ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 4 از 4 نخست ... 234
نمایش نتایج: از 31 به 39 از 39
    امتیازها
    20,264
    سطح
    89
    232
    کاربر انجمن
    مشکل یک کاربر خارجی:

I'm hoping someone can help before I have to RMA my GA-Z77X-UP5-TH...

The board will not POST or allow access to BIOS (error 51) with memory installed in dual channel config (DDR3_1 + DDR3_2 or DDR3_3 + DDR3_4 populated). It will only boot to BIOS and POST with DDR3_1 or DDR3_1 + DDR3_3 populated. I've tried various memory modules with no success:

Corsair Dominator Platinum CMD16GX3M2A2400C10
    Crucial Ballistix Sport BLS2CP4G3D1609DS1S00C
    Kingston HyperX T1 KH24C11T1K2/8X

I've also tried BIOS F11, F12e, F12g and F13a with no success yet all the above memory has been installed in a GA-B75M-D3H and boots correctly in dual channel mode. Gigabyte support have asked me to RMA the board after I tried unsuccessfully to reset CMOS and load optimised defaults - but I'd really like to avoid that if possible.

Below is a capture from the BIOS - note there is 1 stick in DDR3_1 and 1 stick in DDR3_3 but only Channel B is showing timing information?

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: ram5.jpg
مشاهده: 86
حجم: 66.9 کیلو بایت

امتیازها
    14,676
    سطح
    78
    1,035
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mamall نمایش پست ها
    .
    سلام دوستان
    من به کمک و رهنمایی سریع شما نیازمندم
    لطفاً لینک ها رو چک کنید

من یه مادربرد گیگابایت GA-Z77X-UP5 TH داشتم. CPUام هم Core i7 3770K هست
    فایل پیوست 30294تصویر مشخصات: فایل پیوست 30296

حالا یه رم کورسر Vengeance pro 16GB 2400MHz با ولتاژ 1.65 خریدم.
    تو صفحه رم زده فقط از نسل چهارم پردازنده های اینتل پشتیبانی میکنه
    فایل پیوست 30295 تصویر مشخصات: فایل پیوست 30297
    حالا مادربردم از این رم پشتیبانی میکنه یا نه؟؟؟؟ رم و CPU مشکلی نخواهند داشت؟

الان دارم سکته رو می زنم. 630 تومن بابتش پیاده شدم
    خواهش می کنم زود جواب بدید

.
    داداش شرمنده اینو میگم.. قبل از این که بری بخری باید تحقیق میکردی که بهش میخوره یا نه که اینجوری سکته نزنی.حالا که دیگه خریدی یا به گفته دوستان اعتماد کن و بنداز رو مادربوردت و خودت خلاص کن
    یا اینکه به گفته خودت تا آک هست برو بده پس (پاک کردن صورت مساله)
    زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست*هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود
    صحنه پیوسته به جاست***خرم آن نغمه كه مردم بسپارند به یاد

اینم عکس سیستم جدید من;)

امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    .
    سلام دوستان
    من به کمک و رهنمایی سریع شما نیازمندم
    لطفاً لینک ها رو چک کنید

من یه مادربرد گیگابایت GA-Z77X-UP5 TH داشتم. CPUام هم Core i7 3770K هست
    فایل پیوست 30294تصویر مشخصات: فایل پیوست 30296

حالا یه رم کورسر Vengeance pro 16GB 2400MHz با ولتاژ 1.65 خریدم.
    تو صفحه رم زده فقط از نسل چهارم پردازنده های اینتل پشتیبانی میکنه
    فایل پیوست 30295 تصویر مشخصات: فایل پیوست 30297
    حالا مادربردم از این رم پشتیبانی میکنه یا نه؟؟؟؟ رم و CPU مشکلی نخواهند داشت؟

الان دارم سکته رو می زنم. 630 تومن بابتش پیاده شدم
    خواهش می کنم زود جواب بدید

.

عدم برداشت مفهوم صحیح از جمله موجود باعث این توهمات شده که عزای قبل از وقوع زلزله پیش بینی نشده می گیرید !

کجای این جمله کلمه فقط رو به لاتین دیدید و ترجمه کردید ؟! معادل کلمه فقط رو به من نشان بدهید . 8->

نام: ***1605;***1578;***1606; ***1604;***1575;***1578;***1740;***1606;.JPG
مشاهده: 25
حجم: 87.7 کیلو بایت
    این جمله مفهومش اینه که این کیت برای پردازنده های نسل چهارم ، هم بهینه هست . مثلاً G.Skill هم کار مشابهی کرده و روی یک سری کیت هاش برچسبی به نام Compatible With Z97 یا به عبارتی Z97 Ready زده . این به معنی این نیست که با بقیه نسل ها کار نمی کنه . مفهومش اینه که با نسل جدید هم بهینه هست . همه دوستان هم گفتند که مشکلی به احتمال بسیار بالا وجود نخواهد داشت .
    هر رم سالم DDR3 به طور کلی روی همه مادربردهای DDR3 امکان کار کردن داره اما اگر با فرکانس تست شده و فعال کردن XMP نتونه به دلیل ناسازگاری با پردازنده یا توانایی مادربرد بوت بشه با اولین فرکانس سازگار قطعاً بوت خواهد شد .
    ولتاژ پروفایل XMP این رم 1.65 و ولتاژ دیفالت 1.5 هست که اون هم ماشاءالله خیلی بهش دقت کردید !

ضمناً در قوانین آمده از انتخاب چنین عناوینی مانند « کمک » و .... خودداری کنید که باز هم این انتخاب عنوان ، نشان از مطالعه دقیق و ریزبینانه شما دارد !! :-w
    منتظر پاسخ شما هستم که ببینم کجای اون عبارت معادل «فقط » رو دیدید ؟!
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2014/09/09 در ساعت 18:21

امتیازها
    14,635
    سطح
    78
    2,661
    کاربر انجمن
    آقا رضا عجب عنوانی انتخواب کردید:-bd
    تیغ باش تا محتاج نوازش نشی
    امتیازها
    20,264
    سطح
    89
    232
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    عدم برداشت مفهوم صحیح از جمله موجود باعث این توهمات شده که عزای قبل از وقوع زلزله پیش بینی نشده می گیرید !

کجای این جمله کلمه فقط رو به لاتین دیدید و ترجمه کردید ؟! معادل کلمه فقط رو به من نشان بدهید . 8->

نام: ***1605;***1578;***1606; ***1604;***1575;***1578;***1740;***1606;.JPG
مشاهده: 25
حجم: 87.7 کیلو بایت
    این جمله مفهومش اینه که این کیت برای پردازنده های نسل چهارم ، هم بهینه هست . مثلاً G.Skill هم کار مشابهی کرده و روی یک سری کیت هاش برچسبی به نام Compatible With Z97 یا به عبارتی Z97 Ready زده . این به معنی این نیست که با بقیه نسل ها کار نمی کنه . مفهومش اینه که با نسل جدید هم بهینه هست . همه دوستان هم گفتند که مشکلی به احتمال بسیار بالا وجود نخواهد داشت .
    هر رم سالم DDR3 به طور کلی روی همه مادربردهای DDR3 امکان کار کردن داره اما اگر با فرکانس تست شده و فعال کردن XMP نتونه به دلیل ناسازگاری با پردازنده یا توانایی مادربرد بوت بشه با اولین فرکانس سازگار قطعاً بوت خواهد شد .
    ولتاژ پروفایل XMP این رم 1.65 و ولتاژ دیفالت 1.5 هست که اون هم ماشاءالله خیلی بهش دقت کردید !

ضمناً در قوانین آمده از انتخاب چنین عناوینی مانند « کمک » و .... خودداری کنید که باز هم این انتخاب عنوان ، نشان از مطالعه دقیق و ریزبینانه شما دارد !! :-w
    منتظر پاسخ شما هستم که ببینم کجای اون عبارت معادل «فقط » رو دیدید ؟!
    سلام
    حال شما خوبه؟@};-

من که قصد ناراحت کردن شما رو نداشتم
    بعد هم من گفتم "فقط نوشته 1.5v"

در ضمن در انتخاب عنوان تاپیک نمی دونستم. دفعات بعد رعایت می کنم. دست شما درد نکنه. از شما توقع نداشتم

یه موضوعی ام خواستم بگم. اونم این که به جرأت می تونم بگم که سایت و فروم سخت افزار بهترین مرجع اطلاعات سخت افزاری هست
    این جا بهترین مکان یادگیری و افزایش تجربیات و به اشتراک گذاشتن اطلاعاته. ما باید دوستانه با هم ارتیاط بر قرار کنیم. نه این که همدیگه روبا ادبیاتمون ناراحت کنیم
    حالا اگر من روی حرفم پا فشاری میکنم با اطلاعات دقیق آگاه ام کنید، که این اتفاق هم افتاد و از اساتید؛ AmirMahmood ، AliYar ، NAVID OC ، mla وهمین طور از خود شما واقعاً تشکر می کنم. خیلی ممنون

.
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    سلام
    حال شما خوبه؟@};-

من که قصد ناراحت کردن شما رو نداشتم
    بعد هم من گفتم "فقط نوشته 1.5v"

در ضمن در انتخاب عنوان تاپیک نمی دونستم. دفعات بعد رعایت می کنم. دست شما درد نکنه. از شما توقع نداشتم

یه موضوعی ام خواستم بگم. اونم این که به جرأت می تونم بگم که سایت و فروم سخت افزار بهترین مرجع اطلاعات سخت افزاری هست
    این جا بهترین مکان یادگیری و افزایش تجربیات و به اشتراک گذاشتن اطلاعاته. ما باید دوستانه با هم ارتیاط بر قرار کنیم. نه این که همدیگه روبا ادبیاتمون ناراحت کنیم
    حالا اگر من روی حرفم پا فشاری میکنم با اطلاعات دقیق آگاه ام کنید، که این اتفاق هم افتاد و از اساتید؛ AmirMahmood ، AliYar ، NAVID OC ، mla وهمین طور از خود شما واقعاً تشکر می کنم. خیلی ممنون

.
    عزیز با 1.5 و 1.65 گفتن یا به قول معروف با حلوا حلوا کردن سیستم روشن نمیشه . اگر میخواین مطمئن شین رم رو باز کنید و نصب کنید و XMP رو ست کنید تست کنید که مشکلی هست یا نیست ! اگر اوکی بود که مبارکه . اگر به احتمال خیلی نبود با حداکثر فرکانس و ولتاژی که مادربرد و پردازنده بتونه بوتش می کنه . اگر نتونه با حداکثر فرکانس 2400 بیاد بالا و شما توقع رو داشتید که بیاد این اشتباه از خود شما بوده که اول رم خریدید بعد رفتید و دنبال سازگاری اون گشتید !
    پست بعدی رو زمانی داخل تاپیک ارسال کنید که رم جدید روی سیستم باشه و شات تب Memory و SPD نرم افزار CPU-Z گرفته باشید برای آپلود روی فروم

امتیازها
    55,250
    سطح
    100
    11,513
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    اقای اشراقی من تمام پست های این تاپیک رو خوندم !

پیشنهاد : بهتر نیست عنوان رو به "شک در سازگاری رم با پردازنده و مادربرد بدون انجام تست !
    [حل شده ] " تغییر بدید ؟!

توهم خیلی کلمه ی پر مغزی نیست ........... همون قضیه ی TEXED BASE که صحبت کردیم در موردش ......

RAM: Team Group 8GB 3000Mhz CL16 DDR4
    CPU: AMD Ryzen 2200 G
    MAIN: ASUS B350-E Sock AM4
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    ماشالا، 37 تا پست برای مشکلی که اصلا" از اول مشکل نبود.

تازه الان رسیدم بیام،

رم DDR3 یعنی ولتاژ 1.5 تا 1.65، تموم شد و رفت، مادربردی که رم DDR3 بهش میخوره بلقوه باید این ولتاژ رو فراهم کنه، این از طرف مادربرد.

از طرف رم ها هم، رم DDR3 راحت با ولتاژ 1.5 تا 1.65 میتونه 1333 رو بوت کنه.

پس، نه تنها هیچ نگرانی نداره، بلکه این رمها کاملا" استاندارد و سازگار با مادربرد و سیستم شما هستند، به صورت دیفالت رم در فرکانس 1333 بالا میاد که باید به صورت دستی آن را در بایوس از طریق پروفایل XMP روی 2400 قرار بدید. این کار طبیعیه، و نرماله، و وظیفه ی کاربره.

پس، رمها به مادربرد میخوره، فقط باید در بایوس تنظیم کنید.

موفق باشید.
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman1992 نمایش پست ها
    اقای اشراقی من تمام پست های این تاپیک رو خوندم !

پیشنهاد : بهتر نیست عنوان رو به "شک در سازگاری رم با پردازنده و مادربرد بدون انجام تست !
    [حل شده ] " تغییر بدید ؟!

توهم خیلی کلمه ی پر مغزی نیست ........... همون قضیه ی TEXED BASE که صحبت کردیم در موردش ......

سامان جان داداش گلم
    حرفت رو تا حدی قبول دارم ولی واقعیت ماجرا اینه
    شک قبل از خرید منطقی هست اما بعد از خرید خیر . این بررسی QVL رم و مادربرد و Spec هر دو اینها باید قبل از خرید صورت بگیره نه بعد از خرید ! هرچی شک دارند قبل از خرید باید تبدیل به یقین بشه که این رم روی فلان مادربرد با نهایت فرکانس به راحتی ست میشه یا نمیشه ؟ همه این موارد یا با بررسی مشخصات انجام میشه که اگر باز هم شکی بود با مشاوره باید به یقین تبدیل بشه نه اینکه شما بروند رم بخرند بعد نه بازش کنند و تستش کنند از ترس ! تازه بعد از خرید بروند دنبال مشخصات که این رم روی این مادربرد ست میشه یا نمیشه ؟!! امیر محمودجان ، عطاء جان ، علی جان ، محمد جان ، میلاد جان و نوید جان همگی گفتن اولاً با احتمال بسیار بسیار بالا هیچ مشکلی نخواهد بود. چندین و چند بار موضوع تکرار شد . بعد از خرید هیچ دلیل منطقی که بخوان ترسی داشته باشند یا شکی داشته باشند وجود نداره . هر بررسی که الآن دارن می کنند باید قبل از خرید می کردند . الآن فقط باید تست کنند و همین ! با چونه زدن سر 1.5 و که دیفالت 1.5 هست یا نیست 1.65 کاری به پیش میره و سیستم خود به خود روشن میشه ؟ خیر !
    واقعیت ماجرا همون توهم و استرس بی دلیل هست که به خودشون وارد کردند .
    اگه ست نشد با 2400 چند راه دارن :
    1. با کاهش تایمینگ اون کمبود رو جبران کنند که منطقی ترین راه هست
    2. اگر خیلی حساس باشند و دلشون رضایت نده جون رم واقعاً در حد آک هست نهایتش اینه که رم رو بفروشند با درصد کمی کسر قیمت
    مسئولیتش با خودشون بوده و تا ابد هم رم رو باز نکنند و همینجور بشینند و بحث کنند که این رم بوت میشه یا نمیشه فایده ای نداره !
    خلاصه اینکه خیلی روی این کلمه توهم فکر کردم و بی مهابا انتخابش نکردم . قصد بی احترامی هم نبوده به ایشون @};-

صفحه 4 از 4 نخست ... 234
نمایش نتایج: از 31 به 39 از 39

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع