ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 53

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط alksdj نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان
    اول اینکه باید کلاس بندی کنیم ( یعنی توی کدوم قسمت مثل سوکت 775 یا 1156 یا 1366 و....) فرق باشه . بعد از کلاس بندی باید توضیح داده بشه با چه cpu میخوای تست بزنید . بعد این تست ها روی ln2 باشه یا air . استفاده از cpu های نمونه مهندسی و .... مجاز هست یا نه ؟ مادربورد هم از چه نوعی باشه این هم مهم هست
    سلام مهدی جان، ممنونم که دعوتمو قبول کردی :) امیدوارم تو مسابقه هم ببینیمت
    اینجوری خیلی به عدالت نزدیک میشیم ولی متاسفانه همینطور که در پست های قبلی عرض کردم به نظرم با این کاتر تعداد برندگان زیاد میشن، و در نتیجه تعداد جایزه ی بیشتری هم باید در نظر بگیریم، همین باعث میشه که احتمالا از جوایز چشمگیر خبری نباشه.
    درست میگم مهدی جان؟ با نظرم موافقی؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN ABISHI نمایش پست ها
    سلام خدمت ناصر جان

به نظرم در هر مسابقه اوورکلاکی مهم اینه که نهایت تلاش رو بکنیم به عدالت نزدیکتر بشیم اما لزوما" ممکنه بهش نرسیم.

یک نظر به ذهنم رسید که گفتم مطرح کنم، لزوما" ممکنه نظر خوبی نباشه، ولی خوب، حالا که قراره بحث کنیم این نظر رو هم از طرف من

میشه یک فرمولی امتیاز رو محاسبه کرد، مثلا" حالا تست 32M نرم افزار Wprime رو در نظر بگیریم. بعد تعداد هسته ها رو به 2 یا 4 کاهش بدیم. حالا اساتید بهتر میتونن در مورد امکان این کار در پلتفورم ها نظر بدن

بعد یه فرمولی مثلا" فرکانس OC تقسیم بر فرکانس دیفالت پردازنده تقسیم بر زمان تست.

مثلا" من پردازنده ام 4790K هست، میتونم تا 5 اوورش کنم، طبق فرمول میشه 5 تقسیم بر 4.4 تقسیم بر 6.215 ثانیه امتیاز 32M تست wPrime پاسخ ضربدر 1000 (که عدد صحیح بشه): میشه 182.8

حالا یکی پردازنده اش مثلا" تا 5 اوور میشه، اما فرکانس پایه اش 3.2 هستش تقسیم بر مثلا" 8 ثانیه سرعت پاس شدن تست wPrime بوده، پاسخ ضربدر 1000 (که عدد صحیح بشه) میشه: 195.3

در چنین شرایطی اونی که سیستمش از من ضعیفتره اما اوورکلاک بیشتری کرده، امکان پیروزیش نسبت به من که سیستم قویتری دارم بیشتره.

صد البته بحث معماری خیلی مهمه، اما اگر سعی کنیم تعداد هسته ها رو به 4 یا یک عدد مشترک برای همه برسونیم، اونی که بیشتر اوورکلاک کرده امکان پیروزی بیشتری داره.

برای اینکه تقلبی در کار نباشه میشه در HWBOT تست رو پست کرد.
    بله درسته.
    ممنونم آرمین جان. این فرمولی که فرمودین خیلی خوب بود. احتمالا همین کار رو خواهیم کرد، یعنی تمام شرکت کنندگان مثلا فقط با یک هسته ی فعال میتونن شرکت کنن. ولی یه مسئله ای هم این وسط هست اینکه با بعضی مادربردها که کار میکردم فکر کنم تنظیمی برای غیر فعال کردن هسته ها نداشت. من هدفم اینه که همه بتونن شرکت کنن، به نظر شما مادربردی هست که در بایوسش نشه هسته ها رو غیر فعال کرد؟

بله آقا آرمین، ثبت نتایج در HWBOT کاملا اجباری خواهد بود و کسی نباید در این مورد اعتراض کنه. تاپیک آموزشی ثبت نام و ثبت نتایج در HWBOT هم موجوده و داره کاملتر میشه. لینکش در امضام هست.
    @};-
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 53

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع