اگر ما از هارد با کیفیت به همراه پاور قوی و ... استفاده کنیم در این حالت دیگه دی وی دی چه مزیتی داره؟
    آیا واقعا میشه به یک هارد دیسک اعتماد کرد و آرشیو چندین ساله رو روی اون ریخت؟ بقیه هم همین کار رو می کنن؟
    امتیازها
    44,827
    سطح
    100
    3,863
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    به نظر من هارد دیسک قابل اطمینان تر میباشد. همانطور که در پست بالایی توضیح دادم بهترین هارد موجود بازار برای آرشیو فیلم های دوربین هارد های سری بنفش وسترن دیجیتال میباشد، اگر از هارد دیسک استفاده زیادی نشود عمر آن زیاد خواهد بود نگران نباشید.
    امتیازها
    4,853
    سطح
    44
    48
    کاربر انجمن
    با تشکر از راهنمایی شما، پس اگر ما هارد رو اکسترنال کنیم و هراز چند گاهی که فیلمها توی سیستم جمع می شوند رو روش بایگانی کنیم بهتر از حالتی هست که هارد به صورت دائم روی سیستم فعال باشه، درسته؟
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع