ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 4 از 4 نخست ... 234
نمایش نتایج: از 31 به 38 از 38
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    دوستان توجه کنن من چیزی نمیگم چون دارم فکر میکنم ها!!
    امتیازها
    5,512
    سطح
    47
    8
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN 2012 نمایش پست ها
    دوستان توجه کنن من چیزی نمیگم چون دارم فکر میکنم ها!!
    فکر کن مهندس عزیز. البته بد نیست اگه ما رو هم تو تفکراتت سهیم بدونی
    Satya Nadella - MS CEO

ما باید خود را تغییر دهیم. پاسخ دیگری برای غلبه بر مشکلات وجود ندارد
    امتیازها
    5,512
    سطح
    47
    8
    کاربر جدید
    خوب دوستان یه خبر خوب!
    پنجشنبه و جمعه من از منزل ریموت به سرور کانکت میشدم و بعد از آپدیت فرمویر تغییری تو سرعت مشاهده نمیکردم (چون ذاتا ریموت کنده).
    از امروز صبح که خودم اومدم پای سیستم میبینم تقریبا سرعت خیلی از کارها بهبود پیدا کرده. باز کردن نرم افزارهایی مثل ورد و pdf و ... تغییر سرعت قابل توجهی کرده و تقریبا بی درنگ میشه باهاشون کار کرد.
    این تغییر سرعت نتیجه 2 تا تغییر میتونه باشه:
    1- جابجا کردن کردن کابل ساتا روی مادربرد z87 و اتصال به پورت طلایی
    2- تغییر bus رم به 1600
    3- آپدیت فرمویر ssd به 5.2.5
    Satya Nadella - MS CEO

امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.rahimi نمایش پست ها
    خوب دوستان یه خبر خوب!
    پنجشنبه و جمعه من از منزل ریموت به سرور کانکت میشدم و بعد از آپدیت فرمویر تغییری تو سرعت مشاهده نمیکردم (چون ذاتا ریموت کنده).
    از امروز صبح که خودم اومدم پای سیستم میبینم تقریبا سرعت خیلی از کارها بهبود پیدا کرده. باز کردن نرم افزارهایی مثل ورد و pdf و ... تغییر سرعت قابل توجهی کرده و تقریبا بی درنگ میشه باهاشون کار کرد.
    1- تغییر bus رم به 1600
    2- آپدیت فرمویر ssd به 5.2.5
    عزیز، الان کابل SSD رو به پورت های طلایی زدین، تاحالا ازش تست AS SSD گرفتین؟
    امتیازها
    5,512
    سطح
    47
    8
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN 2012 نمایش پست ها
    عزیز، الان کابل SSD رو به پورت های طلایی زدین، تاحالا ازش تست AS SSD گرفتین؟
    خوب اولا پست قبلی رو ویرایش کردم و این مورد رو نوشتم.
    دوما عکس بنچمارک رو میذارم. ولی واسم جالبه که هر دفعه که تست رو استارت میکنم عددهای کاملا متفاوتی از قبلی تو نتیجه اعلام میشه! حتی تو این عکس امتیاز نهایی از قبل از تغییر کابل و آپدیت فرمویر هم پاییتره! ولی تو دفعه قبلتر بالاتر ازین بود، یک بار هم مساوی!
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: b2.jpg
مشاهده: 24
حجم: 165.2 کیلو بایت
    Satya Nadella - MS CEO

امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    خوب اولا پست قبلی رو ویرایش کردم و این مورد رو نوشتم.
    دوما عکس بنچمارک رو میذارم. ولی واسم جالبه که هر دفعه که تست رو استارت میکنم عددهای کاملا متفاوتی از قبلی تو نتیجه اعلام میشه! حتی تو این عکس امتیاز نهایی از قبل از تغییر کابل و آپدیت فرمویر هم پاییتره! ولی تو دفعه قبلتر بالاتر ازین بود، یک بار هم مساوی!
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: b2.jpg
مشاهده: 24
حجم: 165.2 کیلو بایت

مهدى جان، يه سوال، اين كامپيوتر چند وقت به چند وقت خاموش و روشن ميشه، و آيا فرصت بيكارى داره؟
    امتیازها
    5,512
    سطح
    47
    8
    کاربر جدید
    آرمین جان ، همونطور که در جریانی این کامپیوتر به عنوان سرور دانشگاه استفاده میشه و هرگز خاموش نمیشه و با یه ups هم برقش تامین میشه برای جلوگیری از قطعی و نوسان برق احتمالی. در واقع 24/7 روشنه.
    Satya Nadella - MS CEO

امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    خوب دوستان یه خبر خوب!
    1- جابجا کردن کردن کابل ساتا روی مادربرد z87 و اتصال به پورت طلایی
    2- تغییر bus رم به 1600
    3- آپدیت فرمویر ssd به 5.2.5

سلام مهدی جان،

اولا که 3 تا تغییر نه 2 تا تغییر :D

ثانیا در مورد سیستم شما اینکه در حالت های مختلف نتایج بنچمارک متفاوت باشه هم چندان عجیب نیست. یه وقت هست قطعه ای مثل درایو SSD فقط به سیستمی متصل میشه برای بنچمارک کردن و سیستم عامل روش نیست و در حالت idle و کلا کار چندانی نداره انجام بده. یه وقت هست که مثل درایو شما ویندوز سرور روش نصبه و database داری و دائما در حال کار کردنه و نمیشه عملکردش رو کاملا به طور مستقل و صرفنظر از استفاده سیستم و سخت افزار ازش سنجید.

در مورد اتصال کابل ساتا در حالت AHCI به پورت هایی که مستقیما به کنترلر/چیپ ست خود سیستم (اینجا اینتل) ارتباط دارن بله کمی روی عملکرد تاثیر می گذاره ولی نه اونقدری که در صورت وصل کردنش به پورت های دیگه سرعت باز کردن و کپی کردن دیتا و به قول خودت واکشی دیتا و به روزرسانی لیست ها اینا بخواد مثلا نصف بشه یا تاخیر خیلی محسوس داشته باشه. حالا چیپ کنترلر پورت های دیگه AsMedia یا هر کنترلر دیگه ای هم که باشه بالاخره SATA 3 هست و 6Gbps. البته در مورد بعضی از مادربرد ها اصولا برای استفاده از حالت های AHCI یا RAID باید درایو به پورت های تحت کنترل خود چیپ ست وصل باشن.

در مورد ست کردن رم در حالت XMP و کار کردنش روی فرکانش 1600 هم مسلما بهتر از 1333 هست ولی اون هم تغییری که بخواد خیلی محسوس باشه در سیستم ایجاد نمی کنه. بله رم 1600 رو اگر بنچمارک کنیم مطمئنا نمره بهتری از رم 1333 می گیره ولی کندی هایی که شما در سیستم باهاش روبرو بودی لزوما با یک پله اورکلاک کردن رم برطرف نمیشن.

البته بدون شک همه موارد تاثیرگذار بودن ولی به نظر من کندی هایی که شما ذکر کرده بودی و الان بر طرف شده یا حداقل عملکرد کلی سیستم خیلی بهتر شده ناشی از درگیر بودن مداوم SSD به دلیل TRIM نشدن و garbage collection و کارکردهای دیگه این درایو ها مثل overprov***oning و wear-leveling بوده که در این تاپیک خاص از حوصله جمع خارجه. البته با توجه به اینکه این درایو SSD در سرور و دیتابیس استفاده شده و مطمئنا بیشتر از یک اندازه معمول یک درایو خانگی یا اداری عملیات read/write انجام خواهد داد و زودتر به سقف cycle های read/write نزدیک خواهد شد به عبارتی احتمالش هست که زودتر از زمان مورد انتظار (MTBF) عمرش سر برسه و با توجه با اینکه سیستم عامل سرور روش هست بهتره بکاپ مداوم انجام بشه و در صورت امکان درایو جایگزین در دسترس باشه.
صفحه 4 از 4 نخست ... 234
نمایش نتایج: از 31 به 38 از 38

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع