ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی

به نظرتون مادربرد قدیمی و دست دوم GIGABYTE Z68-UD3-iSSDخریدنش درسته ؟؟؟

چند سال قبل فکر کنم سه سال پیش بود که این بورد توپ اون زمان رو تو مجلات کامپیوتری میدیدم
    و دلم غش می رفت که داشته باشمش به قول شاعر " دل بردی از من به یغما "
    ولی خب بودجه شو نداشتم ...
    از خصوصیات عالیش که توجه منو جلب کرد :

1=SSD اشتباه نکنم حدود 20GB(که تو پسوند مدل ش ذکر شده)
    2= VGA Switcher -سوئیچر کارت گرافیک که مثل نوت بوک ها در مواقعی که احتیاج به پردازش بالای کارت گرافیک نباشه به گرافیک APU یا CPU سوئیچ می کنه و Dedicated Graphic رو از مدار خارج می کنه.

حالا بعد از سه سال اگه بخوام سیستم Core 2Duo E4600
    و MB ASUS P5QL Pro P43 خودم رو آپگرید بکنم می خوام دست دوم این مدل رو گیر بیارم
    به نظرتون کجاها بگردم و اصلا این کار درسته؟
    آیا تو بردهای جدید مدلی هست که این دو قابلیت بخصوص سوئیچر گرافیک داشته باشه ؟؟؟!!
    ویرایش توسط Saeid59 : 2014/08/15 در ساعت 18:01 دلیل: تصحیح عنوان
    امتیازها
    29,539
    سطح
    99
    10,258
    Dan
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeid59 نمایش پست ها
    چند سال قبل فکر کنم سه سال پیش بود که این بورد توپ اون زمان رو تو مجلات کامپیوتری میدیدم
    و دلم غش می رفت که داشته باشمش به قول شاعر " دل بردی از من به یغما "
    ولی خب بودجه شو نداشتم ...
    از خصوصیات عالیش که توجه منو جلب کرد :

1=SSD اشتباه نکنم حدود 20GB(که تو پسوند مدل ش ذکر شده)
    2= VGA Switcher -سوئیچر کارت گرافیک که مثل نوت بوک ها در مواقعی که احتیاج به پردازش بالای کارت گرافیک نباشه به گرافیک APU یا CPU سوئیچ می کنه و Dedicated Graphic رو از مدار خارج می کنه.

حالا بعد از سه سال اگه بخوام سیستم Core 2Duo E4600
    و MB ASUS P5QL Pro P43 خودم رو آپگرید بکنم می خوام دست دوم این مدل رو گیر بیارم
    به نظرتون کجاها بگردم و اصلا این کار درسته؟
    آیا تو بردهای جدید مدلی هست که این دو قابلیت بخصوص سوئیچر گرافیک داشته باشه ؟؟؟!!
    خیر. این مادربورد مربوط به سه نسل پیش میشه. دیگه ارزش خرید نداره.
    امتیازها
    11,776
    سطح
    71
    1,947
    کاربر انجمن
    شما یک چیز دست دوم خوب میخوای از سوکت z87 بگیر
    راحت گیر میاد معمولا با cpu میفروشن.
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dan نمایش پست ها
    خیر. این مادربورد مربوط به سه نسل پیش میشه. دیگه ارزش خرید نداره.
    من به شخصه همین نظر رو داشتم ولی SSD و سوئیچر گرافیکش ارزش فکر کردن رو داره؛؛؛ پس مجبورم بگم سوال آخرمو جواب کامل بدین لطفا:
    """"""""""""(((((( آیا تو بردهای جدید مدلی هست که این دو قابلیت بخصوص سوئیچر گرافیک داشته باشه ؟؟؟!! و هزینه ش؟؟
    ویرایش توسط Saeid59 : 2014/08/16 در ساعت 14:45 دلیل: اضافه کردن جمله دیگر
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeid59 نمایش پست ها
    من به شخصه همین نظر رو داشتم ولی SSD و سوئیچر گرافیکش ارزش فکر کردن رو داره؛؛؛ پس مجبورم بگم سوال آخرمو جواب کامل بدین لطفا:
    """"""""""""(((((( آیا تو بردهای جدید مدلی هست که این دو قابلیت بخصوص سوئیچر گرافیک داشته باشه ؟؟؟!! و هزینه ش؟؟
    سعید جان

GIGABYTE Z68-UD3-iSSD در زمان خودش غولی بود منم دوسش داشتم. اما دیگه با پیشرفتی که در مادربرد ها و SSD ها حاصل شده دیگه اون برد رو باید به گذشته سپرد. الان در حال حاضر ارزانترین مادربرد سری H81 در کنار یک SSD معمولی سرعتش نسبت به اون مادربرد خیلی بیشتره.

در حال حاضر مادربردی نداریم که SSD روش باشه، حتی اون Z68-UD3-iSSD هم که SSD داشت برای کش ازش استفاده میکرد نه برای درایو ویندوز، وقتی از SSD به عنوان کش استفاده میشه یعنی فقط از 30 درصد سرعت دنیای SSD بهره مند میشی. هیچ چیزی جای یک SSD مستقل رو نمیگیره.

در مورد گرافیک هم همون بهتر که سوییچ نشه، چون همین الان لپ تاپها که اغلب این قابلیت رو دارند اینقدر به کاربر دردسر میدن که تو همه ی فروم ها سخت افزاری کم نیست تاپیک های مشکلات لپ تاپ هایی که 2 گرافیک دارند و سیستمشون بین اینها سوییچ نمیکنه.

پس، سوییچ گرافیک مشکلاتی داره که لزوما" اصلا" ایده آل نیست. SSD هم امروزه قیمتش مناسبه و بهتره جدا تهیه بشه.

شما به ما کل بودجه ای رو که برای یک سیستم میخواهید بفرمایید که ما بر اساس اون به شما سیستم پیشنهاد بدیم.
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN ABISHI نمایش پست ها
    سعید جان

GIGABYTE Z68-UD3-iSSD در زمان خودش غولی بود منم دوسش داشتم. اما دیگه با پیشرفتی که در مادربرد ها و SSD ها حاصل شده دیگه اون برد رو باید به گذشته سپرد. الان در حال حاضر ارزانترین مادربرد سری H81 در کنار یک SSD معمولی سرعتش نسبت به اون مادربرد خیلی بیشتره.

در حال حاضر مادربردی نداریم که SSD روش باشه، حتی اون Z68-UD3-iSSD هم که SSD داشت برای کش ازش استفاده میکرد نه برای درایو ویندوز، وقتی از SSD به عنوان کش استفاده میشه یعنی فقط از 30 درصد سرعت دنیای SSD بهره مند میشی. هیچ چیزی جای یک SSD مستقل رو نمیگیره.

در مورد گرافیک هم همون بهتر که سوییچ نشه، چون همین الان لپ تاپها که اغلب این قابلیت رو دارند اینقدر به کاربر دردسر میدن که تو همه ی فروم ها سخت افزاری کم نیست تاپیک های مشکلات لپ تاپ هایی که 2 گرافیک دارند و سیستمشون بین اینها سوییچ نمیکنه.

پس، سوییچ گرافیک مشکلاتی داره که لزوما" اصلا" ایده آل نیست. SSD هم امروزه قیمتش مناسبه و بهتره جدا تهیه بشه.

شما به ما کل بودجه ای رو که برای یک سیستم میخواهید بفرمایید که ما بر اساس اون به شما سیستم پیشنهاد بدیم.
    1--شما درست میفرمایین =چون الان که فکر می کنم یادم میاد که در مجله ای که اون زمان می خوندم نوشته بود که با فناوری Intelدر زمینه
    SSD ها سرعتش نسبت به بردهای معمولی فاقد این تکنولوژی زیادتر است و صد البته من هم به عنوان درایوی که بشود در ویندوز مستقلا استفاده بشود مد نظرم نبود!!!

2-- (((( چون خودم به سخت افزار علاقه دارم و کمابیش از مجلات کامپیوتری و اینترنت پیگیر فناوری های روز هستم و برا همین بخوام قطعه ای بگیرم با وسواس زیاد کلی در سایت های سازنده و نمایدگی ها مشخصات فنی رو زیر و رو می کنم و قیمت به کارایی و مقایسه و از این دست مسائل رو در حیطه اطلاعات خودم بررسی می کنم و در ضمن سیستم فعلی رو هم قطعات ش رو خودم دونه به دونه از بازار خریدم و اسمبل ش کردم))))
    >>>>>>>>>>>>>>>نتیجه اینکه >>>>> ::: حساسیت دارم نسبت به سلامت قطعات و >> سوئیچر گرافیک رو برای این میخواستم که کارت گرافیکم که حدودا سه سال پیش بعد از تحقیقات فراوان خریدم
    SAPHIRE AMD Radeon HD 5850 1GB GDDR5 DirectX10 -10.1- & 11) و البته به پول اون موقع هزینه 340 هزار تومنی دادم
    بیخودی در مواقع معمولی که اینترنت استفاده می کنم و کار گرافیکی خاصی ندارم روشن نمونه
    چون نمی خوام تا مجبور نشدم عوضش کنم بخصوص که هنوز DiectX11 رو ساپورت می کنه.

3=در خصوص بودجه هم چون میخوام یه آپگرید Mid-Range انجام بدم (نه قطعات الزاما جدید) و فقط در حد نیاز!
    اگه شرایط فروم اجازه میده خودم یه بررسی اجمالی انجام بدم شاید دست و دل باز شدم و بیشتر هزینه کنم!

ببخشید که خیلی طولانی شد ولی لازم دیدم توضیحات کامل بدم
    از حوصله تون برای خوندن طومار اینجانب سپاسگزارم .!!!
    امتیازها
    11,776
    سطح
    71
    1,947
    کاربر انجمن
    الان سیستم شما چی هست؟
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa98 نمایش پست ها
    الان سیستم شما چی هست؟
    MB: ASUS P5QL Pro P43
    CPU: Core2Duo E4600 2.4GHZ 1Mb L2Cache FSB:800
    RAM: (6 GB DDR2 1066 CL5)>>>> 1x2GB Geil + 1x2GB Team + 1x1GB Crucial + 1x1GB Team
    دو به دو Interleaved Model (Dual Channel)

VGA : SAPHIRE AMD Radeon HD 5850 1GB GDDR5 DirectX10 -10.1- & 11
    H.D.D : Maxtor 500GB 32MB Buffer+SAMSUNG 250GB 16MB Buffer
    DVD-RW : LITEON iHAS524
    PSU : GREEN 1035P 80Plus Bronze
    Case: GREEN Infinity
    Monitor: LG 2261VP 21.5 inch (Full HD
    ویرایش توسط Saeid59 : 2014/08/16 در ساعت 19:17 دلیل: حذف شکلک بی مورد تصادفی
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)