ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    امتیازها
    6,849
    سطح
    54
    13
    کاربر انجمن

هاردم رو پارتیشن بندی کردم اما یه جور دیگست در ویندوز

جدیداً یه هارد یک ترابایت بلو گرفتم و با ویندوز پارتیشنبندی اش کردم 8 تا پارتیشن 7 تا 120 و c هم 91.5 زدم
    اما یه چیز عجیب اینکه توی ویندوزم نوشته 119 گیگ بعدشم هر جوری ساختم سه تا از پارتیشنها پریماری شدن ؟ سه تای اولی
    گفتم شاید این هاردهای جدید پریماری می شن و دست نزدم وگرنه با برنامه مدیریت پارتیشن مثل آکرونیک شاید بشه تبدیل به لوجیکالشون کرد یادمه وقتی هاردروگذاشتم یه سوال اومده بودبا د گزینه GBR و MBR من اولی رو زدم
    بعدحالا می تونم ویندوزهشتم نصب کنم 64 بیتی اما مرددم به اینکه اصلا فایده داره سیستمم بالامیاردش یا نه چون8 نصب کرده بودم سیستم رستارت می شد درایو مودمم روهم نمی شد نصب کرد x13 ایسوزه
    سی پی یوی من هم کور تو دو 7500 و برد p5gcmx 1333
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    دوست خوبم

اولا" كه خيلي نرماله كه 3 تا پارتيشن اول همه پرايمرى شدند. عاليه.

دوما" اون قضيه ى حجم هم نرماله كه 120 رو توى ويندوز 119 نشون بده. اگر مى خواهيد پارتيشن 120 گيگى رو داخل ويندوز 120 گيگ نشون بده بايد موقع پارتيشن بندى اين عدد رو وارد ميكردين: 122880 مگابايت. يعنى عدد گيگ رو ضربدر 1024 ميكردين.

سوما" حتما" بايد MBR رو انتخاب كنيد.

چهارما" به هر شكلى ميتونيد ويندوز 8‌ رو نصب كنيد. اينكه درايور مودمتون رو نتونستين نصب كنيد ارتباطى به هارد نداره، بلكه مشكل احتمالا" عدم سازگارى ويندوز 8 با درايور مودمه. يا بايد درايور سازگار با ويندوز 8 رو براش نصب كنيد يا بيخيالش بشيد.

پنجما" اگر سيستم ريستارت ميشد احتمالا" مشكل از بوت و يا تنظيم ديگرى بوده.

به نظرم با اين سيستم همون ويندوز 7 رو بريزيد خيلى بهتره.
    امتیازها
    24,171
    سطح
    94
    7,996
    کاربر اخراجی
    یک مطلبی رو هم من اضافه میکنم که من تا به حال حتی هارد 2 ترابایت رو بیشتر از 2 پارتیشن نکردم. شما چرا بجای ساختن فولدر پارتیشن میسازید؟ فولدر هم همونکارو میکنه به خدا
    امتیازها
    15,078
    سطح
    79
    529
    کاربر انجمن
    یه چندتا نکته به گفته های آرمین دوست داشتنی اضافه کنم

1- شخصا همیشه پارتیشن بندی با نرم افزار های مربوطه رو ترجیح میدم به پارتیشن بندی با ویندوز ( تنظیمات بیشتر ، اختیارات بیشتر ، خیال آسوده تر و..)
    در ضمن نیاز نیست چندتا پارتیشن پرایمری داشته باشید! فقط درایو C پرایمری باشه کافیه.

2- فرق حجم درایو دیتای شما و درایو ویندوزتون 30GB هست!
    چه نیازی به 95GB فضا برای ویندوز و نرم افزار هست؟
    برای ویندوز 32bit نهایتا 25GB و برای ویندوز 64Bit نهایتا 50GB کافیه درنتیجه 70GB میتونید به پارتیشن های دیگه تون اضافه کنید تا این حجم بلا استفاده نمونه.... ( البته این در حالیه که شما از سیستمتون استفاده روزمره داشته باشید)
    درضمن با نظر old gamer مخالفم ! " هيچ وقت همه تخم مرغ هات رو تو يه سبد نزار! "

3-اولین باره که چیزی به اسم GBR میشنوم!
    اگر منظورتون GPT هست باید بگم وقتی هارتون بیشتر از 2TB نیست لزومی به GPT کردن نیست.

4- بر عکس نظر آقا آرمین من نظرم روی نصب ویندوز 8.1 هست. البته شدیدا پیشنهاد میکنم ویندوز 8.1 نصب کنید نه 8 ! ( چون از 7 سبکتر و در عین حال پیشرفته تره ) در ضمن فکر نمیکنم سیستمتون سیستمی باشه که نیاز به ویندوز 64bit داشته باشه!
    حرف بدونه منبع ؛ باد هواست...
    چهارشنبه، ۱۳ مهر ۱۳۹۰

امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط h.davoudi نمایش پست ها

4- بر عکس نظر آقا آرمین من نظرم روی نصب ویندوز 8.1 هست. البته شدیدا پیشنهاد میکنم ویندوز 8.1 نصب کنید نه 8 ! ( چون از 7 سبکتر و در عین حال پیشرفته تره ) در ضمن فکر نمیکنم سیستمتون سیستمی باشه که نیاز به ویندوز 64bit داشته باشه!
    مادربردش اصلا" از ویندوز 8 یا 8.1 پشتیبانی نمیکنه ها!!
    امتیازها
    15,078
    سطح
    79
    529
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN 2012 نمایش پست ها
    مادربردش اصلا" از ویندوز 8 یا 8.1 پشتیبانی نمیکنه ها!!
    :دی
    قربونت پس چطور اینو گفتی؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN 2012 نمایش پست ها
    چهارما" به هر شكلى ميتونيد ويندوز 8‌ رو نصب كنيد. اينكه درايور مودمتون رو نتونستين نصب كنيد ارتباطى به هارد نداره، بلكه مشكل احتمالا" عدم سازگارى ويندوز 8 با درايور مودمه. يا بايد درايور سازگار با ويندوز 8 رو براش نصب كنيد يا بيخيالش بشيد.
    نکته انحرافی میدی؟

پ.ن : حالا در این صورت که آرمین اشاره کرد میتونید ویندوز 7 نصب کنید.
    حرف بدونه منبع ؛ باد هواست...
    چهارشنبه، ۱۳ مهر ۱۳۹۰

امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    راست میگی بد توضیح دادم.

اونجا منظورم این بود چه به ًصورت GPT و چه به صورت MBR میتونه ویندوز بریزه.

ناگفته نماند مادربرد وقتی از ویندوزی پشتیبانی نکنه یعنی براش درایور نداره. لزوما به این معنا نیست که فلان ورژن نصب نمیشه. ممکنه نصب هم بشه و کار هم بکنه. اما نصب شدن داریم تا نصب شدن.

وقتی ویندوز ۷ توسط مادربرد پشتیبانی میشه بهتره همدن ۷ رو استفاده کنه.

Sent from iPhone via Tapatalk Pro
    امتیازها
    6,849
    سطح
    54
    13
    کاربر انجمن
    از پاسخ همگی ممنون من همیشه نرمافزارای زیادی نصب می کنم واسه همین به فکرم رسید چند تا 120 گیگ داشته باشم بقیه درایو سی باید الان درایو سی واسه ما که ادوبی نصب می کنیم و تری دی مکس یاد می گیریم اینقدری بشه حالا ولش کن ولی اینجوی 8 تا هم می شد که بعضی می گفتن نرماله
    اما من ضرب کردم دیگه الانم داخل برنامه های پارتیشنبندی مثل ایسوز و آکرونیک 120 هست داخل منیجر ویندوز هم 120 هست ولی در مای کامپیوتر 119
    حالا نمی دونم ولی این mbr , gbt چی بودن الان نمی دونم کجایند این دو چون از بعد از پارتیشن بندی دیگه ندیدمشون . فقط وقتی که هارد رو وصل کردم و از مای کامپیوتر ... پارتیشن بندی کردم دیدمش یعنی می شه تغییرشم داد بدوناز دست رفتن فایل ها
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع