ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 6 نخست 12345 ... آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 53
    امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط alksdj نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان
    اول اینکه باید کلاس بندی کنیم ( یعنی توی کدوم قسمت مثل سوکت 775 یا 1156 یا 1366 و....) فرق باشه . بعد از کلاس بندی باید توضیح داده بشه با چه cpu میخوای تست بزنید . بعد این تست ها روی ln2 باشه یا air . استفاده از cpu های نمونه مهندسی و .... مجاز هست یا نه ؟ مادربورد هم از چه نوعی باشه این هم مهم هست
    سلام مهدی جان، ممنونم که دعوتمو قبول کردی :) امیدوارم تو مسابقه هم ببینیمت
    اینجوری خیلی به عدالت نزدیک میشیم ولی متاسفانه همینطور که در پست های قبلی عرض کردم به نظرم با این کاتر تعداد برندگان زیاد میشن، و در نتیجه تعداد جایزه ی بیشتری هم باید در نظر بگیریم، همین باعث میشه که احتمالا از جوایز چشمگیر خبری نباشه.
    درست میگم مهدی جان؟ با نظرم موافقی؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN ABISHI نمایش پست ها
    سلام خدمت ناصر جان

به نظرم در هر مسابقه اوورکلاکی مهم اینه که نهایت تلاش رو بکنیم به عدالت نزدیکتر بشیم اما لزوما" ممکنه بهش نرسیم.

یک نظر به ذهنم رسید که گفتم مطرح کنم، لزوما" ممکنه نظر خوبی نباشه، ولی خوب، حالا که قراره بحث کنیم این نظر رو هم از طرف من

میشه یک فرمولی امتیاز رو محاسبه کرد، مثلا" حالا تست 32M نرم افزار Wprime رو در نظر بگیریم. بعد تعداد هسته ها رو به 2 یا 4 کاهش بدیم. حالا اساتید بهتر میتونن در مورد امکان این کار در پلتفورم ها نظر بدن

بعد یه فرمولی مثلا" فرکانس OC تقسیم بر فرکانس دیفالت پردازنده تقسیم بر زمان تست.

مثلا" من پردازنده ام 4790K هست، میتونم تا 5 اوورش کنم، طبق فرمول میشه 5 تقسیم بر 4.4 تقسیم بر 6.215 ثانیه امتیاز 32M تست wPrime پاسخ ضربدر 1000 (که عدد صحیح بشه): میشه 182.8

حالا یکی پردازنده اش مثلا" تا 5 اوور میشه، اما فرکانس پایه اش 3.2 هستش تقسیم بر مثلا" 8 ثانیه سرعت پاس شدن تست wPrime بوده، پاسخ ضربدر 1000 (که عدد صحیح بشه) میشه: 195.3

در چنین شرایطی اونی که سیستمش از من ضعیفتره اما اوورکلاک بیشتری کرده، امکان پیروزیش نسبت به من که سیستم قویتری دارم بیشتره.

صد البته بحث معماری خیلی مهمه، اما اگر سعی کنیم تعداد هسته ها رو به 4 یا یک عدد مشترک برای همه برسونیم، اونی که بیشتر اوورکلاک کرده امکان پیروزی بیشتری داره.

برای اینکه تقلبی در کار نباشه میشه در HWBOT تست رو پست کرد.
    بله درسته.
    ممنونم آرمین جان. این فرمولی که فرمودین خیلی خوب بود. احتمالا همین کار رو خواهیم کرد، یعنی تمام شرکت کنندگان مثلا فقط با یک هسته ی فعال میتونن شرکت کنن. ولی یه مسئله ای هم این وسط هست اینکه با بعضی مادربردها که کار میکردم فکر کنم تنظیمی برای غیر فعال کردن هسته ها نداشت. من هدفم اینه که همه بتونن شرکت کنن، به نظر شما مادربردی هست که در بایوسش نشه هسته ها رو غیر فعال کرد؟

بله آقا آرمین، ثبت نتایج در HWBOT کاملا اجباری خواهد بود و کسی نباید در این مورد اعتراض کنه. تاپیک آموزشی ثبت نام و ثبت نتایج در HWBOT هم موجوده و داره کاملتر میشه. لینکش در امضام هست.
    @};-
    امتیازها
    4,541
    سطح
    42
    13
    کاربر جدید
    خوب همه اینها قبول ولی این رو هم باید در نظر داشته باشید که توییک هم خیلی مهمه
    ویندوز توییک شده ، ابزار های توییک و....
    من عاشق 775 هستم
    مخصولا e8600 یا e8400
    و بین q9550
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها
    بله درسته.
    ممنونم آرمین جان. این فرمولی که فرمودین خیلی خوب بود. احتمالا همین کار رو خواهیم کرد، یعنی تمام شرکت کنندگان مثلا فقط با یک هسته ی فعال میتونن شرکت کنن. ولی یه مسئله ای هم این وسط هست اینکه با بعضی مادربردها که کار میکردم فکر کنم تنظیمی برای غیر فعال کردن هسته ها نداشت. من هدفم اینه که همه بتونن شرکت کنن، به نظر شما مادربردی هست که در بایوسش نشه هسته ها رو غیر فعال کرد؟

بله آقا آرمین، ثبت نتایج در HWBOT کاملا اجباری خواهد بود و کسی نباید در این مورد اعتراض کنه. تاپیک آموزشی ثبت نام و ثبت نتایج در HWBOT هم موجوده و داره کاملتر میشه. لینکش در امضام هست.
    @};-
    ناصر جان، هرچند این فرمول خیلی دقیق نیست، اما به نظرم بد هم نیست.

میزان اوورکلاک رو تقسیم بر زمان کردن، میتونه مارو به عدالت نزدیکتر کنه، درسته در سیستم ها با معماری ضعیفتر مدت زمان بیشتری برای پاس شدن تست مصرف میشه، اما کاربر میتونه با بالاتر بردن میزان اوورش، هم به عدد بزرگتری برای تقسیم برسه و هم زمان تست رو کاهش بده که در تقسیم نهایی به عدد بزرگتری دست پیدا کنه، و این یک معادله ی دو سر منفعت برای سیستم ضعیفتر خواهد بود.

در مورد تعداد هسته ها درسته همه ی مادربرد ها نمیتوانند این کار را بکنند. اما 4 هسته امکان شرکت اکثریت را بالا خواهد برد. i5 و i7 ها میتونن شرکت کنند، چهار هسته ای های سوکت 775 هم میتوانند شرکت کنند، اکثر AMD ها هم میتوانند شرکت کنند.

بالاخر هر کاری کنیم، اتوماتیک یک عده را ممکنه از دست بدیم که این موضوع با توجه به تنوع سیستم های دست کاربران طبیعیه.
    امتیازها
    4,541
    سطح
    42
    13
    کاربر جدید
    ناصر جان به نظر من بیشتر باید روی اموزش و کار بچه ها زوم کنیم تا روی جایزه
    در مورد جایزه هم من نظر این هست که تعداد جایزه ها بیشتر باشه بهتره چون با این کار اگر هم کسی کاری یا اورکلاکی انجام بده بدون مزد نمیمونه و میاد شرکت میکنه ولو فرض اینکه جایزه کم باشه بازم هم تقریب میشه بیاد
    امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    با کسب اجازه از همه اساتید بزرگوار اورکلاکر آرمین جان ، ناصر جان نوید ، قوامی عزیز ، محمد آقا گل ، نوید نیکنام ، علی جان عزیز و همه اساتید عزیزم و با عرض پوزش بابت جسارتی که به محمد جان عزیز میشه در این مثالم :((
    اما هدف از این مثال این هست که بدونید عزیزان رعایت عدالت بسیار بسیار مشکل هست مگر اینکه طبقه بندی در دو گروه کولینگ و پلتفرم همزمان انجام بشه یا حداقل فقط پلتفرم ها طبقه بندی بشن !

من هم با مسابقه امتیاز HWBOT Prime موافقم و در این مثال 4 پردازنده 4 هسته ای از سه پلتفرم 775 سوکت 1156 معماری Lynfield و Haswell-Refresh ضریب باز که امتیازاتشون تقریباً در یک رنج بوده در کل دنیا ! رو براتون اینجا آوردم !
    شما عواملی که میگم رو در نظر بگیرید به پیچیدگی کار پی خواهید برد :
    1. درصد پیشرفت نسبت به فرکانس دیفالت
    2. پلتفرم
    3. کولینگ
    عزیزان به نوعی عامل هزینه در موارد 2 و 3 به صورت مخفی وجود داره اما به صورت رابطه ای به صورت زیر :
    پلتفرم بهتر و کولینگ بهتر = هزینه بیشتر = امتیاز بیشتر = درصد پیشرفت کمتر نسبت به فرکانس دیفالت نسبت به پلتفرم های قدیمی تر !!

مثلاً 4790K با فرکانس دیفالت 4 بدون هیچ اوری 5165.57 امتیاز می گیره !!! و در حالی که برادر کوچیکش 4690K با فرکانس 4800 مگاهرتز اومده و 5119.88 امتیاز گرفته با 37.11% پیشرفت نسبت به دیفالت
    محمد جان عزیزم :x با 44% پیشرفت در اور Q8400 با واتر امتیاز 5060.4 گرفته
    یا عقاب ! :D با 50.10% پیشرفت با یک جوجه کولر نازنین :x امتیاز 5097.26 توسط i7 860 گرفته !

http://hwbot.org/submission/2608766_...0k_5165.57_pps
    http://hwbot.org/submission/2629683_...0k_5168.67_pps
    http://hwbot.org/submission/2653671_...0k_5119.88_pps
    http://hwbot.org/submission/2631114_...0k_5070.89_pps
    http://hwbot.org/submission/2631984_...%29_5060.4_pps
    http://hwbot.org/submission/2616260_...60_5097.26_pps

در آخر باز هم از جسارتی که مرتکب شدم از همه اساتیدم بسیار عذر میخوام :">
    قضاوت با شما ! @-):D
    به نظر شما برنده کیه ؟ 8->
    رضا جان لطف کن دفعه ی بعدی از اون جملاتی که خاکستری کردم استفاده نکن :)
    ماشاالله اورکلاکرها دارن جمع میشن، اگه تو پست بعدی بخوای همه اشونو اسم ببری کارت سخت میشه رضاجان:))
    اندک اندک... اندک اندک... جمع مستان میرسد...@};-
    من با همین سیستم امتیاز دهی بیشتر موافقم رضاجان، البته احتمالا ممکنه این سیستم امتیازدهی رو با نظر آرمین جان مخلوط کنیم.
    @};-
    خوب همه اینها قبول ولی این رو هم باید در نظر داشته باشید که توییک هم خیلی مهمه
    ویندوز توییک شده ، ابزار های توییک و....
    من عاشق 775 هستم
    مخصولا e8600 یا e8400
    و بین q9550
    تمام توییک ها در این مسابقه کاملا مجاز و قانونی خواهد بود. هیچ محدودیتی برای توییک وجود نداره. چون توییک یک هنر و یک علم هست، و هر کس از این علم و هنر استفاده کنه حقشه و مشکلی نداره به نظرم. بازم دوستان دیگه باید نظرشونو بگن.
    اما به یک شرط! طرف صحبتم با همه ی دوستان حرفه ای هست.
    یکی از هدف های اصلی این مسابقه آشنایی کاربران معمولی و غیرحرفه ای اورکلاک با اورکلاک حرفه ای هست، پس هر کسی که از توییک استفاده میکنه خودش لطف کنه و در تاپیکی که موازی با تاپیک مسابقه ایجاد خواهد شد و حرکت میکنه و در مورد حاشیه های مسابقه خواهد بود، اون توییک رو آموزش بده تا دیگران هم یاد بگیرن، میدونم بعضی توییک ها هستن که حاصل سالها عمر و وقت یک اورکلاکر هست اما سعی کنید همونهایی که قابل گفتن هست رو حداقل به بچه ها آموزش بدین ;)
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    دوستان در مورد جوایز، مطمئن باشید از طرف مجموعه سخت افزار هر آنچیزی که در توان باشه انجام خواهیم داد تا کاربران تشویق شوند.
    امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN ABISHI نمایش پست ها
    ناصر جان، هرچند این فرمول خیلی دقیق نیست، اما به نظرم بد هم نیست.

میزان اوورکلاک رو تقسیم بر زمان کردن، میتونه مارو به عدالت نزدیکتر کنه، درسته در سیستم ها با معماری ضعیفتر مدت زمان بیشتری برای پاس شدن تست مصرف میشه، اما کاربر میتونه با بالاتر بردن میزان اوورش، هم به عدد بزرگتری برای تقسیم برسه و هم زمان تست رو کاهش بده که در تقسیم نهایی به عدد بزرگتری دست پیدا کنه، و این یک معادله ی دو سر منفعت برای سیستم ضعیفتر خواهد بود.

در مورد تعداد هسته ها درسته همه ی مادربرد ها نمیتوانند این کار را بکنند. اما 4 هسته امکان شرکت اکثریت را بالا خواهد برد. i5 و i7 ها میتونن شرکت کنند، چهار هسته ای های سوکت 775 هم میتوانند شرکت کنند، اکثر AMD ها هم میتوانند شرکت کنند.

بالاخر هر کاری کنیم، اتوماتیک یک عده را ممکنه از دست بدیم که این موضوع با توجه به تنوع سیستم های دست کاربران طبیعیه.
    بله در مورد فرمول محاسبه ممکنه اعدادش تغییر کنه و یا با یک فرول دیگه مخلوط و اصلاح بشه.
    شاید فقط بگیم باید با فلان تعداد هسته تست گرفته بشه اما 4هسته به نظرم زیاده و عملا یه عده ی زیادی از مسابقه حذف میشن. خیلی ها هستن هنوز از پردازنده های 3 و 2 هسته ای و حتی تک هسته ای استفاده میکنن. شاید مبنا رو دوهسته و یا یک هسته در نظر بگیریم. موافقید؟
    @};-
    ناصر جان به نظر من بیشتر باید روی اموزش و کار بچه ها زوم کنیم تا روی جایزه
    در مورد جایزه هم من نظر این هست که تعداد جایزه ها بیشتر باشه بهتره چون با این کار اگر هم کسی کاری یا اورکلاکی انجام بده بدون مزد نمیمونه و میاد شرکت میکنه ولو فرض اینکه جایزه کم باشه بازم هم تقریب میشه بیاد
    بله کاملا موافقم، هدف اصلی ما اینه که کاربران غیر حرفه ای با محیط حرفه ای آشنا بشن و پیشرفت کنن، برای همین یک تاپیک در کنار تاپیک نتایج مسابقه میزنم تا در اون در مورد هر تست خوبی که زده میشه بحث کنیم و نکات آموزشی رو بیان کنیم و اون کاربری که تست خوبی زده بیاد در موردش توضیح بده.

ممنونم در این مورد هم منتظر نظر بقیه بچه ها میمونم@};-
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    دوستان یک نکته هم مطرح هست که در Wprime بدون هیچ تغییری در بایوس میتونید داخل خود نرم افزار Thread های مورد نظر رو وارد کنید
    مثلاً واسه یه سری محاسبات من سیستمم رو تا 4.2 اور کردم با 8 رشته فعال به زمان 5.908S رسیدم !! با 4 رشته حدود 7 ثانیه در صورت بستن پروسس های اضافی و حدود 29 ثانیه با یک رشته فعال !!
    به نظرم سوکت LGA2011-3 رو که هنوز توزیعش بین کاربران زیاد نیست غیر مجاز کنیم کلاً و سوکت 2011 سابق با 4 هسته و 8 رشته فعال برای 4930K و 4960X
    سوکت 1150 و 1155 و بقیه سوکت های اینتل هم طبق روال عادی .
    AMD ها هم یک کلاس بشن کلاً
    وقتی درصد پیشرفت رو در نظر بگیریم عدالت بین سیستم های ضعیف و قوی بهتر برقرار میشه ! همون طور که اکثر دوستان گفتند
    امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    از نوید قوامی (.SouSHIanT.) و همه ی بچه ها عذرمیخوام!
    من یه لینک در پستی که نوید جان رو میخواستم معرفی کنم قرار دادم و یک ریزالت یا نتیجه از تست های ایشون رو قرار دادم ولی اشتباهی یک لینک دیگه گذاشتمX_X
    بنده میخواستم این نتیجه از آقا نوید رو لینک کنم:
    http://hwbot.org/submission/2600342_

اکنون اون پست ویرایش شد:
    http://forums.sakhtafzarmag.com/threads/16977

امیدوارم منو بخشید، چون تو این تاپیک اون پست رو دادم تو همین تاپیک هم اشتباهمو عرض کردم@};-

حالا که پست دادم اینو عرض کنم که آقا نوید عزیز .SouSHIanT. و محمد آقای گل mohammad2284 از اورکلاکرهای خیلی خوب و خوش اخلاق و از دوستان خوب بنده هستن که هر زمان سوالی داشته باشم از این دو عزیز میپرسم. انشاالله دوستان دیگه هم از اطلاعات نویدجان و محمدجان و همچنین اورکلاکرهای دیگه ای که اینجا جمع شدن سوءاستفاده کنن:)
    @};-

دوستان یک نکته هم مطرح هست که در Wprime بدون هیچ تغییری در بایوس میتونید داخل خود نرم افزار Thread های مورد نظر رو وارد کنید
    مثلاً واسه یه سری محاسبات من سیستمم رو تا 4.2 اور کردم با 8 رشته فعال به زمان 5.908S رسیدم !! با 4 رشته حدود 7 ثانیه در صورت بستن پروسس های اضافی و حدود 29 ثانیه با یک رشته فعال !!
    به نظرم سوکت LGA2011-3 رو که هنوز توزیعش بین کاربران زیاد نیست غیر مجاز کنیم کلاً و سوکت 2011 سابق با 4 هسته و 8 رشته فعال برای 4930K و 4960X
    وقتی درصد پیشرفت رو در نظر بگیریم عدالت بین سیستم های ضعیف و قوی بهتر برقرار میشه ! همون طور که اکثر دوستان گفتند
    رضا جان منظورت اینه که به جای نرم افزار تست HWBOT Prime از نرم افزار تست Wprime برای مسابقه استفاده کنیم؟
    شاید سوکت 3-2011 رو غیرمجاز کنیم ولی میخوام تاجایی که بشه همه بتونن شرکت کنن حتی اگه یک نفر دوست داره شرکت کنه ولی نتونه، این برای من یکی که مهمه. ولی اگه دوستان دیگه با نظرم مخالفن و مخالف شرکت کردن سیستم های سوکت 3-2011 هستن نظرشونو بگن.
    احتمالا AMD ها رو جدا میکنیم چون تا حالا نظر اکثریت همین بوده. اگه دوستان دیگه با جدا کردن مخالف یا موافق هستن نظرشونو بفرمایند.
    در مورد سیستم امتیاز دهی "درصد پیشرفت" کاملا موافقم البته احتمالا فرمول آقا آرمین رو هم چاشنی این سیستم میکنیم:)
    امتیازها
    785
    سطح
    14
    60
    اوركلاكر
    بسیار خوشحالم که داره استقبال زیادی از این تاپیک میشه @};-
    همچنین از ناصر و ارمین عزیز برای تغییر عنوانم تشکر میکنم @};-
    بعدم ناصر جان من لایق این همه تعریف نبودم کم نیستند کسایی که خیلی از من بهترند مثل خود شما @};-

بگذریم ...

خب درمورد ثبت در hwbot که همه به اتفاق به نتیجه رسیدیم من پیشنهاد دارم یک والپیپر خیلی ساده با تگ "مجله سخت افزار " برای مسابقه طراحی شه و یکی از شروط استفاده از همین والپیپر باشه تا نتایجی که قبلا ثبت شدن بلا استفاده باشن

در مورد چند مرحله ای کردن مسابقه من هم قبول دارم انجام و مدیریتش شاید سخت باشه پس به یک تست بسنده میکنیم

اما در مورد تست نظر رضای عزیز بسیاز جالب بود :

اما خب معماری های مختلف نتیجه های مختلفی رو میدن که این هم باید مورد بررسی قرار بگیره ...
صفحه 3 از 6 نخست 12345 ... آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 53

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع