ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال

یررسی و شناخت سیستم های ALL IN ONE

با سلام به تمامی دوستان،اساتید و مدیریت محترم فروم سخت افزار
    با توجه به اینکه بعضا دیده شده است که سوالات زیادی در ذهن برخی دوستان در مورد ALL IN ONE ها است بنده با مشورت جناب اشراقی تصمیم به معرفی این نوع از کامپیوترها گرفته ام.در این تاپیک قسمت به قسمت (که در ادامه اضافه خواهد شد) سعی خواهم کرد تا در مورد کامپیوتر های ALL IN ONE توضیحات و مطالبی رو عنوان کنم که امیدوارم مورد قبول واقع بشود.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: MSI-Launches-Wind-Top-AE2281G-All-in-One-PC-2.jpg
مشاهده: 49
حجم: 167.7 کیلو بایت
    شاید تا مدتی پیش کامپیوترهای allinone چندان مورد توجه نبودند.علت اصلی قیمت بالا در مقابل سخت افزار متوسط بود.این نوع از کامپیوترهای تلفیقی از لپ تاپ و دسکتاپ هستند.تا به امروز بیشترین کاربرد این سیستم ها موارد فروشگاهی و مکانهای کسب و در کل مکانهایی که با توجه به فضای کم،زیبایی و جمع و جور بودن برایشان اولین الویت بود.

نام: MSI-Wind-Top-AE2220-All-in-One-PC-with-Hand.jpg
مشاهده: 47
حجم: 35.5 کیلو بایت
    شکل کلی بسیار ساده و قابل درک است.یک صفحه نمایش،موس و کیبورد است.نه از کیس خبری است نه شباهتی زیادی به لپ تاپ.اما تمام قطعات در پشت مانیتور ساخته و پرداخته شده است.در اکثر allinone ها از قطعات لپ تاپی استفاده میگردد.پس در سخت افزار همان قطعات اما با شیوه چینش متفاوت استفاده میگردد.در مورد صفحه نمایش هم این را عرض کنم که از نوع صفحات مانیتوری دستکتاپ استفاده میگردد.مصرف برق پایین قطعات و در نتیجه گرمای تولیدی کمتر و جمع و جور بودن به همراه زیبایی شاید بزرگترین مزایای allinone باشد.کمپانی هایی مثل apple،msi،sony،hp از جمله برندهایی هستند که فعالیت مستمری در این زمینه دارند.قیمت های سونی و اپل در بین این برندها گاها از قیمت های دیگر برندهای بیشتر است!

نام: hp 520.jpg
مشاهده: 44
حجم: 58.6 کیلو بایت
    مدل های جدید نیز دارای صفحات نمایش لمسی و قطر کمتر هستند.در اطراف صفحه نمایش انواع پورت های مختلف برای کار قرار گرفته اند.allinone ها از اسپیکر داخلی نیز بهره میبرند که در اکثر موارد صدایی بیشتر از لپ تاپ به شما خواهند داد.
    همانطور که مشاهده میکنید مادربرد آنها در اکثر موارد شباهت های زیادی با مادربرد های لپ تاپ دارد.

نام: -Lenovo-board.jpg
مشاهده: 46
حجم: 29.8 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: hp23.jpg
مشاهده: 51
حجم: 171.7 کیلو بایت
    امیرحسین آریایی
    ادامه دارد...
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    تا اینجا با اصول ابتدایی all in one آشنا شدیم.در ادامه به سخت افزار و نکات داخلی خواهیم پرداخت.
    تعمیر یک دستگاه allinone به مراتب راحت تر از یک لپ تاپ است.کابینت بزرگتر و رهایی از باز و بست های حساس و دست و پا گیر لپ تاپی،شاید برای تعمیرکاران بهترین امتیاز باشد.چیدمان و تعداد فن های خنک کننده نیز در مدل های مختلف متفاوت است.
    در عکس زیر همونطور که مشاهده میکنید رم ها در 2 اسلات و دقیقا مثل لپ تاپ قرار گرفته اند و حتی میله های مسی در 2 کانال به سمت یک فن میروند.البته لازم به ذکر است معمولا فن های این نوع کامپیوترها از لپ تاپ ها بزرگتر هستند.

نام: gigabyte-diy-chassis-100020710-orig.jpg
مشاهده: 53
حجم: 108.9 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.jpeg
مشاهده: 50
حجم: 85.9 کیلو بایت
    در برخی دیگر مانند عکس زیر،یک روکش از آلومینیوم نازک شده و گاه فلزی دیگر قرار میدهند.این کار باعث کم کردن نویز ورودیو خروجی و در امان نگاه داشتن قطعات استفاده میشود.

نام: 3.jpg
مشاهده: 46
حجم: 58.6 کیلو بایت

هارد دستگاه معمولا با فاصله از برد اصلی و سمت دیگری نصب میشود.از دلائل پخش قطعات میتوان به چند مورد اشاره کرد.به عنوان مثال،توازن وزن در تمام طرفین،بهبود مشکلات حرارتی و عدم تجمع گرما.

نام: dell_xps_one_2710_touchscreen_.jpg
مشاهده: 49
حجم: 574.4 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: dell-xps-one-touch-2710-open.jpg
مشاهده: 42
حجم: 191.7 کیلو بایت
    هیچوقت در allinone نمیتوان یک شیوه کار و چینش مستمر یافت!هر کمپانی بسته به طراحی خودش چینش و انتخاب سخت افزاری خاصی را دارد.اما در اکثر اسمبل ها master fan در بالا قرار میگیرد.حافظه های ssd مهمان تازه وارد allinone ها هستند.معمولا در وسط و یا کنار هارد دیسک قرار میگیرند.

نام: 12.jpg
مشاهده: 55
حجم: 121.8 کیلو بایت

مدل های گیمینگ این خانواده نیز با قیمت بالا در عرصه تولید هستند.این مدل ها از سخت افزار قوی و نسبتا خوبی بهره میبرند اما شاید این مورد هم قیکت بالای آن را توجیه نکند.زیرا دقیقا با همین مبلغ میتوان یک pc به نسبت قویتر تهیه کرد.
    MSI Wind Top AG2712A All-in-One

نام: 351417-msi-ag2712a-gaming-all-in-one-angle.jpg
مشاهده: 47
حجم: 52.4 کیلو بایت

دارای یک cpu مدل i7 3630QM و 16GB رم به همراه گرافیک AMD HD8970M و یک هارد دیسک 1 ترابایتی و یک حافظه سالید با مقدار 128GB میباشد.همانطور که از نامش پیداست از قطعات کاملا لپ تاپی استفاده شده است و این مدل چیزی در حدود 8000000 تومان در کشور ما قیمت دارد!در قسمت پورت ها و ورودی خروجی قابل تحسین هستند چون انواع پورت ها و رابطهای موجود و استاندارد را در خود دارند.

نام: all-in-one-pc-pc-gaming-f630x378-ffffff-C-5607b989-77182080.jpg
مشاهده: 42
حجم: 28.9 کیلو بایت

امیر حسین آریایی
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    دوستان محترم
    بنده آنچه فکر میکردم لازم است نوشتم.هرگونه سوال و پرسشی اگر داشته باشید در حد توان در خدمت خواهم بود.
    امتیازها
    109,327
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    امیر حسین جان

All In One ها بیشتر در رستورانها و Fast Food فروشی ها استفاده میشه.

به نظرت کاربرد دیگه ای هم میتونه داشته باشه؟ مثلا" در خانه؟

کیفیت تاچ اینها چطوریه؟
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN ABISHI نمایش پست ها
    امیر حسین جان

All In One ها بیشتر در رستورانها و Fast Food فروشی ها استفاده میشه.

به نظرت کاربرد دیگه ای هم میتونه داشته باشه؟ مثلا" در خانه؟

کیفیت تاچ اینها چطوریه؟
    دقیقا همینطور هستش.در ابتدای عرایض این رو گفتم که بیشتر در محیطهای تجاری مورد استفاده است.اما با توجه به رشد اش مثل نمونه گیمینگ عرض شده،ممکن است راه خود را در منازل بیشتر باز کند.اما خوب باید بیشتر به این فکر باشید که یک لپ تاپ اما کمی قویتر و شبیه به دسکتاپ دارید!پس پرفورمنس همان لپ تاپ خواهد بود.
    من فقط در یک مورد تاچ MSI رو تست کردم . حتی ظاهرا مقداری خم هم میشد.باید اعتراف کنم در سطح خوبی قرار داشت.پاسخ به لمس هم سریع و بدون تلورانس خطا بود.
    امتیازها
    109,327
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryaiee نمایش پست ها
    دقیقا همینطور هستش.در ابتدای عرایض این رو گفتم که بیشتر در محیطهای تجاری مورد استفاده است.اما با توجه به رشد اش مثل نمونه گیمینگ عرض شده،ممکن است راه خود را در منازل بیشتر باز کند.اما خوب باید بیشتر به این فکر باشید که یک لپ تاپ اما کمی قویتر و شبیه به دسکتاپ دارید!پس پرفورمنس همان لپ تاپ خواهد بود.
    من فقط در یک مورد تاچ MSI رو تست کردم . حتی ظاهرا مقداری خم هم میشد.باید اعتراف کنم در سطح خوبی قرار داشت.پاسخ به لمس هم سریع و بدون تلورانس خطا بود.
    منم دوسشون دارم، فقط احساسم اینه با توجه به فضای بیشتری که نسبت به لپ تاپ در اختیار دارند، بلقوه میتونن قدرتمند تر ساخته بشن. اما شرکت های تولید کننده میترسن مدلهای قدرتمند تری ارائه کنند، چون هزینه میره بالا، و خریدار اگر قرار باشه هزینه ی بالایی برای AIO بده، خوب میره دسکتاپ میخره.
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN ABISHI نمایش پست ها
    منم دوسشون دارم، فقط احساسم اینه با توجه به فضای بیشتری که نسبت به لپ تاپ در اختیار دارند، بلقوه میتونن قدرتمند تر ساخته بشن. اما شرکت های تولید کننده میترسن مدلهای قدرتمند تری ارائه کنند، چون هزینه میره بالا، و خریدار اگر قرار باشه هزینه ی بالایی برای AIO بده، خوب میره دسکتاپ میخره.
    آرمین جان این برمیگرده به سیاست کاری اونها همونطور که شما یکیشون رو فرمودید.یک طوری کم کم کانفیگ بالا رو وارد بازار میکنند که نو آوری و تنوع به همراه پیشرفت در زمان حضور داشته باشه.اگر طی یک حرکت کانفیگ رو قوی کنند خوب به طبع برای اینده محصول جدید نخواهند داشت.ضمن اینکه این کمپانی ها همگی همزمان در حال تولید لپ تاپ نیز هستند،پس حفظ توازن هم برقرار است.اما با همه این ها باز هم شرایط قیمت گذاری مهمترین علتی است که خرید allinone رو در شک و تردید قرار میدهد.
    امتیازها
    27,815
    سطح
    98
    2,448
    کاربر انجمن
    سلام امیرحسین جان . بسیار خوب و مفید بود . واقعا استفاده کردم . یه سوال به نظرت اصلیترین علت زیاد بودن قیمت این AIO ها چیه ؟
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Majidi نمایش پست ها
    سلام امیرحسین جان . بسیار خوب و مفید بود . واقعا استفاده کردم . یه سوال به نظرت اصلیترین علت زیاد بودن قیمت این AIO ها چیه ؟
    لطف داری رضا جان
    چون یک سیستم تقریبا نا شناخته است و هنوز مردم بین pc و laptop بودنش مطمئن نیستند.طراحی زیبا و جمع و جور و ساخت یک اسمبل توسط خود کمپانی و در برخی موارد لمسی بودن صفحات و اینکه aio یک سیستم مستقل به حساب میاید و اکثرا دارای os اورجینال هستند.اینها برخی از این دلایل هستند.اما به نظر خودم هیچ علتی نمیتواند این قیمت گزاف رو توجیه کنه
    امتیازها
    27,815
    سطح
    98
    2,448
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryaiee نمایش پست ها
    لطف داری رضا جان
    چون یک سیستم تقریبا نا شناخته است و هنوز مردم بین pc و laptop بودنش مطمئن نیستند.طراحی زیبا و جمع و جور و ساخت یک اسمبل توسط خود کمپانی و در برخی موارد لمسی بودن صفحات و اینکه aio یک سیستم مستقل به حساب میاید و اکثرا دارای os اورجینال هستند.اینها برخی از این دلایل هستند.اما به نظر خودم هیچ علتی نمیتواند این قیمت گزاف رو توجیه کنه
    مطمئنا نمیتونه توجیه کنه ، اگه کمپانی های سازنده میخوان AIO ها را بین کاربران جا بندازن باید هم کانفیگ بالاتری ببندن و هم قیمت رو بیارن پایین . مثلا" یه گیمر هیچ توجیهی واسه استفاده از اینا نداره .
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع