ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

Lightbulb آیا این SSDها هستند که بازار را بدست می گیرند؟!

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 0000url12.jpg
مشاهده: 21
حجم: 25.1 کیلو بایت
    حافظه های فلش یکی از متداولترین نوع ابزارهای ذخیره سازی امروزی به شمار می روند. ابزارهایی که علاوه بر ابعاد کوچک خود دارای ظرفیت های قابل قبولی هستند و همچنین سرعت نقل و انتقال داده ها نیز از طریق آنها بسیار بالاتر از HDDها به شمار می رود. اما نکته منفی ای که در رابطه با این نوع از ابراهای ذخیره سازی با آن روبرو هستیم قیمت بالای آنهاست.

به عنوان مثال درایوهای SSD با طرفیت 250 گیگابایت شاید تا چندین برابر قیمت بالاتری از HDDهایی داشته باشند که ظرفیتشان به مراتب بالاتر هم می باشد. این موضوع باعث شده است تا پاشنه آشیلی برای SSDها باشد اما بهتر است بدانید که طبق آخرین بررسی های انجام شده قیمت نهایی این درایوها برای کاربران، تا سال 2016 میلادی پایین تر از دیسک های گردان خواهد بود!

در حال حاضر شما می توانید با قیمتی کمتر از 100 دلار به دو ترابابیت فضای ذخیره سازی (HDD) برای داده های خود دست پیدا کنید اما اگر بخواهید همین ظرفیت را با یک درایو SSD تجربه نمایید چطور؟ مبلغ ناچیزی در حدود 3000 دلار را نیاز خواهید داشت! اما هرچه که باشد سرعتی که SSDها دارند کاربر را به خرید یکی از آنها حداقل با ظرفیت 128 گیگابایت ترقیب می کند اما هرچه که باشد قیمتی تعیین شده برای هر گیگابایت SSD همچنان گران است!

با این حال و بر مبنای تحقیقات انجام شده منتظر می مانیم تا ببینیم که آیا این پیش بینی ها در رابطه با کاهش قیمت SSDها چه در بازار جهانی و چه در بازار داخلی تا چه حد به حقیقت خواهد پیوست و از طرف دیگر با پیشرفت روز افزون فناوری ما شاهد حضور حجم های بالاتری از این نوع ابزارهای ذخیره سازی خواهیم بود یا خیر؟

نویسنده: احسان علیزاده
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    55,250
    سطح
    100
    11,513
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    من به عنوان کسی که استفاده میکنه از سالید میگم در صورت نبود بوجه خیلی هم نبود ش اذیت نمیکنه .......
    RAM: Team Group 8GB 3000Mhz CL16 DDR4
    CPU: AMD Ryzen 2200 G
    MAIN: ASUS B350-E Sock AM4
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط SAMAN نمایش پست ها
    من به عنوان کسی که استفاده میکنه از سالید میگم در صورت نبود بوجه خیلی هم نبود ش اذیت نمیکنه .......
    درود بر همگی،

بنده هم با سامان جان موافقم. الان فکر می کنم 3-4 ماهی هست که روی سیستم SSD دارم. ولی منهای لود شدن ویندوز هفت در عرض 12-13 ثانیه و اسکن کل درایو سیستم در 1 دقیقه توسط نرم افزار سکیوریتی و البته سرعت باز شدن اپلیکشن های کاربردی و آفیس و اینها، اگر این درایو روی سیستم نبود هم چندان فرقی به حالم نمی کرد و کارم لنگ نمی موند.

یعنی مثلا اگر کسی گیمر هست، اصلا منطقی نیست که مثلا از بودجه خرید کارت گرافیکی یا مادربرد یا حتی پردازنده بزنه و SSD بگیره چون فقط بازی سریع تر اجرا و مرحله ها سریع تر لود میشه همین.
    امتیازها
    55,250
    سطح
    100
    11,513
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    درود رو همگی،

بنده هم با سامان جان موافقم. الان فکر می کنم 3-4 ماهی هست که روی سیستم SSD دارم. ولی منهای لود شدن ویندوز هفت در عرض 12-13 ثانیه و اسکن کل درایو سیستم در 1 دقیقه توسط نرم افزار سکیوریتی و البته سرعت باز شدن اپلیکشن های کاربردی و آفیس و اینها، اگر این درایو روی سیستم نبود هم چندان فرقی به حالم نمی کرد و کارم لنگ نمی موند.

یعنی مثلا اگر کسی گیمر هست، اصلا منطقی نیست که مثلا از بودجه خرید کارت گرافیکی یا مادربرد یا حتی پردازنده بزنه و SSD بگیره چون فقط بازی سریع تر اجرا و مرحله ها سریع تر لود میشه همین.

من خودم پارسال که سیستم بستم حدود 600 هزار تومن بابت سالید پول دادم که با این پول میشد به جای کارت گرافیک 760 یه کارت 780 رفرنس خرید .......

باید به توان هزینه نگاه کرد .......

توی بوجه های نامحدود باشه خوبه ......
    امتیازها
    9,341
    سطح
    64
    60
    کاربر انجمن
    با درود

به احتمال خیلی زیاد باید با هارد hhd خداحافظی کرد .مزایای ssd مصرف توان کمتر خرابی کمتر سرعت بالاتر و....... میباشد.
    امتیازها
    11,776
    سطح
    71
    1,947
    کاربر انجمن
    رفیق ssd هارد نیست.

________
    دوستان من چند وقت پیش در مورد ssdبه یه نفر توضیح میدادم و گفتم که ssd هارد نیست ولی نتونستن دلیل بیارم و قانعش کنم.واقعا چرا ssd هارد نیست؟
    به هر حال جامد و سخت خیلی فرقی نمیکنند.
    امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

Cool

درایو SSD (یا دیسک سخت). برای مجموع فناوری های ذخیره سازی موجود بر پایه حافظه های NAND و فناوری های آینده.
    ویرایش توسط th e nd : 2014/12/29 در ساعت 21:11 دلیل: یادم رفته بود تو پرانتز بگم!
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa98 نمایش پست ها
    رفیق ssd هارد نیست.

________
    دوستان من چند وقت پیش در مورد ssdبه یه نفر توضیح میدادم و گفتم که ssd هارد نیست ولی نتونستن دلیل بیارم و قانعش کنم.واقعا چرا ssd هارد نیست؟
    به هر حال جامد و سخت خیلی فرقی نمیکنند.
    مصطفی جان،

نام گذاری هارد دیسک یا دیسک سخت بر می گرده به زمانی که هنوز دیسک های فلاپی یا دیسکت هم در اندازه های سه و نیم و پنج و نیم اینچی وجود داشت. البته قبل تر از اون دیسک های فلاپی بزرگ تر هم بوده. واژه دیسک در اصل یعنی صفحه مسطح (معمولا گرد) و نام گذاری هارد دیسک به خاطر اینکه صفحات یا platter هاشون سخت هستن، نشون دهنده تضادشون با دیسک های فلاپی بود که نرم بودند و می شد خمشون کرد وگرنه صفحات دیسک های فلاپی هم جامد بودن. مساله در واقع فرق بین سخت و نرم بودن بوده.

البته باید به این هم توجه داشت که دیسک سخت یا هارد دیسک ها در واقع بخشی از هارد درایو هستن. چیزی/دستگاه/مجموعه ای که ما به عنوان هارد می شناسیم که شامل بدنه و صفحات و موتور و هد و کنترلر بورد و همه این هاست در واقع اسمش هارد درایو هست.

در مورد SSD هم همون طور که از اسمش که مخفف Solid State Drive هست مشخصه که در نامگذاری انگلیسی/بین المللیش هم اسمی از هارد برده نمیشه. در واقع منظور از Solid State هم بیشتر تاکید روی بدون حرکت بودن و غیر مکانیکی بودن این درایو ها هست.
    امتیازها
    7,093
    سطح
    55
    765
    کاربر انجمن
    اتفاقا سامان جان برای منی که از نرم افزار فتوشاپ استفاده می کنم و طراحی های سنگین گرافیکی دارم ssd یه سخت افزار خیلی حیاتی برام.
    بستگی به کاربردتون داره اگه فقط برای لود ویندوز باشه یا اسکن سیستم پول حیف نکنی بهتره اما واسه کار خیلی خوبه .

امتیازها
    55,250
    سطح
    100
    11,513
    نقل قول نوشته اصلی توسط kenzo نمایش پست ها
    اتفاقا سامان جان برای منی که از نرم افزار فتوشاپ استفاده می کنم و طراحی های سنگین گرافیکی دارم ssd یه سخت افزار خیلی حیاتی برام.
    بستگی به کاربردتون داره اگه فقط برای لود ویندوز باشه یا اسکن سیستم پول حیف نکنی بهتره اما واسه کار خیلی خوبه .
    صد البته باید به کاربرد توجه داشت ......

سیستم گیم نیاز نداره به نظرم .........

وسیله ی عالی هست ولی قیمت گزافی داره ....... متسفانه !
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)