ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 3 نخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 27 از 27
    امتیازها
    4,037
    سطح
    40
    2,332
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    با سلام و صبح بخیر خدمت دوستا سخت افزاری . :x

خب دوستانی که مادربردهای ایسوس استفاده میکنن به ویژه دوستانی که سری ROG دارن بدون شک داخل دی وی دی این مادربردها برنامه ی Mem Tweak IT هست .

این برنامه اطلاتی در مورد رم سیستم شما از جمله پرفورمنس رم ، ساب تایمینگها ، فرکوئنسی رم رو به کاربران نشون میده .

خب شاید دوستانی که تا به الان بهشون گفتم که Dram Refresh Interval رو روی 65535 تنظیم کنند بعد از باز کردن این برنامه ( مثل خودم ) از پروفرمنس رمشون واقعا تعجب کنند و بگن با خودشون چرا اینقد پایینه !!!! ( حدود 8300 اینا خواهد بود )

طبق اطلاعاتی که دیشب از این موضوع بدست آوردم و تست کردم برای بالا بردن پرفورمنس یعنی ( Dram Efficiency Score ) رمتون باید Dram Refresh Interval رو روی 7936 تنظیم کنید و با تغییر این میتونید TRFC رو چند عدد پایینتر تنظیم کنید ( 2 الی 3 عدد پایینتر ) .

لطفا دوستانی که مادربردشون پشتیبانی میکنه از این برنامه یک شات کامل از برنامه بزارن تا ببینیم پرفورمنس رمشون چه جوریه !

عزیزان به یاد داشته باشند که : زمانی پرفورمنس رم بالا خواهد بود که شما بهترین ساب تایمینگ ها رو برای مثلا فرکانس 2400 یا 2666 یا 2800 یا هر چی تنظیم کرده باشید بالا بودن فرکانس رم مهم نیست مهم این هست که شما بهترین ساب تایمینگ ها رو برای یک فرکانس مشخص بچینید و تمرکز کنید روی یک فرکانس مشخص و آزمون و خطا روی ساب تایمینگهای همان فرکانس نه اینکه هر روز یه فرکانس برید بالا در این حالت تغییری در پرفورمنس رم شاهد نخواهید بود لذا بالا بودن فرکانس مهم نیست . اگر هم شاهد باشید خیلی کم !!!

پس سعی کنید به جای بالا بردن فرکانس ، بهترین ساب تایمینگها را برای یک فرکانس مشخص شده بچینید .

شات زیر برای نمونه گذاشتم .

دوستان در مورد خوب و بد بودن پرفورمنس و نحوه ی بالا بردن پرفورمنس رمشون فقط حق پست دادن دارند .

از مسائلی همانند : رمت چیه ؟ قیمت رمت چیه ؟ لینک رمتو بزار ! و... خودداری کنند که بلافاصله گزارش ثبت خواهد شد . این مسائل رو در پروفایل و یا پیام خصوصی مطرح کنید .

دانلود برنامه Mem Tweak IT

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: zdo8y7rhwdml0xq9l3n9.jpg
مشاهده: 20
حجم: 168.8 کیلو بایت

امتیازها
    14,635
    سطح
    78
    2,661
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط mustanggt نمایش پست ها
    بله اقای اشراقی ولتاژ رم 1.5 هست.راستش از تنظیمات رم زیاد سر در نمیارم و اینکه خیلی حوصله میخواد!!!که من ندارم
    یه جست و جویی باید توی بایوس بزنم ببینم چی پیدا میکنم!!!!
    این تایمینگ رو هم امتحان میکنم.
    فقط یه چیزی. . . . .این تایمینگی که گفتین فقط روی یکی از رم ها اجرا کنم؟یا جفتشون باشن مشکلی نداره. . . . .
    سلام دوست خوبم مگه رم شما Dual نیست؟
    اگه رمتون از پروفایل XMP پشتیبانی میکنه اول اونو فعال کنید
    اگه دوال هستش و هر دوشون رو مادربرد نصبه ،پس اون تایمینگی که ست کنید برا هردوشون به صورت یکسان عمل میکنه
    البته در صورتی که رمتون از نوع Dual باشند و چیپشون یکی باشه @};-
    تیغ باش تا محتاج نوازش نشی
    امتیازها
    4,037
    سطح
    40
    2,332
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط mustanggt نمایش پست ها
    بله اقای اشراقی ولتاژ رم 1.5 هست.راستش از تنظیمات رم زیاد سر در نمیارم و اینکه خیلی حوصله میخواد!!!که من ندارم
    یه جست و جویی باید توی بایوس بزنم ببینم چی پیدا میکنم!!!!
    این تایمینگ رو هم امتحان میکنم.
    فقط یه چیزی. . . . .این تایمینگی که گفتین فقط روی یکی از رم ها اجرا کنم؟یا جفتشون باشن مشکلی نداره. . . . .
    سلام عزیزم .

پیرو صحبت های دوست خوبم محمد جان ، باید خدمتت عارض بشم که برو داخل بایوس و پروفایل xmp رو فعال کن تا تنمام تنظیمات خودش بصورت اتو چیده بشه .

اگر میخای پرفورمنست بالا بره و نتایج خوبی بگیری باید روی ساب تایمینگا کار کنی چیزی نیبست که من برات بشینم بگم باید آزمون و خطا بشه و اعداد رو بدست بیاری چون هر رمی کیفیتش متفاوت هست و اصلا نمیشه گفت .

امتیازها
    14,635
    سطح
    78
    2,661
    کاربر انجمن
    سلام احسان جان این نرم افزار Mem Tweak IT رو تو سی دی مادربرد من نذاشتن ممنون که لینک گذاشتی برادر @};-
    اینم تست ما با فرکانس 2400 و تایمینگ 11.13.13.31
    :P

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2014-10-25_15-59-46.png
مشاهده: 19
حجم: 333.8 کیلو بایت
    تیغ باش تا محتاج نوازش نشی
    امتیازها
    4,037
    سطح
    40
    2,332
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALEX_HOT نمایش پست ها
    سلام احسان جان این نرم افزار Mem Tweak IT رو تو سی دی مادربرد من نذاشتن ممنون که لینک گذاشتی برادر @};-
    اینم تست ما با فرکانس 2400 و تایمینگ 11.13.13.31
    :P
    سلام محمد جان .

پرفورمنس رمت قابل قبوله و بین اعداد 40~45 تنو این محدوده های فرکانسی عالیه .

اگر باز هم بتونی روی سابها بیشتر کار کنی حتی میتونی پرفورمنس رو بالاتر ببرید . :)

امتیازها
    4,286
    سطح
    41
    482
    کاربر انجمن
    TridentX 2*8=16 2400 CL10 و TridentX 2*8=16 1600 CL7
    احسان جان از بین این دو رم رو حالت کلی بخوای نظرت رو اعلام کنی کدومش برای گیم پرفورمنس بالاتری داره؟ با ذکر دلیل که ما هم از اطلاعات شما مستفیظ بشیم:D
    mb:G1.Sniper Z87
    cpu:Core i7 4770k @4.5
    vga:Windforce3x GTX770 OC 4GB
    ram:G.Skill RipjawsX 1600(2*8)16GB cl9
    ssd:Transcend320 256GB
    cooler:Enermax ELC240
    psu:Enermax Revolution 85+ 1020W SLI
    case:X9 Predator v.2

mous&keybord:Farasoo Z80
    monitor:Asus VX238

امتیازها
    4,037
    سطح
    40
    2,332
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roz6710 نمایش پست ها
    TridentX 2*8=16 2400 CL10 و TridentX 2*8=16 1600 CL7
    احسان جان از بین این دو رم رو حالت کلی بخوای نظرت رو اعلام کنی کدومش برای گیم پرفورمنس بالاتری داره؟ با ذکر دلیل که ما هم از اطلاعات شما مستفیظ بشیم:D
    سلام عزیزم . در قسمت مشاوره قطعات سوالتون رو مطرح کنید .

ولی ایندفعه رو جواب سوالتون رو میدم :

خب از لحاظ پرفورمنس چه در بازی و چه در کارهای سنگین دیگر صد در صد 2400CL10 بهتر خواهد بود اما چیزی که شما باید دقت کنید در بازی زیاد فرکانس رم مطرح نیست و زیاد رم تاثیری نداره و شاید 1 الی 5 فریم افزایش فریم داشته باشید پس برای گیم زیاد به فرکانس رم توجه نکنید .

اما یه چیزی رو باید بگم بین رمهای ترادینتی که تست کردم متاسفانه فرکانس 2400 سی ال 10 نتونسته خوب عمل کنه و حتی 2600 رو نمیتونه TRDRD=4 بزنه و فوقش 2550 میتونه TRDRD=4 بزنه . زیاد برای AIDA64 جالب نیست یا بهتره بگیم کلا برای اورکلاک جالب نیست .

در کل اگر میخاین برای گیم خریداری کنید و بودجه دارین همون 2400 بگیرین و برای گیم بسیار مناسب هست . اما بازه م میگم توی اورکلاک جالب عمل نکرده چون چیپ با کیفیتی برای اورکلاک استفاده نکردن براش .

صفحه 3 از 3 نخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 27 از 27

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع