ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 3 نخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 24 از 24
    امتیازها
    14,676
    سطح
    78
    1,035
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahar66 نمایش پست ها
    با تغيير پارامتر hemisphere ما مي توانيم نيم کره اي را درست کنيم. فعال کردن گزينه chap باعث که نيم کره ايجاد شده segment خود را از مقطع برش به طرف شي از دست بدهد ولي گزينه sguash تعداد و segment را حفظ مي کند.
    .
    وقتی از hemisphere استفاده کنی برای smooth کردن یعنی نرم کردن لبه های جسم 2 نوع متفاوت داره
    sguash , chop که تفاوتشون فقط تو عکسها میتونی ببینی.
    اشیاع از تعدادی سگمنت segment درست شدند که هر چه بیشتر باشند شکل شما نرمتر خواهد بود. ولی فایل سنگین میشه و رندر کند پس سگمنت کم میکنند و برای نرم کردن لبه ها از smooth استفاده میشه.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.JPG
مشاهده: 16
حجم: 176.6 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2.JPG
مشاهده: 14
حجم: 173.6 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 3.JPG
مشاهده: 13
حجم: 178.8 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 4.JPG
مشاهده: 33
حجم: 173.9 کیلو بایت
    زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست*هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود
    صحنه پیوسته به جاست***خرم آن نغمه كه مردم بسپارند به یاد

اینم عکس سیستم جدید من;)

امتیازها
    14,676
    سطح
    78
    1,035
    کاربر انجمن
    با تغيير پارامتر hemisphere ما مي توانيم نيم کره اي را درست کنيم. فعال کردن گزينه chap باعث که نيم کره ايجاد شده segment خود را از مقطع برش به طرف شي از دست بدهد ولي گزينه sguash تعداد و segment را حفظ مي کند.

ضمن تشکر از این اقا/ خانم محترم بابت توضیحاتشون و کمک به من

من این خط رو متوجه نشدم میشه واضح تر توضیح بدین.بعد چون طبق توضیحات شما قدم به قدم پیش میرم الان بر به مشکل خوردم نمیدونم چجوری صفحه امو کنترل کنم ببینید شی های داخل صفحه ام فقط یکیش مشخصه بقیه اشو چجوری بیارم کشیدم اما با چرخش صفحه یهو رفتن اون ورتر الان هرکاری میکنم نمیدونم چجوری بیارمشون تو صفحه هایی که از بالا یا روبه رو نشون میده اشیا مشخصه که هست اما تو صفحه ی اصلی من نیست . چیکار کنم؟؟:-<

فایل پیوست 35369

ی چیز دیگه شعاع رو که تغییر میدم یا تعداد خطوط رو تغییری در شی ایجاد شده نمیکنه فقط برای شی جدید کار میکنه

تغییرات روی اشیا ایجاد شده ی خودم نمی تونم ایجاد کنم کلیک میکنم روی اون فلش اون بالا بعد شی رو انتخاب میکنم سمت راستش جعبه تنظیماتی مشخص نمیشه براش که تغییرش بدم . شی دوم هم که ایجاد میکنم تنظیماتش مشخص میشه اما تغییرش که میدم شعاع و خطوط کار نمیکنه فقط نرم و سخت میشه.
    برای کنترل و مدیریت صفحه از گزینه های پایین دست راست صفحه برای زوم کردن و...استفاده میشه
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 5.JPG
مشاهده: 22
حجم: 167.5 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 6.JPG
حجم: 176.1 کیلو بایت

برای تغییر پارامترهای یک شکل یا باید قبل از ایجاد شی ، پارامترهاشو تنظیم کنی بعد ایجادش کنی یا بعد از ایجاد میتونی به قسمت modify که در بالا سمت راست صفحه هست بری و پارامترهای شی ایجاد شده رو تغییر بدی

اینم عکس سیستم جدید من;)

امتیازها
    14,676
    سطح
    78
    1,035
    کاربر انجمن
    نرمالها بردارهاي عمود بر سطح شي مي باشند. نرمالها (Normal) در واقع برداري است که مشخص مي کند روي سطح يا کنج به کدام طرف و پشت آن به کدام طرف است. طرفي که نرمال به آن اشاره مي کند نشان دهنده سطح بيروني يک سطح يا کنج است که همان طرف شي در رندر آشکار مي شود.

مي توانيد نرمالهاي يک شي را به روش دستي تغيير دهيد تا خطا هاي زمان مدل سازي را براي مرحله رندر تصحيح نماييد. تنظيمات smoothing مشخص مي سازد که يک سطح آيا با لبه هاي تيز (sharp) يا با سطوح هموار (sooth) رندر شود. تنظيمات smoothing در واقع اعدادي هستند که به سطوح يک شي نسبت داده مي شوند.

هر سطح از يک شي هر تعداد گروههاي هموار سازي حداکثر تا 32 گروه مي تواند اختيار نمايد. اگر دو سطح داراي لبه مشترک بوده و گروههاي هموارسازي آنها يکسان باشد و به عنوان يک سطح هوار رندر مي شوند. اما اگر گروههاي هموارسازي آنها متفاوت باشد آنگاه لبه مشترک آنها به شکل گوشه (corner) رندر مي شود. مي توانيد مقادير گروههاي هموارسازي سطوح را به روش دستي تغيير داده و به همين دليل امکان متحرک سازي اين ويژگي در بستر زمان وجود دارد.

اینجا منظورتون کدوم نرماله؟ منظورتون خطوط x و Y و z یا چیزی دیگه اییه و شما گفتین میشه تغییرش داد ولی چجوری تغییرش داد؟;;)
    نرمال با محورهای x و Y و z فرق داره و دو چیز جداست. نرمال مربوط به properties جسم میشه. ولی محورهای x و Y و z مربوط به پنجره دید میشه.
    بحث نرمال ها در دوره مقدماتی مطرح نمیشه و مربوط به دوره پیشرفته میشه.برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 0EM30000001G1tK.jpeg
مشاهده: 23
حجم: 70.3 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 90921iCB5E12A047C4C32D.jpeg
حجم: 39.4 کیلو بایت

اینم عکس سیستم جدید من;)

امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    ضمن تشکر ویژه از این تاپیک عالی محمد جان که مفاهیم پاه ای رو آموزش میدن و امیدوارم تداوم پیدا کنه ،
    مدیران بزرگوار لطفاً به بخش مناسب تر و اختصاصی زیر منتقل نمایند :
    @};-@};-
    http://forums.sakhtafzarmag.com/foru...8C%D9%86%DA%AF

صفحه 3 از 3 نخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 24 از 24

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع