ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 23
    امتیازها
    151,941
    سطح
    100
    2,633
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر

حل مشکل نصب نشدن درایورهای انویدیا جیفورس

سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید محترم امروز میخواهیم یک مشکل کوچیک و ساده رو که برای مصرف کنندگان کارتهای انویدیا مدل جیفورس ممکنه پیش بیاد رو حل کنیم :D

کلا همه ما انتظار داریم وقتی یک کارت گرافیک یا مادربرد و ... میخریم تا اخر عمر براش درایور و نرم افزار کمکی بیاد ! متاسفانه اینطور نیست :-B این موضوع میتونه چندتا دلیل داشته اول از همه مبحث سیاست گذاری شرکتهاست که برای از رده خارج کردن اجناس قدیمی خود خدمات اون رو قطع میکنند تا شما مجبور به خرید سیستمهای جدید بشید (حتی اگه قطعه قدیمی قابل استفاده باشه)
    ناگفته نماند که کسی از جنس جدید بدش نمیاد ولــی کووو پووول گرام ! :D
    دلیل دوم که منطقی تره اینه که دیگه واقعا قطعه شما نیازی به اپدیت نداره و دیگه بیشتر از این نمیشه ازش قدرت کشید و روونش کرد... انتظاراتو کم کنید !
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 94090787916084125419.jpg
مشاهده: 151
حجم: 48.2 کیلو بایت
    خب اصل مطلب :حتما با این ارور دلربا اشنایید که حتما بعد از دیدنش خیلی کارا کردید حتی خیلی ها تعویض ویندوز هم انجام دادن ! :D

نام: tertert.jpg
مشاهده: 1043
حجم: 61.5 کیلو بایت
    حلا داستان کجاست ؟ :
    اول از همه خیلی از دوستان درایور قبلی رو پاک میکنن و براشون پیغام ری استارت میاد و خیلی دوستانه ردش میکنن و سریع میرن سراغ نصب اخرین درایور و این ارور رو میبینن !
    این کار اشتباهه و این ارور در بیشتر موارد نسیبتون میشه
    دومین حالت : درایور محترم جدید دیگه کارت شما رو پشتیبانی نمیفرمایند :-/
    انویدیا تا حالا 4 یا 5 بار دست به این عدم پشتیبانی زده (از دفعات AMD خبری ندارم) و رسما از رده خارج کرده
    پس حتــما درایور مخصوص کارت خودتون رو نصب کنید تا این ارور رو نبینید !
    این عدم پشتیبانی به این صورته :

-کارتهای تا سری 5 FX نهایتا درایور 175 روشون نصب میشه

-تمامی کارتهای سری 6000 و 7000 تا درایور 307 روشون نصب میشه

-تمامی کارتهای سری 8000 و 9000 تا درایور 340.52 روشون نصب میشه (به غیر از مدلهای nforce)

-تمامی کارتهای سری 100 و 200 و 300 و البته فقط یک مدل از سری 400 (geforec405) تا درایور 340.52 روشون نصب میشه
    -تمامی کارتهای سری 400 (بجر 405 ) و 500 و 600 و 700 و 800 و 900 از اخرین درایور یعنی 344.11 پشتیبانی میکنند

این تقسیم بندی در مورد درایورهای نوت بوک هم صدق میکنه که فقط یک حرف M جلوی مدلشون اضافه میشه و همچنین این موضوع شامل تمامی مدلهای GS .GTX . GSO .XFX و ... هستش (دیده شده بعضی اوقات کارتها درایورای بالاتر از حد خودشونو نصب کردند صرفا بخاطر مدلهای خاص ولی خب یک در هزاره)
    ناگفته نماند که الان کارتهای 9000 عزیز دل :(( و تا سری 300 از پشتیبانی درایوری 340.52 به بالا خارج شدن و این موضوع کم کم برای سری های بالاتر هم اتفاق میفته !

دوستان عزیز سعی کنن از درایورهای پسوند WHQL استفاده کنن چون نسخه نهایی و تست شدست و نصبت به نسخه های ازمایشی BETA بهتره !
    شما با رفتن به سایتهای انویدیا یا جیفورس میتونید مدل دقیق درایور رو که کارتتون رو ساپورت میکنه متوجه بشید (البته دردسر داره چون به ایران سرویس نمیدن)

نام: 08973033538789279050.jpg
مشاهده: 140
حجم: 87.6 کیلو بایت / برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 78601092801000541168.jpg
مشاهده: 182
حجم: 100.6 کیلو بایت
    یه راه ساده هم هست که شما بتونید بفهمید درایوری که دانلود کردین و توی هاردتون ستاپشو دارید به سیستمتون میخوره یا نه هر درایوری یک لیست برای اطلاع از نصب داره به اسم ListDevices :-"
    حالا روی ستاپ درایور کلیک راست میکنیم و گزینه Open with WinRar رو میزنیم !توی صفحه باز شده
    تمامی فایلهای گرافیک هست ... شما فقط فایل ListDevices.txt رو باز کنید و توی متن دنبال مدل گرافیکتون بگردید اگه نبود پس بدونید دلیل نصب نشدنش همین ساپورت نکردن مدل کارتتونه :-t

پــــس نتیجه میگیریم به تاپیک زیر برای دانلود درایور و راهنمایی سر بزنید یا اگه همینجا متوجه شدید که چه درایوری مناسبتونه 'مستقیما از سایت سخت افزار اونو دانلود کنید
    موفق باشید ;)

http://forums.sakhtafzarmag.com/thre...A7%D8%B1%DB%8C

اساتید محترم امیدوارم جامع و کامل باشه و دوستان از این مطلب لذت ببرن (البته اصلا خبر خوبی نبود :D ) @};-
    تحقیق و تنظیم کامل :
    محمدرضا پورسانی ...

بررسی تخصصی کارتهای 970 980 gtx اینجا گیگا زوتاک اوگا جیفورس
    معرفی تمامی کارتهای 970 980 تمامی شرکتها اینجا

دوستان عزیز از پستهای زیر 5 به بعد رو حتما مطالعه کنید یک باگ در درایور ها یافت شده !
    امتیازها
    54,136
    سطح
    100
    11,513
    خیلی خوب بود ممنون خسته نباشید ..... :x
    RAM: Team Group 8GB 3000Mhz CL16 DDR4
    CPU: AMD Ryzen 2200 G
    MAIN: ASUS B350-E Sock AM4
    امتیازها
    151,941
    سطح
    100
    2,633
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman1992 نمایش پست ها
    خیلی خوب بود ممنون خسته نباشید ..... :x
    خواهش میکنم خوبی از خودتونه اقا سامان :x :D
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    محمد رضا جان ممنونم عزیز بابت تاپیک @};-
    دوستان عزیز آقا محمد رضا عزیز از دوستان گلی :x @};- هستند که برای مشکل کارت گرافیک و چند سؤال دیگه در وب سایت سخت افزار در خدمتشون بودیم و اعلام آمادگی کردند که در حد توانشون کاربران رو راهنمایی کنند . و بدون تعارف از مشاوره هایی که از ایشون دیدم مشکل خاصی نداشت و اصولی بودند و قرار شد که مشاوره هاشون رو توی فروم ارائه بدن به کاربران در حد توانشون تا پخته تر و با تجربه تر بشن و انشاء الله در آینده ای نزدیک از مشاورین دائم فروم باشند .
    محمد رضا جان قبلاً هم بهت خوش آمد گفتم بابت ورودت به فروم ولی الآن هم ورود شما رو به جمع کاربران خوب و در ادامه انشاءالله مشاورین دائمی فروم خوش آمد و تبریک میگم .
    این گوی و این میدون . >:D< @};-
    بیا وسط ببینم چیکاره ای حاجی جان :D;)
    6 ماه اول دوره آموزش اشباح سیاه فروم رو رد کنی تا ته ماجرا رفتی ! >:):D
    به من هم میگن عقاب انجمن . خلاصه ببینم دوره رو با موفقیت پاس می کنی یا نه ! :D
    موفق باشی @};-

امتیازها
    151,941
    سطح
    100
    2,633
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    محمد رضا جان ممنونم عزیز بابت تاپیک @};-
    دوستان عزیز آقا محمد رضا عزیز از دوستان گلی :x @};- هستند که برای مشکل کارت گرافیک و چند سؤال دیگه در وب سایت سخت افزار در خدمتشون بودیم و اعلام آمادگی کردند که در حد توانشون کاربران رو راهنمایی کنند . و بدون تعارف از مشاوره هایی که از ایشون دیدم مشکل خاصی نداشت و اصولی بودند و قرار شد که مشاوره هاشون رو توی فروم ارائه بدن به کاربران در حد توانشون تا پخته تر و با تجربه تر بشن و انشاء الله در آینده ای نزدیک از مشاورین دائم فروم باشند .
    محمد رضا جان قبلاً هم بهت خوش آمد گفتم بابت ورودت به فروم ولی الآن هم ورود شما رو به جمع کاربران خوب و در ادامه انشاءالله مشاورین دائمی فروم خوش آمد و تبریک میگم .
    این گوی و این میدون . >:D< @};-
    بیا وسط ببینم چیکاره ای حاجی جان :D;)
    6 ماه اول دوره آموزش اشباح سیاه فروم رو رد کنی تا ته ماجرا رفتی ! >:):D
    به من هم میگن عقاب انجمن . خلاصه ببینم دوره رو با موفقیت پاس می کنی یا نه ! :D
    موفق باشی @};-
    آقا رضای عزیز بچه با صفای جنوب ممنــــووون ممنون عزیز x: شکسته نفسی نفرمایید از خجالت اب شدم :"> نمیدونم چی بگم مـــمنون و تشکر فراوان چشم بنده سعی میکنم تا جایی که در توانم هست و وقت دارم اینجا کمک کنم و امیدوارم دوست و همکار خوبی برای همه در کل فرم باشم بالاخص شما عزیز دل >:D<
    بازم تشکر... مارو از راهنمایی های خودتون بی دریغ نذارید @};- @};- @};-
    امتیازها
    151,941
    سطح
    100
    2,633
    دوستان عزیز یک مطلب مهم هست که باید خدمتتون عرض کنم اگر روی سیستمتون درایور 340.52 انویدیا نصب هست چه مدل بتا چه whql مراقب باشید اگر کارت گرافیکتون نسخه بالاتر رو ساپورت میکنه حتما 344.11 رو نصب کنید اگر بالاتر ساپورت نمیکنه یک مدل از 340.52 پایینتر رو نصب کنید . متاسفانه چند وقتی بود که از بعضی اشنایان و دوستان میشنیدم خیلی باگ دارد حتی گاهی صفحه ابی مرگ را نصیبتان میکند که بنده باگ بازی ها کمی دیدم ولی قانع نشدم تا اینکه امروز با بلو اسکرین و ارور درایور مواجه شدم در حالتهای مشابه تست کردم دوباره همین اتفاق افتاد که ارور را با دو تن از دوستان در میان گذاشتم و همان اروری بود که خودشان با ان مواجه شده بودند در حال حاضر این مشکل فقط روی ویندوز سون 32 و 64 دیده شده . با نصب درایور 337.88 این مشکل برطرف شد . ممکن است این ایراد برای گروه خاصی پیش اید ولی در صورت دیدن هرگونه مشکل از قبیل: 2 بار تکرار در استندبای شدن مانیتور قبل از استارت ویندوز(برای تنظیم رزولیشن) / مواجه شدن با بلو اسکرین در بازی / مواجهه با بلو اسکرین پس از روشن شدن کامپیوتر در حالت Stand by / که مورد اخر خیلی دیده شده ... توجه داشته باشید بلو اسکرین با محتوای ارور دیسپلی درایور به این موضوع ارتباط دارد ... حتی ممکن است ناهماهنگی این مدل با ویندوز 7 همچین مشکلاتی را ایجاد میکند
    لذا خواهش میکنم اگر مشکلی در رابطه با این درایور انویدیا رویت کردید همینجا مطرح کنید تا از مشکلات احتمالی دیگر دوستان جلوگیری شود ...
    امتیازها
    29,539
    سطح
    99
    10,258
    Dan
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط dellman نمایش پست ها
    دوستان عزیز یک مطلب مهم هست که باید خدمتتون عرض کنم اگر روی سیستمتون درایور 340.52 انویدیا نصب هست چه مدل بتا چه whql مراقب باشید اگر کارت گرافیکتون نسخه بالاتر رو ساپورت میکنه حتما 344.11 رو نصب کنید اگر بالاتر ساپورت نمیکنه یک مدل از 340.52 پایینتر رو نصب کنید . متاسفانه چند وقتی بود که از بعضی اشنایان و دوستان میشنیدم خیلی باگ دارد حتی گاهی صفحه ابی مرگ را نصیبتان میکند که بنده باگ بازی ها کمی دیدم ولی قانع نشدم تا اینکه امروز با بلو اسکرین و ارور درایور مواجه شدم در حالتهای مشابه تست کردم دوباره همین اتفاق افتاد که ارور را با دو تن از دوستان در میان گذاشتم و همان اروری بود که خودشان با ان مواجه شده بودند در حال حاضر این مشکل فقط روی ویندوز سون 32 و 64 دیده شده . با نصب درایور 337.88 این مشکل برطرف شد . ممکن است این ایراد برای گروه خاصی پیش اید ولی در صورت دیدن هرگونه مشکل از قبیل: 2 بار تکرار در استندبای شدن مانیتور قبل از استارت ویندوز(برای تنظیم رزولیشن) / مواجه شدن با بلو اسکرین در بازی / مواجهه با بلو اسکرین پس از روشن شدن کامپیوتر در حالت Stand by / که مورد اخر خیلی دیده شده ... توجه داشته باشید بلو اسکرین با محتوای ارور دیسپلی درایور به این موضوع ارتباط دارد ... حتی ممکن است ناهماهنگی این مدل با ویندوز 7 همچین مشکلاتی را ایجاد میکند
    لذا خواهش میکنم اگر مشکلی در رابطه با این درایور انویدیا رویت کردید همینجا مطرح کنید تا از مشکلات احتمالی دیگر دوستان جلوگیری شود ...
    بله من هم توی دو سه هفته دوبار با کرش مواجه شدم که نرم افزار انویدیا خودش رو ریکاوری کرد. نسخه 340.52 whql نصب بود. چون توی لوگ آپدیت 340.11 حرفی از رفع باگ نشده بود و همه موارد درباره پشتیبانی های جدید بود من هم دانلود نکردم. فعلا همون نسخه قبلی رو استفاده میکنم ولی مشکلی وجود نداره.
    امتیازها
    151,941
    سطح
    100
    2,633
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dan نمایش پست ها
    بله من هم توی دو سه هفته دوبار با کرش مواجه شدم که نرم افزار انویدیا خودش رو ریکاوری کرد. نسخه 340.52 whql نصب بود. چون توی لوگ آپدیت 340.11 حرفی از رفع باگ نشده بود و همه موارد درباره پشتیبانی های جدید بود من هم دانلود نکردم. فعلا همون نسخه قبلی رو استفاده میکنم ولی مشکلی وجود نداره.
    اینم یک مهر تایید دیگ بر خرابی این درایور ! عزیز اگه کارتت 344.11 رو ساپورت میکنه نصبش کنید به نظر نسخه سالمی هست ولی اگه شک دارید باز هم از 337.88 استفاده کنید ... ممنون که خبر دادید
    امتیازها
    54,136
    سطح
    100
    11,513
    من بعد از 6 ماه ارتقا دادن به این درایور ...... تا حالا مشکلی نداشتم ......
    RAM: Team Group 8GB 3000Mhz CL16 DDR4
    CPU: AMD Ryzen 2200 G
    MAIN: ASUS B350-E Sock AM4
    امتیازها
    151,941
    سطح
    100
    2,633
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman1992 نمایش پست ها
    من بعد از 6 ماه ارتقا دادن به این درایور ...... تا حالا مشکلی نداشتم ......
    سامان جان درسته پلتفرم و درایورهای دیگر قطعات سیستم و نسخه و اپدیت ویندوز و نرم افزاری های کمکی همگی نیز دخیلند در این قضیه ممکنه برای هرکسی پیش نیاد
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 23

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع