صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    کاربر انجمن
    امتیازها
    75,022
    سطح
    100
    تشکر کردن
    4,544
    دستاوردها:
    Three FriendsTagger First ClassCreated Album picturesOverdriveVeteran

Core i5-2550K پردازنده جدید اینتل با 4 هسته Unlocked

اینتل کار خود را با پلتفرم "Sandy Bridge" LGA1155 با ارائه دو پردازنده اوکلاکینگ خود بنام های

Core i7-2600Kباقیمتی برابر $320 و برادر کوچکتر آن i5-2500K که قیمتی حدود$210 آغاز کرد تا

هر دو پردازنده از موفق ترین پردازنده های ارائه شده توسط اینتل بودند و 2500K با قیمت شیرین

خود نقطه عطفی در بازار پردازنده ها بود در حالیکه در سوی دیگر 2600K بود که قطعا لقب بهترین

پردازنده گیم ،عنوانی شایسته برای وی بود البته از کارایی فوق العاده 2600kهم نمی توان براحتی

گذشت و اولین انتخاب برای کاربران حرفه ای و طرفدار اینتل بود.

با روی کار آمدن پردازنده جدید amd بنام بلدوزر که الحق و انصافا نام بلدوزر برای این پردازنده شایسته

است توانست در ابتدای ورود خود به خانه amd رکوردهای زیادی را با یاری فوق ستاره ایسوس

جابجا کند رکوردهایی که یکی پس از دیگری بازهم ارتقا پیدا می کردند رکوردهای نجومی در فرکانس

هسته و باس رم ،البته نتوانست جای 2600k را تنگ کند در همین حال بود که اینتل نیز تکانی به خود

داد و بلافاصله 2700k را به جمع سندی بریدج ها اضافه کرد.البته هدف از ارائه این پردازنده به جایگزینی

برای 2600k نبوده است.

بنا به گزارش های رسیده، پردازنده جدید اینتل Core i5-2550K می تواند کام اورکلاکرها را بیش از پیش

شیرین کند پس با این حال باید دید که این پردازنده تا چه حد می تواند در زمینه اورکلاک ،توان خود را نشان

دهد.(ولی بعید می دونم در زمینه اور فرکانس هسته بتونه به بلدوزر برسه)

میزان فرکانس هسته 2550K اعلام نشده ولی CPU World اعتقاد دارد با توصیفات بعمل آمده فرکانس هسته

ای برابر 3.40 گیگاهرتز خواهد داشت.این پردازنده که مبتنی بر پلتفرم Sandy Bridge LGA1155است از سری

پردازنده های 4 هسته اینتل است که دارای 256 KB کش لایه دوم(حافظه نهان L2) برای هر هسته،6مگابایت

کش L3 ،حافظه دو کاناله DDR3،با PCI-Express 2.0،و TDP 95W (با حداکثر توان مصرف 95W)

(TDP = Thermal Design Power)(قدرت طراحی حرارتی)

انتظار می رود ارائه این پردازنده لزوما برای جاگزینی با 2500K به بازار مصرف ارائه شود ،اما سیاست اصلی

برای ارائه این پردازنده رقابت با 8150 شرکت AMD است.

نگارش : سعید افرازی

ویرایش توسط rajah : 2011/12/17 در ساعت 02:24
    .................................................. ........................................

>>>>>>>>>>>>>>>>>

<<<<<<<<<<<<<<<<<<

.................................................. .......................................

2. The Following 12 Users Say Thank You to rajah For This Useful Post:

کاربر انجمن
    امتیازها
    75,022
    سطح
    100
    تشکر کردن
    4,544
    دستاوردها:
    Three FriendsTagger First ClassCreated Album picturesOverdriveVeteran
    بنظر شما این پردازنده تا چه حد در ماموریت محوله موفق خواهد بود آیا می تواند عرصه را بر

بلدوزر تنگ تر وتنگ تر کند؟
    .................................................. ........................................

>>>>>>>>>>>>>>>>>

<<<<<<<<<<<<<<<<<<

.................................................. .......................................

4. The Following 4 Users Say Thank You to rajah For This Useful Post:

کاربر اخراجی
    امتیازها
    182
    سطح
    3
    تشکر کردن
    0
    دستاوردها:
    100 Experience Points7 days registered
    داداش گلم پرچم بلدوزر تا موقعی که اینتل هشت یا 10 هسته ای قابل قیاس با سیستم بلدوزر نزه تا مدتهای مدیدی بالا میمونه !!! مگر اینکه از افغانستان 500 تا افغانی بیل بدست بیاره بتونند کار بولدوزر رو انجام بدند!!!!!!
    :d
    :d

6. The Following 4 Users Say Thank You to real-gallant For This Useful Post:

مدير بازنشسته
    امتیازها
    13,121
    سطح
    74
    تشکر کردن
    3,509
    دستاوردها:
    Three FriendsTagger First ClassYour first Group1 year registered10000 Experience Points
    طرفدارای amd نشون دادین که فقط اهل شعار هستین برین فعلا 800 میلیون ترانزیستور ی که کم فروشی کردینو درست کنین بعد بیاین شعار بدین

8. The Following 4 Users Say Thank You to Phantom For This Useful Post:

کاربر فعال
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    تشکر کردن
    9,493
    دستاوردها:
    Three FriendsOverdriveTagger First Class50000 Experience PointsVeteran
    افتخارات:
    Community Award
    به نظر من amd در حدی نیست که بخواد اینتل را تحت فشار قرار بده، فعلا amd به زور داره با رسوایی اخلاقی خودش دست و پا میزنه!

10. The Following 3 Users Say Thank You to Castiel For This Useful Post:

اوركلاكر ارشد
    امتیازها
    9,173
    سطح
    64
    تشکر کردن
    806
    دستاوردها:
    Three Friends5000 Experience PointsVeteranTagger First Class
    حتی با وجود اون 800 میلیون تا کمتر! اگه بنچمارکی درست کنند(که هنوز همچین چیزی موجود نیست!) که قابلیت ساپورت 8 هسته رو داشته باشه میبینید که سری بولدوزر چیکار میکنه!
    نتایجی که در بنچمارکهای موجود بدست اومده با عدم ساپورت از 8 هسته بوده!
    ویرایش توسط farjam1990 : 2011/12/19 در ساعت 15:30

12. The Following 3 Users Say Thank You to farjam1990 For This Useful Post:

کاربر اخراجی
    امتیازها
    182
    سطح
    3
    تشکر کردن
    0
    دستاوردها:
    طرفدارن جهود ها متوجه باشند که بنچ مارک ها رو خوب بخونند مقاله ارسالی توسط خود من نشون میده فقط لب و دهن هستید نه چیز بیشتر وقتی ای ام دی میگه 8 هسته ای شما میرن هشت هسته ای مدل 8100 AMDرو میارین جلوی i7-2600k میزارین سرعت هاشو مقایسه میکنید وبرای خودتون حال میکنید( خود گویی وخود خندی عجب عالم هنر مندی ) وبه اسم 8150 جا میزنید برو تریدی مارک رکورد اورکلاک شو بخون !!! این همون جهود بازی Intel هست مردی برو رکورد اورکلاک دنیا رو چک کن ببین الان کی توی سواحل کتاب گینس داره به ریشتون میخنده !!!!!اونم با فرکانس 8.429 Ghz نه خود کشی با i7 حالا اشکش مونده AMD هنوز بولدوزر نفرستاده شرکتتون رو خراب کنه از APU هاش هشت هسته ای زده اون نتونست زورش نرسید با هم برات میارنش پائین !!!! خدا به فریاد شرکتتون برسه !!!! من اصلا شک دارم این شایعه درست باشه !!! من تا حالا سوتی از ای ام دی ندیدم کلک زده چهار هسته ای رو لاک کنه جای دو هسته ای بفروشه ولی سوتی نداده !!! ا
    راستی یه سوال فنی چرا هر کی Intel استفاده میکنه کل ویروسهای دنیا به سمت کامپیوترش حجوم می برند ؟ در صورتی که من از 10 سال پیش تا حال که AMD باز شدم آرزو به دل یک ویروس اینترنتی موندم !!!!!!! میگن عمو AMD براتون ضد ویروس مجانی نصب کرده !! آنتی جهود !!!>:)

در ضمن جعبه سوتی جهود ها خوب توجه کن AMD گفته من معماری جدیدی وارد بازر کردم که نمی دونم که با برنامه های جدید هم خونی داشته باشه یا نه اونم به اسم بولدوزر ولی الان اون 800 تایی که گفتی مشکل ماکروسافت و سایر پروفسور های برنامه نویسه که نمی تونند برای بولدوزر کامپایلر پردازشی درست کنند تا بتونند 8 هسته اون رو کامل استفاده کنند و ترانزیستور کم نیارند؟؟؟؟؟؟ بدتریین جاش اینه که هیچ جای دنیا این حرف زیاد داغ نیست ولی توی ایران امسال تو خوب رونق ش دادید!!! میدونی چرا اونوری ها مشکل و حل کردن شما چطور ؟ تو برو بولدوزر بخر ویندوز سرو 2008 بریز استفاده کن ببینم بازم 800 هزار تا و6 هسته ای هستی یا 8 هسته ای ؟ مدل بلدوزر رو گم کردی مسیج بده آدرس بدم پیدا کنی نری 8100 بخری گلم !!!!!!!!>:)

آی نفس کش با بولدوزر آمدم حکم تخلیه شرکت جهود ها رو آوردم میخوام خراب کنم خونت دست خودت بولدزر آمد تو زیر آوار نمونی !!!>:)

اگر پست رو حذف کنی یعنی حرف من رو تایید کردی طرفدار جهود ها !!!!!!!! فقط برو بنچ مارک معتبر بخون وتمرین سوت زدن کن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

14. The Following 4 Users Say Thank You to real-gallant For This Useful Post:

کاربر اخراجی
    امتیازها
    182
    سطح
    3
    تشکر کردن
    0
    دستاوردها:
    راستی یه خبر جالب
    من الان دارنده اولین پردازنده بولدوزر ایران هستم برو حالشو ببر امروز با دی اچ ال برام رسید مشخصات سیستم رو میگم فیوز بپرونی :
    AMD FX-8150 black edition
    crosshair v formula
    corsair 16 GB×2 Majuro
    power 1200 golden ocz
    AMD 6990×2 crossfire
    liquid cooler for over clock
    حالا حی برو بیا کل کل کن !! حی برو بیا بگو بولدزر فلان بلدوزر بسار!!! پسر گل من خودم دارم با هاش عشق میکنم بیا باهاش تردی مکس کار کن یا از مایا سنگین ترین رندر ها رو بگیر مثل باقلوا برات می ترکونه
    قیمتش برام به دلار در امد 2500 دلار !!!!! بیا بگو ترانزیستور کم داره اونی که استفاده نکرده سریع باور میکنه ولی من نه!!!!!!!!!!!!!!!

16. The Following User Says Thank You to real-gallant For This Useful Post:

کاربر فعال
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    تشکر کردن
    9,493
    دستاوردها:
    افتخارات:
    Community Award
    حالا که شما اولین دارنده بولدوزر هستید، چند تا بنچمارک از دسکتاپ خودتون قرار بدید، و اینکه مدل دقیق خنک کننده را هم بنویسید.

18. The Following 2 Users Say Thank You to Castiel For This Useful Post:

کاربر فعال
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    تشکر کردن
    9,493
    دستاوردها:
    افتخارات:
    Community Award
    در ضمن حافظه های شما دو ماژول 8 گیگ هستند درسته؟؟

20. The Following User Says Thank You to Castiel For This Useful Post:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع