ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 59 از 78 نخست ... 949575859606169 ... آخرین
نمایش نتایج: از 581 به 590 از 772
    امتیازها
    151,941
    سطح
    100
    2,633
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD MOBASHERI نمایش پست ها
    سلام

امشب بالاخره لپتاپ ASUS ROG GL702VM رو به قیمت 5260000 خریدم.

لطفا مواردی رو که باید برای سلامت لپتاپ تست و بررسی کنم راهنمایی بفرمایید.

شارژ اولیه نیاز هست یا نه؟؟ چند ساعت؟؟

چون لپتاپ ویندوز اورجینال 10 داره میخوام قبل از هر کاری ازش بکاپ بگیرم. برای همین هنوز باهاش هیچ کاری نکردم!!
    لطفا مواردی که برای بکاپ گرفتن باید در نظر داشته باشم و رعایت کنم راهنمایی بفرمایید.

من هیچ تجربه ای از کار با لپتاپ ندارم؛ لطفا هرچیز که لازمه مخصوصا برای شروع کار راهنمایی کنید.

عکس هم حتما بعد از اینکه بکاپ گرفتم و به اینترنت متصل شدم تو محیط فروم میگیرم و میزارم.

با سپاس فراوان
    سلام ایشالا فن هاش براتون حسابی بچرخه
    در مورد نگهداری بنده چند تا نکته عمومی میگم که ساده است و اصلا تخصصی نیست و اگر رعایت بشه مشکلی انشالا پیش نمیاد و توضیحات تخصصی لپتاب رو هم اساتید لپتاب خدمتتون میگن
    سیستم شما قدرت نسبتا بالایی داره و قطعا تولید حرارت بالا که برای دفع سیستم تهویه داخلی قدرتمندی داره و نکته اینجاست که این سیستم اگه بهش کمک بشه بهتر و کم صداتر کار میکنه و عمر کلی لپتاب شما بالا میره ,پس با توجه به این موضوع سریعا یک Cool pad قدرتمند و دارای اداپتور خارجی برای زیر لپتاب تهیه کنید .
    سیستمتون رو هرگز روی فرش موکت پتو پارچه و هر چیز کرک دار نذارید حتی جایی که یک مقدار گرد و خاک گرفته !به طور کلی از ورود هرگونه ریز گرد و الیاف به داخل لپتاب خودداری کنید و همییشه راههای تنفسی اون رو باز بزارید .
    حتی میتونید دو کولپد تهیه کنید یکی برای بیرون که با usb کار کنه یکی اداپتوری که در منزل به گیم شما کمک کنه !
    گذاشتن سیستم رو پا اشتباهه مگر کولپد زیرش باشه طوری که تنفس کولپد هم مختل نشه
    لپتاب رو تا جایی که میشه به تخت خاب نبرید و سعی کنید روی یک میز کوچک بغل تخت استفاده کنید >
    لپتاب هرچقدر هم که مختص گیم باشه باز باید بیشتر هواش رو داشت چون دماش حین بازی بالا میره و هرچند وقت یکبار بعد از احساس دمای زیاد یه تایم تنفس بهش بدید (البته قبل از رسیدن به اون شدت دما )
    یکی از بیشترین اسیبهای لپتابها که بنده شاهد بودم سیستم کولینگ و فن ها و هارد اونها بوده که علت فن مشخصه .همون گرد و خاک و مو و الیاف .اما هارد یکی از دلایلش همون عدم تهویه درست و بالا رفتن دمای ان و دیگری ضربه خوردن و تکانهای شدید و استفاده در شرایط خابیده و وارونه است ! لپتاب گوشی نیست و درسته ssd هم دارند ولی هاردهای معمولی ان ها کاملا اسیب پذیر هستند !
    بعضی ها لپتاب رو حموم هم میبرند متاسفانه !
    در مورد باتری باید بگم که برای بالا یردن عمرش باید مثل گوشی اون رو فول و تا اخر استفاده کرد که البته این مقدار توی لپتاب تا 7 و پنج درصد میرسه که باید سیستم رو خاموش کرد و حد المقدور اون رو بعد از خنک شدن 15 دقیقه ای به شارژ زد و در حالت خاموش تا 100 درصد شارژ کرد که هم باتریتون کالیبره ب.نه هم عمرش بیشتر شه
    در حین بازی هم بهتره حتما به برق متصل باشید و فراموش نکنید که هیچوقت نذارید لپتاب مثل گوشی یکدفعه خاموش شه بر اثر بی شارژی و همون 7 درصد یا به شارژ بزنید یا خاموش کنید
    درایو c یا ویندوز رو همیشه خالی از فایلهای بیهوده نگه دارید حتی بازی ها و دسکتاپ تمیزی داشته باشید چون توی سرعت لود اولیه ویندوز تاثیر داره و برنامه های اول شروع ویندوز رو نیز از قسمت تنظیمات ببندید ...
    امتیازها
    21,139
    سطح
    91
    2,637
    کاربر انجمن
    سلام استاید گرامی

کیبورد لپ تاپم حروف فارسی داره؛ ولی دکمه ای که روش حرف «پ» نوشته شده حرف «ژ» رو تایپ میکنه!!! و دکمه «~» (زیر Esc) حرف «پ» رو تایپ میکنه!!

لپ تاپم ویندوز 10 اورجینال داره؛ لطفا برای تنظیم کیبوردش راهنمایی بفرمایید.

یک سوال دیگه؛ آیا استفاده از روکش کیبورد و برچسب محافظ صفحه نمایش واقعا در حفاظت از لپ تاپ اهمیت داره یا اضافی و به درد نخور هستند؟؟

بسیار سپاسگزارم
    امیرالمومنین امام علی (علیه السلام) :

هر کس به وقت یاری رهبرش در خواب باشد زیر لگد دشمن از خواب بیدار میشود.

غررالکلم ص422
    امتیازها
    4,955
    سطح
    45
    5
    کاربر جدید
    سلام. مدل لپ تاپ من vaio VPCCB17FX هست. رم 4 گیگ، Intel HD 3000. ویندوز 7 اریجینال داره. چهار ساله که دارمش. تا به حال هیچ مشکلی نداشته. همیشه هم از خنک کننده استفاده می کنم. فقط حدود چهار ماه هست که چند دقیقه بعد از روشن کردن لپ تاپ صدای زیادی میده. طوری که شبا که برای دانلود روشن هست صداش غیرقابل تحمل میشه. احتمالا صدای فن باشه. وقتی دستمو کنار خروجی هوا در سمت چپ لپ تاپ میگیرم گرمای زیادی هم احساس میکنم. نرم افزار جدیدی هم نصب نکردم و عملکرد لپ تاپ با گذشته تفاوتی نکرده. ممنون میشم راهنماییم کنید.
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط soyzahra نمایش پست ها
    سلام. مدل لپ تاپ من vaio VPCCB17FX هست. رم 4 گیگ، Intel HD 3000. ویندوز 7 اریجینال داره. چهار ساله که دارمش. تا به حال هیچ مشکلی نداشته. همیشه هم از خنک کننده استفاده می کنم. فقط حدود چهار ماه هست که چند دقیقه بعد از روشن کردن لپ تاپ صدای زیادی میده. طوری که شبا که برای دانلود روشن هست صداش غیرقابل تحمل میشه. احتمالا صدای فن باشه. وقتی دستمو کنار خروجی هوا در سمت چپ لپ تاپ میگیرم گرمای زیادی هم احساس میکنم. نرم افزار جدیدی هم نصب نکردم و عملکرد لپ تاپ با گذشته تفاوتی نکرده. ممنون میشم راهنماییم کنید.
    دوست عزیز،

لپتاپ شما نیاز به سرویس دوره ای داره، یعنی باید باز بشه فنش تمییز بشه و خمیر سیلیکن زیر هیت سینک هاش پاک و مجدد خمیر جدیدی زده بشه.
    امتیازها
    4,955
    سطح
    45
    5
    کاربر جدید
    ممنون. قبل از این که این کار و انجام بدم آیا عوض کردن ویندوز و نصب ویندوز 10 می تونه کمکی کنه؟
    امتیازها
    151,941
    سطح
    100
    2,633
    ممنون. قبل از این که این کار و انجام بدم آیا عوض کردن ویندوز و نصب ویندوز 10 می تونه کمکی کنه؟
    سلام دوست عزیز بهتره به گفته اقا ارمین برای سرویس دوره ای ببریدش چون اگه مشکل دما داشته باشه و کولینگش دچار مشکل شده باشه احتمال اسیب به قطعات زیاده و مشکل فنی سخت افزاری با تعویض ویندوز برطرف نمیشه و بهتره اون رو پیش سرویس کار معتبر ببرید و کار کردن با این وضعیت رو ادامه ندید
    امتیازها
    4,955
    سطح
    45
    5
    کاربر جدید
    با تشکر از راهنمایی شما. لپ تاپ را ایران رهجو نمایندگی سونی بردم. سرویس کردند و فنشو تمیز کردند. خونه که روشن کردم اصلا از صداش کم نشده بود ولی کمی از گرماش کم شده بود. تماس که گرفتم گفتند حتما مشکلی نبوده وگرنه به من می گفتند.
    تا چند ماه پیش شبا که روشن بود اصلا کسی متوجه روشن بودنش نمیشد ولی الان صداش کاملا غیرقابل تحمله.
    امتیازها
    151,941
    سطح
    100
    2,633
    با تشکر از راهنمایی شما. لپ تاپ را ایران رهجو نمایندگی سونی بردم. سرویس کردند و فنشو تمیز کردند. خونه که روشن کردم اصلا از صداش کم نشده بود ولی کمی از گرماش کم شده بود. تماس که گرفتم گفتند حتما مشکلی نبوده وگرنه به من می گفتند.
    تا چند ماه پیش شبا که روشن بود اصلا کسی متوجه روشن بودنش نمیشد ولی الان صداش کاملا غیرقابل تحمله.
    خواهش میکنم دوست عزیز .ببینید بنده و عزیزان اونجا نیستیم که ببینیم صدای سیستم شما چقدر هست که بشه با مدل سالم مقایسه کرد ! چندتا احتمال وجود داره :ممکنه شما قبلا توجه کمتری میکردید به صدا و یا به هر دلیلی الآن شما نسبت به صدا حساس تر شدید "حتی فقط به لبتابتون ....
    چون شما کاربر هستید ممکنه از نظر شما صدا اذیت کننده باشه ولی از نظر سرویسکار این صدا مشکلی نداشته باشه و فقط به تمیز کردن سیستم و تعویض خمیر سیلیکون و چک کردن RPM فن ها بسنده کنه و وقتی دمای نرمال دید بگه مشکلی ایجاد نمیکنه (احتمال اینکه درست بگه زیاده) ولی ممکنه چون فن ها کمی عمر کردن و کیفیت اولیه خود را از دست داده اند به صدا افتاده باشند (به هر دلیلی) ولی کاملا کارایی لازم را داشته باشند ...(جسارت به تکنسینهای عزیز لپتاب نباشه چون شغل بنده قبلا تکنسین دستگاههای ازمایشگاهی: بیوشیمی هماتولوژی و ... بوده با چنین مسائلی رو برو شدم و در کار برام پیش اومده )...
    احتمال بعد هم این است که مشکل صدای زیاد فن به هردلیلی توجه تعمیرکار رو به خود جلب نکرده (حتی صدای زیاد محیط) و یا مشکل اصلی شما به درستی به حضور تعمیرکار اعلام نشده باشه و فقط جهت سرویس و تمیزکاری به ایشان سپرده باشند !و چون به هرحال سیستم کولینگ (فن و ...) اگر دچار نقص ازار دهنده برای خود سیستم و کاربر باشه باید به تعمیر کامل یا تعویض قطعه اقدام کرد .
    پس اگر مشکل از نظر شما حل نشده و ازارتون میده دوباره مراجعه و مشکل رو مطرح کنید !
    مهم :این نکته رو هم در نظر داشته باشید که ممکنه یک مشکل سخت افزاری باعث بالا رفتن دمای قطعات میشه و فن ها رو مجبور به کار در بالاترین قدرت میکنه !
    مهم : تغییر یا مشکل در تنظیمات بایوس یا خود بایوس میتونه دور فن ها رو بهم بریزه !
    مهم : نقص و خرابی سنسورهای مانیتورینگ دما نیز میتونه دمای غلط رو اعلام کنه و دور فن ها رو بالاببره !

تمام این نکات رو چک کنید و یک عکس از نرم افزار HWMonitor بعد از 20 دقیقه حالت بیکار در ویندوز اینجا قرار بدید .(از تمام صفحه نرم افزار)
    امتیازها
    4,955
    سطح
    45
    5
    کاربر جدید
    ممنون. در مورد چک کردن بایوس و
    سنسورهای مانیتورینگ که گفتید نمی دونک چه جوری چک کنم. عکس بعد از 20 دقیقه جالت بیکار
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.jpg
مشاهده: 11
حجم: 755.0 کیلو بایت
    امتیازها
    151,941
    سطح
    100
    2,633
    ممنون. در مورد چک کردن بایوس و
    سنسورهای مانیتورینگ که گفتید نمی دونک چه جوری چک کنم. عکس بعد از 20 دقیقه جالت بیکار
    ببینید دوست عزیز دمای cpu شما در بهترین حالت رو کارکرد 25 درصد 65 درجه است ! و cpu هم بیکار به نظر نمیرسه و چون اعلام میفرمایید که بعد از چند دقیقه روشن شدن به صدا می افته احتمال ویروس یا بد افزار یا بهم خوردن تنظیمات بایوس هم ممکنه .
    شما سیستم رو ریست کن و بعد برو به تنظیمات بایوس و تنظیمات بایوس رو دیفالت کارخونه بکن .بعد از انجام این کار یک بار ویندوز رو تعویض کنید و بعد از نصب انتی ویروس و اپدیت اون ,سیستم رو اسکن کنید و مجددا با همین نرم افزار یک عکس بگیرید و اینجا بگذارید که اگر مشکل حل نشده باشه مستقیما به تعمیرگاه مراجعه مکنید تا براتون درستش کنن چون دمای بالا در لپتاب به شدت اسیب میزنه
صفحه 59 از 78 نخست ... 949575859606169 ... آخرین
نمایش نتایج: از 581 به 590 از 772

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع