ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 38
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliYar نمایش پست ها
    دوستان سلام،

مهدی عزیز شما در پست های قبلی گفتید که چک می کنید که آیا SSD در حالت RAID0 هست یا خیر. این مساله رو چک کردید؟ چون تا جایی که بنده می دونم اگر SSD در حالت RAID ست شده باشه اصلا دستور TRIM اجرا نمیشه.
    البته دوست خوبم دستور TRIM در چیپ های سری 7 به بعد اینتل در حالت RAID ساپورت میشن. ایشون سری 8 رو دارند.
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN 2012 نمایش پست ها
    البته دوست خوبم دستور TRIM در چیپ های سری 7 به بعد اینتل در حالت RAID ساپورت میشن. ایشون سری 8 رو دارند.
    سلام آرمین جان،

بله کاملا درسته. اتفاقا می خواستم بگم که در سری های اخیر این امکان در مورد RAID هم وجود داره ولی چون صحبت از قدیمی بودن و اینکه مال پارساله شد از ذهنم رفت. خیلی ممنون بابت تذکر به جا.
    امتیازها
    5,512
    سطح
    47
    8
    کاربر جدید
    سلام دوباره به همه دوستای عزیز
    شاید به روزرسانی اون به آخرین نسخه بی فایده نباشه. امیدوارم با کمک دوستان با تجربه و با معلومات، که در اینجا تعدادشون هم کم نیست، مشکل حل بشه.
    خوب فرمویر رو آپدیت کردم عزیز از نسخه 5.0.7b به نسخه 5.2.5 ارتقا پیدا کرد. (با برنامه مخصوص ADATA - FieldUpdater)
    ولی تغییری تو سرعت مشاهده نمیشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    SSD هارد نیست و نباید برای SSD پیشوند هارد رو به کار برد . از شما که یه حرفه ای هستید و دستتون تو کار هست بعیده .
    با این اوصاف آپدیت فریمور SSD هم غیر ممکنه چون در اثر آپدیت تمام اطلاعات روی SSD حذف میشه ! این هم یه راه بررسی بود . البته فقط می تونید فریمور حال حاضر SSD رو بررسی کنید و با آخرین فریمور موجود در سایت ای دیتا مطابقت بدید که قطعاًٌ آخرین فریمور نیست چون سیستم حدود یک سال پیش خریده شده !
    1- در مورد هارد نبودن حق با شماست و این یک غلط مصطلح هستش که رایجه. درواقع بهتر بود میگفتم درایو ssd
    2- در مورد غیر ممکن بودن آپدیت اشتباه میکنید. فرمویر به راحتی در چند ثانیه آپدیت شد و اطلاعات هم سر جای خودش موند! ولی متاسفانه دردی از سرعتت دوا نکرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    SSD
    فقط یه کار میشه کرد. اگه روی هارد 1ترا فضای خالی وجود داشته باشه مقداری که بشه روی یه پارتیشن ویندوز دیگه ای ریخت و بررسی کرد خوب میشه . بوت دیفالت رو هم میدین به ویندوز روی SSD و زمانی که خیلی مراجعه کننده وجود نداره به سامانه
    سوئیچ می کنید روی ویندوز روی هارد و بررسی می کنید که کندی می بینید یا نه .
    البته باز هم اگه چنین کاری با توجه به شرایط موجود ممکن باشه . با چیزی که گفتید راه های بررسی مشکل محدود شده .
    این راه منطقی به نظر میرسه ولی یه کم دردسرش زیاده. شاید یک روز باید سامانه غیر قابل استفاده بمونه تا تست روی ویندوز 7 انجام بشه. حالا فرض میکنیم اونجا همه چیز اوکی بود ؛ چاره چیه؟ با ویندوز اصلی خودمون باید چه کار کرد؟

دوستان سلام،
    مهدی عزیز شما در پست های قبلی گفتید که چک می کنید که آیا SSD در حالت RAID0 هست یا خیر. این مساله رو چک کردید؟ چون تا جایی که بنده می دونم اگر SSD در حالت RAID ست شده باشه اصلا دستور TRIM اجرا نمیشه. مساله دوم همین firmware درایو هست. اگر این جور که آقا رضا میگن مال پارسال باشه احتمالا firmwareش قدیمیه و این سری ADATA SX900 با کنترلر سندفورس و firmware های قدیمی کلا با TRIM مشکل داشتن که با به روزرسانی firmware (نسخه 5.0.7a) ظاهرا مشکل برطرف شده.
    سلام علی آقای گل.
    خیر. عرض کرده بودم که تو حالت AHCI هستش. بروزرسانی به 5.2.5 هم انجام شد.
    Satya Nadella - MS CEO

ما باید خود را تغییر دهیم. پاسخ دیگری برای غلبه بر مشکلات وجود ندارد
    امتیازها
    5,512
    سطح
    47
    8
    کاربر جدید
    البته فکر میکنم اگه از بحث ssd بیایم بیرون بهتره چون کندی سیستم به قدری فاحش هست که مشخصه داره محدود به سرعت چیز دیگه میشه. در واقع اگه اصلا ما سرعت بسیار بالای ssd رو هم ندید بگیریم و حتی اگه ویندوز روی هارددیسک مغناطیسی هم نصب میشد باز هم انتظار سرعت خیلی بالاتری رو داشتیم.
    من تو تست هایی که با سیستم های دیگه انجام دادم دیدم اون درصد مصرف cpu تو تسک های مختلف طبیعیه. مثلا تو باز کردن یک فایل avi یا doc یا بروزر و ... تو هر سیستمی با cpu معمولی و 3یا 6 مگ کش، چیزی حدود 30-50 درصد cpu درگیره این Process ها میشه. منتهی؛ نکته اینجاست که یک سیستمِ متعادل با اینکه اون میزان درگیری رو داره لگ نمیزنه، حرکت موس کند نمیشه، صفحات گیر نمیکنن و به طور کلی سیستم با وجود فعالیت های ذکر شده و درگیریِ Cpu ، پایداری خودش رو حفظ میکنه. ولی در سیستم مورد بحث ما جریان فوق به طور طبیعی اتفاق نمی افته. با اینکه روی کاغذ همه چی اوکی شده ولی مشکل اساسی وجود داره.
    Satya Nadella - MS CEO

امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    ببخشید جسارتا بنده یک پیشنهاد دارم که زودتر به نتیجه برسید.شاید اگر یکی از اساتید به وسیله team viewer با سیستم شما کار بکنن شاید زودتر به نتیجه برسند.
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    مهدی جان در مرحله اول هر سیستمی که درایورهاش نصب نباشه یه سیستم طبیعی نیست و نباید ازش انتظار کارکرد طبیعی داشت چون درایورها هستند که واسط بین سخت افزار و نر افزارن
    پس ما تا نتونیم روی ویندوزی که درایورهاش کامل ساپورت میشن و نصب شدن وضعیت سیستم شما رو بررسی کنیم هر بحث دیگه ای بی فایده هست .
    سیستم هم که مال دانشگاهه و کلی هزینه نرم افزار و سامانه ها شده و روش نصب شده و دیگه بدتر !

امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    مهدی جان سلام،

خوب پس قاعدتا SSD الان باید عملکرد نرمالی داشته باشه و عملکردش نباید به خاطر save کردن table ها و garbage collection کند باشه. در مورد ویندوز سرور هم باید این رو در نظر داشته باشید که اصولا عملکردش با نسخه های به قول معروف دسکتاپی یا مبتنی بر استفاده کاربر خانگی و از این قبیل کارکردها (در این مورد خاص مثلا ویندوز سرور 2008 r2 که شما دارید روی همون kernel ی استوار هست که ویندوز 7 هم هست یعنی Windows NT 6.1) تفاوت داره، چون اصولا نحوه زمان بندی processها و مدیریت حافظه در ویندوز سرور با مثلا ویندوز 7 فرق می کنه شاید عملکرد ویندوز 7 سریع تر و روان تر به نظر بیاد. یعنی در واقع ویندوز سرور ممکنه در اجرا کردن اپلیکشن هایی که برای نسخه های دسکتاپی بهینه شدن کمی کندتر باشه.

کلا کارکرد زمانی (به اصطلاح کوانتوم زمان ِ) ویندوز سرور با ویندوز های دسکتاپی فرق می کنه برای اینکه ویندوز های دسکتاپی اصولا باید برای کاربر interactiveتر و responsiveتر باشن یعنی کاربر باید بلافاصله بعد از مثلا کلیک کردن روی چیزی عکس العمل سیستم رو ببینه ولی ویندوز سرور اصولا برای این طراحی نشده که شما مثلا انتظار داشته باشید که در playback کردن مثلا یک فایل avi مثل ویندوز 7 عمل کنه.

البته برای اینکه قضیه روشن بشه باید بگم این هارو توضیح دادم که یعنی انتظار همون تجربه کاربری که در کار کردن مثلا با ویندوز 7 برای اجرای اپلیکیشن ها یا پروسس های بهینه شده برای نسخه های دسکتاپی دارین از نخسه سرور نباید داشته باشین و منظورم این نیست که سیستم شما مشکلی نداره و کند نیست.

اینکه سیستم شما bottleneck خاصی داره و یه پروسسی یا سخت افزار خاصی گلوگاهی ایجاد کرده و باعث عملکرد کلی سیستم میشه ممکنه به پروسس های سنگین ویندوز سرور بستگی داشته باشه یا حتی oracle که گفتین روی سیستم نصب هست.

البته باید بگم من کاملا با نظر رضا جان موافقم که احتمال اینکه کندی سیستم به این خاطر باشه که سخت افزار شما فاقد درایورهای تخصصی برای ویندوز سرور هست هم خیلی بالا هست. البته این هم منوط به این هست که یک پروسس/اپلیکیشن خاص به اصحلاح IO driven هست یا خیر وگرنه درایورهای سیستم تاثیر چندانی روی یک پروسس یا loop که منحصرا مبتنی بر پردازنده هست ندارند.
    امتیازها
    5,512
    سطح
    47
    8
    کاربر جدید
    مهندس اشراقی عزیز بحث درایورها کاملا درسته ، من هم بهش توجه کردم. نسخه درایورها رو چک کردم و خیلی سرچ کردم تا درایور مناسب قطعات رو نصب کنم تو پست های قبلی هم عرض کردم که به درایور کارت گرافیکی شک دارم ولی بحث به ssd کشیده شد. من چند تا درایور مختلف رو تست کردم ولی اوکی نبودن. فکر میکنم نهایتا باید تغییر یکی از درایورها مشکل رو حل کنه. مخصوصا که چندتا ازون هارو به وسیله DriverPack Solution نصب کردم که سابقه خوبی ازش ندارم. و قبل از این دیدم که حتی با نصب یه درایور مشابه باعث شده سیستم دیگه بالا نیاد و BluePage بده!

علی آقا در مورد تفاوت پرفورمنس های ویندوز هم شما درست فرمودی. اصولا نباید انتظار اجرای نرم افزار های مولتی مدیا و یا کاربردی که تو 7 یا 8 برای استفاده یوزر معمولی ساخته شده رو از سرور داشت. ولی تا حدودی باید معقول اجرا بشن. ضمن اینکه کندی در اجرا حتی موقع باز و بسته کردن یک تب در فایرفکس هم قابل مشاهده هست چه برسه به باقی ماجرا..
    حتی زمانی که سامانه آموزشی داره از پایگاه داده واکشی اطلاعات میکنه و یا لیستی از داده ها رو بروز میکنه این کندی مشاهده میشه. (این جور عملیات اطلاعاتی که با ذات ویندوز سرور کاملا همخوانی داره) و به نسبت اینکه اطلاعات سامانه از جمله اطلاعات دانشجویان و نمرات و کارنامه ها هر ترم داره بیشتر میشه این موضوع بیشتر به چشم میاد. و بحث اینجاست به نسبت حجیم تر شدن دیتا در هر ترم این موضوع مشکل ساز خواهد شد. هرچند دیتایی که ازش حرف میزنم روی کاغذ در برابر مشخصات سخت افزاری موجود هیچ به حساب میاد! و شرکت نرم افزاری صحبت از کانفیگ پایینتر از این میکرد!
    Satya Nadella - MS CEO

امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    مهدی جان،

مورد دیگه ای که الان به ذهنم رسید راستش دقیقا خاطرم نیست در مورد ویندوز سرور 2008 R2 بود یا ویندوز 7، این بود که از کندی سیستم شکایت کرده بودن و شرایط کم و بیش مشابه شرایط سیستم شما بود، پردازنده مشابه و ...

چیزی که مطمئن هستم نقطه مشترک اون سیستم و سیستم شما استفاده از مجتمع گرافیکی خود پردازنده بود. شما هم گفتین از سخت افزار onboad خود پردازنده Intel HD 4600 استفاده می کنید. اگر اشتباه نکنم در پست دیگه ای هم گفتید امکان دریافت و نصب درایور گرافیکی برای ویندوز سرور هست. اگر امکانش هست یک کارت گرافیکی روی سیستم نصب کنید و جوری تنظیم کنید که از مجتمع گرافیکی خود پردازنده استفاده نشه و ببینید کمکی به مشکل می کنه یا خیر.
    امتیازها
    5,512
    سطح
    47
    8
    کاربر جدید
    مهدی جان،

مورد دیگه ای که الان به ذهنم رسید راستش دقیقا خاطرم نیست در مورد ویندوز سرور 2008 R2 بود یا ویندوز 7، این بود که از کندی سیستم شکایت کرده بودن و شرایط کم و بیش مشابه شرایط سیستم شما بود، پردازنده مشابه و ...

چیزی که مطمئن هستم نقطه مشترک اون سیستم و سیستم شما استفاده از مجتمع گرافیکی خود پردازنده بود. شما هم گفتین از سخت افزار onboad خود پردازنده Intel HD 4600 استفاده می کنید. اگر اشتباه نکنم در پست دیگه ای هم گفتید امکان دریافت و نصب درایور گرافیکی برای ویندوز سرور هست. اگر امکانش هست یک کارت گرافیکی روی سیستم نصب کنید و جوری تنظیم کنید که از مجتمع گرافیکی خود پردازنده استفاده نشه و ببینید کمکی به مشکل می کنه یا خیر.
    پیشنهاد خیلی خوبیه به نظرم. اتفاقا من از یه زاویه دیگه به این کار فکر کرده بودم. چون درایور vga از درایورپک نصب شده، میشه یه کارت گرافیکی با درایور خودش رو امتحان کرد. تو اولین فرصت این موضوع رو امتحان میکنم.
    Satya Nadella - MS CEO

صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 38

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع