ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 11 از 11 نخست ... 91011
نمایش نتایج: از 101 به 108 از 108
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط daneshjo نمایش پست ها
    سیستمت تو حلقم ارمین

ترمیستور یه قطعه هست فک نکنم بشه کاری که میخوای بکنی باهاش انجام داد
    قابلی نداره برادر، البته اون سیستم که توی آخرین عکس ها هست خیلی اذیتم کرد، و تقریبا قطعاتی که در تصویر هستند دیگه هیچ کدوم دستم نیست. از اون سیستم فقط اس اس دی های سامسونگش به یادگار مونده برام.

برای ترمیستور یا به قول گفتنی سنسور دما، بالاخره پارسال یک عدد گیر آوردم از روی یک سیستم دست دوم.
    امتیازها
    7,604
    سطح
    58
    168
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    قابلی نداره برادر، البته اون سیستم که توی آخرین عکس ها هست خیلی اذیتم کرد، و تقریبا قطعاتی که در تصویر هستند دیگه هیچ کدوم دستم نیست. از اون سیستم فقط اس اس دی های سامسونگش به یادگار مونده برام.

برای ترمیستور یا به قول گفتنی سنسور دما، بالاخره پارسال یک عدد گیر آوردم از روی یک سیستم دست دوم.
    حیف امیدوارم سیستم خیلی عالی تری بتونی پیدا کنی
    خداروشکر
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    سلام دوستان. منم تصمیم گرفتم تو این مدت یکی از دوست داشتنی ترین روتر های شرکت میکروتیک رو ماد کنم یعنی روتر MikroTik hAP Lite

خب برای ماد کردنش از LED های RGB مدل WS2812B کمک گرفتم که addressable هست و میکروکنترلرش هم ماژول وای فای ESP8266 هست که برنامش هم با AVR نوشتم و یه web ui هم برای تنظیمات LED و ماژول براش در نظر گرفتم. حدود 30 افکت مختلف داره که میشه برای هر افکت یک پروفایل مخصوص شبکه ایجاد کرد برای مثال هنگامی که حملات DDOS رخ میده LED ها قرمز رنگ میشن و موج میزنند :)

قبل از اینکه LED و میکروکنترلر رو داخل روتر نصب کنم اول روی بردبورد نصبش کردم و چند ساعتی تستش کردم که از استیبل بودنش اطمینان حاصل کنم.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20191026_203321.jpg
مشاهده: 18
حجم: 425.7 کیلو بایت

بعد از اینکه مطمئن شدم همه چیز اوکی هست ماژول و LED را روی بورد سرهم کردم که روی روتربورد میکروتیک نصبش کنم.

نام: 20191027_133537.jpg
مشاهده: 19
حجم: 370.9 کیلو بایت

نصب و تست اولیه روی روتربورد میکروتیک

نام: 20191027_134734.jpg
مشاهده: 16
حجم: 385.4 کیلو بایت

نام: 20191027_135112.jpg
حجم: 276.3 کیلو بایت

و نتیجه نهایی:

نام: 20191027_140746.jpg
مشاهده: 18
حجم: 288.9 کیلو بایت

نام: 20191027_135558.jpg
مشاهده: 15
حجم: 367.4 کیلو بایت

نام: 20191027_135537.jpg
مشاهده: 15
حجم: 337.0 کیلو بایت

کنترل پنل تنظیمات و افکت های LED

نام: Capture.jpg
حجم: 74.5 کیلو بایت

امتیازها
    9,837
    سطح
    66
    833
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    سلام دوستان. منم تصمیم گرفتم تو این مدت یکی از دوست داشتنی ترین روتر های شرکت میکروتیک رو ماد کنم یعنی روتر MikroTik hAP Lite

خب برای ماد کردنش از LED های RGB مدل WS2812B کمک گرفتم که addressable هست و میکروکنترلرش هم ماژول وای فای ESP8266 هست که برنامش هم با AVR نوشتم و یه web ui هم برای تنظیمات LED و ماژول براش در نظر گرفتم. حدود.....
    عالی بود!!!!خسته نباشید!

امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    [QUOTE=ErfanDL;231972]سلام دوستان. منم تصمیم گرفتم تو این مدت یکی از دوست داشتنی ترین روتر های شرکت میکروتیک رو ماد کنم یعنی روتر MikroTik hAP Lite

خب برای ماد کردنش از LED های RGB مدل WS2812B کمک گرفتم که addressable هست و میکروکنترلرش هم ماژول وای فای ESP8266 هست که برنامش هم با AVR نوشتم و یه web ui هم برای تنظیمات LED و ماژول براش در نظر گرفتم. حدود 30 افکت مختلف داره که میشه برای هر افکت یک پروفایل مخصوص شبکه ایجاد کرد برای مثال هنگامی که حملات DDOS رخ میده LED ها قرمز رنگ میشن و موج میزنند :)
    عرفان جون کارت که حرف نداره.
    در مورد حملات DDOS یه بار نوشته بودی که روزی چن هزار حمله به روتر میکروتکم که تو خونه هست اتفاق میفته، یه خورده بیشتر توضیح میدی دربارشون؟ فقط گیر دادن به روتر شما یا تو اون محدوده شما این جوریه و ...
    اگه وای فای خاموش باشه درصد این حملات (در مورد همه مودم و روترها) چقدر میاد پایین؟ و اینکه چه نرم افزارهای امنیتی شما توصیه می کنین برا ویندوز؟
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    [QUOTE=rezash85;231974]
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها

عرفان جون کارت که حرف نداره.
    در مورد حملات DDOS یه بار نوشته بودی که روزی چن هزار حمله به روتر میکروتکم که تو خونه هست اتفاق میفته، یه خورده بیشتر توضیح میدی دربارشون؟ فقط گیر دادن به روتر شما یا تو اون محدوده شما این جوریه و ...
    اگه وای فای خاموش باشه درصد این حملات (در مورد همه مودم و روترها) چقدر میاد پایین؟ و اینکه چه نرم افزارهای امنیتی شما توصیه می کنین برا ویندوز؟
    ممنون رضا جان. ما چون پورت سرویس هایی که رو شبکه داریم بازه اتک زیاد میخوریم و تمام اتک ها رو با خود میکروتیک جلوشونو میگیریم. فایروال فوق پیشرفته ای داره و قبل از route هم میتونه پکت ها رو آنالیز کنه.

Sent from my GALAXY A70 using Tapatalk

امتیازها
    9,837
    سطح
    66
    833
    مشاور انجمن

GAGHL LED STRIP و اضافه کردن نورپردازی به رم

به نام حق

سلام خدمت تمام دوستان عزیز!!!!

پس از گذشت 1 سال و 4 روز از ثبت نام تو فروم اومدم با دو تغییر این تاپیک دوست داشتنی رو آپ کنم :)
    خب از اولی شروع می‌کنم:
    GAGHL LED RGB STRIP

یه روز از سر کنجکاوی ماوسم رو باز کردم تا تا ببینم LED های ماوسم با چه ترتیبی کار نورپردازی رو انجام میدن.(البته ماوسم فیک بود و از این برند ارزونا بود)
    پس از باز کردن ماوس دیدم سه تا LED نیمه شفاف دور تا دور ماوس هستن و با تغییر رنگ، افکت های مختلفی به نمایش میدن؛ من هم کنجکاو شدم و دوتاشونو از برد برداشتم.
    خیلی گشتم تا ببینم مقدار ولتاژ و جریانشون چقدره و یه اطلاعاتی کسب کردم اما مربوط به این نوع LED ها نبود و برای ایمنی یه مقاومت 1 کیلو اهم به یکی از پایه هاش لحیم کردم و به یه آداپتور 5 ولت زدم و راش انداختم.
    بعد اون همش به دنبال استفاده از اون بودم ولی به علت نیمه شفاف بودن خیلی خوب نمی‌شد تو کیس ازش استفاده کرد.
    همینطور گذشت تا اتفاقی تو یه فروشگاه یه نمونه مشابه پیدا کردم و سفارش دادم و از اینجا پروژه دیگه رسماً شروع شد.

7 عدد LED سه ولت رو به صورت موازی و دو کانکتور 2 پین دو طرف برد گذاشتم و به صورت تصویر زیر وصلشون کردم.

متاسفانه اون موقع یادم رفت از مراحل کار عکس بگیرم.

موقع لحیم کاری LED ها رو زاویه دار گذاشتم به نحوی که پایه مثبت LED ها روی برد طول بیشتری داره.

در آخر برای کاهش ولثاژ و جلوگیری از سوختن LED ها دو مقاومت 50 اُهم رو سری کردم که جمعاً 100 اُهم بشه (البته مقاومت ها رو قبل از کانکتور اتصال آداپتور به برد وصل کردم، اینجوری نیاز به اضافه کردن مقاومت های غولپیکر به برد نبود) و نتیجه ی کار موقع تست پایداری این شد:

حداکثر و حداقل ولتاژ پس از اتصال به آداپتور 5 ولت و 1 آمپر

حداکثر و حداقل جریان مصرفی:

و در آخر فیلم از GAGHL LED RGB STRIP

https://www.aparat.com/v/r9lL4
    https://www.aparat.com/v/ermis
    https://www.aparat.com/v/Rmeqw

و پروژه دوم که به نظرم یکم باحال تره و با کمترین امکانات به این نتیجه رسید وگرنه طرح مورد نظرم Corsair Dominator Platinum RGB بود که دیگه نشد قاب برای رم ها بسازم وگرنه شدنی بود.

RAM LED RGB KIT
    این ایده رو اتفاقی از یه ویدیو گرفتم که با چسب حرارتی یه لامپ ساده ساخت و اونجا بود که فهمیدم میشه با همون LED های ماوس اینکار رو کرد.
    خب وسایل مورد نیاز:

یک عدد چسب حرارتی (ما میگیم چسب حرارتی دیگه نمیدونم شما چی می‌گید D:) که البته باید با قیچی نصفش کنید.

یک عدد از همون LED های نیمه شفاف.

و در آخر نیازه چسب حرارتی رو یه جوری به ماژول رم وصل کنیم که این سخت ترین کارش بود و پس از 18 ساعت فکر کردن، این گیره ها رو درست کردم.

مکانیزمشون به نحویه که اول به رم وصلشون می‌کنید و بعد چسب حرارتی رو بین دو صفحه فشار میدید و در نتیجه چسب حرارتی باعث محکم چسبیدن صفحه ها به چیپ رم و جا گیری خودش میشه.

در آخر این LED ها 5 ولت بودن و من با همون مقاومت های قبل ولتاژ رو به 4 ولت کاهش دادم و تست گرفتم:

حداکثر و حداقل ولتاژ

حداکثر و حداقل جریان مصرفی

و در آخر فیلم از R.L.R.K

https://www.aparat.com/v/YNgfz
    https://www.aparat.com/v/BfnMu

امیدوارم خوشتون اومده باشه!

امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    ایول.
صفحه 11 از 11 نخست ... 91011
نمایش نتایج: از 101 به 108 از 108

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)