ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    امتیازها
    4,170
    سطح
    41
    61
    کاربر انجمن

راهنمایی برای اورکلاک سی پی یو Intel Pentium E5700 @ 3.00GHz

سلام دوستان؛هدف من تنها تنها یادگیری ه و سی پی یو فعلیم اینه.می خواستم واسه یادگیری این سی پی یو رو با فن استوک اورکلاک کنم؛یه چند باری خودم خریت کردم و خواستم اورکلاک کنم ولی سیستم بالا نیومد و بایوس ارور Overclock or overvoltage failed! رو داد.مادربرد من asus p5p41tl-e
    هستش و پاورم 420 واته تراسته.می تونم واسه یادگیری اور کنم؟!
    امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    سلام دوست من،
    صرفا جهت یادگیری اگه باشه، بله میتونید اورکلاک کنید، ولی اگه بخواید تا حد نسبتا زیادی اورکلاک کنید و تست بگیرید قطعات مناسبی ندارید.
    بسته به بچنامبر و کیفیت cpuی شما و دمای فعلی cpu، احتمالا بتونید به 4GHz و یا اندکی بالاتر برسید طوری که سیستم کاملا پایدار باشه، البته اگه درست کار کنید. اورکلاک باید به صورت گام های کوتاه انجام بگیره. نباید یه دفعه فرکانسو از 3 به 4 تغییر بدین بلکه باید با قدم های 100MHz جلو برید. مثلا ابتدا فرکانسو از 3 به 3.1 تغییر بدین و تنظیماتو save کرده و ویندوزو لود کنید، اگه داخل ویندوز سیستم در فرکانس3 کاملا پایدار بود سپس سیستمو ریست کنید و فرکانسو یک قدم(یعنی به 3.2) جلو ببرید و باز داخل ویندوز تست پایداری بگیرید و به همین ترتیب تا زمانی که به ناپایداری برخورد کنید باید به همین منوال پیش برید.
    وقتی در فرکانس های بالاتر به ناپایداری خوردید باید به cpu یک گام(در حد 0.02 ولت) ولتاژ بدید. توجه داشته باشید اضافه کردن ولتاژ یه محدوده ای داره و افزایش ولتاژ حتی اندکش باعث افزایش حرارت cpu میشه و ولتاژ بیش از حد باعث آسیب جدی به مدار تغذیه ی مین میشه.
    مثلا اگه ولتاژ cpuی شما در حالت دیفالت روی 1.2v هست، سعی کنید با کولراستوک ولتاژو از 1.3 یا 1.4 بیشتر نکنید. بازم میگم اگه به ناپایداری خوردید ولتاژو در گام های 0.02v افزایش بدید تا زمانی که ناپایداری رفع بشه و باز دوباره اقدام به افزایش فرکانس(بدون اضافه کردن دوباره ی ولتاژ) کنید.
    به همین ترتیب پیش برید تا زمانی که یا ولتاژ به حد غیرمجاز نزدیک شده و یا دمای cpu زیاد شده. سعی کنید دمای cpuتون در حالت حداکثر فشار کاری و لود صددرصد از 70-73درجه بیشتر نشه.

همواره باید دمای cpu رو زیرنظر داشته باشید(توسط نرم افزاری مثل CoreTemp) و با نرم افزاری مثل Wprime در ویندوز تست پایداری بگیرید.
    توصیه میکنم قبل از هر کاری، در مورد اورکلاک مطالعه کنیدد و از تجربیات دیگران استفاده کنید. زمانی میتونید به نتیجه ی دلخواه میرسید که از ریسک اورکلاک کاملا آگاه باشید و بدونید چه ولتاژی برای چه فرکانسی و برای چه cpuیی مناسبه.
    ضمنا هرگز به زور ولتاژ اورکلاک نکنید، باید ددقیقا به اندازه ی نیاز cpu بهش ولتاژ بدین.
    لینک چندتا مطلب مفید در مورد اورکلاک سوکت775 رو واستون پ.خ میکنم... حتما مطالعه کنید.
    موفق باشید@};-
    امتیازها
    4,170
    سطح
    41
    61
    کاربر انجمن
    خیلی ممنون من مطالعه می کنم سوالی داشتم تو همین تاپیک می پرسم.اولین سوالم اینه که ولتاژو می دونم از تو بایوس چطوری دستکاری کنم ولی فرکانسو نه؛این عکس از قسمت تنظیمات jumpfree بایوسمه:
    http://upcity.ir/images2/91779649576177155211.jpg
    فرکانس رو چطوری دستکاری کنم؟
    اون قسمت cpu frequency که همش سه رقمی!
    امتیازها
    4,170
    سطح
    41
    61
    کاربر انجمن
    خب دوستان هر جوری بود سیستم رو روی 3.67 استیبل کردم:

http://upcity.ir/images2/71545005462154561228.jpg

و cpu frequency هم روی 245 ــه و ولتاژ هم دست نزدم ولی به محض 250 شدن مشکلات زیادی میاد!اول اینکه تا وارد ویندوز 8.1 می شم ارور میاد بعد هم ری استارت؛با هر بدبختی بود وارد 7 شدم سریع برنامه wprime رو اوردم و تست کردم،زده بود 0 errors و سیستم stable بود ولی یهو بلو اسکرین اومد فکر کنم مموری کرش شده بود!رم فعلیم TeamGroup 2GB 1333MHz Single Channel هستش یه 2 گیگ دیگه دارم از همین مدل و مارک ولی فعلا خرابه.گفتم شاید سیستم استیبل نیست 0.02 ولتاژ دادم،سیستم بالا اومد ولی باز مشکل داشت.الانم هم تو 245 نگه اش داشتم؛من میگم مشکل این نیست که باید رم رو هم همپای سی پی یو اور می کردم؟!
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط The Ghost نمایش پست ها
    خب دوستان هر جوری بود سیستم رو روی 3.67 استیبل کردم:

http://upcity.ir/images2/71545005462154561228.jpg

و cpu frequency هم روی 245 ــه و ولتاژ هم دست نزدم ولی به محض 250 شدن مشکلات زیادی میاد!اول اینکه تا وارد ویندوز 8.1 می شم ارور میاد بعد هم ری استارت؛با هر بدبختی بود وارد 7 شدم سریع برنامه wprime رو اوردم و تست کردم،زده بود 0 errors و سیستم stable بود ولی یهو بلو اسکرین اومد فکر کنم مموری کرش شده بود!رم فعلیم TeamGroup 2GB 1333MHz Single Channel هستش یه 2 گیگ دیگه دارم از همین مدل و مارک ولی فعلا خرابه.گفتم شاید سیستم استیبل نیست 0.02 ولتاژ دادم،سیستم بالا اومد ولی باز مشکل داشت.الانم هم تو 245 نگه اش داشتم؛من میگم مشکل این نیست که باید رم رو هم همپای سی پی یو اور می کردم؟!
    سلام !
    برادر شما چندتا محدودیت دارید برای اورکلاک :
    1. پاور خوب و استاندارد ندارید !! :-w
    2. با کولر استوک میخواین اورکلاک کنید !
    همین الآن بهتون یادآوری می کنم و هشدار میدم با این شرایط هرگز فکر اورکلاک برای استفاده کاربردی و همیشگی نباشید . یعنی اینکه بعد از اینکه یادگرفتید بخواین با همین شرایط همیشه با سیستم کار کنید . پاور خوب نداشتن محدودیتش و ریسکش از کولر استوک خیلی بیشتره توی اورکلاک .
    در ضمن الآن فرکانس کاری رمتون چقدره ؟! یک شات از تب Memory نرم افزار CPU-Z بزارید اینجا .
    پیشنهاد اکید من به شما این هست که این اصولی که ناصر جان گفتند رو داشته باشید بعد شرایط سیستم رو مهیای اورکلاک کنید تا بتونید با ریسک کمتری اور کنید . در این شرایط بنده هرگز توصیه نمی کنم روی این فرکانس بمونید .

امتیازها
    4,170
    سطح
    41
    61
    کاربر انجمن
    منو باش!خوشحال الان می خواستم بیام گرافیک هم اور کنم crysis بالا بیارم تست fps بگیرم :D
    چشم؛به حالت دیفالت بر می گردونم ولی خب هنوز عطشم برای دستیابی به فرکانس 4GHz ننشسته!فقط 5 دقیقه من به 4GHz با فن استوک می خوام برسم تا ویندوزو بالا بیارم!همین!
    خدمت شما:
    http://upcity.ir/images2/65257847589166076557.jpg
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط The Ghost نمایش پست ها
    منو باش!خوشحال الان می خواستم بیام گرافیک هم اور کنم crysis بالا بیارم تست fps بگیرم :D
    چشم؛به حالت دیفالت بر می گردونم ولی خب هنوز عطشم برای دستیابی به فرکانس 4GHz ننشسته!فقط 5 دقیقه من به 4GHz با فن استوک می خوام برسم تا ویندوزو بالا بیارم!همین!
    خدمت شما:
    http://upcity.ir/images2/65257847589166076557.jpg
    وقتی شرایط لازم رو ندارید این عطش منجر به آسیب سیستم ممکنه بشه به جای افزایش کارایی در نتیجه اورکلاک .
    انجام اصولی و صحیح اورکلاک و Tweak صحیح یک روی سکه هست ، پیش نیازهای سخت افزاری مناسب سیستم اون طرف سکه . هرکدوم درست و مناسب نباشه در عوض افزایش کارایی ممکنه نتیجه معکوس بده .
    دمای فول لود موقع تست پایداری نگفتید چقدر بود حداکثر ؟!
    در مورد نامناسب بودن قطعاتتون آقا ناصر هم گفتند . انشاء الله آقا ناصر دوباره اومدن در حدی که یک اور صحیح و اصولی انجام بدید در حد صرفاً یادگیری بهتون کمک خواهند کرد اما هرگز نباید با این شرایط با فرکانسی که بالا میارید سیستم رو بخواین با این قطعات استفاده همیشگی داشته باشید و بعدش دوباره باید تنظیمات رو دیفابت کنید تا شرایطتون درست بشه و کولر و پاور بگیرید بعد اور کاربردی کنید مجدداً !
    ویرایش توسط Reza Eshraghi : 2014/06/10 در ساعت 16:34

امتیازها
    4,170
    سطح
    41
    61
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    وقتی شرایط لازم رو ندارید این عطش منجر به آسیب سیستم ممکنه بشه به جای افزایش کارایی در نتیجه اورکلاک .
    انجام اصولی و صحیح اورکلاک و Tweak صحیح یک روی سکه هست ، پیش نیازهای سخت افزاری مناسب سیستم اون طرف سکه . هرکدوم درست و مناسب نباشه در عوض افزایش کارایی ممکنه نتیجه معکوس بده .
    دمای فول لود موقع تست پایداری نگفتید چقدر بود حداکثر ؟!
    بله...پس باید صبر کنم انشاءالله سیستم جدید ببندم.در هنگام فول لود به 61 درجه رسید.
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)