ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: مطالب بیشتر در مورد چه مضوعی باشد ؟!

رأی دهندگان
19. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • دوربین های دیجیتال حرفه ای

7 36.84%
  • موبایل

4 21.05%
  • ترفند ها و اموزشها

5 26.32%
  • نمایش عکسهای برتر

2 10.53%
  • نقد عکس

1 5.26%
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    امتیازها
    49,283
    سطح
    100
    5,294
    کاربر انجمن

Post ««««« نظر سنجی ))))))

سلام به دوستان گلم ..

این نظرسنجی رو ایجاد کردم تا بدونیم که چه مطالبی مورد علاقه شماست و درمورد چه موردی از عکاسی دوست دارین مطلب گذشته بشه ..

بخاطر همین این نظرسنجی ایجاد شده تا ببینیم که بیشتر برای موبایل مطلب باید گذاشته بشه یا دوربین دیجیتال !

از شرکت شما متشکرم :)

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Capture.JPG
مشاهده: 102
حجم: 84.3 کیلو بایت
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    میلاد جان

آیا بحث در مورد دوربین های Compact هم میتونه جالب باشه؟

چون مثلا" میگم، خیلی از ماها به صورت حرفه ای کار نمیکنیم اما من خودم دوربین کامپکت دارم، Sony DSC-HX9V اما نمیدونم خیلی از گزینه هاش چیه. مثلا" ISO.

دوربین های موبایل هم گمونم بحثش نزدیک به دوربین های کامپکت باشه.
    ویرایش توسط Oneshot Milad : 2014/07/30 در ساعت 01:34
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    میلاد جون یه گزینه ترکیبی یا همه موارد رو گذاشته بودی خیلی خوب بودا ! حتماً در اون صورت همون رو انتخاب می کردم .
    ولی در مجموع :
    1. بررسی دوربین
    2. استفاده از همه چیز ، دوربین ، تنظیمات و زمین و زمان برای گرفتن عکس هایی بهتر .
    3. به نوعی کالیبراسیون دوربین های حرفه ای و همه دوربین ها برای گرفتن عکس بهتر
    4. تاپیک هایی برای نقد بسیار جدی و موشکافانه عکس
    5. گسترش دادن بخش عکاسی در کل انجمن : یعنی میلاد جان ما به کلی از کاربرامون سیستم مشاوره میدیم و بهشون میگیم دوستان سیستم هاتون رو که خریدید عکسشو بزارید توی بخش مورد نظر . در این شرایط تا جایی که از هدف اون بخش دورنشیم واقعاً گفتن نکاتی برای گرفتن عکس های بهتر از سیستم به نظرم فوف العاده مفید خواهد بود
    6. معرفی دوربین های ارزش خرید دار در رنج های قیمتی خاص و کاربردهای خاص در مقاطع زمانی مختلف .
    7. راهنمای خرید در رده های مختلف و حضور قدرتمند در بخش مشاوره عکاسی .
    دوستان چیزی بود که نگفته باشم و از قلم افتاده باشه ؟ ;;) ممنون میشم نظرات همه دوستان رو جویا بشیم
    ممنون از میلاد جان عزیز بابت ایجاد این نظر سنجی خوبشون @};-

امتیازها
    49,283
    سطح
    100
    5,294
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN 2012 نمایش پست ها
    میلاد جان

آیا بحث در مورد دوربین های Compact هم میتونه جالب باشه؟

چون مثلا" میگم، خیلی از ماها به صورت حرفه ای کار نمیکنیم اما من خودم دوربین کامپکت دارم، Sony DSC-HX9V اما نمیدونم خیلی از گزینه هاش چیه. مثلا" ISO.

دوربین های موبایل هم گمونم بحثش نزدیک به دوربین های کامپکت باشه.

.
    سلام

به خاطر این نظرسنجی گذاشتم ببینم بیشتر کاربرها دوربین هاشون حرفه ای کامپکته موبایله..

تا مقاله ها و پست ها بیشتر ازون موارد باشه

گزینه هایی مثل Iso تو همه دوربین ها ثابته .. ولی چشم .. از کامپکت سعی میکنم مطلب مفید بذارم ..

چون فکر کنم اکثرا یا موبایل دارن کاربرها یا دوربین های کامپکت ..

ولی تنظیمات ایزو یا سرعت شاتر تو همه دوربین ها یکسانه .
    امتیازها
    49,283
    سطح
    100
    5,294
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    میلاد جون یه گزینه ترکیبی یا همه موارد رو گذاشته بودی خیلی خوب بودا ! حتماً در اون صورت همون رو انتخاب می کردم .
    ولی در مجموع :
    1. بررسی دوربین
    2. استفاده از همه چیز ، دوربین ، تنظیمات و زمین و زمان برای گرفتن عکس هایی بهتر .
    3. به نوعی کالیبراسیون دوربین های حرفه ای و همه دوربین ها برای گرفتن عکس بهتر
    4. تاپیک هایی برای نقد بسیار جدی و موشکافانه عکس
    5. گسترش دادن بخش عکاسی در کل انجمن : یعنی میلاد جان ما به کلی از کاربرامون سیستم مشاوره میدیم و بهشون میگیم دوستان سیستم هاتون رو که خریدید عکسشو بزارید توی بخش مورد نظر . در این شرایط تا جایی که از هدف اون بخش دورنشیم واقعاً گفتن نکاتی برای گرفتن عکس های بهتر از سیستم به نظرم فوف العاده مفید خواهد بود
    6. معرفی دوربین های ارزش خرید دار در رنج های قیمتی خاص و کاربردهای خاص در مقاطع زمانی مختلف .
    7. راهنمای خرید در رده های مختلف و حضور قدرتمند در بخش مشاوره عکاسی .
    دوستان چیزی بود که نگفته باشم و از قلم افتاده باشه ؟ ;;) ممنون میشم نظرات همه دوستان رو جویا بشیم
    ممنون از میلاد جان عزیز بابت ایجاد این نظر سنجی خوبشون @};-
    سلام داش رضای گل

میگم که این همه گزینهههه ؟؟؟؟؟ بجان خودم هرجور فکر میکردم این همه به ذهنم نمیرسید :D

شما همه چیو گفتی دیگه چیزی باقی نمیمونه .. چشم .. سعی میکنم همه جوره مطلب بذارم :)

اما در مورد بعضی قسمت ها از عهده من خارجه مثل نقد دوربین ها .. چون من به همه دوربین ها دسترسی ندارم اما سعی میکنم از سایت های خارجی که نقد و بررسی دارن .. این کارو انجام بدم...

اما به نظرم باید بیشتر بخش عکس رو گسترش داد تا هم به صورت رقابتی هم به صورت نقد و بررسی انجام بشه این کار .. این طوری کاربران بیشتری جذب بخش عکاسی میشن ..

چون اکثرا موبایل دارن .. و برای دونستن تنظیمات حرفه ای دوربین ها به این بخش مراجعه نمیکنن چون دوربین موبایلشون همه چیز رو اتوماتیک انجام میده ..

ولی من سعی میکنم بیشتر ایراداتی که دوستان بهش توجه نمیکنن رو درموردشون مطالب حتما قرار بدم ..

بازم اگه مطلبی هست بگین که ازین به بعد رو اون قسمت کار بشه ..
    امتیازها
    49,283
    سطح
    100
    5,294
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط 77661 نمایش پست ها
    با سلام .آموزش عکس گرفتن به روش صحیح با دوربینهای عکاسی نیمه حرفه ای وهمچنین با دوربینهای موبایل .همچنین عکسها بیشتر از چه زاویه ای گرفته شود
    عکاسی بیشتر به نوع نگاه ادم ها بستگی داره .. مهمه که شما به یک مثلا لیوان چطور نگاه میکنید .. از چه زاویه ای نگاه میکنید ..

عکاسی بر خلاف عقیده خیلی ها .. اصلا به اصوول سفت و سختی پای بند نیست .. فقط چندتا نکته داره که باید رعایت بشه مثل کادر بندی و .. که بعدا درموردش صحبت میکنم..

ولی نوع نگاهتون مهمه .. شاید شما از یک گل طوری عکس بگیرید که به نگاه من طور دیگه ای دیده بشه ..

نوع نگاه حتی از مدل دوربین هم مهمتره .. :)
    امتیازها
    49,283
    سطح
    100
    5,294
    کاربر انجمن
    باسلام وخسته نباشید.خواستم اگر امکانش هست یک مقداری در رابطه با تنظیم لنز دوربین هنگام گرفتن عکس توضیح دهید که چگونه این لنز باید موقع عکس گرفتن باشد وآیا همیشه از لنز باید استفاده شود؟ وآیا تنظیم دوربین در نورخورشید وهوای نیمه ابری وبارانی وهمپنین غروب وشب تنظیمات خاصی دارد؟ دوربینهای قدیمی فکرکنم قبلا" برای شب روی یک عدد خاص تنظیم میشد وبرای روز روی عدد دیگر .لطفا" در این خصوص اگر امکان دارد توضیحاتی بیان فرمایید
    سلام پوزش میخوام .. درست متوجه این قسمت از سوالتون نشدم .. طریقه تنظیم لنز روی دوربین هنگام گرفتن عکس ..

بله برای عکاسی در روز . غروب . شب . هوای بارانی . نور زیاد . و ... تنظیمات خاصی وجود داره ولی حتما در موردشون در بخش اصول و ترفند های عکاسی مقاله میذارم ..
    امتیازها
    49,283
    سطح
    100
    5,294
    کاربر انجمن
    باسلام وخسته نباشید.منظور این است که هنگام گرفتن عکس .آیا چنان باید لنز را عقب وجلو کردکه شیی مورد نظر روی نقطه طلایی قرارگیرد ویا اینکه روی لنز نوشته هایی وجود دارد که بر اساس آنها فاصله را باید تعین کرد؟آیا نوشته های روی لنز بر چه مبنایی میباشند؟
    نوشته های رو لنز اگه منظورتون اعداد مثلا . 18 تا 55 هست .. این حداقل و حداکثر مقدار زوم رو و فاصله شما تا مرکز سوژه رو معین میکنه و زیاد به اعداد نمیشه وابسته بود ..

برای من زیاد مهم نیستن که مثلا حتما باید در عدد 35میلی متری تنظیم کرد .. بیشتر با چشم عکس گرفتن رو بیشتر میپسندم تا وابسته شدن به اعداد و ارقام :)

نوشته های رو لنز اگه دوربین شما نیکون هست این بخش رو مطالعه کنین

http://forum.akkasee.com/f58/t3333.html

عقب و جلو کردن لنز دوربین برای قرار دادن سوژه در نقاط طلایی .. بستگی به سوژه شما داره .. مثلا شما از یک پروانه که اگه بهش نزدیک بشین پرواز میکنه ..

از فاصله دور .. لنز رو زوم کنین تا سوژه در مکان اصلی کادر قرار بگیره .. این به اعداد رو لنز اصلا وابسته نیست .. ( منظورم اینه که شما نباید حتما به اعداد رو لنز توجه کنین برای گرفتن عکس )

امیدوارم بتونم هدفم رو از موضوع رسونده باشم .. اگه بازم سوالی هست در خدمتم ..
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع