ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 53
    امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن

Post خبری در راه است... مسابقه ای هیجان انگیز!

با سلام خدمت همه ی کاربران و مدیران مجموعه ی سخت افزار @};-

این تاپیک یک تاپیک خبری و نظرسنجی از کاربران میباشد.
    پس از مشورت با مدیران و برنامه ریزی های اولیه تصمیم گرفته شد مسابقه ای با موضوع "اورکلاک" صورت بگیره که در اون سعی میشه اساس کار این باشه که همه بتونن شرکت کنن و هر کسی شانس موفقیت داشته باشه.
    هدف از راه اندازی این مسابقه ارتقای سطح دانش کاربران در مورد اورکلاک خواهد بود. همچنین آشنایی بیشتر اونها با ثبت نتایج در HWBOT و تشویق به ثبت در HWBOT. همه اینها در نهایت باعث رقابت سالم و با بارعلمی فراوان میشه که به سود تمام شرکت کنندگان خواهد بود. پس هر کسی که در این مسابقه شرکت کنه به نوعی برنده هست. شاید عده ای جایزه ای دریافت نکنن اما به نظرم بزگترین جایزه آموختن چیزهای جدیده.

برای این مسابقه جوایز خوبی هم در نظر گرفته شده که حس رقابت رو قوی تر کنه :D

قبل از راه اندازی مسابقه میخوام بسیار بهش پرداخته بشه و نظر دوستان دیگه رو بدونم.
    عزیزان! شما هم میتونید پیشنهاد بدین که مسابقه در چه رشته ای و چگونه برگزار بشه، خلاصه هر نظری دارید میتونید بدین. چون این شما هستید که قراره در مسابقه شرکت کنید و هدفمون اینه که کاملا از مسابقه رضایت داشته باشید. نظر همه بسیار محترم هست.

لطفا قبل از اینکه نظر خودتونو بگین تمام جوانب کار رو بسنجید تا مفید واقع بشه.

از مدیران سایت به خاطر حمایتشون تشکر میکنیم@};-

امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    ناصر جان اصلا مفهوم حرف نمی زنی!
    تو یا هو هم همین طوری هستی!
    >:)

الان بنظرت من کاربر این متن را بخوانم چیزی ازش سر در می آرم؟
    مسابقه اورکلاک چی؟ (پردازنده - حافظه - گرافیک)
    در چه سطحی ؟ (LN2 ، یخ خشک ، واتر ، ایر)
    با چه امکاناتی؟
    با چه شرایطی؟
    حظوری ، غیر حضوری؟
    جوائز؟

امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط NAVID OC نمایش پست ها
    ناصر جان اصلا مفهوم حرف نمی زنی!
    تو یا هو هم همین طوری هستی!
    >:)

الان بنظرت من کاربر این متن را بخوانم چیزی ازش سر در می آرم؟
    مسابقه اورکلاک چی؟ (پردازنده - حافظه - گرافیک)
    در چه سطحی ؟ (LN2 ، یخ خشک ، واتر ، ایر)
    با چه امکاناتی؟
    با چه شرایطی؟
    حظوری ، غیر حضوری؟
    جوائز؟
    مفهومه نویدجان.
    من در اینجا میخوام شما نظرتو بفرمایید که:

مسابقه اورکلاک چی باشه؟ (پردازنده - حافظه - گرافیک)
    در چه سطحی باشه به نظرتون ؟ (LN2 ، یخ خشک ، واتر ، ایر)
    با چه امکاناتی باشه؟
    چه شرایطی رو واسش در نظر بگیریم؟
    حضوری باشه یا غیر حضوری؟
    @};-

جایزه هم در نظر گرفته شده، در حدی هست که به خاطرش رقابت کنید :D
    امتیازها
    11,268
    سطح
    70
    1,242
    کاربر انجمن
    خیلی عالی ناصرجان@};-. . . .=D>
    بنظرم سطح بندی بشه بهتره.یه نفر واترکول داره در سطح واتر کس دیگه ای ایر داره در سطح ایر.یه سطح هم ازاد باشه تا شاید بعضی ها با ابتکار بیان جلو!!!!
    حتی بنظرم اگه cpu هم دسته بندی بشه خیلی بهتر هست.مثلا کلاس sandy bridge یا ivy bridge یا حتی سوکت 775.بنظرم اینجوری عدالت بیشتر برقرار میشه چون فک نکنم کسی که 775 داشته باشه بتونه پابه پای 4770بیاد!!!!!
    دسته رم وگرافیک هم اگه جدا باشه بهتر.حالا نمیدونم مثلا معیار اورکلاک گرافیک چی باشه!!!فرکانس بالاتر یا امتیاز بیشتر. . . . .
    اینا چیزایی بود که به ذهن من رسید.امیدوارم مفید واقع بشه. . . . .
    CPU Intel I7 2600K up 4.00GHz
    بزودیCPU Cooler
    M.B GIGA P67A-UD7-B3
    RAM Corsair 2*8Gb XMS3 1866
    VGA MSI GTX670 PE OC
    VGA Cooler Accelero Xtreme PLUS II
    SSD Intel 520 Series 120GB
    HDD WD 1TB Blue+WD 1 TB Blue +WD 1TB Passport
    PSU Green 600W HP
    بزودیCASE
    Monitor LG W2262TQ full HD

امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط mustanggt نمایش پست ها
    خیلی عالی ناصرجان@};-. . . .=D>
    بنظرم سطح بندی بشه بهتره.یه نفر واترکول داره در سطح واتر کس دیگه ای ایر داره در سطح ایر.یه سطح هم ازاد باشه تا شاید بعضی ها با ابتکار بیان جلو!!!!
    حتی بنظرم اگه cpu هم دسته بندی بشه خیلی بهتر هست.مثلا کلاس sandy bridge یا ivy bridge یا حتی سوکت 775.بنظرم اینجوری عدالت بیشتر برقرار میشه چون فک نکنم کسی که 775 داشته باشه بتونه پابه پای 4770بیاد!!!!!
    دسته رم وگرافیک هم اگه جدا باشه بهتر.حالا نمیدونم مثلا معیار اورکلاک گرافیک چی باشه!!!فرکانس بالاتر یا امتیاز بیشتر. . . . .
    اینا چیزایی بود که به ذهن من رسید.امیدوارم مفید واقع بشه. . . . .
    سلام کامیارجان، ممنونم از اینکه نظرتو گفتی@};-
    اگه دسته بندی های مختلف انجام بدیم باید جایزه های زیادی هم تدارک دیده بشه و یا جایزه تقسیم بشه و به جای جوایز خوب چندین جایزه ی کوچیک که فقط ارزش معنوی داشته باشن بذاریم! برای همین نمیتونیم دسته بندی کنیم.
    فقط یک دسته هست. اما سعی میشه طوری باشه که همون فردی که سخت افزار معمولی یا قدیمی هم داره بتونه در رقابت شرکت کنه. برای مثال در نظر داریم هر شخص تستی در حالت دیفالت بذاره و سپس نتیجه ی خودشو در حالت اورکلاک شده بذاره، سپس درصد پیشرفتش ملاک قراره بگیره. همچنین ضریبی از پوینت هایی که از این تست داخل HWBOT میگیره و ضریبی از قیمت قطعاتش و ضریبی از اورکلاک پذیری هم محاسبه بشه. البته ممکنه به دلیل پیچیده شدن محاسبه اینها از بعضی از این ضریب ها صرف نظر بشه.
    ضمن اینکه برای اینکه افراد بیشتری بتونن شرکت کنن و روحیه ی خوبی داشته باشن تصمیم داریم اگه همه موافق باشن فقط در کلاس Air برگزار بشه، یعنی استفاده از واترکولر و اسکتریم کولینگ ها غیرمجاز میشه. همچنین دماهای زیر -5درجه هم غیرمجاز میشه.
    رقابت در بخش گرافیک کمی محدودیت برای کاربران قرار میده، چون خیلی ها گرافیک خوبی ندارن که مناسب اورکلاک باشه و یا اصلا کارت گرافیک ندارن. در بخش رم هم قطعا اوضاع به نفع اونهایی خواهد بود که سیستم جدیدتری دارن که از فرکانس های بالاتری پشتیبانی میکنه و حجم رمشون بالاتره.
    برای همین اگه موافق باشید تنها کلاس cpu برگزار میشه.
    اما من یه مقدار فکر کردم دیدم هیچ تستی رو نمیشه عادلانه تر از HWBOT Prime انتخاب کرد. چون تستی هست که احتمال تقلب صفر هست، همچنین پوینت بالایی در HWBOT داره و تکیه اش cpu هست.

منتظر نظرات دوستان مخصوصا در مورد محاسبه ی امتیازات هستیم.
    @};-
    امتیازها
    1,474
    سطح
    21
    33
    اوركلاكر
    سلام خدمت عزیزان آشنا و همیشه در صحنه :دی
    طبق معمول پای ثابت اینجور مسابقات و مراسمات هستم.
    مسابقه باید کلاس بندی بشه،به نظر من بر حسب سوکت باید کلاس بندی کرد.
    گرافیک هم اگه میخواد برگزار بشه بر طبق سوکت مادربرد باشه.
    رم هم به همین منوال.
    حضوری نمیشه چون شرایطش نیست.
    در مورد کولینگ هم نهایتاً واتر کولینگ باشه چون همه که پات LN2 ندارن :دی
    ممنون
    جوایز چی هست حالا؟ :D
    راستی یه تستی باشه که ساده باشه و نیاز به توئیک خاصی نداشته باشه مثل Cinebench یا HWbot prime
    امتیازها
    1,474
    سطح
    21
    33
    اوركلاكر
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها
    سلام کامیارجان، ممنونم از اینکه نظرتو گفتی@};-
    اگه دسته بندی های مختلف انجام بدیم باید جایزه های زیادی هم تدارک دیده بشه و یا جایزه تقسیم بشه و به جای جوایز خوب چندین جایزه ی کوچیک که فقط ارزش معنوی داشته باشن بذاریم! برای همین نمیتونیم دسته بندی کنیم.
    فقط یک دسته هست. اما سعی میشه طوری باشه که همون فردی که سخت افزار معمولی یا قدیمی هم داره بتونه در رقابت شرکت کنه. برای مثال در نظر داریم هر شخص تستی در حالت دیفالت بذاره و سپس نتیجه ی خودشو در حالت اورکلاک شده بذاره، سپس درصد پیشرفتش ملاک قراره بگیره. همچنین ضریبی از پوینت هایی که از این تست داخل HWBOT میگیره و ضریبی از قیمت قطعاتش و ضریبی از اورکلاک پذیری هم محاسبه بشه. البته ممکنه به دلیل پیچیده شدن محاسبه اینها از بعضی از این ضریب ها صرف نظر بشه.
    ضمن اینکه برای اینکه افراد بیشتری بتونن شرکت کنن و روحیه ی خوبی داشته باشن تصمیم داریم اگه همه موافق باشن فقط در کلاس Air برگزار بشه، یعنی استفاده از واترکولر و اسکتریم کولینگ ها غیرمجاز میشه. همچنین دماهای زیر -5درجه هم غیرمجاز میشه.
    رقابت در بخش گرافیک کمی محدودیت برای کاربران قرار میده، چون خیلی ها گرافیک خوبی ندارن که مناسب اورکلاک باشه و یا اصلا کارت گرافیک ندارن. در بخش رم هم قطعا اوضاع به نفع اونهایی خواهد بود که سیستم جدیدتری دارن که از فرکانس های بالاتری پشتیبانی میکنه و حجم رمشون بالاتره.
    برای همین اگه موافق باشید تنها کلاس cpu برگزار میشه.
    اما من یه مقدار فکر کردم دیدم هیچ تستی رو نمیشه عادلانه تر از HWBOT Prime انتخاب کرد. چون تستی هست که احتمال تقلب صفر هست، همچنین پوینت بالایی در HWBOT داره و تکیه اش cpu هست.

منتظر نظرات دوستان مخصوصا در مورد محاسبه ی امتیازات هستیم.
    @};-
    ناصر جان به یه بخش از نظرت مخالفم.
    خیلی از ایر کولر ها هستن که از واتر بهتر عمل میکنن.
    عملا واتر با ایر تفاوت آنچنانی نداره.
    نهایتاً تو واتر میشه یخ گذاشت که با ایر کولر هم میشه از این کارا کرد.
    واتر باشه بهتره
    امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2284 نمایش پست ها
    سلام خدمت عزیزان آشنا و همیشه در صحنه :دی
    طبق معمول پای ثابت اینجور مسابقات و مراسمات هستم.
    مسابقه باید کلاس بندی بشه،به نظر من بر حسب سوکت باید کلاس بندی کرد.
    گرافیک هم اگه میخواد برگزار بشه بر طبق سوکت مادربرد باشه.
    رم هم به همین منوال.
    حضوری نمیشه چون شرایطش نیست.
    در مورد کولینگ هم نهایتاً واتر کولینگ باشه چون همه که پات LN2 ندارن :دی
    ممنون
    جوایز چی هست حالا؟ :D
    راستی یه تستی باشه که ساده باشه و نیاز به توئیک خاصی نداشته باشه مثل Cinebench یا HWbot prime
    بله محمد جونم، برای نرم افزار تست، تست HWBOT Prime رو در نظر دارم. اگه کسی از دوستان مخالف هست اعلام کنه و دلیلشو بگه ممنون میشم.
    اگه کلاس بندی بشه باید کلاس AMD و intel بذاریم که هر کدوم از اینها شامل چند کلاس مختلف میشن برای همین تعداد برندگان زیاد میشن و سخت میشه از خجالتشون دراومد! به همین دلیل احتمالا در یک کلاس همه در کنار هم کار خواهند کرد، اما میخوام با کمک شما و دوستان دیگه ام قوانین رو طوری تنظیم کنیم که همه راضی باشن و همه شانس برنده شدن داشته باشن، کاملا عادلانه.
    در مورد مسابقه ی حضوری، این فقط یه جواب در پاسخ به سوال نوید بود وگرنه هرگز حتی یک ثانیه هم به مسابقه ی حضوری فکر نمیکنیم.

جوایز مسابقه چیزهایی هستن که حس رقابت رو در همه ی بچه ها قوی کنه! نمیگم جایزه اش خییییلی خوفناکه ولی جایزه ی خیلی خوبیه و زحمات اورکلاکرهای عزیز رو جبران میکنه. انشاالله دوستان هم از جوایزش خوششون بیاد. درست چند لحظه قبل از زمان برگزاری مسابقه جوایز هم اعلام میشن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2284 نمایش پست ها
    ناصر جان به یه بخش از نظرت مخالفم.
    خیلی از ایر کولر ها هستن که از واتر بهتر عمل میکنن.
    عملا واتر با ایر تفاوت آنچنانی نداره.
    نهایتاً تو واتر میشه یخ گذاشت که با ایر کولر هم میشه از این کارا کرد.
    واتر باشه بهتره
    چشم محمد جان، حرف شما کاملا به جا و درست هست. تست با واترکولر هم مجاز خواهد بود.
    با یکی از دوستان هم صحبت میکردم همین نظر رو داشت.
    @};-

هر کسی نظری داره میتونه بگه. بهش پرداخته میشه.
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    سلام ناصر جون خودم و همه اساتید عزیز . :x:x
    پست من در اینجا جسارت هست به همه عزیزان و امیدوارم جسارت منو ببخشید :">@};-
    طبق صحبت هایی که با استاد عزیزم ناصر جان :x:x داشتم مقداری همفکری کردیم که خدا رو شکر نقاط مشترک و تفاهم زیادی داشتیم در قوانین
    اما من یک پیشنهاد با جازه ناصر جان در درجه اول مطرح می کنم که اگه ناصر جون و بقیه اساتید عزیزم موافق باشند اینجوری کار کنیم که :
    فرض کنیم هرکدوم از ما مدیر اجرایی مسابقه هستیم و تدوین قوانین برعهده ماست بعد به شکل و فرمت قانون نویسی
    ( مثال :
    قوانین پیشنهادی من :
    1. ...........
    2. ...........
    و اینجوری )

پیشنهادمون رو مطرح کنیم و روش با کمک و همفکری هم بررسی و نقد کنیم تا به یک قانونی برسیم که هیچ کسی مخالفی نداشته باشه و قوانین رو با امضای همه ( تشکر معادل امضاء ) تدوین و نهایی کنیم بعد جهت اینکه خدایی ناکرده خدایی ناکرده کسی شیطونی نکنه! از همون قوانینی که نهایی و تصویب شده شات بگیریم و در استارت مسابقه که تاپیکش و میزنیم و میخوایم قوانینشو اعلام کنیم اون شات رو بگذاریم که امضای همه هم پای اون قانون وجود داره بعداً خدایی نکرده خدایی ناکرده کسی اعتراضی کرد به اون قانون و امضا هم کرده بود شرمنده اش بشیم ! :ar!
    اول دوستان و مخصوصاً ناصر جان نظرشونو در مورد این پیشنهاد اولیه برای شیوه طرح پیشنهاد اعلام کنند تا از این به بعد پیشنهاد ها رو اینجوری مطرح کنیم تا در مرحله نقد و بررسی سریعتر بشه نقاط مشترک اکثریت رو پیدا کرد و راحت تر بشه نقد و بررسی کرد و زمان کمتری ببره @};-@};-
    تا فردا صبح ایشالا قوانین پیشنهادی خودمو به همین فرمت ارائه کنم
    امتیازها
    1,474
    سطح
    21
    33
    اوركلاكر
    Amd که 100% از اينتل جداست ولي نميشه اينتل همه با هم باشن که.
    نهايتا ميشه اينطور گفت که 775 جدا 1155 و 1150 با هم.
    بهتر نيست?
    Ddr2 کجا و فرکانس 3000 به بالاي 1150 کجا
صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 53

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع