ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    امتیازها
    8,100
    سطح
    60
    165
    کاربر انجمن

مشکل بوت نشدن سیستم

سلام.
    وقتی سیستم رو روشن میکنم یک بوق ممتد میزنه و چیزی هم در مانیتور نشون نمیده.همه قطعات رو دونه دونه از سیستم جدا کردم و باز هم این مشکل هست.
    مشخصات سیستم:
    i5 3570k
    gigabyte up4th
    gtx 770
    crucial ballistix 2*4gb
    hdd 1tb
    hdd 2tb
    ssd 128gb

قبل از این مشکل cpu روی 4.4ghz و رم ها روی 2000mhz اور کرده بودم.
    لطفا راهنمایی کنید.
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط unihoin نمایش پست ها
    سلام.
    وقتی سیستم رو روشن میکنم یک بوق ممتد میزنه و چیزی هم در مانیتور نشون نمیده.همه قطعات رو دونه دونه از سیستم جدا کردم و باز هم این مشکل هست.
    مشخصات سیستم:
    i5 3570k
    gigabyte up4th
    gtx 770
    crucial basilix 2*4gb
    hdd 1tb
    hdd 2tb
    ssd 128gb

قبل از این مشکل cpu روی 4.4ghz و رم ها روی 2000mhz اور کرده بودم.
    لطفا راهنمایی کنید.
    دوست عزیز اسم رم رو اشتباه نوشتید،ballistix.و در ضمن اگر میشه مدل کامل رم بفرماید.بعد از اور دیگه بوت نمیشه؟بوق ممتد هم واسه رم هستش هم گرافیک.لطفا کارت گرافیک رو خارج کنید و با گرافیک آنبورد مادر برد تست کنید.بایوس مادربرد آپدیته؟
    امتیازها
    8,100
    سطح
    60
    165
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryaiee نمایش پست ها
    دوست عزیز اسم رم رو اشتباه نوشتید،ballistix.و در ضمن اگر میشه مدل کامل رم بفرماید.بعد از اور دیگه بوت نمیشه؟بوق ممتد هم واسه رم هستش هم گرافیک.لطفا کارت گرافیک رو خارج کنید و با گرافیک آنبورد مادر برد تست کنید.بایوس مادربرد آپدیته؟
    بله درست میگید اصلاح شد.
    Crucial Ballistix 8GB (2 x 4GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1600 (PC3 12800) Desktop Memory

سیستم رو از وقتی خریدم اور کردم.امروز صبح وقتی روشنش کردم به این مشکل برخوردم.
    همه چیز به غیر از پردازنده و یک ماجول رم رو از سیستم جدا کردم ولی فرقی نکرد.
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    بله درست میگید اصلاح شد.
    Crucial Ballistix 8GB (2 x 4GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1600 (PC3 12800) Desktop Memory

سیستم رو از وقتی خریدم اور کردم.امروز صبح وقتی روشنش کردم به این مشکل برخوردم.
    همه چیز به غیر از پردازنده و یک ماجول رم رو از سیستم جدا کردم ولی فرقی نکرد.
    پس دوست خوبم با توجه به بوق ذکر شده لطفا با یک رم دیگه به جز رم خودتون تست کنید
    امتیازها
    8,100
    سطح
    60
    165
    کاربر انجمن
    رم دیگه ای ندارم.
    یعنی هر دوتا رم با هم مشکل پیدا کردن؟
    احتمال داره بوق برای پردازنده باشه؟
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    رم دیگه ای ندارم.
    یعنی هر دوتا رم با هم مشکل پیدا کردن؟
    احتمال داره بوق برای پردازنده باشه؟
    نه دوست گرامی!بوق ممتد مربوط به مواردیست که عرض شد.تا موارد تست نشه که نمیشه فهمید.شما باید اول با یک رم دیگه تست کنید.درست بود که هیچ اگه نشد هم میریم مرحله بعد
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    سلام دوست عزیز،

اول اینکه وقتی سیسم رو روشن می کنید فن های کولر و کیس و منبع تغذیه کار می کنن؟

رم هارو تک تک امتحان کنید و به اسلات های دیگه بزنید. از درست جا گرفتن رم در اسلات هم مطمئن بشید. همون ماژول رم که می فرمایید به جز پردازنده و اون همه چیز رو جدا کردید رو هم امتحان کنید هم روی اسلات دیگه هم با اون یکی ماژول رم در همون اسلات جایگزین کنید. از درست وصل بودن کانکتور کولر پردازنده به هدر هم مطمئن بشید.

همون طور که aryaiee عزیز هم گفتن آپدیت کردن BIOS هم فکر خوبیه. اگر سیستم POST شد اول بایوس رو به حالت دیفالت/پیش فرض برگردونید چون فکر نکنم مادربرد دکمه Clear CMOS داشته باشه. بعد هم BIOS رو به روزرسانی کنید.
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    سلام ! رم ها رو میتونید روی سیستم دیگه تست کنید محمد جان ؟!
    بایوس هم دیفالت کنید .

امتیازها
    8,100
    سطح
    60
    165
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

اول اینکه وقتی سیسم رو روشن می کنید فن های کولر و کیس و منبع تغذیه کار می کنن؟

رم هارو تک تک امتحان کنید و به اسلات های دیگه بزنید. از درست جا گرفتن رم در اسلات هم مطمئن بشید. همون ماژول رم که می فرمایید به جز پردازنده و اون همه چیز رو جدا کردید رو هم امتحان کنید هم روی اسلات دیگه هم با اون یکی ماژول رم در همون اسلات جایگزین کنید. از درست وصل بودن کانکتور کولر پردازنده به هدر هم مطمئن بشید.

همون طور که aryaiee عزیز هم گفتن آپدیت کردن BIOS هم فکر خوبیه. اگر سیستم POST شد اول بایوس رو به حالت دیفالت/پیش فرض برگردونید چون فکر نکنم مادربرد دکمه Clear CMOS داشته باشه. بعد هم BIOS رو به روزرسانی کنید.
    تمام فن ها کار میکنن.
    این کار ها رو انجام دادم ولی نشد.
    مانیتور اصلا چیزی نشون نمیده.چطور bios رو ریست یا آپدیت کنم؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    سلام ! رم ها رو میتونید روی سیستم دیگه تست کنید محمد جان ؟!
    بایوس هم دیفالت کنید .
    متاسفانه نه سیستمی دارم که این رم ها بهش بخوره نه رمی دیگه ای دارم که به این سیستم بخوره.
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    تمام فن ها کار میکنن.
    این کار ها رو انجام دادم ولی نشد.
    مانیتور اصلا چیزی نشون نمیده.چطور bios رو ریست یا آپدیت کنم؟
    خوب دوست عزیز برق به مادربرد و هدر های فن ها می رسه. برای ریست کردن بایوس هم دو راه دارید با تغییر جامپر ریست کردن BIOS یا با خارج کردن باطری که اطلاعات و تنظیمات BIOS رو در خودش ذخیره می کنه. با مراجعه به دفترچه راهنمای مادربرد باید بتونید جامپر BIOS و نحوه Clear CMOS کردن رو پیدا کنید. این جامپر معمولا جایی در نزدیکی باطری CMOS قرار داره و دو پین از سه پین موجود رو به هم متصل کرده و معمولا هم کنارش عبارت هایی مانند CLEAR, CLR, CLEAR CMOS, PSSWRD درج/چاپ شده.

فقط توجه داشته باشید که برای هر دو روش سوئیچ برق روی پاور رو خاموش کنید یعنی از حالت روشن (|) به حالت خاموش (O) دربیارید. ترجیحا کابل برق رو از پاور خارج کنید. خودتون هم قبلا از دست زدن به اتصالات مادربرد و پین ها و بقیه قطعات نوک انگشتتون رو به یک شیء فلزی رنگ نشده بزنید که اگر الکتریسیته ساکن در بدنتون ذخیره شده باشه تخلیه بشه و این اتفاق هنگام دست زدن به مادریرد نیافته.

وقتی جامپر رو عوض کردید یا باطری رو خارج کردید با توجه به اینکه پاور خاموش/قطع هست دکمه پاور کیس رو فشار بدید و 5 تا 10 ثانیه نگه دارید ایونطوری اگر برقی در خازن ها باقی مونده باشه کلا تخلیه میشه و BIOS ریست میشه.

متاسفانه نه سیستمی دارم که این رم ها بهش بخوره نه رمی دیگه ای دارم که به این سیستم بخوره.[/QUOTE]

باید بگم تنها راه مطمئن شدن از سلامت رم ها و اسلات های رم مادربردتون اینه که رم ها رو روی سیستم/مادربرد دیگه و همچنین رم های دیگه که از سلامتشون مطمئن هستید روی مادربرد خودتون امتحان کنید، یعنی دقیقا همونطوری که رضا جان و aryaiee عزیز هم گفتن :)
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع