ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    امتیازها
    5,356
    سطح
    47
    13
    کاربر انجمن

راهنمایی در خصوص تغییر از AHCI به Raide

سلام دوستان من یک درایو SSD دارم و یک هارد HDD الان هر دو AHCI است و میخوام از تکنولوژی Intel rapid storage استفاده کنم تا کش HDD بوسیله SSD ایجاد بشه و سرعت انتقال دیتا بیشتر بشه...
    حالا سوالی که دارم اگر Sata Mode و از AHCI به Raide تغییر بدم آیا اطلاعات هر دو هاردم پاک میشه؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    مادر بوردمم GA-Z97x Gaming 7 است
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    سلام دوست عزیز،

میشه بپرسم چرا همچین تصمیمی گرفتین؟ لطفا مشخصات کامل هارد درایو و SSD که دارید رو هم بفرمایید.

ببخشید ولی جسارتا قرار دادن دو درایو با سایز/حجم های مختلف و سرعت های مختلف (در اینجا هارد درایو و SSD) در حالت RAID در کنار هم تصمیم درستی نیست. چون در صورت تنظیم سیستم در چنین حالت RAID ی شما دو محدودیت عمده دارید: اول اینکه ار لحاظ سرعتِ RAID به سرعت کندترین عضوش محدود خواهد بود که اینجا قاعدتا هارد درایو هست و دوم اینکه از لحاظ حجم/اندازه هم RAID به اندازه کوچک ترین عضوش محدود خواهد بود که در اینجا احتمالا SSD هست.

البته استفاده از SSD به عنوان cache برای هارد درایو که مطرح کردین یه مقوله متفاوت از RAID هست و میشه گفت در سرعت انتقال داده ها از و به هارد درایو تغییر چندانی ایجاد نخواهد شد. چون این کار (استفاده از SSD به عنوان cache در سطح نرم افزاری اتفاق می افته) و در واقع فایل هایی که برای نرم افزار به عنوان فایل های پر استفاده تعریف می کنید از روی SSD باز/لود میشن و این وسط در واقع سرعت انتقال داده ها توسط هارد درایو تغییر چندانی نمی کنه.

نکته مهم این هست که وقتی دو یا چند هارد درایو با هم مثلا به صورت RAID 0 تنظیم میشن این می تونه سرعت انتقال داده ها رو خیلی افزایش بده و به نوعی تقریبا به سرعت انتقال داده ها در SSD ها نزدیک کنه و البته این در مورد انتقال و کپی کردن و یا خواندن فایل های بزرگ کمک می کنه. وقتی قرار باشه تعداد زیادی فایل کوچک باز و خوانده بشن (مثل بالا اومدن سیستم عامل یا اجرای نرم افزار و بازی) اینجاس که SSD ها عملکرد فوق العاده خودشون رو نشون میدن. چون نکته اصلی این هست که چیزی که باعث میشه SSD ها این قدر نسبت به هارد درایو ها سریع تر باشن در واقع فقط سرعت انتقال داده ها نیست بلکه سرعت دسترسی به داده ها (access time) است. این سرعت در SSD ها، اگر نگیم تقریبا صد برابر، ده ها برابر هارد درایو ها هست و تنظیم هارد درایو ها به صورت RAID 0 یا هر حالت دیگه ای از RAID، سرعت دسترسی یا access time اونها رو به هیچ وجه ارتقا نمیده.

اگر ظرفیت SSD تون اجازه بده نصب سیستم عامل و نرم افزارهایی که می خواهید سریع تر اجرا بشن روی SSD باعث میشه سرعت کارتون بالاتر بره و استفاده از هارد درایو برای ذخیره و نگهداری اطلاعات و داده هایی که تمایل به حفظشون دارید به نظر راه حل بهتری می رسه.
    امتیازها
    5,356
    سطح
    47
    13
    کاربر انجمن
    ممنون دوست من،اما تاحالا چیزی راجب
    Intel Smart Response Technology (SRT) SSD Caching Featuring

شنیدید؟به نظرتون با این تفاسیر با SSD ADATA 920 و Toshiba 2TB استفاده کردن از این تکنولوژی بهتر است یا AHCI ساده؟
    امتیازها
    5,356
    سطح
    47
    13
    کاربر انجمن
    جوابم و پیدا کردم ممنون،اشتباه من این بود که نمیدونستم این تکنولوژی واسه وقتیکه که هارد بوتت HDD باشه.اگر هارد بوت HDD باشه با این تکنولوژی سرعتش بشتر میشه اما اگه با SSD بوت بشی سرعت بیشتره.همینطور که شما گفتید.
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)