ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    امتیازها
    113,930
    سطح
    100
    12,120
    کاربر فعال

ترفند در ابونتو (قسمت اول)

- سیستم عامل من چند بیتی است ؟ برای اینکه متوجه شوید که سیستم عاملتان چند بیتی است ، بایستی از Terminal قدرتمند ابونتو کمک بگیرید .
    به منظور دسترسی به ترمینال مسیر زیر را طی کنید :
    Applications –> Accessories –> Terminal
    پس از باز شدن ترمینال ، بایستی دستور زیر را وارد کرده و کلید Enter را بفشارید :
    uname –m
    پس از وارد کردن دستور ، ممکن است یکی از دو مقدار زیر بازگشت داده شود :
    ۱- i686 : سیستم عامل شما ۳۲ بیتی است .
    ۲- x86_64 : سیستم عامل شما ۶۴ بیتی است .
    ۲- چگونه ورژن کرنل لینوکس را بدست آوریم ؟
    برای انجام اینکار باز هم باید به سراغ ترمینال رفته و دستور زیر را اجرا کنید :
    uname –a
    مقدار که ترمینال برمیگرداند ، ورژن کرنل لینوکس شما خواهد بود .
    ۳- حذف کردن آیکون درایوهای Mount شده از روی Desktop :
    در ابونتو وقتی شما یک درایو ( به غیر از درایوی که فایلهای ابونتو در آن قرار دارد ) را باز میکنید ، به اصلاح آن را Mount میکنید . طبق تنظیمات پیشفرض ابونتو ، وقتی یک درایو Mount شود ، آیکون آن روی Desktop قرار میگیرد تا دسترسی شما به آن درایو تسهیل گردد . بعضی اوقات که تعداد زیادی آیکون روی Desktop خود داریم ، وجود آیکون درایوهای Mount شده میتواند ناخوشایند باشد . چون هرچه بیشتر به شلوغ تر شدن Desktop کمک میکند . اگر قصد دارید که آیکون درایوها دیگر روی Desktop شما ظاهر نشود ، بایستی چند گام ساده را بردارید .
    ابتدا کلیدهای ترکیبی Alt + F2 را بفشارید تا برنامه Run Applications باز شود . اکنون بایستی دستور gconf-editor را وارد کرده و سپس کلید Enter را بفشارید .
    بلافاصله وارد قسمت Configuration Editor خواهید شد . در اینجا بایستی مسیر زیر را طی کنید :
    apps –> nautilus –> desktop
    پس از طی کردن مسیر بالا ، از قسمت سمت راست تیک گزینه volumes_v***ble را بردارید .
    ۴- دو روش به منظور نمایش فایل های مخفی در ابونتو :
    در ابونتو هم امکاناتی برای مخفی سازی فایل ها وجود دارد . البته کمی متفاوت تر از ویندوز .
    روش اول : در روش اول شما میتوانید به محلی که فایل ها مخفی شده اند ، بروید و در آنجا کلیدهای ترکیبی Ctrl+H را بفشارید که یک راه میانبر و سریع است . البته اگر فایلها و فولدرها را با این روش به نمایش در آورید ، پس خارج شدن از همان فولدر یا درایوی که فایل ها در آن بودند ، فایل ها و فولدرها دوباره مخفی میشوند .
    روش دوم : در این روش شما میتوانید به صورت دائم ( نه به صورت موقتی مانند روش اول) فایل ها و فولدرها را مخفی کرده و یا نمایش دهید .
    ابتدا باید به محلی که فایل ها و فولدرهای مخفی وجود دارند ، بروید . سپس از منوی Edit ، زیرمنوی Preference را انتخاب کنید .
    با تصویر مشابه آنچه که در پایین میبینید ، مواجه خواهید شد :
    وارد سربرگ Views شده و از قسمت Default View گزینه Show hidden and backup files را فعال کنید .

گویا آی تی

امتیازها
    507
    سطح
    10
    175
    کاربر انجمن
    من عاشق لینوکسم ولی با این وضع اینترنت لینوکس به هیچ دردم نمی خوره از اون مهم تر بازی توش اجرا نمیشه / جان من راهنماییم کنید چطور می تونم بازی ها و نرم افزار های ویندوزرو روی لینوکس نصب کنم البته تو رو خدا wine رو پیشنهاد نکنید.
    امتیازها
    113,930
    سطح
    100
    12,120
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط TideHunter نمایش پست ها
    من عاشق لینوکسم ولی با این وضع اینترنت لینوکس به هیچ دردم نمی خوره از اون مهم تر بازی توش اجرا نمیشه / جان من راهنماییم کنید چطور می تونم بازی ها و نرم افزار های ویندوزرو روی لینوکس نصب کنم البته تو رو خدا wine رو پیشنهاد نکنید.
    من راه حلشو بلد نیستم اما میدونم که دیگه امروزه هر نرم افزاری برای لینوکس و به خصوص ابونتو که محبوبترین توزیع لینوکس پیدا میشه.مگه شما چه جور نرم افزاری میخوای رو لینوکس نصب کنی؟؟!!
    امتیازها
    507
    سطح
    10
    175
    کاربر انجمن
    یاسر عزیز مهم ترین چیز بازیه که اجرا نمیشه !!!! مگر این ک ههم ویندوز وهم لینوکس رو در کنار هم نصب کنم .
    امتیازها
    113,930
    سطح
    100
    12,120
    کاربر فعال
    یاسر عزیز مهم ترین چیز بازیه که اجرا نمیشه !!!! مگر این ک ههم ویندوز وهم لینوکس رو در کنار هم نصب کنم .
    خب چرا مثل من این کار رو نمیکنی؟؟
    امتیازها
    15,191
    سطح
    79
    2,514
    مدير بازنشسته
    لینوکس خیلی خوبه ! ولی ما توی ایران وقتی که میتونیم به راحتی از ویندوز و برنامه هاش استفاده کنیم خیلی نباید خودمون رو درگیر اجرای برنامه های ویندوزی توی لینوکس بکنیم ، چون برنامه ها با کیفیت بهتری توی ویندوز اجرا میشه !
    امتیازها
    533
    سطح
    10
    81
    کاربر جدید
    برای اجرای نرم افزارهای ویندوز توی لینوکس نرم افزارهای مختلفی هست.
    Cedega : http://www.cedega.com
    Cross Over : http://www.codeweavers.com
    Play ON Linux : http://www.playonlinux.com/en/download.html
    اما قبل از استفاده بهتره به سایت هر کدوم سر بزنی تا ببینی اون بازی که میخوای رو ساپورت میکنه یا نه.
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع