ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک

Smile آموزش تنظیمات پیشرفته وایرلس برای کارایی بهتر در مکان های مختلف

Advanced Wireless Settings

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: wifi-router.png
مشاهده: 554
حجم: 69.1 کیلو بایت

با عرض سلام و احترام خدمت دوستان گل @};-

در این قسمت نحوه تنظیمات پیشرفته وایرلس ( Advanced Wireless Settings ) مودم ها و اکسس پوینت های وایرلس رو می آموزیم.

همان طور که اطلاع دارید مودم ها و اکسس پوینت های وایرلس یک بخش به نام Advanced Wireless Settings دارند که کاربر با توجه به نیاز خود میتواند این بخش را برای سرعت بیشتر, کیفیت مناسب و پهنای باند مورد نیاز تنظیم کند.

========

این آموزش به 3 قسمت تقسیم میشود:

قسمت اول: تنظیمات برای سرعت بالا در تبادل اطلاعات ( پیشنهاد شده برای استفاده خانگی )
    قسمت دوم: تنظیمات برای سرعت بالا در تبادل اطلاعات در محیط هایی که موانع زیادی دارند ( پیشنهاد شده برای استفاده خانگی و اداری با موانع زیاد در محل )
    قسمت سوم: تنظیمات برای پوشش دادن وسعت بیشتر یک منطقه بزرگ مثل شرکت ها و کارخانه ها با نویز شدید

========

در قسمت Advanced Wireless Settings معمولا 8 عدد تنظیمات مهم وجود دارد که ما با این 8 تنظیم مهم باید با توجه به نیاز کارمون تنظیمات رو اعمال کنیم.

این تنظیمات عبارتند از:

1- Transmit Power ( قدرت خروجی )
    2- Beacon Period ( دوره دیدگاه وایرلس که از مقدار 20 تا 1000 متغیر هست )
    3- RTS Threshold ( مخفف Request To Send یا درخواست ارسال میباشد که از مقدار 256 تا 2346 متغیر است )
    4- Fragmentation ( همان MTU در شبکه هست فقط اینجا در شبکه وایرلس استاندارد متفاوت است که از مقدار 1500 تا 2346 متغیر است )
    5- DTIM Interval ( مخفف Delivery traffic indication message یا ترافیک تحویل پکت های اطلاعاتی میباشد که از مقدار 1 تا 255 متغیر است )
    6- Preamble Type ( نوع مقدمه سازی شبکه بیسیم که به دو دسته Short و Long تقسیم میشود )
    7- Band Width ( پهنای باند شبکه وایرلس که به دو دسته 20 مگاهرتز و 40 مگاهرتز تقسیم میشوند )
    8- Short Guard Interval ( بازه محافظتی کوتاه میباشد که با توجه به وسعت محل شبکه بیسیم و پهنای باند مورد نیاز تنظیم میشود )

========

آموزش قسمت اول:

تنظیمات برای سرعت بالا در تبادل اطلاعات ( پیشنهاد شده برای استفاده خانگی )

این تنظیمات برای استفاده خانگی با بیشترین Performance در تبادل اطلاعت و سرعت پیشنهاد میشود مخصوصا برای دوستانی که هنگام دانلود با شبکه وایرلس با سرعت کمی مواجه میشوند

1- Transmit Power: این مقدار را باید روی 100% تنظیم کنید تا از تمام قدرت خروجی شبکه وایرلس استفاده کنید

2- Beacon Period: این مقدار به طور پیشفرض 100 میباشد و باید روی مقدار 50 تنظیم شود

3- RTS Threshold: این مقدا به طور پیشفرض روی 2346 تنظیم شده و باید روی مقدار 2307 تنظیم شود

4- Fragmentation: این مقدا به طور پیشفرض روی 2346 تنظیم شده و باید روی مقدار 2306 تنظیم شود

5- DTIM Inteval: این مقدار باید روی 1 تنظیم شود و به صورت پیشفرض 1 میباشد

6- Preamble Type: این مقدار باید روی Short تنطیم شود. روی Short اطلاعات به این صورت ارسال خواهند شد: Ummmmmmmmmmm, DATADATADATADATA و روی Long به این صورت: Ummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm, DATADATADATADATA

7- Band Width: این مقدار با توجه به مدل مودم یا اکسس پوینت تنطیم میشود اگر اکسس پوینت شما دو بانده باشد ( یعنی 2 تا آنتن وایرلس داشته باشه ) باید روی 40 مگاهرتز تنطیم شود و اگر تک بانده باشد ( یعنی یک آنتن وایرلس داشته باشه ) باید روی 20 مگاهرتز تنظیم شود

8- Short Guard Interval: این گزینه باید حتما تیک زده شود و یا فعال شود ( با فعال کردن این گزینه پهنای باند شبکه وایرلس به طور متعادل در فضا پخش میشود و تمام قدرت روی کیفیت و تبادل اطلاعات متمرکز میشود )

نام: Snap1.jpg
مشاهده: 92
حجم: 203.8 کیلو بایت

========

آموزش قسمت دوم:

تنظیمات برای سرعت بالا در تبادل اطلاعات در محیط هایی که موانع زیادی دارند ( پیشنهاد شده برای استفاده خانگی و اداری با موانع زیاد در محل )

این تنظیمات برای استفاده خانگی یا اداری با موانع زیاد در محل شبکه وایرلس تنظیم میشود که باید وسعت بیشتر و پهنای باند بیشتری داشته باشد

1- Transmit Power: این مقدار را باید روی 100% تنظیم کنید تا از تمام قدرت خروجی شبکه وایرلس استفاده کنید

2- Beacon Period: این مقدار به طور پیشفرض 100 میباشد و باید روی مقدار 75 تنظیم شود

3- RTS Threshold: این مقدا به طور پیشفرض روی 2346 تنظیم شده و باید روی مقدار 2346 تنظیم شود

4- Fragmentation: این مقدا به طور پیشفرض روی 2346 تنظیم شده و باید روی مقدار 2346 تنظیم شود

5- DTIM Inteval: این مقدار باید روی 1 تنظیم شود و به صورت پیشفرض 1 میباشد

6- Preamble Type: این مقدار باید روی Short تنطیم شود. روی Short اطلاعات به این صورت ارسال خواهند شد: Ummmmmmmmmmm, DATADATADATADATA و روی Long به این صورت: Ummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm, DATADATADATADATA

7- Band Width: این مقدار با توجه به مدل مودم یا اکسس پوینت تنطیم میشود اگر اکسس پوینت شما دو بانده باشد ( یعنی 2 تا آنتن وایرلس داشته باشه ) باید روی 40 مگاهرتز تنطیم شود و اگر تک بانده باشد ( یعنی یک آنتن وایرلس داشته باشه ) باید روی 20 مگاهرتز تنظیم شود

8- Short Guard Interval: این گزینه باید غیر فعال باشد و فعال کردن آن در میط هایی با موانع زیاد موجب کاهش کیفیت و سرعت شبکه وایرلس خواهد شد

نام: Snap2.jpg
مشاهده: 61
حجم: 205.0 کیلو بایت

========

آموزش قسمت سوم:

تنظیمات برای پوشش دادن وسعت بیشتر یک منطقه بزرگ مثل شرکت ها و کارخانه ها با نویز شدید

همان طور که میدانید در محیط های بزرگ عواملی مختلفی باعث ایجاد نویز میشوند و روی شبکه وایرلس شما 100% تاثیر میگذارند مثلا در یک کارخانه که از وسایل الکتریکی استفاد شده میتواند ایجاد نویز شدید کند

2- Beacon Period: این مقدار به طور پیشفرض 100 میباشد و باید روی مقدار 100 تنظیم شود

3- RTS Threshold: این مقدا به طور پیشفرض روی 2346 تنظیم شده و باید روی مقدار 2346 تنظیم شود

4- Fragmentation: این مقدا به طور پیشفرض روی 2346 تنظیم شده و باید روی مقدار 2346 تنظیم شود

5- DTIM Inteval: این مقدار باید روی 3 تنظیم شود و به صورت پیشفرض 1 میباشد

6- Preamble Type: این مقدار باید روی Long تنطیم شود. روی Short اطلاعات به این صورت ارسال خواهند شد: Ummmmmmmmmmm, DATADATADATADATA و روی Long به این صورت: Ummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm, DATADATADATADATA

در اینطور مکان ها در هر صورت باید رو 40 مگاهرتز تنظیم شود

8- Short Guard Interval: این گزینه باید غیر فعال باشد و فعال کردن آن در میط هایی با موانع زیاد و نویز شدید موجب کاهش کیفیت و سرعت شبکه وایرلس خواهد شد

نام: Snap3.jpg
مشاهده: 47
حجم: 207.5 کیلو بایت

========

موفق باشید @};-

منبع: انجمن تخصصی SakhtafzarMag

امتیازها
    55,250
    سطح
    100
    11,513
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    ممنون .... عالی بود ....... :x
    RAM: Team Group 8GB 3000Mhz CL16 DDR4
    CPU: AMD Ryzen 2200 G
    MAIN: ASUS B350-E Sock AM4
    امتیازها
    7,350
    سطح
    56
    79
    کاربر انجمن
    سپاس از آموزش
    مودم من دو مورد دیگه هم داره ، میشه عرض کنید اونها چه تاثیری دارند , و برای حالت دوم روی چه میزانی تنظیم شوند؟

نام: 5msy_untitled.png
مشاهده: 66
حجم: 12.9 کیلو بایت
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.Sadegh.M نمایش پست ها
    سپاس از آموزش
    مودم من دو مورد دیگه هم داره ، میشه عرض کنید اونها چه تاثیری دارند , و برای حالت دوم روی چه میزانی تنظیم شوند؟

نام: 5msy_untitled.png
مشاهده: 66
حجم: 12.9 کیلو بایت
    گزینه اول سرعت وایرلس هست گزینه دوم بیشتر برای ارسال داده ها از سمت روتر به کلاینت ها استفاده میشه بهتره روی Low باشه اگر High بذارید سرعت شبکه افت پیدا میکنه

امتیازها
    10,003
    سطح
    66
    294
    کاربر انجمن
    سلام
    ممنون بابت مقاله مفیدتون
    من توی تنظیمات اولی گزینه 6 و 7 و 8 رو ندارم باید چیکار کنم ؟
    مودمم tp link
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط in-fo نمایش پست ها
    سلام
    ممنون بابت مقاله مفیدتون
    من توی تنظیمات اولی گزینه 6 و 7 و 8 رو ندارم باید چیکار کنم ؟
    مودمم tp link
    سلام خواهش می کنم
    معمولا مودم های tplink فاقد این گزینه ها هستند چون به صورت اتوماتیک ست میشه. در مودم های dlink و linksys این تنظیمات در دسترس است

امتیازها
    10,003
    سطح
    66
    294
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    سلام خواهش می کنم
    معمولا مودم های tplink فاقد این گزینه ها هستند چون به صورت اتوماتیک ست میشه. در مودم های dlink و linksys این تنظیمات در دسترس است
    پس مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ چون شما توی مقالتون گفتید که باید روی فلان گزینه تنظیم بشه در صورتی که توی مودم من نداره این گزینه ها رو به جز چندتای اولی که تنظیم کردم . یعنی من فقط 5 تای اولی رو تنظیم کردم و 3 تای بعدی رو نداشتم
    من اول تنظیمات اولی رو اعمال کردم اما همش پینگم متغیر میشد مثلا چند لحظه اول روی 156 بود ( سرور اروپای غربی ) بعد از اینکه تنظیمات اول رو اعمال کردم یهو شد 350 و هی متغیر میشد که رفتم تنظیمات دوم رو اعمال کردم که تا حدودی بهتر شد فقط اینکه من واسه استفاده خونگی میخوام ( خودمم زیاد آنلاین بازی میکنم ) مشکلی ایجاد نمیکنه که تنظیمات دوم رو اعمال کردم ؟
    امیدوارم متوجه منظورم شده باشید
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    پس مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ چون شما توی مقالتون گفتید که باید روی فلان گزینه تنظیم بشه در صورتی که توی مودم من نداره این گزینه ها رو به جز چندتای اولی که تنظیم کردم . یعنی من فقط 5 تای اولی رو تنظیم کردم و 3 تای بعدی رو نداشتم
    من اول تنظیمات اولی رو اعمال کردم اما همش پینگم متغیر میشد مثلا چند لحظه اول روی 156 بود ( سرور اروپای غربی ) بعد از اینکه تنظیمات اول رو اعمال کردم یهو شد 350 و هی متغیر میشد که رفتم تنظیمات دوم رو اعمال کردم که تا حدودی بهتر شد فقط اینکه من واسه استفاده خونگی میخوام ( خودمم زیاد آنلاین بازی میکنم ) مشکلی ایجاد نمیکنه که تنظیمات دوم رو اعمال کردم ؟
    امیدوارم متوجه منظورم شده باشید
    خیر عزیز مشکلی ایجاد نمیکنه. شما اگه بازی آنلاین انجام میدهید که باید از کابل شبکه استفاده کنید نه وایرلس

امتیازها
    10,003
    سطح
    66
    294
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    خیر عزیز مشکلی ایجاد نمیکنه. شما اگه بازی آنلاین انجام میدهید که باید از کابل شبکه استفاده کنید نه وایرلس
    با کابل لن متصل هستم
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    با کابل لن متصل هستم
    خب دوست عزیز این تاپیک برای وایرلس هست نه کابل !

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)