ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 4 از 5 نخست ... 2345 آخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 42
    امتیازها
    4,766
    سطح
    44
    11
    کاربر انجمن
    خوب دوستان بحث انگار به نتیجه ای نرسید ولی مجدد سوالات و کارها رو اعلام میکنم.

سیستم برای گیم حرفه ای میخوام، فقط و فقط کیس.
    از نظر هزینه تا 8 الی 9 میلیون مشکلی نیست. ولی سوال اصلی اینجاست که برای گیم دنبال z97 برم یا x99?
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط 001200 نمایش پست ها
    خوب دوستان بحث انگار به نتیجه ای نرسید ولی مجدد سوالات و کارها رو اعلام میکنم.

سیستم برای گیم حرفه ای میخوام، فقط و فقط کیس.
    از نظر هزینه تا 8 الی 9 میلیون مشکلی نیست. ولی سوال اصلی اینجاست که برای گیم دنبال z97 برم یا x99?
    تکلیف خودت رو مشخص کن ! مانیتور میخوای یا نه ؟! مانیتور هم باید مدل خوبی بگیرید که بتونید از نهایت کارایی گرافیک ها و کل مجموعه سیستم بهره ببرید که قیمت ارزانی نخواهد داشت !
    لیست من آماده هست فقط کیس کامل !

امتیازها
    4,766
    سطح
    44
    11
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    تکلیف خودت رو مشخص کن ! مانیتور میخوای یا نه ؟! مانیتور هم باید مدل خوبی بگیرید که بتونید از نهایت کارایی گرافیک ها و کل مجموعه سیستم بهره ببرید که قیمت ارزانی نخواهد داشت !
    لیست من آماده هست فقط کیس کامل !
    عزیز چندین جا اعلام کردم که فقط کیس رو تا اون قیمت معرفی کنید. ممنون از لطفتون.
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    این کیس کامل 1 :

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: لیست 402 .JPG
مشاهده: 52
حجم: 80.4 کیلو بایت

شما چه با 4790K و چه با 5820K در حالت 2Way پهنای X16-X8 می گیرید . فقط میمونه تعداد هسته های بیشتر 5820K که تنها برتری قابل ذکر از این جهت هست که از 9300 بودجه بالا میزنه مگر اینکه گرافیک های زوتاک سری 900 رو بگیرید که هزینه کاهش پیدا کنه ! البته من با همون 970 گیگا لیست دوم رو هم پیشنهاد میدم :

کیس کامل 2 :

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: لیست 403 .JPG
مشاهده: 85
حجم: 79.8 کیلو بایت
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2014/12/01 در ساعت 12:40

امتیازها
    4,037
    سطح
    40
    2,332
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    ماشالله به تایپک دوستان میرفتین جلو فکر کنم رکورد پست تو یه تایپک اونم تو یه روز شکسته میشد لطفا منطقی نگاه کنید اسپم = گمراهیی استاتر

خب دوستان اول نظرمو در رابطه با کارت گرافیک ها بگم ؛

طبق بررسی انجام شده ای که من داشتم توی بهترین بازی های سال از جمله واچ داگز ، بتلفیلد 4 ، فارکرای 4 ووو بهترین بازی ها داشتم به نتیجه ی زیر رسیدم :

کارت 970 نسبت به 980 در حالت تک کارت در بازی های کرایسیس3 ، واچ داگز ، فارکرای 4 ، بتلفیلد 4 ووو فقط 8 الی 10 فریم نهایتا 980 بهتر از 970 بوده به طور میانگین .

کارت 970 و 980 در حالت Sli فقط کارت 980 از 970 در همان بازی ها حدود 12 الی 15 فریم بیشتر داده .

اما در اس ال ای دو کارت 970 نسبت به 980 تک کارت حدود 20 الی 25% بهتر ظاهر شده .

این در حالیه که ؛ برای خرید دو تا کارت 980 باید مبلغ 5200 حداقل هزینه کنید اما در 970 باید برای دو تا حدود 3400 هزینه کنید

کسی که دوستان پول داره برای خرید نباید پولاشو به گند بکشه باید بهترین انتخاب رو بکنه پس عاقلانه تصمیم بگیرید و مشاوره بدید و همینجوری فقط و فقط به مبلغ نگاه نکنید .

چرا کارتهای 970 از جمله گیگابایت پرفروشترین کارتها شدن در خارج ؟ به دلیل اینکه یکی از به صرفه ترین و قدرتمندترین کارتها هستن!

فقط مبلغ کارت 980 در ایران خراب نیست در ان سو هم مبلغی برابر با بالای 550 دلار رو داره این در حالیه که کارت 970 حدود 350 دلار مبلغ داره حدود 200 دلار اختلاف فقط برای 8 فریم ایا عاقلانه هست ؟؟؟؟

استاتر گرامی ؛ بنده خودم دو تا 780 تی ای ایسوس غیر رفرنس رو در بازی هایی مثل کرایسیس3 یکی از قویترین بازی های جهان اجرا کردم در حالت اس ال ای خداروشکر چند ماه پیش هیچ مشکلی از لحاظ داغی ، مشکل درایور وووو نداتم و همه چیز عالی بود حالا کارتهای سری 900 که دیگر بماند دماشون بالای 50 نمیره که اون 780 تی ای دماش تنهایی تا 70 الی 80 میرفت کم مصرفترین کارتها کارتهای سری 900 هستند .

من پیشنهاد میکنم دو تا 970 گیگابایت ببندید و با خیال راحت استفاده کنید و تا سالهای سال جوابگوی شما خواهد بود اصللا نگران نباشید .

امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    جناب استارتر .
    آقا احسان استاد بنده هستند و انواع و اقسام سیستم ها و پلتفرم ها رو برای بازی تست کردند و دانششون علمی و عملی باهم همزمان هست و ازتجربیاتشون همیشه استفاده می کنیم در پیشننهادات . بنده جسارت کردم به ایشون که این سیستم رو پیشنهاد دادم و افتخار دادند که پسندیدند . @};-
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2014/12/01 در ساعت 12:37

امتیازها
    4,037
    سطح
    40
    2,332
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    جناب استارتر .
    آقا احسان استاد بنده هستند و انواع و اقسام سیستم ها و پلتفرم ها رو برای بازی تست کردند و دانششون علمی و عملی باهم همزمان هست و از تجربیاتشون همیشه استفاده می کنیم در پیشننهادات . بنده جسارت کردم به ایشون که این سیستم رو پیشنهاد دادم و افتخار دادند که پسندیدند . @};-
    خواهش میکنم رضا خان .

در مورد سیستمهای پیشنهادی رضا جان ؛ باید خدمت استاتر گرامی عرض کنم که اول از همه درسته هدف استاتر گرامی گیم هست اما اگر دوستان و استاتر محترم با چشم باز نگاه کنن در مورد سیستم دوم تنها حدود 1 تومان شاید اختلاف باشه !

حالا باید این حساب شما در سیستم اول شاهد سی پی یو 4790K سری هاسول هستید اما در سیستم دوم شاهد 5820K این دو سی پی یو هم در کش ، هم در تعداد هسته ها تفاوت زیادی دارند درسته اختلاف این دو سی پی یو شاید حدود 250 تومان باشه اما وقتی داشتم بررسی های مختلفی رو نگاه میکردم 5820K در بعضی جاها حتی از پردازنده ی 3 میلیونی 4960 بهتر عمل کرده یعنی اینکه اینتل ایندفعه در XX20 بسیار بسیار خوب کارکرده ؛ نکته ی جالب توجه اینجاست که پردازنده ی 5820K در بازی ها حتی از 5930K هم بهتر ظاهر شده و برای یک گیمر این پردازنده در کنار قیمت کمی کهداره یک گزینه ی ایده ال هست البته البته ، برای کسی که یخاد از دو گرافیک استفاده کنه . همانطور که رضا جان گفتند شما با پردازنده ی 5820K با دو گرافیک ، گرافیکهای شما بصورت 16X , 8X فعالیت خواهند کرد این بدین معنیست که اگر دو کارت شما در حالت 16X , 16X هم کارکنند فوقش 5 الی 6 فریم افزایش فریم رو شاهد خواهید بود انقدر این گرافیکها فریم بالا میدهتند و خواهند داد که شما هیچ وقت سرکاری به 5 فریم بالاتر نخواهید داشت بنظر بنده اختلاف دو سی پثی یو 5820K و 5930K بسیار زیاد نیست و من پیشنهاد نمیدم 5930K رو انتخاب کنید همچنین در لیست اول رضا خان ؛ 4790 رو میبینم که بنظر من اگر میخاین یه سیستم چند ساله داشته باشید بر پایه ی سوکت 2011-3 جلو برید سوکتی هست که چند ساله اینده به هیچ وجه قدیمی نخواهد شد .

پس من روی لیست دوم تمرکز میکنم ؛

در مورد مادربرد X99 باید خدمتتون عرض کنم تو این رنج قیمت یکی از بهترین مادربردهای مخصوص گیمینگ هست و برای یک گیمر حرفه ای طراحی شدن .

در مورد گرافیک باید بگم کارت گرافیکهای گیگابایت یکی از پرفروشترین کارت گرافیک های سری 900 در خارج شدن ؟ چرا ؟ !! شاید جای تعجب باشه که چرا گیگا ؟ چون که این شرکت توی سری 900 توانست یکی از بهترین کارت گرافیک های خود را خنک ، اورکلاک پذیر و زیبا به بیرون بده این گرافیکها دارای چیپ بسیار با کیبفیتی هستند درسته شاید شما اورکلاک نکنید اما صرفا دارم جهت اطلاعتون میگم اکثر دوستان در خارج با این گرافیک یعنی Gigabayte G1 GAming 970 تونستن رکوردها رو ببزند و ری ایر راحت تتا 1650 بوست میکنه و تا 2000 مموری میشه افزایش داد ؛ همچنین شرکت اواژنگ گارانتی کننده ای این محصول هست که یکی از بهترین گارانتی کنندگان در داخل کشور ماست . پس حتما و حتما پیشنهاد میکنم همان گیگابایت 970 بگیرید .

خب رمهای DDr4 دارای کس لتنسی ( CL ) بسیار بالایی هستند و این رو باید قبول کنیم که رمهای DDr4 کس لتنسی بسیار بالایی دارند در مقایسه با DDr3 اما پرفورمنسی که این رمها دارند بسیار بسیار زیاد هست و بهترین پرفورمنس رو دارند شاید بتونم بگم پرفورمنس این رمها در برابر بهترین رم DDr3حدود 2 الی 2.5 برابر است که راحت تا سالهای سال خواهید توانست از این سیستم و از این رمها استفاده کنید .

در مورد SSD کروشال ها جزو نمیشه گفت بهترین ها ولی جزو خوب ها هستند اما اگر دنبال گزینه های بهتری هستید من اس اس دی پلکستور سری پرو رو بهتون پیشنهاد میکنم که خب یکی از بهترینهاست و خب ممکنه سخت گیر بیاد اما از SSD های سامسونگ پرو هم 850 خوبه اونا هم مد نظر داشته باشید .

در مورد پاور هم باید بگم که پاور خوبیه و مناسب سیستم هست و البته این پاور در صورتی نیاز میشه که دو کارت برن در حالت فول لود بنظر منم همین پاور رو با اینده نگری بیشر انتخاب کنید .

در مورد کولر هم میتونین واتر کولر H100i رو هم مد نظر داشته باشید در کنار پیشنهاد رضا جان ، که بسیار واتر کولر قدرتمند و با کیفیتی هست اما واتر کولر ها هم دارای مشکلات خودشون هستند در هر حال واتر صد در صد بهتر خواهد بود اما هر دو در یک سطح هستند و حدود 4 الی 5 درجه H100i بهتر هست .

در مورد واتر کولر خدمتتون بگم در طول چند سال ، کاراییشون پایین میاد و برای کسی که میخاد بیش از 5 سال عوض نکنه واتر کولرشو بنظرم زیاد جالب نخواهد بود همچنین اینم بگم که در کیس 690III بصورت صد در صد جا میشه .

در مورد کیس هم یکی از با کیفیت ترین کیسها هست البته کیسهای بسیار با کیفیت Xigmatek ASSASSIN BLACK Window با قیمت بسیار عالیش هم فراموش نکنید یه کیسه که واقعا افرین داره و خیلی عالیه از همه لحاظ لطفا کیس رو از این دو دیگر گزینه ی دیگری انتخاب نکنید این دو کیس جزو برترین کیسها هستند تو این رنچ قیمتها .

امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    در مورد تفاوت کارائی پردازنده ها 5960 با 5920 و بعضا عمکرد ضعیف تر 5960 , مربوط میشه به عدم سازگاری کامل برنامه با کامپایلر این پردازده که به مرور کدها بهنیه تر میشن , وگرنه 5960 در تمامی موارد 100% بهتر هست
    همچنین تفاوت فرکانس کاری این سه پردازنده هم در گیم میتونه تا حد ناچیزی تفاوت ایجاد کنه
    سه پیکربندی 16x/8x و x16/x16 و x8/x8 , واقعا تفاوت ناچیز دارن , اصلا ملاک تعداد مسیرهای pci-e تعبیه شده در بسته پردازنده نباید باشه , گلوگاه پردازنده برای دو 970 خیلی موضوع مهم تری هست
    استفاده از دو 970 در کنار 4790 , ریسک گلوگاه داره , ولی خب هم میشه این پردازنده رو اور کرد و هم ارزش حدود 1 تومن اضافه تر برای خرید پردازنده های 6 هسته ای رو نداره
    رم های DDR4 هم از 2016 میشه گفت شروع میشه به همگانی شدن , رم های سازگار با UNDIMM هم مطرح هست که قرار چیزی بین دو رم DDR3 و DDR4 باشه , این رم های صرفا با مصرف و پهنای باند بالاتر در مقابل DDR3 حرفی برای گفتن دارن در حال حاضر تا بعدا ها که تنوع و قیمت این رم ها کاهش پیدا خواهد کرد , ارزش خریدی هم از نظر من در حال حاضر نداره , به خصوص برای گیم
    نتیجه: سیستم 4790 رضا کاملا توصیه میشه و ارجعیت داره به 5920 , البته اگر براتون کارائی/قیمت مهم هست , که به نظر میرسه نیست
    ویرایش توسط magiteq : 2014/12/01 در ساعت 14:32

امتیازها
    4,766
    سطح
    44
    11
    کاربر انجمن
    سلام مجدد به همه دوستان، اول در مورد مطالب و توضیحات تکمیلی قطعات ممنون،
    فقط یه سوال عزیزان، در مورد کیس، کیس های مورد نظر 2فن هستند که بعید میدونم خنک کنندگی مطلوب رو داشته باشن.
    به نظرتون کیس های گرین سری x7 ver2 بهتر نیست؟ تعداد فن های بیشتر فیلتر گرد و غبار قابل شستشو بهکنظرم بهتر عمل میکنه، مخصوصا برای منی که گیم دارم بازی میکنم و سیستم تایم زیادی روشن هستش.
    راحت تر بخوام بگم کیسی رو مدنظر میخوام قرار بدین که از نظر صدا بعد از تایم های طولانی، صدای فن هاش گوش خراش نشه و و خنک کنندگی خوب و گرد و غبار کمتری وارد بشه. ممنون میشم اگه گزینه ای بهتر سراغ دارین، معرفی کنید.
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط 001200 نمایش پست ها
    سلام مجدد به همه دوستان، اول در مورد مطالب و توضیحات تکمیلی قطعات ممنون،
    فقط یه سوال عزیزان، در مورد کیس، کیس های مورد نظر 2فن هستند که بعید میدونم خنک کنندگی مطلوب رو داشته باشن.
    به نظرتون کیس های گرین سری x7 ver2 بهتر نیست؟ تعداد فن های بیشتر فیلتر گرد و غبار قابل شستشو بهکنظرم بهتر عمل میکنه، مخصوصا برای منی که گیم دارم بازی میکنم و سیستم تایم زیادی روشن هستش.
    راحت تر بخوام بگم کیسی رو مدنظر میخوام قرار بدین که از نظر صدا بعد از تایم های طولانی، صدای فن هاش گوش خراش نشه و و خنک کنندگی خوب و گرد و غبار کمتری وارد بشه. ممنون میشم اگه گزینه ای بهتر سراغ دارین، معرفی کنید.
    ایا ابهام شما در خصوص مانتیور برطرف شد؟؟
    برای شمایی که تا 6-7 تومن داری هزینه میکنی , خرید دو رم 12 سانت که نهایت میشه 70-80 تومن , واقعا سنگین هست
    کیفیت ساخت محصولات کولر مستر با oem ها محصولات گیرین قابل مقایسه نیست
    در تمام کیس های استاندارد , گرد و غبار وجود داره و باید به شکل دوره ای تمیز کنی ,
    فیلتر ضد خاک میزان مکش هوا رو کاهش میده و خود این فیلتر هم در صورت خاک گرفتن , باز هم میزان مکش رو کاهش میده
    اگر دقت بفرمایید , خواهید دید در این کیس در قسمت فن های مکنده , فیلتر توری وجود داره

صفحه 4 از 5 نخست ... 2345 آخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 42

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع