ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال

review غول سامسونگ (اختصاصی انجمن سخت افزار)

طی چند روز گذشته 2 مقاله در مورد غول سامسونگ در ایران خواندم.یکی از این موارد مربوط به وب سایت خود سخت افزار میشد که به نظرم دارای چند ایراد بود.اما بنا به دلایلی از مطرح کردن آنها در سایت خودداری کردم.از طرفی چون فقط دقایقی با مدل HUC9990 کار کرده بودم،برای مطمئن شدم نیاز به یک راه بهتر داشتم.
    امروز صبح طی یک رایزنی با یکی از مشتریان سامسونگ (جناب آقای شریفی)این اجازه رو به بنده دادند تا به منزل ایشان رفته و بتوانم چند ساعتی را با این TV بگذرانم.یکی از قوانین زندگی من این هستش که تا اطلاع جامعی در مورد یک موضوع نداشته باشم وارد بحث نشوم.این مقاله کوتاه حاصل مرخصی نیم روزی بنده و چیزی نزدیک به 3 ساعت کار با دستگاه HUC9990 است که جا دارد ابتدا از اقای شریفی تشکر کرده که با روی باز و پذیرایی تمام این مدت بنده را همراهی کردند.
    این مقاله کاملا بی طرفانه و فقط از روی دیده های بنده نوشته شده است.نقاط ضعف و قدرت را بدون تعصب عرض خواهم کرد.

ابتدایی ترین موردی که بنده مشاهده کردم،مسئله ایی بود که شرکت روی آن تبلیغات کمی کرده بود اما جالب.سیستم روشن شدن آنی چیزی بود که واقعا بنده سرعت چندانی در آن ندیدم و فقط مقداری سریعتر از دیگر TV ها روشن میشد!پس از آن ابتدا وارد منو شدم و یک منویی مشابه MENU های پیشین سامسونگ دیدم که فقط مقداری در بخش SYSTEM و SMART چند گزینه اضافه داشت.همچنین ریموت کنترل هوشمند نیز مانند دیگر ریموت های هوشمند سری 2014 بود.

ورودی + ارتقاء تصویر

بخش بعدی دستگاه های ورودی به TV بود.در مورد ما 2 دستگاه متصل بود که هردو از طریق کابل HDMI متصل بودند.یک عدد ر*س*ی*و*ر با کیفیت FHD و یک دستگاه سینمای خانگی SAMSUNG.خوب ابتدا بنده تصویر را بایک DVD درون سینمای خانگی تست کردم که دارای کیفیت عادی و غیر FHD بود.اما سیستم ارتقاء تصویر این دستگاه واقعا بنده را حیرت زده کرد!چون بدون ایجاد مشکلی تصویر به زیبایی تمام به کیفیتی بالای FHD رسید که جدا بنده را متعجب کرد!اما نکته جالب توجه این بود که در چند ثانیه شروع پخش تصویر عادی است و بعد از 3 ثانیه (حدودا)سیستم ارتقاء تصویر فعال شده و تصویر را بهبود میبخشد.بخش بعدی ر*س*ی)و*ر FHD بود که همانطور که انتظار داشتم این بار هم تصویر به خوبی بهبود پیدا کرد.اما انتظار نداشته باشید تا تصویر را به 4K برساند.نکته قابل توجه این است که تصویر فیلمی که از DVD پخش میشد دارای رزولوشن HD بود و نه حتی FHD.

کیفیت تصویر (دیداری)

گاهی ممکن است توسط وب سایت های ریویو،موارد بسیار تخصصی و نکات ریز از کیفیت پنل ها ببینیم.اما بنده معتقدم تا یک تصویر را به چشم خودم ندیدم نظر قطعی ندهم.میزان نشت نور در بخش HDMI به نظر حقیر چیزی نزدیک به 0 بود.اشباع رنگ (مخصوصا رنگ گرم) تقریبا 0 بود مگر در پخش برخی DVD ها.تصویر به کمک سیستم MICRO DIMMING و همچنین سیستم بهبود دهنده رنگها،واقعا زیبا و یکنواخت بود.به جرات عرض میکنم محال است ایراد چشمی بتوان از پنل گرفت! تولید رنگ گرم در حالت COLD 2 کامل تحت کنترل سیستم بود و مشکلی نبود اما گاهی با تغییر حالت تصویر به WARM منتظر تبعات منفی آن باشید.در MODE تصویری DYNAMIC تصویر به بهترین حالت خود را نشان میدهد اما بهتر است از BACK LIGHT نور کم شود.حتی از زاویه های مختلف نیز تصور همانند روبرو عالی و بی نقص بود.نکته جالب حالت CURVED این است که به نظرم چندان مورد ملزم و انقلابی نمیباشد.در هر صورت نظر شخصی بنده این است که حالت خمیده بر خلاف تبلیغات برندها مورد جذابی نیست و شاید اصلا لازم نبود این کار را انجام دهند!
    این پنل دارای نمایش تصاویر تا حداکثر 2160*3840 را داراست که نمایش در حالت 4K محسوب میگردد.بنده در حالت سینمایی مقداری اضافه از رنگ زرد را حس کردم که فکر میکنم MODE مناسبی برای این دستگاه نیست.در کل نتونستم مشکلی از این پنل بگیرم.

3D

در مبحث 3D هم 4 عدد عینک 3D ظاهرا همراه دستگاه عرضه شده است.عینک ها واقعا سبک بودند و خیلی سریع به دستگاه CONNECT شدند با وجود آنکه باتری یکی از آنها از یک سوم هم کمتر بود.یک عدد لامپ کم مصرف کوچک در لوستر استفاده شده در بالای سر من بود.یک بار خاموش کردم و یک بار هم روشن اما به جرات تغییری در پخش تصاویر 3D نداشت.(موقع روشن شدن یک لگ مشاهده شد اما دیگر خیر) و این بخش از ریوی های دوستان را که در اثر لامپ های فرکانسی تصویر دچار ایراد میشود را کاملا رد میکنم چون واقعا پرشی حس نکردم.(زمان دیدن 3 بعدی نزدیک به 20 دقیقه)
    وزن عینک ها مناسب بود حتی مناسب یک خانوم که به راحتی برای 2 ساعت به گفته خودشان 3D مشاهده میکردند.رزولوشن تصاویر در 3D این مدل برابر FHD میباشد.نرخ فریم دهی قابل تحصین است.واقعا از داخل این TV خبر ندارم اما به قطعیت مطمئن هستم از سیستم های ضد تداخل و تثبیت کننده خوبی استفاده شده است.پرش موقع دیدن تصاویر 3D در حد 0 بود مگر وقتی که مقدار زیادی سر را به اطراف تکان میدادی.زاویه دید 3D هم منوال سابق بود و به نظرم تغییری نکرده بود.

REMOTE CONTROL+ سرعت اجرای فرامین + CAMERA

در این مدل هم سیستم فرامین صوتی برقرار بود.این TV قابلیت دریافت دستور به زبان های فرسی و انگلیسی را دارد و همچنین میتوانید لهجه خود را در بخش UK و US مشخص نمایید.فرامین صوتی در کثری از ثانیه اجرا میشوند و بنده نقطعه ضعف خاصی ندیدم حتی وقتی به آهستگی صحبت کردم.
    REMOTE هم همانند مدل های دیگر SMART بود و به نظرم تغییر خاصی ندارد.با خارج کردن دوربین جهشی در بالای TV بخش فرامین حرکتی به صورت خودکار فعال میشود و این بار بر خلاف گذشته احتیاجی نیست تا تمام کف دست را حرکت دهید و فقط یک انگشت اشاره کفایت میکند.
    در منو 2 بخش برای کالیبره سیستم صوتی و حرکتی وجود دارد که در عرض 5 دقیقه بنده هر 2 را کالیبره کردم.اما نکته منفی فقط به نظرم عمق کانونی لنز بود چون شخصی که در 3 متری نشسته بود را دور تز از مثلا مدل های 8880 نشان میداد و در پشت دوربین خبری از دکمه تنظیم هم نبود!در این مورد برتری با 8880 ها بود اما کیفیت تصویر خوب بود.
    سیستم پاسخ به حرکات دست نیز بهبود پیدا کرده بود اما پیدا کردن انگشت همچنان با سرعت قبلی صورت میگرفت.

بخش صدا و SPEAKER

4 بلندگو به مجموع 60W در این TV استفاده شده است.وقتی صدای SRS را فعال کردم واقعا صدا از همه جای TV به سمت USER شلیک میشد!قدرت صدا و پرتاب EF عالی بود و کیفیت در حد DYNAMIC بود.تفکیک صدا نیز به خوبی رعایت شده است.صدای VOCAL هم به راحتی قابل تشخصی است.تنها مورد بخش BASS است که به نظرم میتوانست بهتر نیز باشد.صدای بیس معمولی و در حد و اندازه همچین TV نبود.با فعال کردن MUSIC هم تریبل بالا رفته و هیجان صدا بیشتر شد.در STANDARD MODE هم صدا قابل CUSTOMIZE است و میتوانید به دلخواه EQ را تغییر داده و فرکانس بچینید.
    در نهایت این میزان صدا برای این دستگاه کافی است و نیازی به سینمای خانگی نمیباشد.اما قطعا وجود سینمای خانگی این دستگاه را تکمیل خواهد کرد.

ظاهر

ظاهر هر دستگاه به نظر بنده کاملا سلیقه ایی است و میتواند نشانگر تفکر هر فرد باشد اما ظاره این دستگاه به نظر بنده زیبا و ساده است.جذابیت آن با داشتن پایه فلزی زیرین نیز بیشتر میشود.در پشت دستگاه هیچ ورودی و خروجی اضافی دیده نمیشود.یکی برق و دیگری ورودی ONE CONNECT و مابقی دیواره صاف پلاستیکی براق.آرم SAMSUNG در زیر دستگاه هم با یک نور یخی روشن میشود.قطر کم بدنه را هم نباید از یاد برد.

اتصال به WI-FI و SMART HUB

اتصال این TV نیز همانند برادران خود بوده است و تغییری نکرده است.در تاپیک شیوه اتصال تلویزیون های هوشمند سامسونگ به اینترنت نیز توضیح داده شده است.
    شاید یکی از بهترین بخش های این TV،بخش SMART HUB باشد.محیط OS تغییری با برادران خود ندارد و فقط باید گفت سرعت کار بالا رفته و همچنین چرخش بدون لگ صورت میگیرد.با اینکه تعداد زیادی APP بر روی TV نصب بود،اما همچنان با سرعت به فرامین پاسخ داده میشد که شاید باید این را مدیون CPU 4 CORE سامسونگ باشیم.

ONE CONNECT

کیت ارتقاء و یا همان ONE CONNECT یک حرکت عالی از سمت سامسونگ است.این حرکت به چند علت قابل تحسین است.
    1-اینکه وقتی دستگاه پردزاش بیرون از خود TV باشد به قطع گرمای کمتری دستگاه را در بر خواهد گرفت و به طبع خرابی نیز کمتر است.
    2-این قابلیت همیشه قابل ارتقاء است و TV به راحتی با همه تکنولوژِی های جدید به روز میشود!
    البته نباید فراموش کرد از وجود سیمهای گوناگون در اطراف TV نیز جلوگیری میشود.در مورد دستگاه ONE CONNECT هم در این تاپیک (نمایش کاملا هوشمند) توضیحاتی داده شده است.
    نمای ظاهری ONE زیبا و ترکیب رنگ شیک دارد.چندان جلب نظر نمیکند.یک کابل با 2 سر متفاوت به پشت دستگاه ONE خورده و دیگر سر آن به پشت TV متصل میشود.و این تنها راه رابط مابین سورس ها و TV است.بدون این دستگاه TV شما مانند یک قاب عکس است نه بیشتر!

برخی سیستم ها

در این مدل همچنین قابلیت PIP پیشرفته به همراه نمایش نتایج حتی در حالت SMART نیز وجود دارد.همچنین قابلیت های اتصال به لپ تاپ،تبلت،موبایل،کامپیوتر و...نیز برای اجرای MEDIA وجود دارد.همچنین یک تقویت IR نیز همراه TV عرضه میشود که باید به بخش سمت راست دستگاه متصل شود و سر دیگر آن را در مکان کور REMOTE قرار داد.
    نمیدانم چه کسانی با شبکه های اجتماعی ساخت SAMSUNG کار کرده اند،اما بدانید بی شک یکی از ساده ترین و کار آمد ترین شبکه های اجتماعی را در SMART HUB سامسونگ تجربه خواهید کرد.

نقاط قوت:

1-کیفیت بالای پنل
    2-امکانات بسیار زیاد و همچنین cpu پر قدرت
    3-دستگاه one connect که به همراه دستگاه عرضه میشود
    4-کیفیت بالای صدا
    5-سیستم 3d بی نقص
    6-ریموت کنترل جادویی و هوشمند بی نقص
    7-مصرف جریان پائین
    8-سیستم های تثبیت کیفیت و همچنین موتور ارتقاء تصویر

نقاط ضعف:

1-صدای بیس معمولی و در حد و اندازه همچین TV نبود
    2-قیمت نسبتا بالا
    3-میتوانست منحنی هم نباشد!
    4-بهتر بود یک رابط کاربری جدید استفاده می شد تا حس تکراری بودن را از ذهنمان دور کند
    5-عدم روشن شدن خیلی سریع (بر خلاف تبلیغات)
    6-برای فرامین صوتی باید برای اول به نت وصل شد که به نظر بنده بی دلیل است!
    7-لنز کانونی دوربین نامتعارف است!

در یک نتیجه گیری کلی باید گفت این دستگاه قابل تحسین است و به جرات میتوان لقب غول samsung را به آن داد.سیستم های 3d active که در عرض 2 سال تا به حد کمال پیشرفت کرده است،اکنون اکثر محدودیت ها را برداشته و از رقیب passive خود پیشی گرفته است.تمام این نوشته ها در وصف این tv کم است و شاید با ساعاتی کار کردن با آن فقط میتوان درک کرد که مهندسین طراح سامسونگ چه الماس زیبایی را تراش داده اند.

این review فقط برای انجمن سخت افزار نوشته شده است و هیچ شخص و یا انجمنی حق کپی نوشتار و عکس هار را ندارد.

نویسنده: امیرحسین آریایی
    امتیازها
    38,792
    سطح
    100
    6,649
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    دست امیرحسین درد نکنه ! قشنگ و زیبا

فقط ایراد هایی که داشتی به نقد وب سایت رو هم اگه میشه بگو (البته یکیشون تو متن بود :دی)
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط VSH-Katana نمایش پست ها
    دست امیرحسین درد نکنه ! قشنگ و زیبا

فقط ایراد هایی که داشتی به نقد وب سایت رو هم اگه میشه بگو (البته یکیشون تو متن بود :دی)
    وحید جان ممنون که این سوال بسیار خوب رو پرسیدید.
    ابتدا عرض کنم در بخش review تلویزیون های high end وب سایت و انجمن ما رتبه اول در کشور را دارد.شما هیچ وب سایت و انجمنی را نخواهید یافت که در این سطح به بخش صوت و تصویر مسلط باشند.ریویهای وب سایت رو تا حدی بنده قبول دارم و احترام میگذارم.اما در برخی بخش ها چند مورد اشتباه دیده ام و همچنین احساس کردم مقداری نظرات شخصی با ریویو همراه شده است.
    هر کدام از ما که یک مقاله و یا ریویو و بررسی انجام میدهد باید این را بداند که ممکن است تعداد زیادی از کاربران (حتی با سرچ گوگل)میتوانند به این نوشتار دسترسی یافته و آن را ملاک قرار دهند.پس نوشتن یک بررسی،مستلزم بی طرفی کامل است و همچنین بررسی کامل یک دستگاه.
    و حالا بخش هایی بنده به جرات میتوانم عرض کنم با واقعیت مقداری تفاوت دارد.

این دوربین از دستورات کنترلی نیز پشتیبانی می کند، اما نحوه عملکرد آن با آنچه انتظار دارید تفاوت هایی دارد و ممکن است اعمال هر دستور به کمی تمرین یا تکرار نیاز داشته باشد (در نهایت به احتمال زیاد به سراغ کنترل از راه دور خواهید رفت!)
    این مورد صرفا به این دلیل است که احتمالا دوربین کالیبره نشده است!البته بنده هم مقداری ضعف دیدم اما نه در این حد.

با این حال باید بگوییم که جای برخی از کلید های مهم روی این کنترل از راه دور خالی است. برای مثال برای فعال سازی تصویر سه بعدی باید ابتدا کلید Keypad را فشرده و سپس با انتخاب گزینه 3D حالت سه بعدی را فعال کنید. دسترسی به منوی تنظیمات تلویزیون نیز روالی مشابه دارد و برای مثال اگر بخواهید در زمان پخش فیلم سه بعدی یکی از تنظیمات مربوط به آن را تغییر دهید، باید مسیری نسبتاً طولانی را طی کنید.
    1-در زمانی که از طریق سینمای خانگی و یا blue ray player فیلم 3D پخش شود دیگر نیازی به فشردن کلید 3D نیست و برای همین است که سامسونگ کلید 3D را از ریموت حذف کرده است!
    2-جناب ولی زاده اشتباه کرده اند چون اگر کلید سبز را 1 ثانیه مستمر نگه دارید منو باز میشود!اگر دقت کنید زیر کلید سبز MENU نوشته شده است.

همچنان شاهدیم که نور محیط (به خصوص لامپ کم مصرف) تاثیر منفی بالایی رو تجربه تصاویر سه بعدی داشته و با پرش روبرو خواهیم شد. به همین علت می توان گفت بهترین حالت برای تماشای تصاویر سه بعدی در فناوری Active Shutter، تماشا در محیطی کاملا تاریک است! همچنین در صحنه های اکشن سریع و نزدیک، با پرش در تصویر سه بعدی مواجه می شویم. این مسئله با فعال سازی گزینه های Motion Plus و Digital Clean View اندکی بهبود می یابد، اما در نهایت آنچه میبینید با یک تجربه سه بعدی تمام و کمال فاصله دارد.
    این مورد شخصا توسط بنده تست شد.به هیچ وجه شاهد لگ نبودم.(البته در حالتی که چندین لامپ فرکانسی در نزدیکی باشد تست نکردم ) اما هیچ مشکلی نبود.به نظرم قسمتی که فرمودند تماشا در محیطی کاملا تاریک واقعا به نظرم کم لطفی کردند!کلا با این بخش از مقاله ایشان مخالفم.

با این حال زمانی که تصور می کنید صدای تلویزیون برای شنیدن مکالمات کافی است، ناگهان صدای بسیار بالای انفجار ها و یا تصادفات در فیلم شما را از جا می پراند و به این نتیجه می رسید که صدا بسیار بلند است! این مشکل تنها به این تلویزیون اختصاص نداشته و اکثر تلویزیون های LCD از آن رنج می برند.
    با روشن کردم سیستم تنظیم صدای خودکار این مسئله قابل رفع بوده است.
    امتیازها
    77,596
    سطح
    100
    3,827
    مدير بازنشسته
    امیر حسین جان فوق العاده بود.
    خسته نباشی

یک نکته که به نظرم جالب اومد این بود که خودت گفتی میتونست منحنی نباشه و باید بگم که این سیاست از سال ۲۰۱۳طی کنفرانس پشت درهای بسته انجام شد و بعدها درز کرد که سامسونگ این کار رو بیشتر برای پیشی گرفتن از رقیباش انجام میده.
    به نظر من تعداد معدودی از افراد هستن که به منحنی بودن یک تلویزیون توجه میکنن. در اینجا یکسوال ازت دارم. به نظر خود من که تفاوتی نداره که یک تلویزیون منحنی باشه یا نه که شاید نظرم اشتباه باشه. البته اینجا بحث قیمت هم پیش میاد. نظر خودت چیه؟
    منحنی بودن یا نبودن یک اسمارت TV چقدر میتونه تآ جذب افراد تاثیر داشته باشه؟ و اصلا این تاثیر مثبته یا منفی؟
    به نظرت با رویه ای که سامسونگ پیش گرفته در خصوص تلویزیون خای منحنی همراه با قیمت های سرسام آور، تو کشور ما چه بازتابی ایجاد میکنه؟

در پایان باز هم تشکر میکنم از بررسی عالی تو.
    خسته نباشی برادر.

Sent from my ASUS K00S using Tapatalk
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    منحنی کردن نه تنها در سامی , بلکه در سایر LCD ها هم بی مصرف هست
    جالب اینجاست HU8500 با اینکه منحنی هست ولی زاویه دیدش با F8000 هیچ فرقی نداره و حتی کمی هم کمتر هست
    در F8000 پس 45 درجه اشباع و افت کنتراست در 8500 HU پس از 40 درجه

امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    لطف داری نریمان جان
    منحنی بودن بیشتر از آنکه یک تکنولوژی باشد،یک ظاهر سازی تجاری است.اصلا به نظرم زاویه دید در رتبه های بعدی هدف قرار میگیرد.وقتی یک tv منحنی میبینید ابتدا زیبایی آن جلب توجه میکند چون واقعا چشم همه به پنل های ساده مسطح عادت کرده است و دیدن همچنین نوعی از پنل،شگفت انگیز است.
    در مورد زاویه دید هم مقداری بهبود پیدا کرده به نظرم مخصوصا در 3D حس میکردم چند درصدی راحت تر شده.در کل به نظرم از نظر فنی احتیاجی به سیستم CURVED نبود اما بودنش رو هم رد نمیکنم و این عقیده رو دارم که به عنوان یک حرکت جدید قابل قبول است.
    در مورد قیمت هم ابتدا اشاره کنم به مهمترین رقیب سامسونگ یعنی LG.شما اگر نگاهی به قیمت های الجی در مقابل سامسونگ بیندازید متوجه قیمت به نسبت کمتر سامسونگ میشوید!
    ببینید شرکت الجی در اکثر مواقع با گذاشتن جشنواره های قرعه کشی و هدایای ویژه در کارتن و یا بن تخفیف،سعی در بازار یابی بهتر و تبلیغات دارد.اما شما یک نگاه ساده به سیاست سامسونگ بیندازید!هیچ گونه جشنواره ایی ندارد که تمام اش به قرعه کشی ختم شود!به عنوان مثال اشاره میکنم به تخفیف 30% چند روز اخیر که شروع شده است و یا پارسال به مناسبت عید نوروز به تمام مشتریانش بدون قرعه کشی از 100 هزار تا 1000000 تومان عیدی داد.(جشنواره عیدانه)
    پس در قیمت هر برندی که یک تکنولوژی نوظهور داشته باشد بی شک قیمت با قیمت بالایی همراه خواهد بود.در حال حاضر هم CURVED های سامسونگ ارزان قیمت ترین نوع TV منحنی در کشور هستند.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: samsung-600x345.jpg
مشاهده: 44
حجم: 65.8 کیلو بایت
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)