ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    امتیازها
    49,283
    سطح
    100
    5,294
    کاربر انجمن

Question عکس‌های با شاتر طولانی

تصاویر با شاتر طولانی معمولاً بسیار زیبا و اعجاب انگیز خلق می‌شوند.کافیست سرعت شاتر دوربین را به کمترین میزان یعنی حدود
    ۱/۳۰, ۱/۵۰۰, ۱/۱۵۰۰

تنظیم کنید

حتما از 3 پایه استفاده کنید .

سرعت شاتر یک ابزار مبتکرانه است که با کنترل مناسب آن می‌توان عکسهایی به یاد ماندنی گرفت

نمونه عکسهایی با سرعت شاتر طولانی.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1-lenzak-a-a-a-a.jpg
مشاهده: 138
حجم: 57.2 کیلو بایت

نام: 4-lenzak-a-a-a.jpg
مشاهده: 143
حجم: 51.2 کیلو بایت

نام: 8-lenzak-a-a-a.jpg
مشاهده: 143
حجم: 52.6 کیلو بایت

نام: 9-lenzak-a-a-a.jpg
مشاهده: 142
حجم: 22.8 کیلو بایت

نام: 12-lenzak-a-a-a.jpg
مشاهده: 135
حجم: 61.1 کیلو بایت

نام: 16-lenzak-a-a-a.jpg
مشاهده: 142
حجم: 34.2 کیلو بایت

نام: 23-lenzak-a-a-a.jpg
مشاهده: 139
حجم: 46.5 کیلو بایت
    امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    یه زمانی با دوربین D80 با بقیه کل کل عکس داشتم!
    یکی از بچه ها با دوربینش از سیب و... عکس قشنگ میگرفت، یکی دیگه ترفند میزد و عکسای خوشگل میگرفت.

یه بار منم خواستم باهاشون کل کل کنم، به یکیشون گفتم با من بیاد تو یک اتاق تاریک، یک اتاقی که تاریکی محض داشت و هیچ چیزی دیده نمیشد، چند ثانیه ای با تنظیمات بازی کردم سپس بهش گفتم تکون نخوره، دوربین رو ثابت کردم و با سرعت شاتر طولانی(در حد 20 ثانیه) عکسی گرفته شد که انگار تو یه روز روشن وسط حیاط عکس گرفته شده! خیلی جالب شد.

میلاد جان، حالا سوالم اینجاست، در تصاویر میبینیم که طرف اومده در روز روشن و یا مناظری که منطقه ی بسیار روشنی داره(مثل آتیش و...) با شاتر طولانی عکس گرفته، اگه من بخوام با شاتر طولانی از این مناظر عکس بگیرم عکس خراب میشه چون تصاویر خیلی روشنی میگیرم. آیا باید پارامتر دیگه ای رو در تنظیمات دوربین همراهش تغییر داد تا نور ثابت بمونه و فقط شاتر طولانی تر بشه؟
    @};-
    امتیازها
    49,283
    سطح
    100
    5,294
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها
    یکی از بچه ها با دوربینش از سیب و... عکس قشنگ میگرفت، یکی دیگه ترفند میزد و عکسای خوشگل میگرفت.

یه بار منم خواستم باهاشون کل کل کنم، به یکیشون گفتم با من بیاد تو یک اتاق تاریک، یک اتاقی که تاریکی محض داشت و هیچ چیزی دیده نمیشد، چند ثانیه ای با تنظیمات بازی کردم سپس بهش گفتم تکون نخوره، دوربین رو ثابت کردم و با سرعت شاتر طولانی(در حد 20 ثانیه) عکسی گرفته شد که انگار تو یه روز روشن وسط حیاط عکس گرفته شده! خیلی جالب شد.

میلاد جان، حالا سوالم اینجاست، در تصاویر میبینیم که طرف اومده در روز روشن و یا مناظری که منطقه ی بسیار روشنی داره(مثل آتیش و...) با شاتر طولانی عکس گرفته، اگه من بخوام با شاتر طولانی از این مناظر عکس بگیرم عکس خراب میشه چون تصاویر خیلی روشنی میگیرم. آیا باید پارامتر دیگه ای رو در تنظیمات دوربین همراهش تغییر داد تا نور ثابت بمونه و فقط شاتر طولانی تر بشه؟
    @};-

سلام .
    بله شما باید دریچه دیافتون رو کم کنین و ببندید تا نور کمتری به لنز برسه .

f:18تا f23 مناسب هست .

اگر هم نور زیاد در عکسهاتون هست که از قبل گرفتین .. اگه فرمت raw هست با فتوشاپ میتونین نور زیاد رو به حداقل برسونین و ازین بابت نباید مشکلی باشه .
    امتیازها
    29,539
    سطح
    99
    10,258
    Dan
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها

@};-
    در تکمیل صحبت میلاد جان اگه دوربین قابلیت تغییر f stop نداشت یا با گوشی عکس میگیری میتونی ISO رو پایین بیاری یا EV رو کمتر کنی.
    اگه نور محیط خیلی کم نباشه کلا ISO رو کم کنید بهتره چون نویز کمتری توی عکس ثبت میشه.
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع