ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19
    امتیازها
    7,425
    سطح
    57
    59
    کاربر انجمن

Post مهندس کامپیوتر واقعا به چه کسی میگین؟

با سلام به دوستان عزیز انجمن سخت افزار
    میخوام در این پست به من ثابت بشه که واقعا به چه کسی میگویند مهندس کامپیوتر؟؟
    من دانشجوی کارشناسی کامپیوتر گرایش نرم افزار هستم. در این زمینه دوستانی از من دعوت میکنن که برم سیستم کامپیوتریشونو چک کنم ببینم خوبه یا نه خوب یک چیز مشخصه کسی که چیزی بلده ازش میخوان یک کاری انجام بده:)
    حالا شما به جای من برای اینکه بگید به چه سیستمی میگویید خوب و چطور این را ثایت میکنید چه کاری انجام میدهید؟
    روشه کاری من:
    من برای اینکه جواب این سوال رو بدم میام در زمینه نرم افزار یک سری برنامه ها رو بروی سیستم مورد نظر نصب میکنم و کاراییه سیستم بهم نشون میده و به قول معروف رانکینگ سیستم رو بهم میده که نسبت به مدل سیستم میسنجیم اگر ارقام بالا بود میگوییم سیستم خوبی دارید این کاریه که من انجام میدهم.
    حال واقعا این کار مهندسی هست یا مورد تاییده ؟
    به نظر شما باید در مورد یک چنین چیزی چه برنامه بچنیم و به چه صورت عمل کنیم که فرد مورد نظر فکر کند که در کار خود خیلی حرفه ای هستید ؟
    شما نظرتون در مورداین موضوع چیه و بگویید آیا چنین چیزی برای شما اتفاق افتاده است ؟و جواب مخاطبی که برای او کاری کرداید چه بوده؟
    هر روشی که برای بهبود کار میتوانید بگویید چرا که شاید برای خیلی ها این مشکل پیش امده و نمیدانند چکاری بکنند؟
    پس لطفا دوستانی که مایلند به صورت تخصصی کاری انجام دهند به این پست جواب دهند ممنون
    امتیازها
    8,890
    سطح
    63
    998
    Tech استریمر
    داداش گلم تا وقتی تو این مرز و بوم هستم مهندس ، مهندسه . وقتی اومدن جوک درست کردن «به تعداد کیف سامسونت های تو بازار ، مهندس تو مملکت هست» دیگه شما باید عمق فاجعه رو درک کنی .
    شما یه بار قطار محلی تهران سمنان رو سوار بشی ببینی هر ننه (ترجیها دانشجو) قمری یه لپتاپ رو پاشه (د*ختر و پسر) ، سه نفرم دورش دارن سریال میبینن خود به خود معنای مهندس تو زهنت نقش می بنده .
    منم نرم افزار میخونم و ترم چهارم به ین فکر افتادم که بکشم بیرون از درس خوندن چون از مهندس شدن تو این مملکت چیزی در نمیاد و باید زد تو کار و یکی رو دوتا کرد ، دوتارو چهار تا ؛ بعله .
    از ما گفتن بود .
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    بحث های خطرناک و نامرتبط به سؤال استارتر اکیداً ممنوع !

-----------------------

آقا رضا همنام گرامی . منظور شما مهندس آکادمیک هست یا مهندس تجربی ؟!!
    بزار راحت بهت بگم توی این دنیای پیچیده کامپیوتر هیچ کس نمیتونه به خاطر اینکه یک تا چند قسمت کوچک از بی نهایت قسمت کامپیوتر رو بهش مسلط هست اسم مهندس روی خودش بزاره .
    یکی توی مباحث سخت افزاری مسلط هست . یکی نرم افزار و برنامه نویسی . یکی شبکه . یکی تجربی 4 تا چیز توی حوزه ای که کار می کنه یاد گرفته و یکی فقط یه مدرک آکادمیک گرفته و حلوا حلوا می کنه و فکر می کنه از دماغ فیل افتاده پایین و خانوادش میگن ماشالله چشم نخوره بچم مهندس کامپیوتره !!! که همون آدم رو اگر ببری توی بازار کار و 4 تا سؤال ازش بپرسی فقط میتونی مدرکش رو ازش بگیری و روی سرش بکنی آرد !!! چون کلی بگم هیچ ارتباطی بین تحصیل آکادمیک در هیچ یک از رشته های تحصیلی و بازار کار مرتبط نیست .
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2014/07/03 در ساعت 01:31

امتیازها
    7,425
    سطح
    57
    59
    کاربر انجمن
    اقارضا هم نام عزیز حرفتون کاملا درست ولی اینکه در اکادمیک و تجربی حرفی بزنی خیلی فرق داره درسته کسی که تجربی کار میکنه موارد تئوری به کارش نمیاد و اونیکه اکادمیک خونده نمیتونه تجربه یک فرد بازاری رو داشته باشه ولی اگر از نگاه یک فرد متخصص در این حوزه وارد بشید مواردی که در آکادمیک گفته میشود شاید در نگاه اول ساده باشد ولی در بیشتر از 80 درصد افراد هدف کاریشون وروش کارشون و طرف حسابشون بهشون معرفی میشود در حالیکه شما در زمینه تجربی فقط باید به دنبال یک کار و روش باشی تا به نتیجه بررسی شما در مباحث درسی تئوری در مورد تمام عوامل صحبت میکنی اما در تجری باید عمل کنی تا بدست اوری به نظر شما کدام یک از نظر بار عملی و ضرر زیان بهتر است چیزی که در عمل بدست میاری ممکنه تبات سنگینی بدنبال بیاره اماه اگر همون رو از روش تئوری به جواب بررسی هم در زمان و نسبت به تجرب خیلی جلوتر میوفتی با این حال من قصدم در این پست اینه که کسانیکه چه از نظر تجربی و چه از نظر تئوری اکادمیک بودند نظر شونو بدن که در کل به هر دوی اینها برسیم مهم نیست بهتون میگن مهندس مهم اینه که شما باور داشته باشی که کاری که میکنی درسته وهیچی نقصی نداره این برای من مهمه
    با تشکر
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط rs2013 نمایش پست ها
    اقارضا هم نام عزیز حرفتون کاملا درست ولی اینکه در اکادمیک و تجربی حرفی بزنی خیلی فرق داره درسته کسی که تجربی کار میکنه موارد تئوری به کارش نمیاد و اونیکه اکادمیک خونده نمیتونه تجربه یک فرد بازاری رو داشته باشه ولی اگر از نگاه یک فرد متخصص در این حوزه وارد بشید مواردی که در آکادمیک گفته میشود شاید در نگاه اول ساده باشد ولی در بیشتر از 80 درصد افراد هدف کاریشون وروش کارشون و طرف حسابشون بهشون معرفی میشود در حالیکه شما در زمینه تجربی فقط باید به دنبال یک کار و روش باشی تا به نتیجه بررسی شما در مباحث درسی تئوری در مورد تمام عوامل صحبت میکنی اما در تجری باید عمل کنی تا بدست اوری به نظر شما کدام یک از نظر بار عملی و ضرر زیان بهتر است چیزی که در عمل بدست میاری ممکنه تبات سنگینی بدنبال بیاره اماه اگر همون رو از روش تئوری به جواب بررسی هم در زمان و نسبت به تجرب خیلی جلوتر میوفتی با این حال من قصدم در این پست اینه که کسانیکه چه از نظر تجربی و چه از نظر تئوری اکادمیک بودند نظر شونو بدن که در کل به هر دوی اینها برسیم مهم نیست بهتون میگن مهندس مهم اینه که شما باور داشته باشی که کاری که میکنی درسته وهیچی نقصی نداره این برای من مهمه
    با تشکر
    تحصیلات آکادمیک رشته کامپیوتر متأسفانه اصلاً به روز و منطبق بر بازارهامون نیست و خیلی روی چیزهای پایه ای تأکید میشه . درسته سخت افزار رو باید از پایه و مقدمات اصولی یادگرفت ولی به نظرم دیگه زیادی داره افراط میشه .
    شما نمیدونم تحصیلات آکادمیک کامپیوتر دارید یا نه و اگر دارید خیلی خوب می تونید به این سؤال پاسخ بدید که دانشجوها یه درس کارآموزی دارند شما فرض کنید رفتید پیش یک کسی که کار عملی و تجربی می کنه و خدا رو شکر چشم نخوره آدم واقعاً حرفه ای و منصفی هست که توی بازار این صنف کم پیدا میشه ! شما هم فرضاً کار عملی نداشتی و فردی متکی به مفاهیم تئوری و درس و کتاب خودت بودی ! بهت میگه سیستم رو روشن کن سیستم رو روشن می کنی می بینی تصویر نمیده ! بهت میگه مشخصات سیستمش هم اینه :
    M.B : Z87-A
    CPU: Xeon E3-1280 V3
    RAM: XMS3 2*4GB=8GB 1600MHZ
    VGA: نداره و فروشنده سیستم به خریدار گفته از گرافیک آنبرد استفاده کن
    PSU:GP530A-EU
    میگه اینو برام آوردن بگو علتش از چیه که تصویر نمیده ؟ مثلاً سیستم سرور بوده و تازه هم خریده و بسته شده !! جواب شما به عنوان فرضاً یک تحصیل کرده سخت افزار چیه ؟!!
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2014/07/03 در ساعت 01:21

امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    البته تاپیک مشابهی من قبلاً زده بودم ولی این تاپیک هم بد نیست .
    تاپیک رو منتقل می کنم بخش تحصیلات آکادمیک .

امتیازها
    38,792
    سطح
    100
    6,649
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    با سلام به دوستان عزیز انجمن سخت افزار
    میخوام در این پست به من ثابت بشه که واقعا به چه کسی میگویند مهندس کامپیوتر؟؟
    من دانشجوی کارشناسی کامپیوتر گرایش نرم افزار هستم. در این زمینه دوستانی از من دعوت میکنن که برم سیستم کامپیوتریشونو چک کنم ببینم خوبه یا نه خوب یک چیز مشخصه کسی که چیزی بلده ازش میخوان یک کاری انجام بده:)
    حالا شما به جای من برای اینکه بگید به چه سیستمی میگویید خوب و چطور این را ثایت میکنید چه کاری انجام میدهید؟
    روشه کاری من:
    من برای اینکه جواب این سوال رو بدم میام در زمینه نرم افزار یک سری برنامه ها رو بروی سیستم مورد نظر نصب میکنم و کاراییه سیستم بهم نشون میده و به قول معروف رانکینگ سیستم رو بهم میده که نسبت به مدل سیستم میسنجیم اگر ارقام بالا بود میگوییم سیستم خوبی دارید این کاریه که من انجام میدهم.
    حال واقعا این کار مهندسی هست یا مورد تاییده ؟
    به نظر شما باید در مورد یک چنین چیزی چه برنامه بچنیم و به چه صورت عمل کنیم که فرد مورد نظر فکر کند که در کار خود خیلی حرفه ای هستید ؟
    شما نظرتون در مورداین موضوع چیه و بگویید آیا چنین چیزی برای شما اتفاق افتاده است ؟و جواب مخاطبی که برای او کاری کرداید چه بوده؟
    هر روشی که برای بهبود کار میتوانید بگویید چرا که شاید برای خیلی ها این مشکل پیش امده و نمیدانند چکاری بکنند؟
    پس لطفا دوستانی که مایلند به صورت تخصصی کاری انجام دهند به این پست جواب دهند ممنون
    اول اینکه به چه کسی میگن مهدس کامپیوتر !! خب کسی که رشته کامپیوتر رو تو دانشگاه خونده بهش میگن مهندس کامپیوتر اما به چه کسی باید گفت مهندس کامپیوتر ودر اصل مهندس واقعی کیه!! کسی که بالا خره یکی از بخش های مربوط به دنیای کامپیوتر (it رو جدا فرض کنیم ) مثل شبکه و یا برنامه نویسی یا سخت فزار و.... رو دنبال میکنه و از دانشش برای دیگران مفید میتونه باشه یه مهندس کامپیوتر هست (هندسه و اصول کامپیوتر رو بلده و در واقع کسی که میتونه کامپیوتر ها رو برای انجام کار خاص آماده کنه چه از لحاظ سخت افزاری و چه نرم افزاری!
    اما چه سیستمی خوبه و چه سیستمی بده ؟؟؟!! خب این ابعاد وسیعی رو شامل میشه که یکیش از لحاظ سخت افزاری و کارایی هست که با توجه به کاربرد اون سیستم گفته میشه!! یعنی اینکه شما به یه سیستم core i3 نمیتونی بگی بد صرفا به خاطر نمره پایینی که ممکنه بگیره
    اما کاری کنی که فکر کنن حرف ای هستی! برای اینکار یا واقعا باس حرفه ای بود و یا دروغگوی خوبی بود که راه دوم پیشنهاد نمیشه ;)
    امتیازها
    109,327
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    ابتدا از کاربر کامپیوتر بپرسید با کامپیوترش چه کاری انجام میدهد؟

یکی میگه اینترنت گردی، یکی میگه چت میکنم؛ یکی بازی میکنه، یکی رندر میگیره، یکی فوتوشاپ، یکی تایپ میکنه، یکی زبونم لال، و یکی هم به عنوان دکور ازش استفاده می کنه.

پس از پاسخش، مجدد از وی بپرسید آیا از کارایی کامپیوترش در انجام وظیفه ای که بر عهده ی آن میگذارد راضی هست یا نه؟

پاسخ به این سوال 3 حالت دارد،

حالت اول، اگر پاسخ مثبت باشد و بگوید بله راضی ام و یا مثلا" بگوید فعلا" کارم رو راه میندازه، یا بگه فعلا" باهاش سر میکنم، خلاصه هر پاسخ مثبت و یا خونثی نشان میدهد سیستم خیلی خوب است و شما میتوانید به عنوان مهندس کامپیوتر تاییدش کنید و دل کاربرش را شاد کنید.

حالت دوم، اگر پاسخ ایشان منفی باشد و مثلا" بگوید راضی نیستم، خیلی کنده، کاری رو که میخوام انجام نمیده، آنوقت باید بیایید ببنید اولا" چه کاری از سیستم انتظار دارد، بعد ببنید سیستم مناسب و ایده آل برای کاربری ایشون چه ویژگی هایی باید داشته باشد و سپس بیایید با مقایسه ی قطعات کامپیوتر وی با سیستم ایده آلی که در ذهنتان دارید، ببینید چقدر اختلاف است و آیا سیستمش برای ایشون خوبه و یا نه سیستمش خیلی بد هست و باید عوضش کند.

حالت سوم هم مانند حالت دوم است، اما - اما غیر از نارضایتی از عملکرد سیستم کاربر اظهار میدارد سیستم خرابه، BSOD میده، یا وسطش فریز میشه و گیر میکنه و هنگ میکنه. این حالت سوم از همه ی حالت ها بدتر است، و 2 راهکار بیشتر ندارید.

یا اینکه واقعا" خبره باشید و شروع به عیب یابی و تعمییر سیستم طرف کنید. و یا اینکه، با گفتن این سیستم دیگه قدیمی شده (برای سیستم های قدیمی) و یا گفتن همه ی کامپیوتر های جدید زیاد هنگ میکنند و خرابی زیاد دارند (برای سیستم های جدید) موضوع زا از سر خود باز نموده و از افتادن به چاه "بیا درستش کن مهندس" نجات پیدا کنید.

این را به یاد داشته باشید، خوب بودن همه ی قطعات و سیستم ها منوط به نوع استفاده و کاربریشان است. یعنی بستگی داره باهاش چیکار بکنید، بعد میتوان خوب یا بد بودن آن را برای کاربرد مورد نظر تشخیص داد.
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    یه مهندس کامپیوتر باید ریاضی ایش توپ توپ باشه مخصوصا برای رشته های نرم افزار و سخت افزار.
    اگر همین درسی که در دانشگاه میدن رو خوب یاد بگیری قطعا نون ات تو روغن هست.
    الان یه برنامه ساده که شاید 30 خط هم نشه رو خیلی خوشگل 100 تومن میگیرن.
    من واسه یکی از بچه ها برای پروژه اش یه سوپر مارکت طراحی کرده بودم با SQL و کدهای VB.کار سختی هم نبود. راحت ازش 100 تومن گرفتم:D

امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    1 سال پیش ما یک دوستی داشتیم دانشگاه لاهیجان الکترونیک میخوند.بهمن ماه ترم آخر هم بود اومد پیش ما.خیلی خیلی ادعاش میشد!آقا ما به شوخی یک مقاومت بهش دادیم(از اینا که با رنگ باید مقدار و تلورانس رو متوجه شی)خدا شاهده بلد نبود!!1 هفته بعد من به عنوان مهمان باهاش رفتم uni شون آقا یه دونه خازن بود مثلا واسه کل کلاس که حتی دست به دست میشد!ببینید کیفیت دانشگاه ها متفاوت است.اما مهندس بیرون زیاده اونی که بار علمیش چقدر باشه مهمه.به قوله آقا رضا علم گسترده ایی هستش نمیشه در همه بخش ها تخصص داشت!اما من موافق اینم که یک سمت رو بگیری و تا اخر فقط روی اون بخش فوکاس کنی.ولی این رو هم بگم تجربه همراه تحصیلات آکادمیک هستش که یک متخصص میسازه!
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع