ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 5 نخست 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 50
    امتیازها
    49,283
    سطح
    100
    5,294
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Devileytion نمایش پست ها
    با تشکر از میلاد عزیز. پس با تدابیری که شما اندیشیدین باید به فکر افزایش بودجه باشم. عیدی هارو جمع کنیم ببینیم فرجی میشهیا نه!
    یه سوال دیگه داشتم اینه که تفاوت PL و EF و MFT در چیه؟ و اینکه میشه چند تا لنز ماکرو معرفی کنید که به MFT بخوره و لینکشونو بدید چون نمیدونم یه لنز باید چه مشخصات و اعداد و پارمتر هایی داشته باشه تا بشه بهش گفت ماکرو. منظورم از ماکرو فاصله های 15/20 تا 5 سانتی متری هست.
    بازم بخاطر دیر شدن معذرت میخوام

درمورد لنز های EF خب چند مزیت وجود داره :

فوکوس بی سروصدا، سریع و با دقت بالا در تمامی لنزها از Fisheye (چشم ماهی) گرفته تا لنزهای سوپر تله فتو، چون متناسب با هر لنز سیستم راه‌انداز مناسب بکار گرفته شده است.
    - دیافراگم آرام و دقیق با کنترل دیجیتالی
    - امکان نگاه داشتن دیافراگم برای مشاهده عمق میدان و کمک به افزایش سرعت عکاسی با بسته نگاه داشتن دیافراگم د حین عکاسی متوالی
    - امکان کنترل کاملا اتوماتیک دیافراگم با لنزهای TS-E کانن.
    - امکان توسعه اپتیک های بسیار سریع و درخشان نظیر EF ۵۰mm f/۱.۰L USM که با سیستم قبلی اتصال لنز غیر قابل حصول بود
    - پوشش ۱۰۰ درصد منظره یاب با EOS-۱N
    - حذف انسداد منظره یاب و آینه در لنزهای سوپر تله فتو
    - در هنگام استفاده از لنزهای زوم دیافراگم متغیر هر گونه تنظیم دستی عدد f (به جز بالاترین دیافراگم) در حین محدوده زوم امکان پذیر شده است
    - جبران اتوماتیک و نمایش تغییر در عدد F موثر وقتی که بین لنز و بدنه دوربین از بسط دهنده ها (Extender) استفاده شده است.
    - توانایی طراحی لنزهایی با دیافراگم پشتی بزرگتر برای بهبود روشنایی مرزها در سیستم های اپتیکی. به علاوه این مشخصه کارایی اپتیکی را هنگام استفاده از توسعه دهنده لنزدر سوپر تله فتو بهبود می بخشد.

لنزهای MFT هم یعنی micro four thirds

این مدل لنز ها بیشتر در دوربین های مثل سری G کنون استفاده میشن .

درمورد PL هم اطلاعی ندارم اما جستجو میکنم اگه مطلبی به چشمم خورد حتما قرار میدم !

درمورد لنز های ماکرو
    باید فاصله کانون رو در نظر بگیرید

ببینید مثلا لنز های 18-55 کمترین فاصله ممکن و گسترده دیدی که این لنز ها ارائه میکنن از 18 تا 55 هست ..

مثلا حداکثر زوم لنز 55
    و حداقل 18 هست

اگه لنز رو در حالت ماکرو قرار بدین حداقل فاصله عکاسی ماکرو که قابلیت فکوس انجام پذیره 10 سانتی متر هست ( که این میزان بستگی به نوع لنز هم داره چون بعضی لنز ها تا 8 سانتی متر هم این امکان رو به شما میدن)

فاصله کانونی خاصی مد نظر هست بگین تا مدلهاش رو بررسی کنم

اما عموما ازین لنز های ماکرو استفاده میشه .

Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

Canon EF 40mm F/2.8 STM

Canon EF 50mm f/1.8 II

این مطلب مفید رو هم پیشنهاد میکنم بخونید !

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Capture.JPG
مشاهده: 168
حجم: 103.9 کیلو بایت
    امتیازها
    8,890
    سطح
    63
    998
    Tech استریمر
    بسیار عالی. خیلی مفید واقع شد. اصولا من عجله ای ندارم همین که شما وقت میزارید برای این بنده حقیر برام ارزش منده. احتمالا هفته دیگه چون دارم میرم تهران دوربین و مخلفاتشو تهیه میکنم و تا اون موقع فرصت تحقیق دارم.
    تو این چند روز هم کلی مطلب تو نت خوندم و ویدئو تماشا کردم. به یک سری نتایج و باور ها رسیدم.
    ترجیه دادم از لنز پرایم استفاده کنم و به جایه یه لنز همه کاره، چند لنز مخصوص تهیه کنم. یه لنز ماکرو برای نزدیک شدن به سوژه، یه لنز ساده بین 30 تا 50 م.م و یه لنز واید برای تصویر برداری های خلاقانه؛ فعلا برای یادگیری و شروع به کار.فیلتر خوبه ولی همیشه نباید از فیلتر استفاده کرد. با دریجه دیافراگم و تاثیراتش نسبت به خروجی تصویر اطلاعاتی پیدا کردم و هم چندان در سدد کسب هرچه بیشتر دانش در این زمینه یعنی تصویر برداری هستم.
    به عنوان سوال پایان دهنده این پست میخواستم بپرسم که در تهران کجا برای تهیه عدوات دوربین مثل لنز رو میشه معرفی کرد و اینکه لنز های اولمپوس چقدر در دسترس هستن؟
    امتیازها
    8,890
    سطح
    63
    998
    Tech استریمر
    آقا من یه چند تا سوال داشتم از اساتید عزیز.
    - یکی اینکه آپشن Shutter Angle چیکار میکنه؟
    تو دوربینم از 120 تا 360 هست. غریزی میگم 170 تا 180 باید ست بشه.
    - بعد این Zebra هم هست تو تنظیمات که نمیدونم دقیقا کارش چیه؟
    تو ویدئو هایی که دیدم فکر میکنم مال خود صفحه نمایش دوربین باشه که زیر آفتاب قرار میگیره قابل رویت باشه.
    - دیگه اینکه لنز رو برداشتم همجارو سفید میگرفت! یعنی این سنسورا انقدر افلیجن؟
    - بعد اینکه کراپ فاکتور سنسور من 2.88ـه به چه معنیه؟ باز تو برسیا میگفتن یعنی مثلا فاصله 12mm لنز رو سه برابر میکنه انگار لنز 36mm روش گذاشتی. درسته؟
    - سوال آخرمم درباره ی فکوس هست. فکر کنم بهش میگن Focal length. مشکلی که دارم اینه که وقتی یه جعبه دستمال کاغذیو جلو دوربین میزارم به حالت مورب نمیتونم همون اندازه که تهش فوکوس میشه جلوشم فوکوس بشه. از چه پارامتری میشه فوکل لنس یه لنز رو فهمید چه اندازه ایه؟
    امتیازها
    49,283
    سطح
    100
    5,294
    کاربر انجمن
    بسیار عالی. خیلی مفید واقع شد. اصولا من عجله ای ندارم همین که شما وقت میزارید برای این بنده حقیر برام ارزش منده. احتمالا هفته دیگه چون دارم میرم تهران دوربین و مخلفاتشو تهیه میکنم و تا اون موقع فرصت تحقیق دارم.
    تو این چند روز هم کلی مطلب تو نت خوندم و ویدئو تماشا کردم. به یک سری نتایج و باور ها رسیدم.
    ترجیه دادم از لنز پرایم استفاده کنم و به جایه یه لنز همه کاره، چند لنز مخصوص تهیه کنم. یه لنز ماکرو برای نزدیک شدن به سوژه، یه لنز ساده بین 30 تا 50 م.م و یه لنز واید برای تصویر برداری های خلاقانه؛ فعلا برای یادگیری و شروع به کار.فیلتر خوبه ولی همیشه نباید از فیلتر استفاده کرد. با دریجه دیافراگم و تاثیراتش نسبت به خروجی تصویر اطلاعاتی پیدا کردم و هم چندان در سدد کسب هرچه بیشتر دانش در این زمینه یعنی تصویر برداری هستم.
    به عنوان سوال پایان دهنده این پست میخواستم بپرسم که در تهران کجا برای تهیه عدوات دوربین مثل لنز رو میشه معرفی کرد و اینکه لنز های اولمپوس چقدر در دسترس هستن؟
    سلام
    بابت دیر پاسخ دادن شرمنده چون این پستتون رو اصلا ندیدم :|

دیگه فکر کنم کمی دیر باشه برای پاسخ چون دوربین خریداری کردین ...

درمورد سوال پست اخرتون هم در اسرع وقت جواب میدم ..
    امتیازها
    49,283
    سطح
    100
    5,294
    کاربر انجمن
    آقا من یه چند تا سوال داشتم از اساتید عزیز.
    - یکی اینکه آپشن Shutter Angle چیکار میکنه؟
    تو دوربینم از 120 تا 360 هست. غریزی میگم 170 تا 180 باید ست بشه.
    - بعد این Zebra هم هست تو تنظیمات که نمیدونم دقیقا کارش چیه؟
    تو ویدئو هایی که دیدم فکر میکنم مال خود صفحه نمایش دوربین باشه که زیر آفتاب قرار میگیره قابل رویت باشه.
    - دیگه اینکه لنز رو برداشتم همجارو سفید میگرفت! یعنی این سنسورا انقدر افلیجن؟
    - بعد اینکه کراپ فاکتور سنسور من 2.88ـه به چه معنیه؟ باز تو برسیا میگفتن یعنی مثلا فاصله 12mm لنز رو سه برابر میکنه انگار لنز 36mm روش گذاشتی. درسته؟
    - سوال آخرمم درباره ی فکوس هست. فکر کنم بهش میگن Focal length. مشکلی که دارم اینه که وقتی یه جعبه دستمال کاغذیو جلو دوربین میزارم به حالت مورب نمیتونم همون اندازه که تهش فوکوس میشه جلوشم فوکوس بشه. از چه پارامتری میشه فوکل لنس یه لنز رو فهمید چه اندازه ایه؟

سوالاتتون یکم فهمیدنش سخت هست چون با دید خودتون پرسیدین و سوالات کم تخصصی هستن

شاتر آنجل : هرچقدر معیار بیشتر باشه وضوح اجسام متحرک کم میشه .. ینی شما مثلا عدد رو روی 45 بذارین
    اجسام ک در تصویر هستند و حرکت دارند ثابت تر هستند
    من در نت ی سرچ زدم ی توضیح خوب پیدا کردم میتونید به این سایت مراجع کنید :

http://www.red.com/learn/red-101/shutter-angle-tutorial

درمورد زبرا هم چون مدل دوربینتون رو نمیدونم دقیقا نمیدونم عملکردش چی هست باید خودتون رو دوربین خودتون امتحان کنید چون این امکان در بعضی از دوربین ها باید باشه

درمورد برداشتن لنز .. بخاطر نوع قرار گیری اینه ها به این صورت هست و جالبتر اینکه شما میتونید با ی
    حرکت ساده لنز رو برعکس ب دوربین وصل کنید و از خصوصیت ماکرو استفاده کنید اموزشش با ی سرچ تو گوگل هست

درمورد سوالتون درمورد کراپ
    باید بررسیهارو درمورد لنزتون مطالعه کنید
    هر لنزی تفکیک پذیری خاص خودش رو داره و تا حدی ک در لنزتون ب صورت استاندارد تایین شده
    نمیتونید بیشتر کراپ کنید .. ینی کراپ ک بشه پیکسلها دیده میشن و کیفیت کاسته میشه

درسته من لنز 18-55 دارم
    نهایت کراپی ک بمن میده 36 میلیمتر هست ..

حتی بیشتر هم میشه ک باید با کمی ادیت درستش کرد ;)

درمورد سوال اخرتون
    هرچقدر گشادگی دیافراگم باز باشه فکوس نقطه ای تر میشه

ینی اگه میخواین کل جعبه دستمال کاغذی در فکوستون قرار بگیره باید
    دیافراگم گشادگیش رو بیشتر کنین

البته اگه سوال اخرتون رو درست متوجه شده باشم
    امتیازها
    8,890
    سطح
    63
    998
    Tech استریمر
    جا داره از میلاد عزیز تشکر کنم که انقدر سوالات رو بادقت و حوصله پاسخ میدن.
    با یه چند تا سوال دیگه برگشتم!
    چرا باید سرعت یه دوربین افزایش پیدا کنه؟ مثلا میگن این دوربین سریع تر از دوربین دیگس + اینکه مبدل های با نام SpeedBooster وجود داره و بین سنسور و لنز قرار میگره. کارشون چیه و چه مزایا و معایبی دارن و چه تاثیری روی کراپ فاکتور میزارن؟
    مورد بعد اینکه بعضی مبدل های معمولی هستن که مثلا MFT رو به EF تبدیل میکنن و چون داخلشون خالیه چند میلی متر تا سانتی متر بین لنز و سنسور فاصله میندازن. این فاصله چه تاثیری در خروجی کار داره؟
    امتیازها
    49,283
    سطح
    100
    5,294
    کاربر انجمن
    جا داره از میلاد عزیز تشکر کنم که انقدر سوالات رو بادقت و حوصله پاسخ میدن.
    با یه چند تا سوال دیگه برگشتم!
    چرا باید سرعت یه دوربین افزایش پیدا کنه؟ مثلا میگن این دوربین سریع تر از دوربین دیگس + اینکه مبدل های با نام SpeedBooster وجود داره و بین سنسور و لنز قرار میگره. کارشون چیه و چه مزایا و معایبی دارن و چه تاثیری روی کراپ فاکتور میزارن؟
    مورد بعد اینکه بعضی مبدل های معمولی هستن که مثلا MFT رو به EF تبدیل میکنن و چون داخلشون خالیه چند میلی متر تا سانتی متر بین لنز و سنسور فاصله میندازن. این فاصله چه تاثیری در خروجی کار داره؟
    خواهش میکنم وظیفس دوست عزیز :)
    درمورد سوال اولتون.

سرعت دوربین وقتی افزایش پیدا میکنه و وقتی شما روی سوژه ای ک در حال حرکت هست فکوس میکنید . سوژتون ثابت و بدون کدرشدن در عکس شما قرار میگیره .
    و وقتی سرعت دوربین یا بهتره بگیم شاتر .. سرعت شاتر رو کم میکنید .. اجسام درحال حرکت در لنز شما محو میشن ..

درمورد سرعت شاتر در این تاپیک توضیح دادم :
    http://forums.sakhtafzarmag.com/thre...A7%D9%86%DB%8C

البته سرعت شاتر پایین رو توضیح دادم .. و سرعت شاتر افزایش پیدا کنه برعکس این موضوع میشه
    درمورد سوال دوم
    اطلاع دقیقی از سوالتون ندارم ..

اما ی مقاله خوب پیدا کردم ک میتونین در اسرع وقت مطالعه کنید :

http://forums.sakhtafzarmag.com/thre...A7%D9%86%DB%8C

درمورد speed booster فکر میکنم ک هر دوربینی چون محدودیت در سرعت شاتر داره یعنی مثلا از 1.10 شروع میشه تا 1.1000 ..

speed booster برای زمانی هست ک سرعت جسم بیش از اندازه سرعت شاتر دوربین شما باشه و وقتی این رو نصب کنید روی لنز سرعت رو افزایش میده ..
    امتیازها
    8,890
    سطح
    63
    998
    Tech استریمر

Question

مهدنس میلاد عزیز.
    شما که خوراکت کنون هست یه سوال داشتم:
    این لنز فیش آی هست؟ اگه نیست یکن توضیح میدن تصویر نهایی به چه شکل میشه تو 10 و 18
    http://www.digikala.com/Product/DKP-...4-5-5-6-IS-STM
    و اینکه ماونت EF-S با EF خیلی فرق داره و به هم نمیخورن؟
    و در آخر اینکه این لنز اکتیو هست؟ یعنی خودش میتونه با برقی که از دوربین میگیره خودشو بچرخونه و مثلا فوکوس و اپچر رو تنظیم کنه؟ چون یه سری پین پشتش هست. موتور STM چیه قضیش؟
    امتیازها
    49,283
    سطح
    100
    5,294
    کاربر انجمن
    مهدنس میلاد عزیز.
    شما که خوراکت کنون هست یه سوال داشتم:
    این لنز فیش آی هست؟ اگه نیست یکن توضیح میدن تصویر نهایی به چه شکل میشه تو 10 و 18
    http://www.digikala.com/Product/DKP-...4-5-5-6-IS-STM
    و اینکه ماونت EF-S با EF خیلی فرق داره و به هم نمیخورن؟
    و در آخر اینکه این لنز اکتیو هست؟ یعنی خودش میتونه با برقی که از دوربین میگیره خودشو بچرخونه و مثلا فوکوس و اپچر رو تنظیم کنه؟ چون یه سری پین پشتش هست. موتور STM چیه قضیش؟

سلام .. من بیشتر طرفدار نیکونم تا کنون ;)

stm ینی وقتی شما فکوس میکنی مثلا موقع فیلم برداری صدای فکوس داخل فیلم نمیشنوی ینی صدای فکوس کلا نمیشنوید .. ( باید ببینید ک دوربینتون Stm ساپورت میکنه یا خیر معمولا داخل دفترچه دوربین نوشته )

فکر نمیکنم این لنز فیش ای باشه درمورد تصویر نهایی هم .. کافیه اسم لنز رو در گوگل وارد کنید و بررسی هاش رو بخونید یا عکس هایی ک گرفته شده با این لنز رو ببینید .

لنزهای EF برای دوربین های کراپدار و فول فریم.
    لنزهای EF-S فقط برای دوربین های کراپدار باید ببینید دوربین شما از کدوم مدل هست

درمورد فکوس هم بله فکوسش اتوماتیک هست همونطور ک داخل سایت هم نوشته شده
    امتیازها
    8,890
    سطح
    63
    998
    Tech استریمر

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط Oneshot Milad نمایش پست ها
    سلام .. من بیشتر طرفدار نیکونم تا کنون ;)

stm ینی وقتی شما فکوس میکنی مثلا موقع فیلم برداری صدای فکوس داخل فیلم نمیشنوی ینی صدای فکوس کلا نمیشنوید .. ( باید ببینید ک دوربینتون Stm ساپورت میکنه یا خیر معمولا داخل دفترچه دوربین نوشته )

فکر نمیکنم این لنز فیش ای باشه درمورد تصویر نهایی هم .. کافیه اسم لنز رو در گوگل وارد کنید و بررسی هاش رو بخونید یا عکس هایی ک گرفته شده با این لنز رو ببینید .

لنزهای EF برای دوربین های کراپدار و فول فریم.
    لنزهای EF-S فقط برای دوربین های کراپدار باید ببینید دوربین شما از کدوم مدل هست

درمورد فکوس هم بله فکوسش اتوماتیک هست همونطور ک داخل سایت هم نوشته شده

تشکر میلاد جان.
    آخه سری قبل همش کنون معرفی کردی... خودم که قصدمه در کنار این دوربینم یه D5500 بگیرم حالا دارم با 700D مقایسش میکنم ببینم چی میشه. خودمم نیکونیم برای کارگاه هم یه D7100 جور شده هرچند فرقی تو سنسورش با سری D5000 و D3000 پیدا نکردم. تخصصشم ندارم البته.
    جایی که من میخوام این لنزو بندازم اینجاست حالا نمیدونم میخورن به هم یا نه به خاطر اینکه لنزه EF-S هست ولی مانت این بوستره EF هست. سواله برام.
صفحه 2 از 5 نخست 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 50

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)