ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 13 از 13
    امتیازها
    7,425
    سطح
    57
    59
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman1992 نمایش پست ها
    عزیز 2 - 3 مورد وجود داشت به عنوان توضیح تو متن بالای شما .......
    اینترنت بین چند نفر زمانی تقسیم میشود که شما به یک پورت بزرگ وصل باشی مثل پورت 10 مگابیت شما (که خدا میدونه بین چند نفر به اشتراک گذاشته شده ! البته نمیذارن کیفیت سرویس شون بیاد پایین ...... )و جمله ی 1 به 8 یا 1 به 4 یا 1 به 10 وجود نداره که میگن بین 4 نفر share میشه ......

دلیل اینکه شما با پهنای باند 10 مگابیت سرعت 1.25 مگابایت رو نهایتا میتونی بگیری اینه که واحد ها متفاوت هست (به جمله ی پرنگ دقت کنید) یعنی در تنظیمات مودم شما اینترنت تون رو بر حسب مگابیت نوشته ولی در نرم افزار ها مثل دانلود منجیر و غیره بر حسب مگابایت مینویسه در واقع هر 1 مگابیت = 128 کیلوبایت هست ......

پورت هایی مجدود مثلا مال من روی عدد 1152 کیلو بایت برای دانلود فیکس شده است و در طول روز محدودیتی وجود نداره و در 24 ساعت نزدیک به 10 گیگ رو میتونم دانلود کنم (اگه کل 24 ساعت دانلود کنم و کامپیوتر روشن باشه !!!!)
    این اشترک هایی که شما میگویید کاملا درست است مثلا 1 مگابت در اصل داره میگه واحد کوچک بیت در نظر بگیرید وحجم 1 مگاش میشه چیزی حدود 128 کیلو بایت این یک موضوع و دیگری هما سرویس شما محدود میشه نه اینکه بین چند نفر تقسیم میشه چراکه اگر بحت اشتراکه باشه سرعت موقع دانلود دچار افت خیز شدیدی میشه و بستر شبکه ن همانگ میشه در حالی که من دارم میگم همیشه سرعتم تو یک رنج هست 400 وتغیرشم در حدور 10 تا 20 کیلو بایت است که این نشان دهندی محدودیت از طرف سرویس دهنده می باشد در غیر این صورت من باشد در یک لحظه 1 مگا دانلود کنم ممکنه در یک لحظه هم 1 کیلو هم دانلود نشه اگر اشتراکی باشه؟
    و درمورد اینکه شما سرعت دانلود تون 1152 است یهتی در هر ثانیه شما 1مگارباتم در نظر نگرید سرعت دانلود تون باشد باشه که در هر ساعت باید 3600 مگابایت دانلود داشته باید که در اون صورت در 24 ساعت میشه چیزی حدود 86 گیگ فقط دانلود در روزتون است
    حالا من که از ساعت 4 تا 10 صبح سرعتم به 500 کیلو میرسه چیزی حدود 7 گیگ دانلود میکنم تقریبان هر ساعت 1گیگ خردای دانلود منه در 6 ساعت
    موفق سربلند باشید
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    ای کاش به این راحتی باشد که شما می گوئید عزیز !
    تاپیک بسته میشه فعلاً توضیحات دقیق و عینی تا صبح . مجبورم یه گوشه های خیلی کوچکی از بحث نف*وذ به این شبکه ADSL رو شفاف سازی کنم به طور سربسته + توضیحات دیگه تا متوجه بشید به این راحتی ها که میگین نیست .
    ظاهراً ما هنوز از کارکرد تفاوت کانکشن بریج و PPPOE خبر نداریم !
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2014/07/23 در ساعت 01:46

امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    عزیز شما خیال کردید که من بر فرض زنگ بزنم دوست یا آشنام بگم مودمتو بزار روی بریج من یه تست کنم ببینم از خونه خودمون در حالت عادی با خط خودم و یوزر و پسورد شما و با اکانت شما به اینترنت وصل بشم به این راحتیه ؟!! همین من بیام یوزر و پسورد خونه آشنام رو بزنم تو کانکشن خودم و با حساب و اکانت اون وصل بشم ؟!
    نه خیر عزیز من . جهت اطلاع شما کانکشن بریج امنیت بسیار بالاتری داره . در برابر نف*وذ و خیلی چیزهای دیگه نسبت به حالت PPPOE .
    مک آدرس کارت شبکه ، مک آدرس مودم و خط و خیلی پارامترهای دیگه کنترل میشه که شما بتونی با موفقیت کانکت بشی به نت و بحث امنیت خط هم هست .
    برادر وقتی یه نفر چند تا کلاینت و دیوایس قابل اتصال به اینترنت داره ( مثلاً یک سیستم - یک لپ تاب یا تبلت - یا گوشی یا تلویزیون هوشمند ) چرا بهش میگن کانکشنت رو بزار روی اتومات یا PPPOE که بتونی اینترنت رو روی همه دیوایس ها به اشتراک بزاری ؟! در این حالت مودم که کانکشن داخلش ست شده و یوزر و پسورد هم هست داخل مودم و در واقع مودم داره اینترنت رو بین دیوایس ها پخش می کنه .
    چرا میگن شیوه PPPOE امنیت پایین تری داره ؟ چون با یک سری ترفندها و از طریق یک دستور معروف میشه داخل مودمی رفت که کانکشن PPPOE داخلش ست شده و یوزر و پسوزد داخلش هست میشه یوزر و پسورد رو برداشت و با یک سری ترفندهای دیگه اول قربانی رو DC کرد بعد با دستکاری و مک آدرس ، فرد خرابکار از اکانت طرف استفاده کنه . تازه اونم خیلی راحت گیر میفته . به محضی که قربانی DC بشه و نتونه دوباره وصل بشه به اینترنت و زنگ بزنه به پشتیبانی و بهش بگن که برادر ه*ک شده خطت دوزاریش میفته و ظرف سه سوت آمار طرف رو در میارن . البته الآن که امنیت خط رو برای یوزر در نظر گرفتن بعضی ISP ها مثل مخابرات در نظر گرفتند برای عدم سوء استفاده از خط مشترکین توسط خرابکارها معلوم نیست دیگه این روش هم جواب بده که در ادامه یه تجربه عینی رو در موردش توضیح میدم
    اگر اینجور بود که من با کانکشن بریج در حالت عادی از اینترنت آشنام استفاده می کردم با زدن یوزر و پسوزدش داخل کانکشن ویندوزم و هروقت اون میخواست به اینترنت متصل بشه بهش می گفتم نوع کانکشنت رو PPPOE کن که بتونی وصل بشی و دعای خیرم هم می کرد که با مصرف بیشتر از سرویسش باعث کاهش هزینه هاش میشم !
    حالا چرا کلمه «حالت عادی » رو Bold کردم دوبار ؟ دلیلش این بود که همین آشنای ما من مودمش رو کانفیگ کردم توی خونه خودمون یه اشتباه کوچولو مرتکب شده بودم و توی خونه خودش وصل نشد . رفتم منزل برادرش که نزدیک خونه ایشون بود با سیستمش مودم رو مجدداً کانفیگ کردم و از چیزی که دیدم اینجوری شدم : :-o
    چه اتفاقی افتاده بود ؟ من موقع کانفیگ مجدد نباید خط خونه برادرش رو وصل می کردم به مودم و فقط مودم رو روشن می کردم و کانفیگش می کردم و همه چیز درست بود . اما چون خط رو وصل کرده بوم از خونه و با خط برادرش ولی با یوزر و پسورد صاحب اصلی خط و با اکانت اون وصل می شد و توی خونه خودش وصل نمی شد !! وقتی به پشتیبانی زنگ زدم دقیقاً روز اول فروردین ! گفت این قضیه مربوط به همون قضیه امنیت خط برمی گرده که برای بار اول و ار اتصال اول فعال میشه که هیچ جا به جز جای اصلی نتونند از اون خط استفاده کنند حالا این وسط خودشون دچار اشتباه شده بودند و خط خونه صاحب اصلی خط بلاک شده بود !!
    ----
    این موضوع واسه من جای سؤاله که :
    یک مودم یک خط بهش وصله که خط شماست و اون خط به یک سیستم وصله . و خط شما UP هست توی مودم خودتون هم گفتید با یک مودم نمیشه به بیشتر از یک خط متصل شد . کانکشن که بریج میشه یعنی ارتباط مستقیم از داخل سیستم به ISP وصل میشه و به خاطر همینه که دیگه توی این حالت نمیشه اینترنت رو روی کلاینت ها و دیوایس های دیگه به اشتراک گذاشت همون طور که گفتم و امنیتش هم از نظر نفوذ بیشتره . حالا با مودمی که خط شما داخلش UP هست از طریق کانکشن بریج به خط دوستتون وصل شدید ؟!!!!

از همه موارد که بگذریم ، در اینکه شما تونستید چنین کاری رو انجام بدید بحثی نیست اما واقعیت این هست که این روش شمولیت نداره که همه بتونند ازش استفاده کنند به چند دلیل :
    1. بحث امنیت خط و شیوه انجام اون و ضریب امنیت اعمال شده توسط ISP مطرحه که فکر نمی کنم اوضاع آسیاتک در این حد فجیع و افتضاح باشه که یه چنین کاری بشه انجام داد اما به هرحال امنیت خط یک عامل تأثیر گزاره و همه جا یکسان نیست .
    2. وقتی شما از طریق ماشین مجازی این ترفند رو انجام میدی باید این نکته رو بدونید که یکی از موارد عدم شمولیت این ترفند همین ماشین مجازی هست . چرا که روی هر سیستمی اجرا نمیشه زیرا نیاز به ساپورت فناوری Vituralization داره که توسط پردازنده باید پشتیبانی بشه . این فناوری در سیستم های خیلی قدیمی که پردازنده های قدیمی دارند و حتی بعضی از پردازنده های روز پشتیبانی نمیشه .
    شما این ویدئو رو آپلود کردید روی یک سایت مثل آپارات و اگر کسی ندونه و اطلاع کافی از محدودیت های موجود در این روش از جمله همین ساپورت ماشین مجازی نداشته باشه و عملی نشه براش میتونه حتی ریپورت بزنه که ویدئو رو براتون حذف کنند یا اگر دارای شأن و شخصیت اجتماعی بالایی نباشه خدای نکرده کلی طعنه بهتون بزنه !
    پس بهتره بدونید و با قاطعیت و دانش کامل بگید روشی 100% برای افزایش سرعت اینترنت سراغ دارید و ویدئو تهیه کنید و توی سایتی مثل آپارات آپلود کنید و کلی یوزر رو به خودتون مشغول کنید و توی یک فروم تخصصی چنین ادعایی رو طرح کنید و کلی آدم رو دور خودتون جمع کنید .
    خلاصه بسیار ممنونم از شما که فکر کردید مدیر بخش سخت افزار این انجمن هنوز معنا و تفاوت کارکرد کانکشن بریج و PPPOE رو درک نمی کند و برای فهمیدن موضوع نیاز به مراجعه به سایت های دیگر دارد !!
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2014/07/24 در ساعت 02:15

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 13 از 13

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع