ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    امتیازها
    6,860
    سطح
    54
    33
    کاربر جدید

Exclamation فن لپ تاپم یکسره شده!!!! :((

با سلام خدمت اساتید محترم
    بنده یه ماه پیش اقدام به اورکلاک کردن گرافیک 2 گیگ 540 GT لپ تاپ Dell L502x خود کردم و از بازی مورد نظرم استفاده کردم ولی سرعت کارکرد فن لپ تاپم زیاد شده، تقریباً یکسره داره کار می کنه و کلاً رو اعصابه و این فنش چون قویه دمای اتاق رو تو این تابستون گرم بیشتر بالا میبره، لطفاً کسی اطلاعی داره راهنماییم کنه چطور به قبل بازگردونمش.

از کول پد استفاده می کنم.
    از نرم افزار nvidiaInspector برای اورکلاک استفاده کردم.
    رم 6، گرافیک 2، سی پی یو Cori7 2.00.
    امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    من GTX 570 دارم اونم ASUS DCII که می گن مخصوص اورکلاک است. تا به حال حتی یک هرتز هم موفق به اورکلاکش نشدم. دیگه 540 لپتاپ که جای خود دارد. سری 500 انویدیا خوب اور نمی شود و اگرم بر حسب اتفاق اور شود تاثیر آنچنانی ندارد.
    توی همون نرم افزار گوشه سمت راست میزان فن ذکر شده که شما می توانید اون رو کاهش بدید ( البته اگر قابلیت اور را غیر فعال کرده باشید).
    موفق باشید.

امتیازها
    6,860
    سطح
    54
    33
    کاربر جدید
    ممنون دوستم که جواب دادی،
    من برداشتم shader clock رو آووردم رو 1100 و دیگه هیچگونه هنگی تو بازی ندیدم، بازی NFS Rivals رو به راحتی با تنظیمات High بازی کردم، بدون اغراق دارم میگم، که البته این آموزشی بود که یه بنده خدایی تو فروم سایت دل گذاشته بود، اینکار رو کردم و اقعن هم جواب داد!!!!

میشه رو عکس نشون بدی تنظیمات فن کجا رو منظورته؟؟

امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    خوب پس اگر اینطوری است باید صداشو تحمل کنی! اور کردی دما رفته بالا و دور فن هم رفته بالا!
    درکت می کنم! اگر صدای موتور جت 200db باشد مال شما الان 100db است!!!
    من دقیقا نمی دونم ولی فکر می کنم سخت افزارتون یا نرم افزارتون از تغییر دور فن پشتیبانی نمی کند! با این نرم افزار یه تستی بفرمایید:
    msi afterburner

امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    دوست عزیز اورکلاک برای لپ تاپ اشتباه بزرگیست! oc فقط واسه لپ تاپ هایی توصیه میشود که گیمینگ باشند و طراحی cooling system و دیگر بخش ها آماده برای تحمل دما و سطح ولتاژ بالاتر باشند.در ضمن معمولا توصیه میشود لپ تاپ رو اصلا 24/7 oc نکنید و فقط در حدی باشد که مدت کوتاهی بعد از انجام بازی مثلا دوباره به حالت defalt برگردونید.بالا بردن هر گونه فرکانس و ولتاژ برای بازه بیشتر طبیعی هستش که دما رو بالا میبره.اما اینکه فن شما کلا یک سره روی high rpm هستش دیگه دلایلی به جر گرما هم میتونه داشته باشه.به نظر بنده تا زودتره defalt کنید
    امتیازها
    6,860
    سطح
    54
    33
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryaiee نمایش پست ها
    دوست عزیز اورکلاک برای لپ تاپ اشتباه بزرگیست! oc فقط واسه لپ تاپ هایی توصیه میشود که گیمینگ باشند و طراحی cooling system و دیگر بخش ها آماده برای تحمل دما و سطح ولتاژ بالاتر باشند.در ضمن معمولا توصیه میشود لپ تاپ رو اصلا 24/7 oc نکنید و فقط در حدی باشد که مدت کوتاهی بعد از انجام بازی مثلا دوباره به حالت defalt برگردونید.بالا بردن هر گونه فرکانس و ولتاژ برای بازه بیشتر طبیعی هستش که دما رو بالا میبره.اما اینکه فن شما کلا یک سره روی high rpm هستش دیگه دلایلی به جر گرما هم میتونه داشته باشه.به نظر بنده تا زودتره defalt کنید
    نه اتفاقاً، توی یک هفته تقریباً من اون بازی رو بازی کردم و هربار که از بازی میومدم بیرون سریع دفالتش می کردم.
    چون خیلی هم حساس بودم روی دما چند دقه یه بار از بازی می پریدم بیرون دما رو نگاه می کردم، نهایتش 74 و بعضی مواقع هم نهایتش 80 بود دما.
    کارم اشتباه بود، دیگه اور نمی کنم، چون واقعن حیفه...
    ویندوز رو عوض کنم خوب میشه؟
    البته وقتی میذارمش رو Balance صدای فن متعادله، ولی رو High performance صداش به قول داش نوید 100db ـه!!

من برم با
    msi afterburner تستش کنم، خیلی تعریفش رو شنیدم.
    امتیازها
    6,860
    سطح
    54
    33
    کاربر جدید
    آقا ما با این برنامه هم کارمون راه نیافتاد.
    ویندوز 8.1 ریختم فکر کنم بهتر شده.

دم همگی گرم @};-
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع