ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    امتیازها
    4,853
    سطح
    44
    48
    کاربر انجمن

اطلاعات عمومی در رابطه با سخت افزارها

با سلام
    می خواستم یه سری اطلاعات کلی در مورد سخت افزارهای کامپیوتر بدونم، مثلا ساختار cpu و مادربورد و انواع اونها (مثلا اینکه سی پی یو یه اجزایی داره و وظیفه هر بخش چیه) یا در مورد گرافیک و رابطه اون با پردازنده و اینکه گرافیک به صورت کلی وظیفش چی هست و چه اجزایی داره چجور باید میزان کارایی آن را محاسبه کرد(نه مثل الآن که فقط گرافیک رو از روی مقدار رمش می شناسم :) ) و همینطور در مورد رم و ...
    یه سری مقالات نیاز داشتم که به صورت خلاصه به این مباحث بپردازه و در سطح معمولی بتونم اینها رو یاد بگیرم، آیا اینجور چیزی هست؟
    امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

Cool

1- سلام

2- اینکه چنین مرجعی باشه که همه چی یکجا داشته باشه خوب معلومه که نیست!

3- ما تو همین فروم خودمون اخبار ، مقالات و مشاوره های زیادی داریم؛ بهتر هست اونها رو بخونید.
    کامپیوتر هلویی نیست که بپره تو گلو!

4- جای اشتباه تاپیک زدید!
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahadto نمایش پست ها
    با سلام
    می خواستم یه سری اطلاعات کلی در مورد سخت افزارهای کامپیوتر بدونم، مثلا ساختار cpu و مادربورد و انواع اونها (مثلا اینکه سی پی یو یه اجزایی داره و وظیفه هر بخش چیه) یا در مورد گرافیک و رابطه اون با پردازنده و اینکه گرافیک به صورت کلی وظیفش چی هست و چه اجزایی داره چجور باید میزان کارایی آن را محاسبه کرد(نه مثل الآن که فقط گرافیک رو از روی مقدار رمش می شناسم :) ) و همینطور در مورد رم و ...
    یه سری مقالات نیاز داشتم که به صورت خلاصه به این مباحث بپردازه و در سطح معمولی بتونم اینها رو یاد بگیرم، آیا اینجور چیزی هست؟

این مسائل و مقولاتی که مطرح فرمودین اونقدر کلی و گسترده هستن که توضیح در مورد اونها واقعا در فرصت و مجال چندین پست در انجمن نمی گنجه.

مساله دیگه پویایی و سرعت بالای تغییر در فناوری هست به خصوص در مورد سخت افزار و حوزه های مرتبط با اون. یعنی مدام معماری ها و استانداردها و اینها تغییر می کنه و خیلی از مباحث هم واقعا تاریخچه بسیار طولانی دارند که عرض کردم در حوصله جمع نمی گنجه.

مجموعه دانش و اطلاعاتی که دوستان دارند هم واقعا به قول معروف یک شبه به دست نیومده و حاصل علاقه و چندین سال مطالعه هست و همون طور که عرض کردم چون در حال تغییره مستلزم مطالعه و به روزرسانی مداوم هست.

البته منابع خوبی روی اینترنت هست برای مطالعه که البته اکثرا به زبان انگلیسی هستن. با جستجو در مورد هر موضوع و زمینه خاصی که تمایل دارید می تونید بهشون مراجعه کنید که معمولا توضحیات اجمالی و ساده دارند.

مثلا در اینجا و اینجا
    ویرایش توسط AliYar : 2015/01/07 در ساعت 18:24
    امتیازها
    4,853
    سطح
    44
    48
    کاربر انجمن
    با تشکر
    ببینید من که نمی خوام متخصص سخت افزار شم و یا اینکه بخوام اونجور یاد بگیرم که به بقیه مشورت بدم، فقط می خوام خیلی پرت نباشم و به صورت کلی با سخت افزارهای مختلف آشنا بشم
    یعنی واقعا ما 4 تا مقاله نداریم که بیان سخت افزارهای مختلف رو مورد بررسی قرار بدن و اجمالا بفهمیم که چی به چیه ؟؟؟؟ مثلا به این شکل که کامپیوتر برای انجام کارهاش به چه قطعاتی نیاز داره و هر کدوم چه وظیفه ای دارند و الی آخر
    من متأسفانه به زبان انگلیسی مسلط نیستم و نمی تونم ارتباط برقرار کنم، و همچنین اگه بخوام کل نوشته هایی که در اینباره هستند رو بخونم تا از لابه لاشون (که معلوم نیست چیزی درست متوجه شم یا نه) یه چیزایی در بیارم که ...
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    با تشکر
    ببینید من که نمی خوام متخصص سخت افزار شم و یا اینکه بخوام اونجور یاد بگیرم که به بقیه مشورت بدم، فقط می خوام خیلی پرت نباشم و به صورت کلی با سخت افزارهای مختلف آشنا بشم
    یعنی واقعا ما 4 تا مقاله نداریم که بیان سخت افزارهای مختلف رو مورد بررسی قرار بدن و اجمالا بفهمیم که چی به چیه ؟؟؟؟ مثلا به این شکل که کامپیوتر برای انجام کارهاش به چه قطعاتی نیاز داره و هر کدوم چه وظیفه ای دارند و الی آخر
    من متأسفانه به زبان انگلیسی مسلط نیستم و نمی تونم ارتباط برقرار کنم، و همچنین اگه بخوام کل نوشته هایی که در اینباره هستند رو بخونم تا از لابه لاشون (که معلوم نیست چیزی درست متوجه شم یا نه) یه چیزایی در بیارم که ...
    تسلط به زبان شرط اول آشنایی با سخت افزار و آشنایی با قطعات جدید هست
    تاپیک های جامع که از «ب» بسم الله توضیح جامع و خلاصه به زبان فارسی نوشته باشه نداریم به طور کامل ولی به مرور ایجاد میشه توسط اساتید دست به قلم !
    باید پیگیر باشید و رها نکنید سخت افزار رو . الآن دارید سیستم می بندید . از همین جا شروع کنید با قطعات خودتون آشنا بشید نسل های قبلش رو بدونید و وقتی سیستم بستید سخت افزار رو نبوسید و بگذارید کنار ! نسل های آینده رو دنبال کنید . توی انجمن های مختلف فارسی زبان سخت افزاری عضو باشید و دنبال کنید مقالات رو . زبانتون رو تقویت کنید و سراغ سایت ها و انجمن های خارجی هم برید . توی فروم کنار دوستان پست هاشون رو تا مدت ها ببینید و هرجا سؤالی بود مطرح کنید البته در بخش درستش و کمی در مورد قوانین فروم ها قبل از ایجاد تاپیک مطالعه کنید تا 4 تا تاپیک در بخش اشتباه نزنید !!!
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2015/01/07 در ساعت 23:33

امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

Cool

با تشکر
    در ادامه صحبت های رضا جان ، شما می تونید برید یه کتاب مبانی کامپیوتر بخری بخونی.
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    4,853
    سطح
    44
    48
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    تا 4 تا تاپیک در بخش اشتباه نزنید !!!
    :D
    باور کنید گیج کننده است، این بار آخری کلی گشتم و آخرش هم اشتباه دراومد! :( ولی هرچی فکر میکنم علت اشتباه بودنش رو نمیفهمم، چون تو بخش اخبار و مباحث سخت افزار دادم :cool:
    کتاب خاصی برای مبانی کامپیوتر سراغ دارید؟ به روز باشه ترجیحا :)
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    :D
    باور کنید گیج کننده است، این بار آخری کلی گشتم و آخرش هم اشتباه دراومد! :( ولی هرچی فکر میکنم علت اشتباه بودنش رو نمیفهمم، چون تو بخش اخبار و مباحث سخت افزار دادم :cool:
    کتاب خاصی برای مبانی کامپیوتر سراغ دارید؟ به روز باشه ترجیحا :)
    احمد جان در کل بیشتر دقت کن
    اگر کتابی به روزتر از اینترنت یافتی منو حتماً خبر کن !
    تمامی کتاب های آکادمیک سخت افزار ما مربوط به شونصد سال قبله !!! ~X(
    شما یک کتاب سخت افزار پیدا کن که تا معماری سندی بریج گفته باشه ! من میرم نویسنده اشو ازش تندیس طلا میسازم ! سندی بریجی که مربوط به 4 سال قبله !
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2015/01/07 در ساعت 23:31

امتیازها
    55,250
    سطح
    100
    11,513
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    احمد جان در کل بیشتر دقت کن
    اگر کتابی به روزتر از اینترنت یافتی منو حتماً خبر کن !
    تمامی کتاب های آکادمیک سخت افزار ما مربوط به شونصد سال قبله !!! ~X(
    شما یک کتاب سخت افزار پیدا کن که تا معماری سندی بریج گفته باشه ! من میرم نویسنده اشو ازش تندیس طلا میسازم !

رضا جان در مورد شبکه و پیکر بندی هاش دیتا های خوبی موجوده صد البته به زبان کافران !

یه واحد درسی هم داره با همین عنوان البته بیشتر گروه برق و کامپیوتر ........
    RAM: Team Group 8GB 3000Mhz CL16 DDR4
    CPU: AMD Ryzen 2200 G
    MAIN: ASUS B350-E Sock AM4
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط SAMAN نمایش پست ها
    رضا جان در مورد شبکه و پیکر بندی هاش دیتا های خوبی موجوده صد البته به زبان کافران !

یه واحد درسی هم داره با همین عنوان البته بیشتر گروه برق و کامپیوتر ........
    برادر میدونم کلی گفتی ولی برای آشنا کردن یک نفر با سخت افزار یا هر علمی پله... پله... پله !! بچه 6 ساله در بدو وررود به اول دبستان رو بهش الفبا یاد میدن نمیرن شعر مولوی بزارن جلوش بگن آرایه های ادبی و ایهام و استعاره مصرحه و مکنیه و تشخیص و تضمین و ... رو مشخص کن ! :D
    منظور من کتاب های ترجمه شده به فارسی بود که الآن در دانشگاه ها رفرنس هست !
    ایشون با سوکت های مادربرد و حیطه پلتفرم دستاپی آشنا بشن دوسال زمان میبره حداقل تا برسه به شبکه ! معماری کامپیوتر خوندن خیلی خوبه ولی اگر رشته شون مرتبط نباشه و خودآموز بخوان یادبگیرن کتاب های معماری کامپیوتر رو خودش دوسال زمان میبره و نسبت به سخت افزار اون زمان 10 سال عقبن !

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع